REKLAMA

Panika posledných dní spojená s Covid-19 spôsobila, že sa z niektorých komodít stal nedostatkový tovar. Okrem hygienických rúšok, toaletného papiera a konzervovaných potravín sú to aj dezinfekčné prostriedky. Nestihli ste sa zásobiť dezinfekčnými gélmi na ruky? Nič nie je stratené! Ako si vyrobiť dezinfekčný gél na ruky v domácich podmienkach zistíte práve teraz.

Domáci dezinfekčný prostriedok si vyrobíte pomerne jednoducho a môžete si ho pripraviť pokojne aj na litre. V zriedenejšej podobe funguje aj ako dezinfekcia na povrchy. Poďme teda na to.

Ingrediencie na domácu dezinfekciu na ruky

Ešte pred návodom na to, ako si vyrobiť dezinfekčný gél na ruky, musíte mať pripravené nevyhnutné ingrediencie. Sú len tri a každá má v domácej dezinfekcii svoj význam.

  • Alkohol, resp. lieh z lekárne či Alpa je v podstate najkľúčovejšou ingredienciou celého tohto domáceho dezinfekčného prostriedku. Bez neho by dezinfekčný gél na ruky nefungoval tak, ako má. Lieh by mal byť aspoň 60-percentný.

REKLAMA
  • Aloe vera gél dodá vášmu dezinfekčnému prostriedku na ruky ideálnu konzistenciu a zabezpečí tiež to, že pokožka vašich rúk nebude po alkohole príliš presušená.
  • Antibakteriálny esenciálny olej vylepší gél na ruky svojimi silnými účinkami proti vírusom i baktériám. Vyberajte z tých najúčinnejších prírodných pomocníkov, ako sú čajovníkový olej, tymianový, oreganový, škoricový či rozmarínový olej.

Zaujme ťa: Čo bude po pandémii? Tieto 3 veci hrajú v náš prospech

Návod, ako si vyrobiť dezinfekčný gél na ruky lepší ako z lekárne

Postup prípravy domáceho gélu na ruky je maximálne jednoduchý. Pripravte si jednu šálku liehu, ktorú následne zmiešate s niekoľkými lyžicami aloe vera gélu. Pridajte ich podľa toho, akú konzistenciu dezinfekčného produktu chcete získať. Niekto má rád gél na ruky hustejší, môže tak pokojne pridať gélu z tejto liečivej rastlinky viacej.

Neprehliadni: Pestovanie aloe vera zvládneš hravo a oplatí sa – účinky gélu z rastliny sú širokospektrálne

Pokiaľ by ste ale potrebovali niečo tekutejšie, napríklad na striekanie plôch v domácnosti, dodajte namiesto aloe vera gélu len obyčajnú prevarenú destilovanú vodu. No a na záver pridajte niekoľko kvapiek vybraného esenciálneho oleja, dobre zamiešajte a uzavrite do nádobky.

Foto: Freepik/redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.