Ozdobovanie príbytku pred najväčšími sviatkami v roku so sebou prináša pravú pohodovú náladu. Dekorácií na Vianoce je v obchodoch nepreberné množstvo. Aby sme prispeli svojím dielom, ponúkame vám inšpirácie, ktoré chytia za srdce najmä tých z vás, ktorí obľubujú DIY výrobky. Vianočné dekorácie z papiera precvičia vaše ruky, nespôsobia prievan v peňaženke a napokon vyčarujú úsmev u malých i veľkých. Samozrejme, môžete ich pokojne kombinovať aj s TAKÝMITO ozdobami. Využitie papiera je zároveň ekologickejším riešením vianočnej výzdoby. 

Už minule ste sa mohli pokochať a vyrobiť si finančne nenáročné, no pritom nádherné vianočné ozdoby zo šišiek, no a s papierom bude mať vaša kreativita ešte väčší rozlet. Tak poďme na to!

papierové vianočné ozdoby na stromček
Zdroj: Pinterest

Dajte druhú šancu papieru z novín alebo starých kníh

Dávate starým veciam druhé šance? Tú možnosť máte aj pri tvorbe vianočných dekorácií. Kreatívne recyklovanie je trendy. Pozrite sa na obrázky, ako krásne vynikne papierová nádhera. Skvelé je, že pri tvorbe dekorácií z papiera na Vianoce nemusíte nevyhnutne patriť k tým najzručnejším.

Vyskladať si efektný vianočný stromček zo starej knihy alebo si lepením vytvoriť novinové vianočné ozdoby nie je až taká veda. Či už čarovné hviezdičky do čečiny alebo anjelikovia skrášľujúci obločný parapet – v zásade vám budú stačiť staré knihy či noviny, nožnice, lepidlo a kde-tu menšia ozdôbka, háčik či špagátik. Na dotvorenie atmosféry napokon pár vianočných svetielok a máte hotovo.

papierové dekorácie výroba
Zdroj: Pinterest

Novinové či z kníh vyrobené výtvory môžete nechať v pôvodnej podobe alebo ich prestriekať farebným sprejom. Hodí sa vám do interiéru striebro, zlato či zelená?

vianočné ozdoby z novinového papiera
Zdroj: Pinterest

Vianočné papierové dekorácie z toho, čo dom dal

Okrem starých kníh a novín viete veľmi efektne využiť rôzne druhy papiera, stačí sa len lepšie popozerať po domácnosti. Máte po ruke nepotrebné škatule? Kartón je taktiež veľmi vďačný materiál, a to napríklad na rôzne vianočné postavičky či dokonca celý Betlehem.

Zaujme ťa: Ako vybieliť zažltnuté záclony: Aj tie staré a zašednuté budú vyzerať ako nové

Tvrdší papier vytvarovaný do kužeľa je skvelým základom pre dekoratívne stromčeky do predsiene či kútov v byte, ktoré volajú po vianočnom skrášlení. Pevné kužele rôznych výšok na záver oblepte baliacim papierom (ideálne s vianočnou tematikou, prípadne jednofarebným) a naaranžujte. Jednoduché a pritom efektné!

A veľmi podareným nápadom je aj využitie papierových košíčkov, ktoré sa používajú aj na vianočné dobroty. V podstate vám ušetria prácu, lebo sú už od výroby pekne skladané. Vy ich už len uspôsobíte do podoby vianočného stromčeka alebo anjelikov.

vianočné stromčeky z papiera
Zdroj: Pinterest

Mimoriadne vďačným materiálom na tvorbu sú aj rôzne rolky z použitého toaletného papiera alebo kuchynských utierok. Keď ich nastriháte, tak z vytvorených krúžkov môžete lepením dosiahnuť podoby snehových vločiek alebo kruhových ozdôb na stromček. Namaľujte ich alebo prestriekajte na aktuálnu trendy farbu Vianoc, ktorá sa mení každý rok. Momentálne sú top farbami Vianoc 2021/22 ružová a červená.

Ďalšia inšpirácia: Vianočné dekorácie nielen na stôl a na okno: Efektné nápady pre čarovnú atmosféru

Okrem spomínaného sú rolky z toaletného papiera ideálne na tvorbu rôznych postavičiek. Je to celkom jednoduchá a deťmi obľúbená aktivita. Stačí farebný papier, nožnice, farbičky, lepidlo a veselí snehuliaci, Mikuláš či sobík môžu zdobiť stromček alebo parapet. Chceli by ste ešte viac podporiť detskú tvorivosť? Skúste TOTO.

papierové detské vianočné ozdoby
Zdroj: Pinterest

Vyberte si podľa svojich schopností

Vianočné papierové dekorácie môžu byť na výrobu naozaj ľahučké, ale aj komplikovanejšie. Niektoré si už vyžadujú pokročilejšie origami zručnosti. Aj tým sa však dá priučiť podľa návodov nadšencov tohto umenia.

papierové snehové vločky
Zdroj: Pinterest
Vystrihnúť si však rôznorodé snehové vločky z papiera, stromčeky či sobíky a zavesiť si ich na motúzik dokáže naozaj každý. Začnite teda od ľahších ozdôb a keď budete istejší, vyskúšajte si i o čosi komplikovanejšie vianočné dekorácie z papiera. A možno zistíte, že to len komplikovane vyzeralo.
Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.