REKLAMA

Čím je teplejšie a naše oblečenie úspornejšie, tým viac si dávame záležať na saténovo hladkej pokožke. Ktorá žena by nechcela mať na 3 – 4 týždne pokoj od nežiaducich chĺpkov? Domáca depilácia môže byť šikovným riešením, a to bez väčších nákladov.

Ako vieme, holenie žiletkou je krátkodobé riešenie a možno ani epilačný strojček nie je pre vás tou správnou voľbou. Zbavovanie sa chĺpkov vďaka vosku je efektívne a celkom populárne, no čo si tak vyrobiť domácu cukrovú pastu na depiláciu?

Samozrejme, skvelú  depilačnú cukrovú pastu, a to dokonca v biokvalite si viete aj kúpiť, napríklad TU. No zároveň treba dodať, že i samotný domáci recept na cukrovú hmotu je jednoduchý aj extrémne lacný. No a na rozdiel od väčšiny komerčných voskov či iných depilačných prípravkov z drogérií neobsahuje žiadnu zbytočnú chémiu. Domáca depilácia s touto cukrovou pastou sa vám zapáči.

Zaujme ťa: Domáca maska na chodidlá: Popraskané päty budú minulosťou

Na cukrovú pastu si pripravte

Starobylý perzský depilačný recept sa v menších obmenách využíva do dnešných čias. Tu sú ingrediencie a následne postup na výrobu domácej depilačnej pasty.

  • 2 hrnčeky bieleho cukru
  • ¼ hrnčeka citrónovej šťavy
  • ¼ hrnčeka vody
  • 1 ČL soli
  • varechu
  • hrniec
  • nádobu na konečný produkt (ideálne keramická)

Vybrali sme: Najlepšia pedikúra v Bratislave? Prezradíme, prečo sa na suchú pedikúru oplatí zájsť do Ružinova

REKLAMA

Postup výroby cukrovej hmoty

Ingrediencie na cukrovú pastu dajte do hrnca, dobre zamiešajte a dajte variť na väčšiu teplotu

Neustále zmes miešajte a po jej privedení do varu znížte teplotu. Nechajte hmotu postupne zhustnúť, kým nezíska zlatistý nádych.

Pozor, aby ste to s teplotou a dĺžkou varenia neprehnali a nevyrobili si namiesto depilačnej cukrovej pasty karamel. Následne hmotu prelejte do pripravenej nádoby a nechajte vychladnúť.

Pozri tiež: Čo je to CC krém, ale aj BB, DD či EE kozmetika?

Po vychladnutí môžete cukrovú pastu na depiláciu uložiť do chladničky, kde vydrží aj 5 dní. Pred samotnou depiláciou ju len jednoducho na pár sekúnd zohrejete v mikrovlnnej rúre alebo dáte do teplého vodného kúpeľa. Cukrová pasta zmení svoju konzistenciu a vy ju môžete bez problémov znova použiť zohriatu zhruba na teplotu tela. Na to si dávajte pozor, aby ste sa nepopálili.

Domáca depilácia cukrovou pastou prebieha nasledovne

Keď už máte cukrovú pastu vyrobenú podľa uvedeného receptu, nasleduje samotný proces depilácie. Miesto, ktoré chcete depilovať, musí byť čisté. Cukrovú hmotu natierajte špachtličkou alebo prstami. Nanesená by mala byť v hrúbke 2 až 3 milimetre.

Ideálne je postupovať po menších častiach. Po natretí v protismere rastu chĺpkov pritisnite na hmotu kus papiera alebo poddajnej látky a po pár sekundách prudkým pohybom stiahnite. Použitú hmotu môžete ešte použiť jeden či dvakrát, kým nestratí svoju lepivosť.

Výhodou cukrovej pasty oproti klasickým voskom je i to, že je ľahko umývateľná a bolesť pri depilácii je znesiteľná. Niektoré ženy túto hmotu dokonca používajú aj na depiláciu chĺpkov v tvárovej časti.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.