Panika posledných dní spojená s Covit-19 spôsobila, že sa z niektorých komodít stal nedostatkový tovar. Okrem hygienických rúšok, toaletného papiera a konzervovaných potravín sú to aj dezinfekčné prostriedky. Nestihli ste sa zásobiť dezinfekčnými gélmi na ruky? Nič nie je stratené! Domáci dezinfekčný prostriedok si vyrobíte celkom jednoducho a môžete si ho pripraviť na litre. Poďme teda na to.

V domácnosti pohľadajte nasledujúce suroviny

– Alkohol, resp. lieh z lekárne či Alpa je v podstate najkľúčovejšou ingredienciou celého tohto domáceho dezinfekčného prostriedku. Lieh by mal byť aspoň 60-percentný.

– Aloe vera gél dodá vášmu dezinfekčnému prostriedku na ruky ideálnu konzistenciu a zabezpečí tiež to, že pokožka vašich rúk nebude po alkohole príliš presušená.

– Antibakteriálny esenciálny olej vylepší gél na ruky svojimi silnými účinkami proti vírusom i baktériám. Vyberajte z tých najúčinnejších prírodných pomocníkov, ako sú čajovníkový, tymianový, oreganový, škoricový či rozmarínový olej.

Dezinfekčný prostriedok na ruky – lepší ako z lekárne

Postup prípravy domáceho gélu na ruky je maximálne jednoduchý. Pripravte si jednu šálku liehu, ktorú následne zmiešate s niekoľkými lyžicami aloe vera gélu. Podľa toho, akú konzistenciu dezinfekčného produktu chcete získať. Pokiaľ by ste radšej potrebovali niečo tekutejšie na striekanie plôch v domácnosti, dodajte namiesto aloe vera gélu prevarenú destilovanú vodu. Na záver pridajte niekoľko kvapiek vybraného esenciálneho oleja, dobre zamiešajte a uzavrite do nádobky.

Foto: Freepik/redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.