REKLAMA

Šaty sú jedným z najikonickejších kúskov v našich šatníkoch. Ich rôznorodosť v strihoch, vzoroch a štýloch nám umožňuje vyjadriť svoju osobnosť a cítiť sa sebavedome. Pri výbere šiat je však dôležité zohľadniť aj tvar vášho tela, pretože niektoré strihy a detaily môžu vašej postave lichotiť o čosi viac ako iné. V tomto článku sa dozviete, ako si vybrať najlepšie šaty pre váš typ postavy a objavíte 5 tipov, ktoré vám pomôžu vytvoriť dokonalý outfit so šatami, ktoré vám padnú.

Máte postavu v tvare hrušky? Zdôraznite hornú časť tela 

Ak máte hruškovitú postavu so širšími bedrami a užšou hornou časťou tela, zamerajte sa na zdôraznenie vášho dekoltu a ramien. Vyberte si šaty s výrazným vrchným dielom, ako sú napríklad šaty s pekným výstrihom, volánikmi, vzorom alebo zaujímavými detailmi na ramenách. Týmto spôsobom presuniete pozornosť na hornú časť tela a tak vyvážite proporcie. 

Ak máte plnšiu postavu, zvoľte pravidelné vzory a prirodzené strihy

Ak preferujete pohodlie a prirodzený vzhľad, šaty s pravidelnými vzormi a jednoduchými strihmi sú pre vás ideálnou voľbou. Vyhnite sa príliš tesným šatám, ktoré by mohli nelichotivo zdôrazniť určité partie tela. 

Skúste naopak voľné šaty, ktoré prirodzene padajú a majú nepravidelné či asymetrické strihy. Tie vám poskytnú komfort počas nosenia a nezameniteľný štýl zároveň. Pozrite si celú ponuku a nájdite si dokonalé šaty na https://modivo.sk/c/zeny/oblecenie/saty-a-overaly

REKLAMA
ak máte plnšiu postavu zvoľte pravidelné vzory a prirodzené strihy

Pre vysoké ženy sú ideálne dlhé a vzorované šaty

Ak máte vyššiu postavu, môžete siahnuť po dlhších šatách, ktoré vám dodajú eleganciu a podčiarknu to, čo je na vás najkrajšie. Pri výbere štýlu pamätajte, že vzorované šaty sú pre vás skvelou voľbou, pretože ten správny vytvoria dojem a odpútajú pozornosť od samotného vzhľadu vašej. Siahnite napríklad po šatách so vzormi ako kvety, pruhy alebo abstraktné tvary, ktoré zaujmú pozornosť a pridajú šmrnc vášmu outfitu. 

Je vaša postava v tvare písmena „A“? Vyberte si šaty s rozšíreným strihom 

Pre ženy s postavou v tvare písmena „A“, teda so širšími bedrami a užšou hornou časťou tela, sú ideálne šaty s rozšíreným strihom od bedier nadol. Tento strih vyrovná proporcie tela a vytvorí elegantný pohľad. Skúste šaty s A-čkovým strihom, ktoré sa postupne rozširujú po dĺžke až ku kolenám. 

Tiež si prečítaj: Aký rúž sa mi hodí? Odpoveď nájdeš v článku

Definuje vašu postavu písmeno „V“? Zamerajte sa na hornú časť tela

Pre postavu v tvare písmena „V“, teda s širšou hornou časťou tela a užšími bedrami, zamerajte sa na zdôraznenie hornej časti vášho tela. Podobne ako v prípade postavy v tvare hrušky, ktorá má krivky, vyberte si šaty s výraznými detailmi na vrchnom dieli, ako sú krásne vzory, volániky, výstrih alebo široké ramienka. Týmto spôsobom presuniete pozornosť na vrchnú časť tela a vyvážite tak jeho proporcie. Pri výbere šiat je dôležité pamätať na to, že sa cítite pohodlne a sebavedomo. 

Pamätajte, že nezáleží na tom, aký je váš tvar postavy, existuje veľa štýlov a strihov, ktoré vám môžu lichotiť. Nezabudnite si užiť proces výberu a experimentovania s rôznymi šatami, kým nenájdete ten správny, ktorý vám bude pristávať a prinesie vám radostné sebavedomie. A ak hľadáte ďalšie trendy kúsky do vášho šatníka, využite ponuku dámskych sandálov na MODIVO, a vyberte si topánky, ktoré sa stanú skvelý doplnkom k vašim novým šatám.

– PR článok – 

Foto: Envato

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.