REKLAMA

Pred časom sme písali, čo funguje na predĺženie a rast mihalníc a dnes budeme urýchľovať rast nechtov, pričom sa zameriame aj na ich kvalitu a posilnenie. Nie každý má to šťastie od prírody na pevné a reprezentatívne nechty. Pokiaľ však budete poznať nasledujúce tipy, ako urýchliť rast nechtov a ako ich ozdraviť a posilniť, dokážete zásadne vylepšiť vzhľad svojich pazúrikov. Dokonca aj tých, ktoré sú jemné, štiepia sa a nerastú tak, ako by sa patrilo.

Prezradíme vám, čo pomáha na rast nechtov zvnútra i zvonka, na aké vitamíny sa treba zamerať a pripraviť si môžete podľa receptov aj domácu výživu na nechty.

Ako rýchlo rastú nechty?

Vedeli ste, že nechty na rukách rastú približne rýchlosťou 3 až 4 milimetre za mesiac? Ich rast je rýchlejší v porovnaní s nechtami na nohách. Tie podrastú za mesiac zhruba o 2 milimetre. Rýchlejšie ako uvedený priemer rastú nechty na rukách deťom a tehotným ženám.

Vyber si: Olejčeky podporujúce rast nechtov

A čo keď nechty rastú pomalšie? Za týmto javom môže stáť nevyhovujúca či nedostatočná výživa tela, niektoré lieky, hormonálne ťažkosti, ale aj iné zdravotné problémy a v neposlednom rade rastú nechty pomalšie i starším ľuďom.

Tipy na spevnenie a vylepšenie kvality nechtov

Ešte pred tým, ako budeme urýchľovať rast nechtov, musíme začať od základov, teda ich celkového ozdravenia. To, čo je maximálne dôležité pre zachovanie i vylepšenie zdravia pleti či koruny krásy, platí taktiež pre nechty. Aj ich kvalita a krása spočíva v prvom rade v živinách, ktoré poskytujete svojmu telu. Zdravé dlhé nechty vyrastajú len zo zdravých nechtových lôžok.

No a pokiaľ vaše pazúriky nie sú v top stave, môže to znamenať aj to, že je v nich obsiahnutého málo keratínuTo spôsobuje ako krehké, tak aj slabo rastúce nechty.

Je preto dôležité zamerať sa na stravovanie, v rámci ktorého bude obsiahnutých dostatok vitamínov a minerálov pozitívne vplývajúcich na tvorbu keratínu.

Zaujme ťa: Domáca manikúra: Spoznaj správny základný postup

čo funguje pre pekné a silné nechty

Niekedy stačí naozaj len trošku vylepšiť jedálniček a dostaví sa efekt prospešný nielen pre telo a jeho zdravie, ale aj pre samotnú krásu. Prípadne možno problém riešiť aj s pomocou výživových doplnkov. No pozor, nečakajte výsledky zo dňa na deň a ani z týždňa na týždeň. Kým sa dostaví efekt z vyváženého stravovania a adekvátneho dopĺňania živín dôležitých pre nechty, bude to chvíľku trvať. No za čas, keď podrastú, uvidíte očividnú zmenu.

O pokožku zvnútra sa postará nutrikozmetický prípravok Dermavit s unikátnym zložením. Obsahuje 11 prírodných látok s vitamínmi a minerálmi, ktoré pleť nevyhnutne potrebuje k tomu, aby bola zharmonizovaná a vyživená. Zabojujete s ním efektívne nielen proti akné, ale aj proti iným nedokonalostiam pleti.

REKLAMA

Ako posilniť nechty vďaka strave? A na ktoré vitamíny a minerály nemožno zabudnúť?

Pri výbere potravín pre silné a zdravé nechty sa treba zamerať predovšetkým na bielkoviny, vápnik, zinok, železo. Z vitamínov preferovať najmä tie zo skupiny B (B2, B7, resp. biotín, B12), ale taktiež vitamín C zabraňujúci záderom a zarastaniu a v neposlednom rade posilňujúci vitamín A aj E. No a svoju významnú úlohu pri raste nielen nechtov, ale aj vlasov zastávajú i omega-3 mastné kyseliny či kyselina listová.

V ktorých potravinách nájdete spomínané živiny? Sú to najmä

  • orechy a semienka
  • vajcia
  • ryby
  • špenát, strukoviny, bataty
  • srvátka.

Čo ešte pomáha na rast nechtov? Doplnky výživy pre nechty, vlasy a pleť

Okrem stravy môžete telu dodať potrebné látky pre dobrú kondíciu nielen nechtov, ale aj vlasov či pleti aj vďaka doplnkom výživy. Zamerajte sa na komplex vyššie spomínaných minerálov a vitamínov. Z tohto aspektu je zaujímavý napríklad DERMAVIT s prídavkom kolagénu a hodnotné omega-3 mastné kyseliny obsahuje OMEGA Advance.

3 rady, ako urýchliť rast nechtov – domáce recepty

Keď urobíte kroky vedúce k pevnosti a zdraviu nechtov, pripojiť môžete i triky, vďaka ktorým porastú o čosi rýchlejšie.

Ako sme spomínali, nechty rastú najrýchlejšie deťom a časom sa ich rast spomaľuje. Aj v dospelosti však môžete urýchliť rast nechtov vďaka týmto trikom.

Olejové výživné masáže nechtov a nechtovej kožtičky

Na podporu rastu nechtov, ale aj pre ich celkovú výživu je vhodné dopriať nechtom a ich okoliu masáž.

Na túto masáž viete využiť vitamínové krémy na ruky a ešte lepšie, nechtové olejčeky. Okrem špecializovaných produktov, je ideálny aj ľanový olej a olivový olej.

Masáž olejmi stimuluje rast nechtov a ešte lepší účinok má procedúra vtedy, keď ju budete robiť na noc. Výdatne si nechty a pokojne i celé ruky naolejujete, vymasírujete, dáte do bavlnených rukavíc a necháte takto pôsobiť cez celú noc.

Neprehliadni: Trendy v manikúre, z ktorých si budeš vedieť vybrať

ako posilniť nechty

Olejový kúpeľ rúk

Rýchlejšou verziou masáže a dlhodobého pôsobenia olivového alebo ľanového oleja na rukách je kúpeľ rúk v týchto olejoch. Vybraný olej mierne zahrejte a ponorte no neho konce prstov na 20 minút.

Bylinkový rituál

Pŕhľava i praslička sú vďaka obsiahnutým minerálom ideálne na spevnenie i urýchlenie rastu nechtov. Ako ich použiť? Urobte si z nich klasický silnejší čaj a nechty si vo vlažnom výluhu z byliniek máčajte zhruba 15 minút. Všetky uvedené procedúry na urýchlenie rastu nechtov môžete robiť na dennej báze. 

Čomu sa vyhýbať?

Povedali sme si, čo si dopriať pre pekné a dlhé nechty, no a na záver pripomenieme aj faktory, ktoré v negatívnom zmysle ovplyvňujú kvalitu nechtov. Ak sa im vyhnete, už vlastne ani nebudete musieť riešiť to, ako urýchliť rast nechtov, pretože potom by mali byť zdravé a pevné stabilne. Čo im teda škodí?

Najlacnejšia profesionálna manikúra i pedikúra TU >>>

Okrem priameho kontaktu rúk s agresívnymi čističmi a chemikáliami (sem patrí aj odlakovač na báze acetónu), ktoré ich vysušujú a oslabujú, treba brať do úvahy aj zvýšenú mieru stresu. Dlhodobý stres sa celkovo negatívne podpisuje na výzore ako takom.

Ďalej za lámavé a krehké nechty môže i fajčenie, málo fyzickej aktivity či hormonálna nerovnováha. No a určite nechtom na zdraví nepridáva ani drastické chudnutie. Ďalšími a poslednými zásadnými faktormi ohrozujúcimi celkovú kvalitu nechtov je nosenie umelých nechtov bez prestávky a tiež ich neustále lakovanie. Pamätajte na to, že aj nechty potrebujú pauzu. Vaše vlastné nechty nemôžu pod lakom, gélom či umelými nechtami voľne „dýchať“, a to im z dlhodobého aspektu škodí a oslabuje ich.  

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.