Odhadnúť pri prvom stretnutí povahu človeka nemusí byť jednoduché. No vedieť o vlastnostiach druhého a type jeho charakteru čo najskôr, je zaiste veľkým benefitom. Nový sused či kolegyňa? Niektorí ľudia sa vyfarbujú dosť dlho. No a to so sebou prináša aj isté riziká. Ako zistiť povahu človeka po predstavení sa a prvom rozhovore? Buďte všímaví a zamerajte sa na nasledovné signály, ktoré spomenieme v článku. Okrem spôsobu predstavenia, vizuálnych prejavov a reči sa treba orientovať aj na detaily. Spoznajte v priebehu chvíle, kto pred vami stojí. Tu sú tipy, vďaka ktorým sa povaha a charakter cudzieho človeka pred vami odhalí oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. 

Ako odhadnúť človeka podľa podania ruky?

V prvom momente si pri predstavovaní všímajte spôsob, akým vám človek podáva ruku. Odhadnúť podľa toho môžete sklon k dominancii alebo opak.

> Pokiaľ vám človek zoberie ruku do oboch svojich rúk (urobí tzv. rukavicu), znamená to, že je dobrosrdečný, starostlivý, ale zároveň má pocit nadradenosti.

> O tom, že sa zo stretnutia človek teší, povie jeho pritiahnutie si podávanej ruky na svoju stranu a intenzívnejšie potriasanie.

> Takzvaná ruka „mŕtva ryba“, keď ide len o podanie koncov prstov, signalizuje pasívnejšiu osobnosť, ktorá sa necháva viesť.

> No a napokon silné drvenie ruky napovedá o vysokom sebavedomí a cieľavedomosti.

Neprehliadni: Ako spoznať zlého človeka? Týchto 5 znamení je kľúčom

Čo prezradí o povahe očný kontakt?

Povahu človeka prezrádza celkom spoľahlivo i jeho pohľad. To je stará známa vec. Čo si však všímať?

> Stabilný, neuhýbavý, ale zároveň nie agresívne intenzívny očný kontakt znamená záujem i dostatočné sebavedomie bez nervozity.

> Sledujte aj zrenice. Zväčšené hovoria o záujme a zúžené o opaku.

> Pohľad bokom môže napovedať o uzavretejšom type osobnosti, ale aj o zlých pohnútkach.

> Vyhýbanie sa pohľadu taktiež môže znamenať klamstvo. Vo všeobecnosti sú osoby so stabilným priamym očným kontaktom považovaní druhými za inteligentnejších. Nemusí to byť však úplne pravda.

Pozrite sa na topánky!

Odhadnúť povahu človeka na základe topánok? Pre niektorých bežná prax, iní im nevenujú pri zoznamovaní sa s novým človekom až takú pozornosť. No mali by!

Tvrdí to dokonca aj posledný americký výskum, podľa ktorého nielen stav topánok, ale aj ich štýl či farba prezrádza charakter človeka a jeho preferencie, a to až na 90 %! Dokonca aj cena samotných topánok má čo povedať.

Ako zistiť povahu človeka na základe topánok?

Zaujme ťa: Ako odhaliť manipulátora? Pozri aj tipy, ako sa nenechať zmanipulovať

> Ihličky vyjadrujú ženskosť a sebavedomie. Takáto dáma kladie dôraz na trendy.

> Športová obuv hovorí o praktickom zameraní a nezávislom duchu ich nositeľa či nositeľky.

> Balerínky napovedajú o hravosti, ba dokonca naivite. Veľa závisí aj od ich farby.

> Elegantné mužské topánky sú znakom dôstojnosti, zodpovednosti a prezentujú tiež túžbu pozitívne zapôsobiť.

Ako zistiť povahu človeka z komunikácie?

Schopnosť sústredeného počúvania a reagovania na druhého človeka má veľkú výpovednú hodnotu o jeho povahe. Napovie predovšetkým o schopnosti empatie dotyčného. V prvom rade sledujte, či je rozhovor naozaj dialógom, alebo sa začína meniť na monológ. Povrchnosť môže signalizovať aj to, keď človek počúva len „na pol ucha“ a rozoberá len to, čo ho momentálne zaujíma a nedáva dostatočný priestor na vyjadrenie sa druhým.

Charakter presne vystihne i to, ako sa daná osoba vyjadruje o druhých ľuďoch. Odborníci podkladajú dôveryhodnými štúdiami, že ľudia majú tendenciu vidieť ich osobné vlastnosti viac na ostatných. Preto dobre počúvajte, ako hodnotí váš partner v komunikácii ostatných. Keď sa človek sústredí a rozoberá najmä negatívne vlastnosti druhých ľudí, väčšinou má práve tieto isté záporné vlastnosti

povaha človeka typy

Potešujúcu informáciu o emocionálnej stabilite a dobrej povahe človeka poskytuje jeho pozitívne vyjadrovanie sa na adresu iných ľudí. Keď sa, jednoducho povedané, snaží vyzdvihnúť viac prednosti ako to zlé.

Častá kontrola mobilu neveští nič dobré

No a na záver vám dáme ešte jeden tip, ako zistiť povahu človeka, ktorý vám bol predstavený možno len pred pár minútami. Dobre si všímajte jeho interakciu s mobilom. Pokiaľ je v jeho centre pozornosti, má ho neustále na viditeľnom mieste a venuje mu množstvo pohľadov a kontrol, môže ísť o labilnejší typ osobnosti. Dokonca to môže znamenať aj to, že daný človek žije skôr vo virtuálne ako v reálnom živote. Ak sa takto správa pri prvom kontakte, s veľkou pravdepodobnosťou to nebude lepšie ani neskôr.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.