Aj vás vydesil ráno pohľad do zrkadla? Opuchnuté oči, tmavé kruhy a vačky. A vy ste si pripadali o päť rokov staršia. Ak máte za sebou obdobie plné stresu, nedostatku spánku, nie najzdravšej životosprávy alebo prekonanej choroby, pravdepodobne sa to odrazilo na tvári. Pokožka je unavená, bledá, ale najvýraznejšie si to odnesú oči a ich okolie. Sú podráždené a pod nimi sa objavujú opuchnuté vačky a tmavé kruhy. Opuchnuté oči sú najvýraznejšie ráno. Tak čo s tým? Ako sa ich zbaviť? Prezradíme vám niekoľko overených tipov, ako odstrániť vačky pod očami.

Pátranie po príčine

Pokožka okolo očí je veľmi citlivá a keď sa vekom zásoby kolagénu zmenšujú, tvoria sa vrásky, pokožka sa uvoľňuje, klesá a vznikajú vačky. Ak máte genetickú predispozíciu, pridružia sa aj tmavé kruhy pod očami.

Spomínané problémy však môžu signalizovať zlý zdravotný stav. Ak sa ani po čase situácia nezmení, vyhľadajte lekára, pretože opuchnuté oči a okolie očí môže spôsobovať zadržiavanie vody pri chorobách srdca, obličiek pri problémoch s alergiami.

Zaujme ťa tiež: Ako odličovať oči? Nerob chyby, toto je správny postup

Nedajte im šancu

Pokúste sa nepekným vačkom vyhnúť alebo ich aspoň  zmenšiť dodržaním niektorých zásad:

  • Konzumujte potraviny s množstvom antioxidantov a vitamínov C a E.
  • Dostatočná hydratácia je dôležitá nielen pre zdravie, ale aj vzhľad pokožky.
  • Vyhýbajte sa fajčeniu a alkoholu.
  • Pite dostatok vody.
  • Doprajte si dostatok spánku, najlepšie sedem, osem hodín.
vačky pod očami a spánok
  • Znížte množstvo soli, zadržuje vodu, ktorá spôsobuje opuchy.
  • Chráňte si oči pred slnkom.
  • Nespávajte na bruchu, pre oči to nie je vhodná poloha.
  • Používajte kvalitný make-up, pred spaním dokonale vyčistite pleť a použite kvalitný krém.

Ako odstrániť vačky pod očami – efektívne tipy

A keď sa už opuchy v okolí očí objavili, skúste sa ich zbaviť. Na vačky funguje chladný obklad. Priložte si na oči kozmetický tampón namočený do čerstvo vytlačenej uhorkovej šťavy, ktorá pomáha znižovať tekutiny a odstraňuje toxíny.

Účinne v tomto smere funguje i kofeín. Môžete si na oči priložiť vychladnuté vrecúška čierneho alebo zeleného čaju alebo si jednoducho vyrobte kofeínové sérum. Zmiešajte ryžový, mandľový, marhuľový, prípadne iný olej s v sklenenej nádobe zmiešajte s kávou a nechajte lúhovať aspoň päť dní. Pridajte kvapku vitamínu E. Po precedení večer jemne aplikujte na pokožku. Rýchlu a účinnú pomoc predstavuje pritlačenie studených lyžíc na opuchnuté miesta.

Neprehliadni: Maska z droždia nielen na akné: Vyskúšaj skrášľujúce účinky kvasníc

ako odstrániť vačky pod očami kozmetikou

Na trhu je veľké množstvo očných krémov a gélov. Pred ich kúpou si zistite zloženie a overte si, či sú kvalitné. Vnútornú výživu pleti dokáže zabezpečiť aj nutrikozmetický prípravok nabitý prírodnými zložkami, extraktmi i vitamínmi Dermavit.

Foto: redakcia krasaastyl.sk/Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.