Vyberáte si farbu na vlasy a zvažujete, ktorá by vám najviac pristala? Vlasovým špecialistom je známe, že farba vlasov by sa mala vyberať podľa podtónu konkrétnej pleti a iných faktorov vplývajúcich na konečný harmonický výsledok, ku ktorému treba zarátať aj ladiaci šatník. Je tu však ešte jeden aspekt, ktorý by ste mohli posúdiť, a to konkrétne astrologický. Farba vlasov podľa znamenia zverokruhu vystihuje charakter daného človeka.

REKLAMA

Veríte astrológii? Tak poďte do toho! Spoznajte a ideálne aj vyskúšajte svoju TOP farbu na vlasy podľa hviezd. A ktovie. Možno zistíte, že už dávno nosíte tú najlepšiu pre vaše znamenie.

Farba vlasov podľa znamenia – zmena, ktorá stojí za to

Hovorí sa, že keď žena navštívi kaderníčku s víziou radikálnejšej zmeny, je to zároveň signál zásadnejšieho posunu v jej živote. Môže to byť pravda, no na zmenu vizáže nemusíte mať zásadný dôvod. Oplatí sa trochu zaexperimentovať a možno zistíte, že farba, ktorej ste boli doteraz verné, nebola tým pravým orechovým.

Astrologicky by vás mali nasledujúce odporúčané farby na vlasy vnútorne posilniť a podčiarknuť podstatu vašej osobnosti. Jednoducho povedané, farba vlasov podľa znamenia by mala do života priniesť viac súladu a harmónie.

BARAN (21.03. – 20.04.)

Je to silná osobnosť s ohňom v srdci a s pomyselnými rohmi na hlave, s ktorými sa neváha vrhnúť do boja. Presadí si svoje a grandiózne, s istotou sebe vlastnou, necháva ostatných v úžase. Tu je farba vlasov podľa znamenia jasná.

Farbou dominancie, ale aj vášne je červená. No a práve ju by si mala žena v znamení Barana niesť hrdo aj na svojej hlave. Absolútne ju vystihuje. Nemusí ísť pritom o vyslovene klasickú ryšavú farbu. Odtieňov červenej je nepreberné množstvo, stačí si vybrať a nezabudnúť prispôsobiť odtieň podtónu pleti.

Široký výber farieb na vlasy TU >>>

farba vlasov a znamenia
Môže to byť napríklad aj farba medu, gaštanová farba s červeným nádychom, višňovo sfarbený melír či čierno-červená balejáž. 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Toto zemské znamenie, ktoré má nábeh k tradicionalizmu, miluje stabilitu a nerado vytŕča z davu. Nohami stojí na zemi, no a práve odtiene hnedej sa ženám v znamení Býka aj najviac hodia k ich uvážlivej osobnosti. Klasická stredne hnedá je  o jednoduchej elegancii, nenútenosti a prirodzenosti. Mohli by sme ju označiť ako top farbu pre znamenie Býka. A skvelé je i to, že sa hodí k takmer každému podtónu pleti.

Ženy v znamení Býka však nemusia váhať ani pri tlmenejších odtieňoch blond, ktoré sa nazývajú aj špinavou blond. Príliš svetlé ani príliš tmavé farby na nich väčšinou nepôsobia veľmi harmonicky. Takže by sa pri výbere mali riadiť zlatou stredou cestou.

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Pokiaľ patríte k tomuto vzdušnému znameniu, pravdepodobne radi meníte nielen farbu, ale aj dĺžku vlasov. Skúšanie rôznych účesov majú v obľube nielen dámy v tomto znamení. Je zrejmé, že pre Blížencov je nutné vybrať takzvanú živú farbu, inak povedané extra sýtu a zaujímavú.

Ich život je ako jazda na horskej dráhe a jednoznačne potrebujú niečo výrazné, čo ich odlíši. A keďže naozaj radi experimentujú, môžu toho skúsiť viac. No pozor na domáce farbenie vlasov, ktoré by pri častej zmene extravagantnejších farieb  nemuselo dopadnúť dobre. Momentálne sú trendy aj rôzne netradičnejšie farby na vlasy, ako napríklad zelená, modrá, fialová  a podobne, ktoré sú práve pre Blížencov skvelou voľbou. 

Profesionálne strihy, farbenie či účesy s výraznými zľavami nájdeš TU >>>

RAK (22.06. – 22.07.)

Tvorivému a citlivému znameniu Raka sedia na vlasoch predovšetkým prírodné jemné odtiene farebného spektra. Ide v podstate o opak toho, čo preferujú vyššie spomínaní Blíženci. Teda žiadny extrém.

V zásade platí, že čím bližšie k pôvodnej farbe vlasov, tým lepšie. Račica môže s pokojom siahnuť po farebných šampónoch, ktoré podčiarknu prirodzenú farbu vlasov a dodajú šmrnc. O žiaduci lesk, ktorý je pre vodné znamenie príznačný, sa zas postarajú iné vlasové prípravky.

Tiež ťa zaujme: Komu sa hodia blond vlasy? A ktorý odtieň je TOP

Farba vlasov podľa znamenia zverokruhu
Žena v tomto znamení by sa mala vyvarovať výrazným farebným prechodom na hrive v podobe ombré či melíru a tiež atypickým farbám.

LEV (23.07. – 23.08.)

Odvážne ohnivé znamenie pod vládou Slnka si potrpí na svojej korune krásy. No zároveň neváha zaexperimentovať, pokiaľ je šanca, že by zažiarilo ešte viac.

Pri farbení by sa mali Levice upriamiť predovšetkým na škálu blond odtieňov. Či už platinová alebo medová blond farba, tieto žiarivé odtiene podčiarknu optimistickú osobnosť ženy v znamení Leva a dodajú jej sebavedomie. Vyhnúť by sa však mala všetkým tmavým a nevýrazným farbám.

REKLAMA

PANNA (24.08. – 23.09.)

Pri výbere ideálneho odtieňa na vlasy pre toto zemské znamenie treba brať do úvahy najmä podtón farby, ktorý by mal byť pre Pannu skôr chladnejší. Teda z blond je vhodná popolavá či platinová a z hnedých farieb taktiež tie bez medených odleskov.

Keďže je však Panna mimoriadne praktickým znamením a rada čo-to ušetrí, je pre ňu výhodnejšie vyberať si farbu podľa jej prirodzeného pigmentu vlasov, aby si nemusela tak často farbiť odrasty.

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Vzdušné Váhy sa potrebujú pravidelne harmonizovať, extrémy im nerobia dobre a z toho treba vychádzať aj pri výbere farieb na vlasy.

Najideálnejšia je pre ne ich prirodzená farba vlasov, ktorú možno len kde-tu oživia melírom. Vo všeobecnosti vzaté, mäkko a teplo pôsobiace lokne sú tým, čo dodáva ženám v znamení Váh charizmu.

Neprehliadni: Poznáš slovenskú prírodnú vlasovú kozmetiku na vlasy? Toto je kvalita!

farba vlasov podľa horoskopu
Skvelé sú odtiene strednej hnedej, ktoré ich uzemňujú a dodávajú stabilitu. Každý výraznejší zásah do svojej koruny krásy by si však mali Váhy veľmi dobre premyslieť.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Toto vodné znamenie ovládané Marsom si môže dovoliť na hlave takmer všetko. Vážne! Škorpiónky vedia nosiť aj také farby a kreácie, pričom hovoríme o účesoch aj oblečení, ktoré by si iné ženy nemohli dovoliť, lebo by v tom vyzerali smiešne až bizarne.

Najlepšie však zvýrazní podstatu žien v znamení Škorpióna, najmä ich tajomnosť a búrlivú dušu, do očí bijúca červená alebo mystická čierna. Tieto dve farby vystihujú ženu v znamení Škorpióna úplne najlepšie. Pouvažovať môže aj o kombinácii čiernej s akcentmi červených pramienkov.

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Ohnivé a energické znamenie Strelca môže svoje okolie prekvapiť nečakanou zmenou a posilniť tak svoju odvahu a kreativitu. Ktorá farba bude pre ženu v tomto znamení podľa astrológie najlepšia?

No predsa vášnivá červená. A je v podstate jedno, ktorý odtieň – medená, klasická červená či vínová. To už treba presne voliť podľa podtónu pleti.

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Disciplinovaný a analytický Kozorožec by sa mal popozerať po tmavších farbách na vlasy.

Jeho solídnosť podčiarknu najmä sýte hnedé odtiene. No rovnako sa mu hodí a dodá mu na „dravosti“, ktorú zo seba dostáva predovšetkým v kariérnej sfére, hlboká čierna farba. Ideálne s modrými odleskami.

Pozor však, dámy v znamení Kozorožca, pozrite sa na to, komu sa hodí čierna farba a pokiaľ nepatríte k spomínaným typom, radšej zvoľte namiesto čiernej tmavú hnedú.

Profesionálne strihy, farbenie či účesy s výraznými zľavami nájdeš TU >>>

akú farbu vlasov podľa znamenia

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Originálna a umelecky založená osobnosť ženy v znamení Vodnára si môže dopriať rovnako originálnu farbu na vlasy. Okrem pestrých pastelových odtieňov sa oplatí experimentovať aj s kombinovaním tradičnejších farieb. 

Aj tie môžu na vlasoch vytvárať zaujímavé prechody napríklad pomocou ombré. Nech si vyberie hoci šampanskú blond s ružovými končekmi vlasov, bude to vedieť nosiť a adekvátne odprezentovať.

RYBY (20.02. – 20.03.)

Vodné znamenie Rýb obľubuje romantické účesy a jemnú farebnosť. Stredná blond alebo svetlá hnedá farba je pre ženu v tomto znamení TOP farbou. Práve s ňou sa  cíti najkomfortnejšie a hlavne nestrháva na seba pozornosť, čo jej nerobí dobre a ešte stupňuje prirodzenú plachosť Rýb.

Experimentovanie síce nie je ich silnou stránkou, no to im nebráni aspoň vlasy o jeden či dva stupne zosvetliť alebo stmaviť. Aj malý zásah môže mať nečakaný efekt.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.