Vyberáte si farbu na vlasy a zvažujete, ktorá by vám najviac pristala? Vlasovým špecialistom je známe, že farba vlasov by sa mala vyberať podľa podtónu konkrétnej pleti a iných faktorov vplývajúcich na konečný harmonický výsledok, ku ktorému treba zarátať aj ladiaci šatník. Je tu však ešte jeden aspekt, ktorý by ste mohli posúdiť, a to konkrétne astrologický. Farba vlasov podľa znamenia zverokruhu vystihuje charakter daného človeka. Spoznajte svoju TOP farbu na vlasy podľa hviezd.

Farba vlasov podľa znamenia – zmena, ktorá stojí za to

Hovorí sa, že keď žena navštívi kaderníčku s víziou radikálnejšej zmeny, je to zároveň signál zásadnejšieho posunu v jej živote. Môže to byť pravda, no na zmenu vizáže nemusíte mať zásadný dôvod. Oplatí sa trochu zaexperimentovať a možno zistíte, že farba, ktorej ste boli doteraz verné, nebola tým pravým orechovým.

Astrologicky by vás mali nasledujúce odporúčané farby na vlasy vnútorne posilniť a podčiarknuť podstatu vašej osobnosti. Jednoducho povedané, farba vlasov podľa znamenia by mala do života priniesť viac súladu a harmónie.

BARAN (21.03. – 20.04.)

Je to silná osobnosť s ohňom v srdci a s pomyselnými rohmi na hlave, s ktorými sa neváha vrhnúť do sporu. Presadí si svoje stoj čo stoj.

Červená je farba dominancie a tú by si mala žena v znamení Barana niesť hrdo aj na svojej hlave. Absolútne ju vystihuje. Nemusí ísť vyslovene o klasickú ryšavú farbu, môže to byť aj gaštanová farba s červeným nádychom, višňovo sfarbený melír či čierno-červená balejáž. Odtieňov červenej je nepreberné množstvo, stačí si vybrať. 

Široký výber farieb na vlasy TU >>>

farba vlasov a znamenia

BÝK (21.04. – 21.05.)

Toto znamenie miluje stabilitu a nerado vytŕča z davu. Nohami stojí na zemi, no a práve odtiene hnedej sa ženám v znamení Býka aj najviac hodia k ich uvážlivej osobnosti. Váhať nemusia ani pri tlmenejších odtieňoch blond, ktoré sa nazývajú aj špinavou blond. Príliš svetlé ani príliš tmavé farby na nich väčšinou nepôsobia veľmi harmonicky. Takže by sa pri výbere mali riadiť zlatou stredou cestou.

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Pokiaľ patríte k tomuto vzdušnému znameniu, pravdepodobne radi meníte nielen farbu, ale aj dĺžku vlasov. Je zrejmé, že pre Blížencov je nutné vybrať takzvanú živú farbu, inak povedané extra sýtu. Ich život je ako jazda na horskej dráhe a jednoznačne potrebujú niečo výrazné, čo ich odlíši. Momentálne sú trendy aj rôzne netradičnejšie farby na vlasy, ako napríklad zelená, fialová  a podobne, ktoré sú práve pre Blížencov skvelou voľbou.

Profesionálne strihy, farbenie či účesy s výraznými zľavami nájdeš TU >>>

RAK (22.06. – 22.07.)

Tvorivému a citlivému znameniu Raka sedia na vlasoch predovšetkým prírodné jemné odtiene farebného spektra.

V zásade platí, že čím bližšie k pôvodnej farbe vlasov, tým lepšie. Môže s pokojom siahnuť po farebných šampónoch, ktoré podčiarknu prirodzenú farbu vlasov a dodajú šmrnc. Žena v tomto znamení by sa mala vyvarovať výrazným farebným prechodom na hrive v podobe ombré či melíru.

Tiež ťa zaujme: Komu sa hodia blond vlasy? A ktorý odtieň je TOP

Farba vlasov podľa znamenia zverokruhu

LEV (23.07. – 23.08.)

Ohnivé znamenie pod vládou Slnka si potrpí na svojej korune krásy a pri farbení by sa malo upriamiť predovšetkým na škálu blond odtieňov. Či už platinová alebo medová blond farba, tieto žiarivé odtiene podčiarknu optimistickú osobnosť  ženy v znamení Leva a dodajú jej sebavedomie. Vyhnúť by sa však mala všetkým tmavým a nevýrazným farbám.

PANNA (24.08. – 23.09.)

Pri výbere odtieňa na vlasy pre toto zemské znamenie treba brať do úvahy najmä podtón farby, ktorý by mal byť pre Pannu skôr chladnejší. Teda z blond je ideálna popolavá či platinová a z hnedých farieb taktiež tie bez medených odleskov. Keďže je však Panna mimoriadne praktickým znamením a rada čo-to ušetrí, je pre ňu výhodnejšie vyberať si farbu podľa jej prirodzeného pigmentu vlasov, aby si nemusela tak často farbiť odrasty.

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Vzdušné Váhy sa potrebujú pravidelne harmonizovať, extrémy im nerobia dobre a z toho treba vychádzať aj pri výbere farieb na vlasy.

Pozri aj: Komu sa hodia ryšavé vlasy? Červená či medená nie je pre každého!

farba vlasov podľa horoskopu
Najideálnejšia je pre ne ich prirodzená farba vlasov, ktorú možno len kde-tu oživia melírom, alebo odtiene strednej hnedej, ktoré ich uzemňujú a dodávajú stabilitu. Každý výraznejší zásah do svojej koruny krásy by si však mali Váhy veľmi dobre premyslieť.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Toto vodné znamenie ovládané Marsom si môže dovoliť na hlave takmer všetko. Najlepšie však zvýrazní jeho tajomnosť a búrlivú dušu do očí bijúca červená alebo mystická čierna. Tieto farby vystihujú ženu v znamení Škorpióna úplne najlepšie. Pouvažovať môže aj o kombinácii čiernej s akcentmi červených pramienkov.

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Ohnivé a energické znamenie Strelca môže okolie prekvapiť nečakanou zmenou a posilniť svoju odvahu. Ktorá farba bude pre ženu v tomto znamení podľa astrológie najlepšia? No predsa vášnivá červená. A je v podstate jedno, ktorý odtieň – medená, klasická červená či vínová. To už treba presne voliť podľa podtónu pleti.

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Disciplinovaný a analytický Kozorožec by sa mal popozerať po tmavších farbách na vlasy. Jeho solídnosť podčiarknu najmä sýte hnedé odtiene, no rovnako sa mu hodí a dodá mu na „dravosti“, ktorú zo seba dostáva predovšetkým v kariérnej sfére, hlboká čierna farba. Ideálne s modrými odleskami. Pozor však, pozrite sa na to, komu sa hodí čierna farba a pokiaľ nepatríte k týmto typom, radšej zvoľte tmavú hnedú.

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Originálna a umelecky založená osobnosť ženy v znamení Vodnára si môže dopriať rovnako originálnu farbu na vlasy. Okrem pestrých pastelových odtieňov sa oplatí experimentovať aj s kombinovaním tradičnejších farieb. 

akú farbu vlasov podľa znamenia
Aj tie môžu na vlasoch vytvárať zaujímavé prechody napríklad pomocou ombré. Nech si vyberie hoci šampanskú blond s ružovými končekmi vlasov, bude to vedieť nosiť a adekvátne odprezentovať.

RYBY (20.02. – 20.03.)

Vodné znamenie Rýb obľubuje romantické účesy a jemnú farebnosť. Stredná blond alebo svetlá hnedá farba je pre ženu v tomto znamení TOP farbou. Práve s ňou sa  cíti najkomfortnejšie a hlavne nestrháva na seba pozornosť, čo jej nerobí dobre a ešte stupňuje prirodzenú plachosť Rýb. Experimentovanie síce nie je ich silnou stránkou, no to im nebráni aspoň vlasy o jeden či dva stupne zosvetliť alebo stmaviť. Aj malý zásah môže mať nečakaný efekt.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.