REKLAMA

Je všeobecne známou skutočnosťou, že kvasnice sú bohatým zdrojom vitamínov skupiny B. Nachádza sa v nich aj vitamín D, lipidy, esenciálne mastné kyseliny, železo či meď. Droždie má blahodarný vplyv na organizmus, najmä ak si ho kúsok doprajete ráno a večer rozpustené v teplej vode. Tak dokáže pomôcť napríklad pri zápche či nadúvaní, pozitívne vplýva na obličky aj pečeň a dopĺňa telu látky zvyšujúce kvalitu pokožky, vlasov aj nechtov. Taktiež by ste mali staviť na nápoj z kvasníc pri nespavosti a nervozite. Okrem kuchynského využitia či vnútorného užívania kvasníc pre zdravie a krásu je vhodné aplikovať droždie aj zvonka v podobe masiek. Maska z droždia je lacná a dokáže zmierniť nielen ťažkosti problematickej pokožky, ale ju dokonca aj omladiť.

A to nie je všetko, okrem pleťovej masky z droždia určite oceníte aj drožďovú masku na vlasy. Tu je hneď niekoľko účinných receptov. Nech sa páči, vyberte si z nich. Aplikovať si droždie na tvár či vlasy rozhodne stojí za to!

Pleťová maska z droždia na akné

Hneď zo začiatku treba povedať, že na základnú kvasnicovú masku postačia len dve ingrediencie, a to voda a droždie. To v prípade, keď sa ponáhľate či nemáte po ruke ďalšie účinné ingrediencie, ktoré spomíname nižšie. Jednoducho si len vymiešate kašičku primeranej hustoty, aby vám maska nestekala a necháte pôsobiť od 10 do 15 minút podľa citlivosti pleti. Platí, že čím je pokožka citlivejšia, tým by mala byť aj doba pôsobenia kratšia.

A teraz si prejdeme špeciálne zamerané masky z kvasníc. Protizápalové účinky droždia oceníte v maske na problematickú mastnú pokožku. Na kúsky rozmrvené droždie vymiešajte s vodou alebo ešte lepšie so šťavou zo surových zemiakov, ktorá efektívne zbavuje pleť mastnoty, nečistôt aj baktérií. Dosiahnuť by ste mali hustejšiu kašičku, takže tekutiny nepridávajte priveľa. Pre antibakteriálne a extra zvláčňujúce účinky môžete do tejto domácej masky primiešať aj pár kvapiek medu.

Zaujme ťa: Tmavé a suché lakte nemusia byť len estetickým problémom: Zisti, čo pomáha

Pripravenú hmotu potom nanášajte na odlíčenú a vyčistenú pokožku, konkrétne postihnuté miesta, a nechajte účinkovať, kým nezačne po vyschnutí aj sama odpadávať. Potom drožďovú masku len zmyte vlažnou vodou.

O pokožku zvnútra sa postará nutrikozmetický prípravok Dermavit s unikátnym zložením. Obsahuje 11 prírodných látok s vitamínmi a minerálmi, ktoré pleť nevyhnutne potrebuje k tomu, aby bola zharmonizovaná a vyživená. Zabojujete s ním efektívne nielen proti akné, ale aj proti iným nedokonalostiam pleti.

REKLAMA

Drožďová maska na suchú a svrbiacu pokožku

Kvasnice sú v starostlivosti o pokožku naozaj multifunkčné. Pleťová domáca maska z droždia totiž výborne zafunguje nielen na mastnú, ale aj na suchú pokožku. Len trošku obmeníte suroviny.

Do rozmrveného droždia v tomto prípade prilejte z upokojujúcej aj hydratačne pôsobiacej ružovej vody. Vmiešajte do nej aj pár kvapiek medu a jeden bielok. Kvasnicovú masku naneste na pleť a asi po štvrť hodine pôsobenia ju zmyte vlažnou vodou.

Pozri aj: Pleťová voda z ovsených vločiek: Lacná domáca výroba a TOP účinky

droždie pre krásu

Tvár môžete dočistiť a upokojujúce účinky ešte viac posilniť pleťovou vodou z ovsených vločiek. Samozrejme, že bez obsahu vysušujúceho alkoholu.

Maska z droždia na omladenie a rozžiarenie pleti

Pri pravidelnej aplikácii urobí maska z droždia zázraky aj so zrelou pokožkou. Zabojuje proti vráskam a podporí elasticitu, ktorá sa vekom vytráca.

Na tento druh masky budete potrebovať okrem droždia aj trochu mlieka, pár kvapiek medu a tiež vitamínu E a vitamínu A. Tie by mali byť v tekutej podobe (prípadne kapsulovej, pričom kapsule stačí len prepichnúť a vytlačiť ich obsah). Vitamíny bez problémov zoženiete napríklad TU v lekárni. Môžete ich vonkajškovo pokojne používať aj mimo masky ako regeneračné sérum pred spánkom.

Čo sa však masky týka, čerstvé rozmrvené droždie zapracujte s teplým mliekom a nechajte postáť aj pol hodinku. Potom do hmoty vmiešajte všetky ostatné spomínané ingrediencie a masku naneste v tenkej vrstve. 

Neprehliadni: Recenzia: BIONE Vyživujúce sérum – Kozia srvátka pre citlivú pleť 

oplachovanie masky

Po miernom preschnutí prvej vrstvy pokojne naneste aj druhú a nechajte účinkovať zhruba 20 minút. Potom ju z tváre opláchnite vlažnou vodou. Hneď spozorujete, že pre pleť je táto maska priam elixírom mladosti. Čím dlhšie ju budete používať, tým lepšie výsledky dosiahnete.

Kvasnicová maska na poškodené vlasy

Kvasnice nie sú skvelé len na tvár. Maska na vlasy z droždia pomôže najmä na zvýšenie pružnosti a na oslnivý lesk. Potešia sa jej predovšetkým poškodené a suché vlasy.

Ako postupovať? Čerstvé droždie nechajte vykvasiť pol hodinu v teplom mlieku. Potom pridajte trochu medu, žĺtok, pár kvapiek ricínového oleja a zhruba lyžicu kyslej smotany. Dobre vymiešanú hmotu aplikujte na vlasy a prekryte, či už uterákom alebo fóliou. Pre čo najlepší účinok nechajte pôsobiť dlhšie, pokojne aj hodinu a vlasy následne dôkladne opláchnite.

Skúsenosti s drožďovými maskami, a to ako na tvár, tak aj na vlasy, sú dlhodobo pozitívne. Stačí sa opýtať generácie žien dozadu. V čase, keď ešte neboli na trhu dostupné rôznorodé produkty určené na starostlivosť o rôzne typy pokožky, maska z droždia zachraňovala situáciu.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.