Suché a lámavé končeky vlasov nesvedčia žiadnemu účesu a tiež hovoria o zlej kondícii koruny krásy. Čím však máte vlasy dlhšie, je aj väčšia pravdepodobnosť, že sa im nevyhnete. Na jednej strane ide o prirodzený proces sprevádzajúci starnutie vlasov, na druhej strane, keď im budete venovať svoju pozornosť, môžete tento proces spomaliť a obmedziť.

REKLAMA

Okrem hĺbkových masiek z drogérie a výživných sér si aj v tomto prípade možno vyrobiť vlastnú intenzívnu kúru z bežne dostupných ingrediencií. Domáca maska na rozštiepené končeky vlasov predovšetkým bráni ich ďalšiemu štiepeniu a regeneruje ich. My vám prinášame hneď tri recepty, ktoré viditeľne pomáhajú.

Domáce masky na suché vlasy, a to predovšetkým na suché, lámavé a rozdvojené konce, majú spoločné východisko vyživujúce prírodné zložky, pričom kľúčovú úlohu zohrávajú vybrané prírodné oleje.

Kozmetické tipy: Spoznaj masky na všetky typy vlasov a vyber si svoju TOP masku!

maska na suché vlasy domáca

Určite však okrem vonkajšej starostlivosti o vlasy nezabudnite dbať na správnu životosprávu a dostatočné dopĺňanie vitamínu E, zinku i selénu, ktoré svojím komplexným pôsobením zabezpečia nielen nádhernú hrivu, ale aj nechty a pleť.

Máte rozštiepené končeky, ale chcete sa vyhnúť kaderníčke?

Hneď na úvod treba po pravde poznamenať, že suché a rozštiepené konce vlasov je ideálne nechať podstrihnúť. Ani ten najdokonalejší prípravok z drogérie vám ich totiž nezacelí. Síce napríklad s pomocou silikónov obsiahnutých v produkte môže byť navodený dojem, že sú končeky zrevitalizované a scelené, v podstate to však nie je pravda. Sú len takpovediac dočasne zlepené. Prirodzené scelenie nedokáže žiadny kondicionér či maska a ani domáce recepty. Túto skutočnosť by ste si mali zobrať k srdcu a prečítať si k tomu aj náš článok o tom, ako často strihať vlasy, aby zostali vo forme.

Čo ale možno docieliť správnou starostlivosťou, je obmedzenie štiepenia končekov. Preventívnymi krokmi sú v tomto smere správne šetrné česanie aj dostatočná hydratácia a výživa vlasov. To dosiahnete zdravým životným štýlom aj cielenou a pravidelnou kozmetickou starostlivosťou. Efektívne vám v tom pomôžu i nasledujúce domáce masky.

Domáca maska na rozštiepené končeky – super recept len z dvoch zložiek

Oleje sú skvelými vlasovými pomocníkmi. Je však dobré vedieť, po ktorých konkrétne siahnuť. Už ste si u nás mohli prečítať informácie o TOP olejoch na vlasy. 

Ak by sme to ale mali zhrnúť, v prípade zničených, lámavých a na štiepenie sa náchylných vlasov by malo ísť o tie hutnejšie oleje, ako je olivový, kokosový, makadamiový či vynikajúci a multifunkčný arganový olej. Aby naplno rozvinuli svoje regeneračné schopnosti na vlasoch, je ich vhodné pred použitím zábalu mierne prihriať.

Aký je teda postup na jednoduchý dvojzložkový zábal, resp. masku na rozštiepené a lámavé končeky vlasov? Vyberte si jeden z vyššie spomínaných prírodných olejov, ktorý máte dostupný. Zmiešajte zhruba lyžicu či dve tohto oleja (pripomíname, že jemne prihriateho) s kúskom dobre roztlačeného prezretejšieho avokáda. Mala by vám vzniknúť hustejšia kašička. 

REKLAMA
domáca maska na rozštiepené končeky ingrediencie

Vmasírujte ju do končekov vlasov a nechajte pôsobiť pol hodinu. Následne zmyte a uvidíte rozdiel. Samozrejme, že čím dlhšie tento domáci elixír budete využívať (ideálne dvakrát za mesiac), tým budú aj vaše konce vlasov lesklejšie a v super kondícii. Ich štiepenie a lámavosť sa výrazne redukujú.

...

Domáci recept pre výživu aj lepšie rozčesávanie

Ako sme spomínali, šetrné rozčesávanie má veľký podiel na tom, aby sa vám konce vlasov nezačali rozdvojovať. Čo však s nepoddajnými vlasmi, ktoré sa len tak ľahko nedajú rozčesať a ich konce sú až zachlpené a zamotávajú sa? V tom prípade pomôže nasledujúci overený domáci recept, ktorý okrem hebkosti a poddajnosti zabezpečí aj výživu. Pri mimoriadne preschnutých vlasoch môžete túto masku pokojne aplikovať aj do dĺžok.

V tejto verzii na celé vlasy budete potrebovať 4 plné lyžice kyslej smotany, niekoľko kvapiek vami vybratého oleja na vlasy (olivový, arganový, mandľový) a 1 vaječný bielok. V miske dobre vymiešajte kyslú smotanu i bielko s olejom. Regeneračnú masku naneste na vlasy až po ich klasickom umytí, nechajte pár minút pôsobiť a následne dôkladne opláchnite.

Domáca maska na rozštiepené končeky a vysoko porézne vlasy

Problematickým suchým končekom vlasov, ale aj vlasom, ktoré sú vysoko porézne, čiže extrémne náchylné na lámanie a rozštepovanie, treba dodať bielkovinu.

Preto je základom nasledujúcej efektívnej masky na extra suché, nepoddajné a lámavé vlasy vaječný žĺtok. Žĺtok vymiešajte s jednou až dvoma lyžicami olivového oleja (pokojne ho môžete nahradiť aj kokosovým, jojobovým, makadamiovým, arganovým či mandľovým) a tiež s lyžicou medu. Vzniknutú zmes naneste na konce vlasov, prípadne ju môžete aplikovať aj do dĺžok, ak sú vaše vlasy pórovité, teda majú problém udržať v sebe vlhkosť a vyzerať zdravo a lesklo. Nechajte pôsobiť pol hodinu až hodinu a z vlasov masku vymyte. Túto kúru sa oplatí používať aspoň raz či dvakrát za mesiac.

Ďalšia inšpirácia: Maska z droždia nielen na akné: Vyskúšaj skrášľujúce účinky kvasníc 

Foto: Freepik 

maska na rozštiepené konce

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.