REKLAMA

Je zrejmé, že domáce ošetrenie chodidiel a nechtov na nohách niekedy nestačí, a to najmä v prípade, keď sa vyskytne problém. Býva to napríklad silná vrstva zhrubnutej drsnej pokožky na chodidlách, otlaky, mozole, zdeformované nechty a mnohé iné. Odborne vykonaná pedikúra nie je len estetickou záležitosťou, i keď sa označuje za kozmetickú procedúru. Ideálne samozrejme je, keď aspoň párkrát do roka navštívite pedikérku, ktorá vám nôžky udrží v top forme. Hľadáte najlepšiu pedikúru v Bratislave, ideálne v Ružinove? Pedikérku – odborníčku na suchú pedikúru, ktorá si poradí nielen s popraskanými pätami, kurím okom, či napríklad aj so zhrubnutými a žltými nechtami, ale vie liečivo pôsobiť aj na zarastené nechty či na „diabetickú nohu“? Mám pre vás tip.

Ale to nie je všetko! V článku sa dočítate aj o tom, aký je rozdiel medzi klasickou, resp. mokrou pedikúrou a suchou, teda medicinálnou pedikúrou. Je medzi nimi podstatný rozdiel. Priblížim vám ho, pričom vychádzam aj z vlastnej skúsenosti, nakoľko som absolvovala ako mokrú, tak aj suchú pedikúru.

Poznáte suchú pedikúru?

Boli ste už na suchej pedikúre? Hovorí sa jej aj medicinálna alebo medicínska. Už z názvu je zrejmé, že to nebude klasická pedikúra, ktorá je známa tiež ako mokrá, keďže chodidlá sa pred ošetrením zmäkčujú kúpeľom.

Pri medicinálnej, resp. suchej pedikúre sa používa prístroj s vysokootáčkovým mikromotorom s nadstavcami rotačných fréz a odsávaním. A to bez máčania nôh, teda nasucho. Toto je úplne najzákladnejší rozdiel medzi suchou a mokrou pedikúrou. 

Tiež ťa zaujme: Tipy a triky, ako urýchliť rast nechtov a posilniť ich 

nástroje na suchú pedikúru brúsne klobúčiky čiapočky

Samozrejme, z uvedeného ďalej vyplývajú odlišnosti pri riešení konkrétnych ťažkostí s chodidlami, o ktorých ešte bude reč. Ako ale prebieha suchá, resp. medicinálna pedikúra a predovšetkým, v čom spočívajú jej benefity? Pre tých, ktorí o tejto procedúre počujú prvýkrát, som všetko podstatné zhrnula ďalej v texte.

Ako jediný problém vidím len to, že špecialistov/tiek na suchú pedikúru je poskromnejšie. Pokiaľ ste ale z Bratislavy, viem vám jednoznačne poradiť odborníčku, pedikérku z Ružinova. A teda vás aj nasmerovať na za mňa najlepšiu suchú pedikúru v tejto lokalite.

Suchá pedikúra v Bratislave (Ružinov) – PediManiKúra Majka

Aj keď je Bratislava pomerne bohatá na salóny s mokrou pedikúrou, tá suchá sa hľadá ťažšie. Kde zohnať naozajstnú odborníčku a najlepšiu pedikúru v Bratislave tohto charakteru?

Podľa môjho názoru je to v salóne PediManiKúra Majka. Sú to naozaj príjemné priestory. Čo je však ešte dôležitejšie? Suchú pedikúru, ale aj manikúru vykonáva v tomto salóne skúsená a certifikovaná pedikérka aj manikérka v jednom s dlhoročnými skúsenosťami a vycibrenou praxou – Mária Foltýnová. 

najlepšia suchá pedikúra Bratislava Ružinov

Ak ste z Ružinova a okolia, určite odporúčam. Stojí za zmienku, že zákazníčky a zákazníci k nej chodia nielen z Bratislavy. Je to preto, lebo má v suchej pedikúre certifikované znalosti, no predovšetkým prax a výsledky jej práce stoja za to, presvedčte sa TU

Adresa salónu PediManiKúra Majka: Ružinovská 1/4814, Bratislava 821 02

Telefonický kontakt (preferovaný pred mailom): 0903 201 119

Mailový kontakt: pedimanikuramajka13@gmail.com

suchá pedikúra Bratislava Ružinov
REKLAMA

Rozdiely medzi klasickou (mokrou) a medicinálnou (suchou) pedikúrou

Kde je skvelá suchá pedikúra v Bratislave už viete, no a teraz vám zhrniem rozdiely medzi mokrou a suchou pedikúrou. Možno si poviete, čo je na tom také iné, teda okrem toho, že mokrá pedikúra je v zásade o ošetrovaní nôh po kúpeli a suchá pedikúra pracuje s nástrojmi, ktoré nepotrebujú k svojmu pôsobeniu zmäkčenie pokožky. Je to však špecifickejšie. Z týchto odlišností sa zároveň dozviete aj dôvody, prečo je nielen podľa mňa najlepšia pedikúra suchá, resp. medicinálna. Konečný výber je však na vás.

Skalpel alebo fréza?

1) Pri klasickej mokrej pedikúre sa používajú jednorazové skalpely a k tomu aj nožnice, ktoré by sa mali po každom použití sterilizovať. Pri medicinálnej, resp. suchej pedikúre sú chodidlá a nechty ošetrované diamantovými frézami s vysokými otáčkami a odsávaním, ktoré sa po každom použití sterilizujú na 180 stupňov Celzia. A tiež ide o brúsne čiapočky, resp. klobúčiky, ktoré majú rôznu zrnitosť a tvary. Tieto špeciálne nástroje sú v rukách odborníčky šetrnejšie v porovnaní so skalpelmi na klasickú pedikúru.

Šetrnosť spočíva v tom, že pri suchej pedikúre sa odstraňuje zhrubnutá koža pomocou spomínaných brúsnych klobúčikov prirodzenejšie, postupne, teda nie nárazovo ako so skalpelmi. No a na záver sedenia sa noha vďaka jemnejším nástavcom „uzatvára“, resp. ryhuje. V rámci mokrej pedikúry sa odstraňuje značné množstvo kože, čo paradoxne spôsobuje jej spätnú rýchlejšiu tvorbu. Je to preto, lebo organizmus si tento radikálnejší zásah vysvetľuje podobne ako ranu, ktorú treba zaceliť. V konečnom dôsledku to znamená, že na mokrú pedikúru musíte chodiť častejšie ako na suchú pedikúru.

2) Nadväzujúcim problémom mokrej pedikúry sú okrem výrazného oškrabania kože, keď je chodidlo po procedúre nezacelené, aj tzv. zrasty.

Tie vznikajú pôsobením vyššie spomínaných jednorazových skalpelov. Pedikérka totiž na ďalšom sedení nikdy nezačne tam, kde skončila, resp. ťah po skalpeli sa neopakuje presne na tom istom mieste ako minulé stretnutie. Tento problém odpadá pri suchej pedikúre, keďže sa pri nej používajú šetrné, no zároveň účinné brúsne klobúčiky s rôznou zrnitosťou, vďaka ktorým pedikérka odstráni len toľko kože, koľko je naozaj nevyhnutné.

hrubá a popraskaná koža na pätách

Riešenie problémov s chodidlami a nechtami

3) Pomerne častými ťažkosťami v spojitosti s chodidlami sú u ľudí kurie oká a bradavice. No zatiaľ čo s kurími okami si poradí aj pedikérka, tak vírusové bradavice patria do rúk lekára.

Neprehliadni: Bradavica na nohe – ako sa jej zbaviť? Overené tipy na odolné bradavice na chodidlách

Čo sa týka liečby kurieho oka, to dokáže odstrániť bez problémov ako mokrá, tak aj suchá pedikúra. No zatiaľ čo pri mokrej sa odstraňuje skalpelom, tak pri suchej pedikúre sa kurie oko odstraňuje vybrúsením.

4) Mimoriadne rozšíreným problémom je pleseň na nechtoch i pokožke chodidla. Je to infekčná záležitosť, rýchlo sa šíriaca prostredníctvom malých šupiniek. Mykózy sa prejavujú typickým zafarbením pokožky či nechtov, ktoré bývajú taktiež hrubé, deformované i štiepajúce sa. V tomto prípade sa obráťte na medicinálnu, resp. suchú pedikúru. Tá ju dokáže liečiť aj vyliečiť. Pripravte sa však na dlhý boj. Roky neliečená mykóza nezmizne švihom zázračného prútika. Prečo pri mykózach ťahá mokrá pedikúra za kratší koniec? Jednoznačne je to aj preto, lebo plesne milujú vlhkosť, vďaka ktorej sa aj lepšie šíria. 

5) Aj ťažkosti so zarastajúcimi nechtami zverte do rúk šikovnej pedikérky, ideálne si zvoľte odborníčku na suchú pedikúru. Pretože zatiaľ čo sa pri mokrej pedikúre zarastanie len vystrihuje a rieši sa už len priamo vzniknutý problém, tak pri suchej pedikúre môžete proti zarastaniu nechtov zabojovať aj preventívne. Je to vďaka bočnému brusu a prípadne aj šponám, ktoré sa môžu účinne aplikovať na problémové nechty.

Ďalšie zaujímavosti o suchej pedikúre

  • Na Slovensku sa suchá pedikúra praktizuje zhruba od roku 2005, kedy sa vyškolili prvé odborníčky špecialistky na suchú pedikúru.
  • Suchú pedikúru stále mnohí vnímajú ako novinku. Máme vžitú predstavu pedikúry na mokro, a to napriek mnohým benefitom, ktoré ponúka suchá pedikúra. Táto metóda si našla svojich skalných priaznivcov, ktorí si vďaka nej vyriešili mnohé problémy s nechtami aj chodidlami. Bolo by dobré uvedomiť si, že rituál s máčaním chodidiel v slanej vode možno pokojne realizovať aj doma. Podstatou medicinálnej pedikúry na sucho je nielen skrášlenie, ale tiež ozdravenie chodidla.
medicinálna pedikúra v Bratislave
  • Ošetrenie diamantovými frézami v rámci suchej pedikúry je bezbolestné, maximálne trochu šteklí. Pokiaľ by náhodou pálilo a spôsobovalo bolesť, znamená to, že pedikérka ešte nemá nadobudnutú zručnosť a nastavila zbytočne vysoké otáčky.
  • Diagnóza tzv. „diabetická noha“ sa môže ošetrovať len suchou pedikúrou, keďže je to šetrná metóda. „Diabetická noha“ si vyžaduje špeciálne citlivé ošetrenie, kedy nedochádza k zakrvácaniu, záderom atď.

Zdroj foto: Mária Foltýnová

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.