REKLAMA

Hoci sa poslednú dobu opatrenia ohľadom šírenia nového koronavírusu postupne uvoľňujú, neustále vo vzduchu visí výkričník. Nikto presne nevie, ako sa bude situácia vyvíjať ďalej. Stále viac nás však zaujíma to, ako to bude s nami po odznení pandémie. Áno, čakajú nás ťažké časy, ale tieto 3 veci, ktoré spomíname ďalej v článku, nám zásadne pomôžu v našich ďalších životoch.

Oprášili sme zručnosti smerujúce k väčšej sebestačnosti

Je to veru tak, že až pod tlakom nepríjemných situácií ľudia znovuobjavujú dôležité zručnosti. Je pravdou, že Slováci sa dokážu vynájsť. A tak šijú rúška, kváskujú a záhradkárčia. V dobe po koronakríze, keď financií nebude dostatok, nadobudne ešte väčší význam to, čo si dokážeme zabezpečiť svojím pričinením. Či už pôjde o vlastnú úrodu zo záhradky či nejaké tie vitamíny z balkóna alebo lacné, ale hodnotné domáce pokrmy, prípadne domáca starostlivosť o pokožku či vlasy. Je toho, samozrejme, oveľa viac.

Uvedomili sme si, čo všetko môžeme vykonávať z domu

Na Slovensku to ešte v čase pred koronakrízou u zamestnávateľov vo všeobecnosti nehralo v prospech práce z domu, tzv. home office.

REKLAMA

Ponúk pracovných miest v tomto smere bolo pomenej. Dnes však už nielen zamestnávatelia vidia, že sa to dá. A mnohí, pokiaľ budú chcieť ušetriť, v tom budú pokračovať. Dá sa očakávať, že v tomto smere dôjde k výraznejšiemu posunu, a to nielen v kariérnej sfére, ale napríklad aj tej školskej.

Dobre vedieť: Rúško alebo rúška? Ktorá možnosť je správna?

Sila internetu presvedčí aj posledných mohykánov

Či už ide o sociálne siete, pomocou ktorých sa môžeme v tejto dobe bez väčších problémov kontaktovať s blízkymi, priateľmi či kolegami alebo predaj výrobkov cez internet, aj poslední vytrvalci, ktorí s online svetom nechceli mať nič dočinenia, sú do neho chtiac-nechtiac priťahovaní. Starí rodičia už vedia skypovať s vnúčatami. A napríklad aj malí obchodníci si začali uvedomovať potrebu vlastných e-shopov. Práve teraz je ten najvhodnejší čas budovať svoje online projekty, ktoré sa zhodnotia aj v čase po koronakríze.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.