Okrem očí, ktoré sú zrkadlom do duše a napríklad ich farba odhaľuje typ osobnosti, dokážu celkom dosť o človeku prezradiť aj ruky. Teraz si však nebudeme všímať estetickú úpravu nechtov, prípadné mozole a ani čiary na dlaniach, čomu sa venuje chiromantiaPozrite sa, čo o druhých napovie tvar dlaní či dĺžka prstov. Stačí jeden pohľad. Čo prezradia ruky vašich blízkych? Overte si to hneď teraz podľa nasledujúcej typológie. Nejde len o charakter, ale i o nadania a schopnosti, na ktoré poukazujú.
REKLAMA

Štvorcová dlaň a krátke silné prsty

Ide o kvadratický typ ruky. Krátka a silná štvorcová dlaň s rovnako krátkymi prstami prezrádza o majiteľovi tohto typu rúk, že ide o pracanta. Nerobí mu problém ani naozaj ťažká fyzická práca. Okrem toho ho charakterizuje čestnosť, pokora a otvorenosť.

Veľkou výhodou je zaiste i praktický um a metodickocť. Človek s kvadratickým typom rúk má rád vo svojich veciach systém a poriadok. Je to taká jeho istota, z ktorej vychádza a napĺňa ho pokojom.

Pokiaľ je okolo neho chaos, vie byť z toho zaskočený, až poriadne vystresovaný. Rovnaké negatívne emocionálne nastavenie v ňom vyvolávajú nové situácie či postupy. Neočakávajte od neho teda výraznejšiu flexibilitu, ale zato sa naňho možno spoľahnúť, pretože drží svoje slovo.

typy rúk a typ osobnosti
Podľa typológie rúk je teda pre tohto človeka charakteristická rozvaha, no mal by popracovať na jej vyvážení so spontánnosťou, ktorá je u neho deficitom.
REKLAMA

Čo prezradia ruky so širokou dlaňou s dlhými prstami?

Alebo inak aj lopatkovitý typ rúk. Dlhšie prsty tvoria kontrast k pomerne krátkej a širokej dlani. V tomto prípade ide o naozaj energické a rozhodné osoby. Okrem energie im nechýba ani sebavedomie, s ktorým to však niekedy až prepísknu. Akoby sa nebáli trápnych situácií.

Patria medzi obľúbených zamestnancov, nakoľko sú flexibilní a okrem ľahkej prispôsobivosti komunikujú jasne a rozhodujú sa rýchlo. Takmer nič ich nezastraší a prekážky v živote berú ako výzvu. Podľa typológie rúk sú však niekedy tieto osoby nadmieru tvrdohlavé, nepoučiteľné a problémom môže byť v istých situáciách aj ich výrazná súťaživosť. Len ťažko sa delia o svoje know-how, na čom by mali naozaj popracovať.

Pozri tiež: Psychologický test osobnosti: Prezradí o tebe veľa aj na pracovnom pohovore

Dlhá dlaň s dlhými úzkymi prstami

Čo prezradia ruky s dlhými dlaňami a subtílnymi tenkými prstami? Nazývajú sa tiež psychickým typom, pričom tieto elegantné ruky spozorujete najmä na umelecky zameraných ľuďoch.

Okrem toho, že majitelia týchto rúk sú kreatívne duše s bohatým vnútorným životom, možno tiež povedať, že ich charakterizuje vyrovnanosť, nadhľad a trpezlivosť.

Bývajú skôr introvertnejšie zameraní, avšak tieto senzitívne osobnosti si dokážu so záujmom vypočuť druhých a pomôcť, keď je treba. Nedá sa teda povedať, že by išlo o levov salónov, skôr inklinujú k pokoju.

ruky a osobnosť

Stredne dlhá dlaň a dlhšie postupne sa zužujúce prsty

Pre tento typ je rúk býva charakteristické aj užšie zápästie. Nesie vystihujúce pomenovanie, a to kónický typ. Majitelia týchto rúk patria skôr medzi nestabilnejšie osobnosti. Dosť ťažko sa na nich spolieha.

Bývajú nestáli, príliš emocionálni a často sa rozhodujú takpovediac podľa toho, ktorou nohou ráno vykročili z postele.

Zaujme ťa: Snár: Brána alebo dvere v sne – čo znamená ich zamknutie alebo otváranie?

Nedostanete z nich ani jasné a rozhodné stanovisko. Skôr sa snažia v komunikácii zahmlievať alebo prifarbovať realitu. Buď je ich videnie sveta príliš ružové, alebo až strašidelne čierne – a to hoci aj v priebehu jedného dňa.

Na záver treba dodať, že pokiaľ medzi uvedenými typmi rúk nenájdete tie svoje, nie je to nič neštandardné, ba práve naopak. V tom prípade máte takzvaný zmiešaný typ ruky. Znamená to, že nie ste úplne vyhranená osobnosť na základe predchádzajúceho delenia, ale disponovať môžete napríklad vlastnosťami dvoch typov. Všímajte si teda, ktoré znaky sú dominantné.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.