Aj keď sa u nás sviatok sv. Valentína slávi pomerne krátko, čoraz viac ľudí sa snaží v tento deň potešiť svoju vyvolenú či vyvoleného niečím láskyplným a vyložene romantickým. Samozrejme, že romantika a gestá lásky nemusia hneď znamenať niečo materiálne. No aspoň milá drobnosť venovaná zo srdca určite poteší. Najlepšie darčeky na Valentína pre ženy i mužov nájdete pokope v tomto článku. Vybrali sme ich starostlivo z mimoriadne širokej ponuky

Bude vašou voľbou vyslovene romantický darček či trochu viac odvážny až šteklivý valentínsky dar? Môžete si vybrať úplnú klasiku alebo popustiť uzdu fantázii a pripraviť TOP originálne prekvapenie. Tak ktorý darček na Valentína by potešil práve vašu polovičku?

A nezabúdajte na jedno. Deň svätého Valentína je v prvom rade o oslave zaľúbencov, no obdarovať môžete nielen svojho muža, ženu, frajera či frajerku, ale v zásade každého, kto je vášmu srdcu blízky. Zásobte sa teda na tento deň aj drobnosťami vysielajúcimi láskyplnú energiu a potešte ľudí, s ktorými sa viete spolu radovať, ale rovnako vás aj vypočujú či poradia, keď máte problémy. Sviatok lásky je pre všetkých, nech už sú v páre, alebo aj single. 

...

Valentínky a valentínske darčeky – čo stojí za touto tradíciou?

Vo väčšine krajín Európy sa začal Valentín sláviť v 90. rokoch 20. storočia a v jeho najokázalejšej podobe sa prezentuje v USA. Pre niekoho je tento deň možno príliš komerčný a gýčový, no sviatok zaľúbených 14. februára má svoje historické korene založené na dojemnej legende. Tá sa viaže na 3. storočie nášho letopočtu, kedy vládol cisár Claudius II. Práve v tomto čase v pôsobil v Ríme biskup Valentín. Ako sa však stal patrónom všetkých zamilovaných?

Neprehliadni: Ktoré znamenia sa k sebe hodia najviac? Spoznaj TOP páry podľa zverokruhu 

Podľa legendy napriek zákazu cisára sobášil potajme páry. Problém bol v tom, že cisár Claudius, ktorý často viedol vojny, nechcel do svojej armády ženatých mužov, lebo ich nepovažoval za dobrých bojovníkov. A práve preto sa Valentín dostal do väzenia a 14. februára roku 296 bol popravený sťatím.

Legenda hovorí aj o akomsi „zárodku“ valentínskych darčekov a valentíniek. Sv. Valentín totiž pred svojou smrťou napísal list dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zaľúbil. A  dokonca ju aj zázračne vyliečil z hluchoty a slepoty. 

Zaujme ťa: Prečo si viesť denník vďačnosti? Nebudete veriť, čo všetko môže zmeniť!

valentínske darčeky pre mužov a ženy

V roku 469 pápež Gelasius ustanovil deň smrti sv. Valentína za pamätný deň na jeho počesť. Valentínske pozdravy a darčeky si však začali zaľúbenci dávať až oveľa neskôr. Prvú valentínku, ktorá je aj aj historicky doložená, poslal v roku 1415 mladý francúzsky vojvoda Karol Orleánsky svojej žene z londýnskeho väzenia. Mala podobu básne.

Dalo by sa povedať, že valentínky v papierovej podobe ako vyznania lásky si držali prvenstvo pred inými valentínskymi darčekmi. Dokonca sa začali aj masovo vyrábať. Prvá komerčná valentínska pohľadnica bola vyrobená v 40-tych rokoch 19. storočia v USA. No a v súčasnosti je trh s darčekmi na Valentína naozaj široký.

Zľavy na reštaurácie v Bratislave

TOP darčeky na Valentína pre ženy

Ako sme už písali, na Valentína poteší zaiste aj drobnosť z lásky. Veď napokon samotná valentínka má svoje čaro. A to preto, lebo vrelé slová lásky sú tým hlavným, čo robí tento sviatok sviatkom zaľúbencov. Už len prísť na ten správny veršík. Valentínka však môže byť priložená aj k inému darčeku, ktorú svojej partnerke, partnerovi či blízkemu pripravíte v tento deň. Napríklad ju odovzdáte pri večeri, ktorú môžete pre svoju nežnejšiu polovičku uvariť alebo ju pozvať na niečo extra chutné a darovať jej na záver k dezertu šperk.

A ten šperk môže mať dokonca podobu snubného prsteňa. Nezabúdajte, že pokiaľ chcete svoju priateľku požiadať o ruku, nie je ideálnejší čas, ako práve tento deň v roku a dar na Valentína dostane hneď úplne iný rozmer.

Verte tomu, že pozvať ženu na večeru, ktorú nemusela variť ona sama, je TOP darom v spojení s rozhovorom a milými slovami lásky. Večeru vo dvojici môžete poňať komornejšie i okázalo, podľa vášho gusta. 

Môže sa hodiť: Darček na poslednú chvíľu: Môžeš zostať doma a nepotrebuješ ani kuriéra!

tipy na valentínske darčeky

Je to zaiste jeden z najlepších tipov na valentínsky darček pre oboch z páru, keďže ako vieme, láska ide cez žalúdok.

Ďalšie nápady na valentínsky darček pre svoju nežnejšiu polovičku

S čím určite u svojej partnerky zabodujete a k tomuto sviatku to pasuje asi najviac, sú krásne naaranžované kvety, a to predovšetkým ruže. Obráťte sa na donášku kvetov. Nemusíte však zostať pri klasickej kytici. Môžete pokojne vybrať aj trendového macka vytvoreného z ručne robených ruží kvietok v kvetináči alebo napríklad ružu, ktorá nikdy nezvädne, čo bude skvelý valentínsky darček pre ženu. 

No a pokiaľ poznáte vkus partnerky na vône, pridajte k živému kvietku či kytičke aj sofistikovaný parfum a môžete sa tešiť na pozitívnu odozvu svojej polovičky.

Valentínsky darček pre ženu môže byť zároveň aj darčekom pre muža. Už asi viete, do akej sekcie darov smerujeme. Je to napríklad taká šteklivá spodná bielizeň. Pozrite si ponuku a nájdete nielen sexi, ale taktiež vkusné romantické a funkčné kúsky, ktorými nič nepokazíte. Samozrejme, musíte myslieť na to, v akej fáze vzťahu sa nachádzate a či takýto darček u ženy skôr nevyvolá pohoršenie. Pretože tu sa pohybujete naozaj na tenkom ľade.

Erotické prádlo, zvodná sexi bielizeň

Valentínske darčeky pre mužov

Vybrať darček na Valentína pre chlapa býva o čosi komplikovanejšie. Skvelou voľbou však bývajú valentínske darčeky pre dvoch. Napríklad šálky so srdiečkom, ktoré sú navyše i praktickým darčekom, podobne ako partnerské vtipné tričká, ktorými môžete dať jasne na známosť, kto je koho polovičkou.

Niektorí muži dávajú zas prednosť vtipným valentínskym darčekom, ktorých nájdete požehnate napríklad TU. 

No a podobne ako u žien, tak i u mužov je výbornou voňavou voľbou pre darček na Valentína parfum. No nie tak hocijaký, ale špeciálny parfum s feromónmi, ktorý zvyšuje sexappiel. 

A čo univerzálny darček na Valentína?

Určite budete súhlasiť, že sladkým dezertom na Valentína sa nemá čo pokaziť. Luxusné sladkosti a bonboniéry sú skvelým darom nielen pre ženy. Pokiaľ sú personalizované alebo majú podobu srdca, o to lepšie. 

Aj oslava Valentína so štýlovými rekvizitami v podobe párty má svoje čaro a bude darčekom pre všetkých pozvaných, či už vo dvojiciach alebo jednotlivcov.

Veríme, že ste si z našich tipov na darčeky na Valentína vybrali. Nezabudnite, že pri ich venovaní je dôležitá aj tá správna atmosféra a predovšetkým to, aby boli darované zo srdca.

A mali by ste tiež vedieť, že spomínané darčeky mávajú ešte väčší efekt, keď ich žena či muž dostane aj mimo tohto oficiálneho sviatku zaľúbencov. Také prekvapenie je totiž naozajstným neočakávaným prekvapením a prináša väčšiu radosť.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.