Valentín je už za rohom. Máte pripravený darček na sviatok lásky pre svoju polovičku? Aj keď sa u nás sviatok sv. Valentína slávi pomerne krátko, čoraz viac ľudí sa snaží v tento deň potešiť svoju vyvolenú či vyvoleného niečím láskyplným a vyložene romantickým. Samozrejme, že romantika a gestá lásky nemusia hneď znamenať niečo materiálne. No aspoň milá drobnosť venovaná zo srdca určite poteší. Najlepšie darčeky na Valentína pre ženy i mužov nájdete pokope v tomto článku. Vybrali sme ich starostlivo z mimoriadne širokej ponuky

Bude vašou voľbou vyslovene romantický darček či trochu viac odvážny až šteklivý valentínsky dar, prípadne niečo, čím chytíte za srdce aj chlapa – frajera či manžela, ktorý tento sviatok nemusí? Môžete si vybrať úplnú klasiku alebo popustiť uzdu fantázii a pripraviť TOP originálne prekvapenie, na ktoré váš drahý či drahá len tak ľahko nezabudne. Tak ktorý darček na Valentína by potešil práve vašu polovičku? Poznáte jej či jeho preferencie? Zamyslite sa…

A nezabúdajte pritom na jedno. Deň svätého Valentína je v prvom rade o oslave zaľúbencov, no obdarovať môžete nielen svojho muža, ženu, frajera či frajerku, ale v zásade každého, kto je vášmu srdcu blízky. 

Zľavy na reštaurácie v Bratislave

Zásobte sa teda na tento deň aj drobnosťami vysielajúcimi láskyplnú energiu a potešte ľudí, s ktorými sa viete spolu radovať, ale rovnako vás aj vypočujú či poradia, keď máte problémy. Sviatok lásky je pre všetkých, nech už sú v páre, alebo aj single. 

Neprehliadni: Ktoré znamenia sa k sebe hodia najviac? Spoznaj TOP páry podľa zverokruhu 

TOP darčeky na Valentína pre ženy

Ako sme už písali, na Valentína poteší zaiste aj drobnosť z lásky. Veď napokon samotná valentínka má svoje čaro. A to preto, lebo vrelé slová lásky sú tým hlavným, čo robí tento sviatok sviatkom zaľúbencov. Už len prísť na ten správny veršík.

Valentínka však môže byť priložená aj k inému darčeku, ktorú svojej partnerke, partnerovi či blízkemu pripravíte v tento deň. 

Napríklad ju odovzdáte pri večeri, ktorú môžete pre svoju nežnejšiu polovičku uvariť alebo ju pozvať na niečo extra chutné a darovať jej na záver k dezertu šperk. A ten šperk môže mať dokonca podobu snubného prsteňa.

Nezabúdajte, že pokiaľ chcete svoju priateľku požiadať o ruku, nie je ideálnejší čas, ako práve tento deň v roku a dar na Valentína dostane hneď úplne iný rozmer.

Môže sa hodiť: Darček na poslednú chvíľu: Môžeš zostať doma a nepotrebuješ ani kuriéra!

tipy na valentínske darčeky

Verte tomu, že pozvať ženu na večeru, ktorú nemusela variť ona sama, je TOP darom v spojení s rozhovorom a milými slovami lásky. Večeru vo dvojici môžete poňať komornejšie i okázalo, podľa vášho gusta. 

Je to zaiste jeden z najlepších tipov na valentínsky darček pre oboch z páru, keďže ako vieme, láska ide cez žalúdok.

Ďalšie nápady na valentínsky darček pre svoju nežnejšiu polovičku

S čím určite u svojej partnerky zabodujete a k tomuto sviatku to pasuje asi najviac, sú krásne naaranžované kvety, a to predovšetkým ruže. Obráťte sa na donášku kvetov. Kyticu či darčekový box prinesú vašej drahej polovičke pokojne aj do práce.

Nemusíte však zostať pri klasickej kytici. Môžete pokojne vybrať aj trendového macíka z ruží, ktorému sa potešia nielen mladé baby, ale aj zrelšie dámy, alebo napríklad ružu, ktorá nikdy nezvädne, čo bude taktiež výnimočný valentínsky darček pre ženu, ktorá má rada nadčasovosť s dávkou netradičnosti.

No a pokiaľ poznáte vkus partnerky na vône, pridajte k živému kvietku či kytičke aj sofistikovaný parfum a môžete sa tešiť na pozitívnu odozvu svojej polovičky.

Erotické prádlo, zvodná sexi bielizeň

Valentínsky darček pre ženu môže byť zároveň aj darčekom pre muža. Už asi viete, do akej sekcie darov smerujeme. Je to napríklad taká šteklivá spodná bielizeň. Pozrite si ponuku a nájdete nielen sexi, ale taktiež vkusné romantické a funkčné kúsky, ktorými nič nepokazíte. Samozrejme, musíte myslieť na to, v akej fáze vzťahu sa nachádzate a či takýto darček u ženy skôr nevyvolá pohoršenie. Pretože tu sa pohybujete naozaj na tenkom ľade.

Valentínske darčeky pre mužov

Vybrať darček na Valentína pre chlapa býva o čosi komplikovanejšie. Skvelou voľbou však bývajú valentínske darčeky pre dvoch. Napríklad šálky so srdiečkom, ktoré sú navyše i praktickým darčekom, podobne ako partnerské vtipné tričká, ktorými môžete dať jasne na známosť, kto je koho polovičkou.

No a podobne, ako sa ženám darujú na Valentína kvety, tak môžete istú obmenu, a to napríklad srdiečkový box s typicky chlapskými vecami objednať podobne, teda ako donášku priamo pre obdarovanéhoTo je ideálne napríklad v prípadoch, keď ste ďalej od seba a na Valentína, bohužiaľ, nemôžete byť spolu.

Neprehliadni: Vzťah na diaľku môže mať happy end: Dodržiavaš tieto pravidlá?

Niektorí muži dávajú zas prednosť vtipným valentínskym darčekom, ktorých nájdete požehnane napríklad TU. A úplne dokonalé je, keď je darček nielen vtipný, ale aj personalizovaný, čo je na Valentína zásah do čierneho. Čo tak napríklad vyrobiť si pre svoju polovičku klon alebo klon svojej polovičky?

No a podobne ako u žien, tak i u mužov je výbornou voňavou voľbou pre darček na Valentína parfum. No nie tak hocijaký, ale špeciálny parfum s feromónmi, ktorý zvyšuje sexappiel. 

A čo univerzálny darček na Valentína?

Určite budete súhlasiť, že sladkým dezertom na Valentína sa nemá čo pokaziť. Luxusné sladkosti a bonboniéry sú skvelým darom nielen pre ženy. Pokiaľ sú personalizované alebo majú podobu srdca, o to lepšie. 

Aj oslava Valentína so štýlovými rekvizitami v podobe párty má svoje čaro a bude darčekom pre všetkých pozvaných, či už vo dvojiciach alebo jednotlivcov.

Valentínky a valentínske darčeky – čo stojí za touto tradíciou?

Vo väčšine krajín Európy sa začal Valentín sláviť v 90. rokoch 20. storočia a v jeho najokázalejšej podobe sa prezentuje v USA. Pre niekoho je tento deň možno príliš komerčný a gýčový, no sviatok zaľúbených 14. februára má svoje historické korene založené na dojemnej legende.

Donáška kvetov a darčekových boxov kdekoľvek a kamkoľvek na Slovensku >>>

Legenda sa viaže na 3. storočie nášho letopočtu, kedy vládol cisár Claudius II. Práve v tomto čase v pôsobil v Ríme biskup Valentín. Ako sa však stal patrónom všetkých zamilovaných? Bolo to preto, lebo napriek zákazu cisára sobášil potajme páry.

Problém bol v tom, že cisár Claudius, ktorý často viedol vojny, nechcel do svojej armády ženatých mužov, lebo ich nepovažoval za dobrých bojovníkov. A práve preto sa Valentín dostal do väzenia a 14. februára roku 296 bol popravený sťatím.

Legenda hovorí aj o akomsi „zárodku“ valentínskych darčekov a valentíniek. Sv. Valentín totiž pred svojou smrťou napísal list dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zaľúbil. A dokonca ju aj zázračne vyliečil z hluchoty a slepoty. 

Zaujme ťa: Výročia svadby podľa rokov: Spoznaj ich názvy aj vhodné darčeky

valentínske darčeky pre mužov a ženy

V roku 469 pápež Gelasius ustanovil deň smrti sv. Valentína za pamätný deň na jeho počesť. Valentínske pozdravy a darčeky si však začali zaľúbenci dávať až oveľa neskôr. Prvú valentínku, ktorá je aj aj historicky doložená, poslal v roku 1415 mladý francúzsky vojvoda Karol Orleánsky svojej žene z londýnskeho väzenia. Mala podobu básne.

Dalo by sa povedať, že valentínky v papierovej podobe ako vyznania lásky si držali prvenstvo pred inými valentínskymi darčekmi. Dokonca sa začali aj masovo vyrábať.

Prvá komerčná valentínska pohľadnica bola vyrobená v 40-tych rokoch 19. storočia v USA. No a v súčasnosti je trh s darčekmi na Valentína naozaj široký.

Super nápady na vybehnutie zo stereotypu nielen pre dvojice TU >>>

Rada na záver

Veríme, že ste si z našich tipov na darčeky na Valentína vybrali. Nezabudnite, že pri ich venovaní je dôležitá aj tá správna atmosféra a predovšetkým to, aby boli darované zo srdca. 

Na meniny aj narodeniny, na Valentína alebo len tak: TÝMTO ZABODUJEŠ >>>

A mali by ste tiež vedieť, že spomínané darčeky mávajú ešte väčší efekt, keď ich žena či muž dostane aj mimo tohto oficiálneho sviatku zaľúbencov. Také prekvapenie je totiž naozajstným neočakávaným prekvapením a prináša ešte väčšiu radosť.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.