Všetky dobre vieme, aké dôležité je dokonalé odlíčenie pleti pred spánkom. Regenerácia a zdravie pokožky bez neho sú ohrozené. Pre mnohé ide o rutinu, ktorú robia automaticky. No je správna? Dnes sa špeciálne zameriame na jemnú pokožku v okolí očí, resp. odstraňovanie očného make-upu. Linky, riasenka, očné tiene… To je poriadna nálož! Ako odličovať oči správne?

Poctivé odličovanie si vyžaduje vhodné kozmetické produkty

  1. V prvom rade musíte zhodnotiť, aké množstvo make-upu používate a tiež to, či ide o produkty vodoodolné alebo nie. Tomu musíte prispôsobiť aj silu odličovača, ktorý použijete. Na výrazný a odolný make-up vyberajte dvojzložkové produkty s olejovou časťou.

2. Do úvahy musíte brať aj citlivosť svojho očného okolia a taktiež to, či ste užívateľkami kontaktných šošoviek, prípadne máte oči precitlivelé. Vtedy siahajte po produktoch neparfumovaných a určených pre senzitívnu pokožku. Dráždivé chemické zložky (parabény či ropné deriváty) by mali byť out. Pred odličovaním si určite vopred vyberte kontaktné šošovky.

3. V procese odličovania začnite najskôr s očami a až potom postupujte na odličovanie celej tváre.

4. Dbajte na to, aby ste aplikovali dostatok odličovača na vatový alebo ekologickejší textilný tampónik.

Ako odličovať oči šetrne?

5. Tampónik s odličovačom priložte na oči a nechajte na minútku aj dve pôsobiť. Make-up začne povoľovať a vy tak nemusíte neskôr príliš tlačiť a šúchať jemnú pokožku okolo očí, aby ste ho dobre odstránili. Tak by ste totiž len prispeli k tvorbe vrások. Chvíľka času, keď necháte odličovač pôsobiť, urobí naozaj veľa. S odličovaním sa rozhodne neponáhľajte.

Pozri tiež: Ako odstrániť vačky pod očami? Toto funguje!

6. Nasleduje jemné a šetrné odstraňovanie nánosov očného make-upu.

 

Tampónikom očné okolie nedrhnite a nešúchajte. Ťahy majú byť jemné a plynulé. Smerovať by mali od vonkajšieho kútika oka k vnútornému. Riasenku sťahujte od korienkov ku končekom mihalníc.
  1. Postup odličovania opakujte dovtedy, kým tampónik nebude úplne čistý. Po tom, ako odlíčite oči, dôkladne vyčistite aj zbytok tváre. Po odlíčení nezabudnite pokožku ošetriť vhodným krémom, ktorý do pokožky aplikujte jemným vklepkávaním. Ešte pred tým však tvár dočistite jemným gélom či tonikom.

Ako odlíčiť umelé mihalnice?

Základný odličovací postup, keď je na riasach nanesená maskara a prípadne na viečkach i tiene, máme za sebou. Pristavme sa však na záver aj pri jednej špeciálnej kategórii rias. Ako odličovať oči, na ktorých sú aplikované umelé riasy? V tomto prípade treba postupovať ešte opatrnejšie, aby sa výberom nevhodných čistiacich prostriedkov nepoškodili umelé mihalnice, no predovšetkým lepidlo, ktoré ich drží na správnom mieste.

Oplatí sa prečítať: Recenzia: Gigalash sérum na mihalnice – toto sú moje skúsenosti

Keďže sa umelé mihalnice aplikujú pre výraznejší pohľad, v zásade nepotrebujú nánosy špirály. Odporúča sa líčiť maximálne ich konce. Nepoužívajte však určite vodoodolné riasenky, pretože jediný odličovač, ktorým by ste ich mohli odstrániť, by bol na olejovej báze. No a práve olejom sa treba pri tomto type rias maximálne vyhýbať. Olej by totiž poškodil lepidlo. Ako teda správne postupovať? Jediný možný správny spôsob čistenia umelých rias je využívanie špeciálneho šampónu na tento typ rias, prípadne detského šampónu. Tieto produkty použite namiesto klasického odličovača na oči. Postačí na čisté a teplou vodou opláchnuté prsty aplikovať pár kvapiek prostriedku a šetrne nimi pretrieť a vyčistiť mihalnice a ich okolie.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.