Všetky dobre vieme, aké dôležité je dokonalé odlíčenie pleti pred spánkom. Regenerácia a zdravie pokožky bez neho sú ohrozené. Pre mnohé ide o rutinu, ktorú robia automaticky. No je správna? Dnes sa špeciálne zameriame na jemnú pokožku v okolí očí, resp. odstraňovanie očného make-upu. Linky, riasenka, očné tiene… To je poriadna nálož! Ako odličovať oči správne?

Poctivé odličovanie si vyžaduje vhodné kozmetické produkty

 1. V prvom rade musíte zhodnotiť, aké množstvo make-upu používate a tiež to, či ide o produkty vodoodolné alebo nie. Tomu musíte prispôsobiť aj silu odličovača, ktorý použijete. Na výrazný a odolný make-up vyberajte dvojzložkové produkty s olejovou časťou.

2. Do úvahy musíte brať aj citlivosť svojho očného okolia a taktiež to, či ste užívateľkami kontaktných šošoviek, prípadne máte oči precitlivelé. Vtedy siahajte po produktoch neparfumovaných a určených pre senzitívnu pokožku. Dráždivé chemické zložky (parabény či ropné deriváty) by mali byť out. Jemný set na čistenie pleti nájdete TU. Pred odličovaním si určite vopred vyberte kontaktné šošovky.

3. V procese odličovania začnite najskôr s očami a až potom postupujte na odličovanie celej tváre.

4. Dbajte na to, aby ste aplikovali dostatok odličovača na vatový alebo ekologickejší textilný tampónik.

  Ako odličovať oči šetrne?

  5. Tampónik s odličovačom priložte na oči a nechajte na minútku aj dve pôsobiť. Make-up začne povoľovať a vy tak nemusíte neskôr príliš tlačiť a šúchať jemnú pokožku okolo očí, aby ste ho dobre odstránili. Tak by ste totiž len prispeli k tvorbe vrások. Chvíľka času, keď necháte odličovač pôsobiť, urobí naozaj veľa. S odličovaním sa rozhodne neponáhľajte.

  Pozri tiež: Ako odstrániť vačky pod očami? Toto funguje!

  6. Nasleduje jemné a šetrné odstraňovanie nánosov očného make-upu.

  Tampónikom očné okolie nedrhnite a nešúchajte. Ťahy majú byť jemné a plynulé. Smerovať by mali od vonkajšieho kútika oka k vnútornému. Riasenku sťahujte od korienkov ku končekom mihalníc.

  1. Postup odličovania opakujte dovtedy, kým tampónik nebude úplne čistý. Po tom, ako odlíčite oči, dôkladne vyčistite aj zbytok tváre. Po odlíčení nezabudnite pokožku ošetriť vhodným krémom, ktorý do pokožky aplikujte jemným vklepkávaním. Ešte pred tým však tvár dočistite jemným gélom či tonikom.

  Foto: Freepik

  Pin It on Pinterest

  Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

  Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.