REKLAMA

Všetky dobre vieme, aké dôležité je dokonalé odlíčenie pleti pred spánkom. Regenerácia a zdravie pokožky sú totiž bez dôkladného vyčistenia ohrozené. Pre mnohé ide o rutinu, ktorú robia automaticky. No je správna? Dnes sa špeciálne zameriame na jemnú pokožku v okolí očí, resp. odstraňovanie očného make-upu.

Linky, riasenka, očné tiene… To je poriadna nálož! Nesprávne odlíčenie môže znamenať aj to, že sa zobudíte s červenými očami, privodíte si zdravotné problémy so zrakom, prípadne vám zlá technika odličovania spôsobí rýchle pribúdanie vrások. Ako odličovať oči správne? V nasledujúcich riadkoch nájdete postup odličovania očí krok za krokom. A dáme odpoveď aj na otázky, ako odlíčiť vodeodolnú špirálu, s ktorou si neporadí ani bežný odličovač a tiež tu nájdete návod na to, ako odlíčiť umelé riasy.

...

Poctivé odličovanie si vyžaduje vhodné kozmetické produkty

  1. V prvom rade musíte pri odličovaní zhodnotiť, aké množstvo make-upu používate a tiež to, či ide o produkty vodoodolné alebo nie. Tomu musíte prispôsobiť aj silu odličovača, ktorý použijete. Na výrazný a odolný make-up vyberajte dvojzložkové produkty s olejovou časťou.

2. Do úvahy musíte brať aj citlivosť svojho očného okolia a taktiež to, či ste užívateľkami kontaktných šošoviek, prípadne máte oči precitlivelé. Vtedy siahajte po produktoch neparfumovaných a určených pre senzitívnu pokožku. Dráždivé chemické zložky (parabény či ropné deriváty) by mali byť out. Celkovo sa vám oplatí vyberať z jemných odličovačov, a to nielen pre okolie očí. Pred odličovaním si určite vopred vyberte kontaktné šošovky.

3. V procese odličovania začnite najskôr s očami a až potom postupujte na odličovanie celej tváre.

Ako odličovať oči správne je jedna vec, ale čím, je ďalšia a rovnako zásadná: Pozri sa na dvojfázové odličovače na pleť z prírodných ingrediencií a slovenského pôvodu

ako odličovať oči správne návod

4. Dbajte na to, aby ste aplikovali dostatok odličovača na vatový alebo ekologickejší textilný tampónik.

To by boli prípravné kroky a prostriedky a teraz sa vrhnime na správny postup, ako odličovať oči šetrne a zároveň efektívne.

Ako odličovať oči naozaj šetrne?

5. Tampónik s odličovačom (zbytočne ním nešetrite, nech je tampón dostatočne navlhčený) priložte na oči a nechajte na minútku aj dve pôsobiť.

REKLAMA

Make-up začne po chvíľke povoľovať a vy tak nemusíte neskôr príliš tlačiť a šúchať jemnú pokožku okolo očí, aby ste ho dobre odstránili. Tak by ste totiž len prispeli k urýchlenej tvorbe vrások. Chvíľka času, keď necháte odličovač pôsobiť, urobí naozaj veľa. S odličovaním celkovo sa rozhodne neponáhľajte. Je to základ pre zdravú pleť.

Pozri tiež: Ako odstrániť vačky pod očami? Toto funguje! 

6. Nasleduje jemné a šetrné odstraňovanie nánosov očného make-upu. Tampónikom očné okolie nedrhnite a nešúchajte. Ťahy majú byť jemné a plynulé. Smerovať by mali od vonkajšieho kútika oka k vnútornému. Riasenku sťahujte od korienkov ku končekom mihalníc.

  1. Postup odličovania opakujte dovtedy, kým tampónik nebude úplne čistý. Po tom, ako odlíčite oči, dôkladne vyčistite aj zbytok tváre. Po odlíčení nezabudnite pokožku ošetriť vhodným krémom, ktorý do pokožky aplikujte jemným vklepkávaním. Ešte pred tým však tvár dočistite jemným gélom či tonikom.

Ako odlíčiť vodeodolnú špirálu, ktorá drží ako pribitá?

Možno ste sa už dostali do situácie, keď bežný postup odličovania očí nie je účinný, nakoľko produkty dekoratívnej kozmetiky, ktoré ste si naniesli na viečka či riasy, sú vodoodolné a držia viac, ako by sa patrilo. Alebo sa vám z času na čas stane, že večer s istotou siahnete po odličovači a zistíte, že sa minul a v zásobe nemáte žiadny iný.

Čo robiť? Ako dokonale odlíčiť vodeodolný make-up na očiach, predovšetkým však vodeodolnú riasenku bez toho, aby ste si poškodili riasy či podráždili oči? Do úvahy prichádzajú nasledujúce riešenia.

  • Odlíčenie vodoodolného make-upu detským olejom sme už spomínali v článku Použiť detský olejček na pleť? Skús tieto overené triky. Určite stojí za vyskúšanie. 

  • Na odlíčenie extra držiacich líčidiel môžete tiež použiť olivový alebo kokosový olej. No pozor, nepoužívajte tento spôsob odličovania príliš často, nakoľko tieto oleje majú potenciál pleť upchávať.

  • Pokiaľ nemáte doma nič z vyššie uvedeného, skúste odlíčenie obyčajnou vazelínou. Rovnako však platí, že by malo ísť len o občasné riešenie.

Ako odlíčiť umelé mihalnice?

Základný odličovací postup, keď je na riasach nanesená maskara a prípadne na viečkach i tiene, máme za sebou. Pristavme sa však na záver aj pri jednej špeciálnej kategórii rias. Ako odličovať oči, na ktorých sú aplikované dlhotrvajúce umelé riasy? V tomto prípade, aby vám naozaj predčasne nevypadali, treba postupovať ešte opatrnejšie. Výberom nevhodných čistiacich prostriedkov by ste umelé mihalnice mohli poškodiť, no predovšetkým lepidlo, ktoré ich drží na správnom mieste. 

Oplatí sa prečítať: Recenzia: Gigalash sérum na mihalnice – toto sú moje skúsenosti

Keďže sa umelé mihalnice aplikujú pre výraznejší pohľad, v zásade nepotrebujú nánosy špirály. Odporúča sa líčiť maximálne ich konce. Nepoužívajte však určite vodoodolné riasenky, pretože jediný odličovač, ktorým by ste ich mohli odstrániť, by bol ten na olejovej báze. No a práve olejom sa treba pri tomto type rias maximálne vyhýbať. Olej by totiž poškodil lepidlo.

Ako teda správne postupovať pri odličovaní? Jediný možný správny spôsob čistenia umelých rias je využívanie špeciálneho šampónu na tento typ rias, prípadne detského šampónu. Tieto produkty použite namiesto klasického odličovača na oči. Postačí na čisté a teplou vodou opláchnuté prsty aplikovať pár kvapiek prostriedku a šetrne nimi pretrieť a vyčistiť mihalnice a ich okolie. Pravdupovediac, tento postup je síce šetrný pre umelé mihalnice, ale môže byť výkričníkom pre krehkú pokožku v okolí očí. Preto skôr ako riešenie, keď vám ide o očarujúci pohľad s dlhými mihalnicami, odporúčame siahnuť skôr po posilňujúcom a predlžujúcom sére na riasy s krásnym efektom. 

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.