Dnes budeme znova venovať pozornosť farbe vlasov. Odtieň našej koruny krásy si treba dobre premyslieť, aby bol konečný dojem harmonický, no nie fádny. Už sme si rozobrali, komu sa hodia ryšavé vlasy či odtiene blond, teraz prišla na rad tajomná čierna farba. Komu sa hodia čierne vlasy temné ako noc?

Havranie čierne vlasy s dokonalým leskom sú pre mnohé tou najluxusnejšou a zároveň najelegantnejšou farbou aj symbolom femme fatale. Môže si ju však dovoliť každá žena? Odpoveď zistíte v nasledujúcich riadkoch.

čierne vlasy
Foto: Pinterest

Tmavé južanské typy? 

Predstava čiernych vlasov sa najčastejšie spája s tmavými južanskými typmi. Je zažitá predstava, že k tmavým očiam a opálenej pokožke jednoznačne patrí havrania hriva. Do veľkej miery to síce platí, ale nie v každom prípade. Aj niektoré z týchto tmavších typov majú svoju hranicu, po prekročení ktorej ich vzhľad môže pôsobiť príliš tvrdo, dokonca im môže pridať niekoľko rokov. Je totiž pravdou, že zatiaľ čo blond farba vizuálne omladzuje, čierna dokáže pravý opak. Preto je dôležité farbu zvoliť vhodne k podtónu pokožky.

čierne vlasy komu sa hodia
Foto: Pinterest

Komu sa ešte hodia čierne vlasy a kto by si mal radšej vybrať hnedú?

V prípade pokožky sfarbenej viac dožlta, teda s prevahou teplých pigmentov, treba uvažovať skôr o čokoládovej hnedej farbe, resp. tmavšej hnedej na vlasoch, ktorá je predsa len mäkšia. Jedno je však isté, pokiaľ je vaša farba vlasov prirodzene čierna, nemáte čo riešiť a pokojne si ju zintentívnite aj farbou na vlasy. Kvalitná farba a starostlivosť im totiž dodá očarujúci lesk, ktorý na čiernych vlasoch vynikne najviac spomedzi všetkých odtieňov. Veľmi žiadaná je aj čiernomodrá farba na vlasy. Takže aj to je cesta, ako si oživiť prirodzene čierne vlasy, pri ktorých je inak proces prefarbovania na bledšiu farbu komplikovanejší.

Tiež ťa zaujme: Komu sa hodia blond vlasy? A ktorý odtieň je TOP?

komu sa hodia tmavé vlasy
Foto: Pinterest

Podmanivý kontrast 

Najvýraznejšie a veľmi efektne vyznie čierna na vlasoch pri takzvaných kontrastných typoch. Ide o kombináciu s bledomodrými i zelenými očami. V ich prípade by mal byť dominantnejší studený nádych pokožky. Čierne vlasy a porcelánová pleť s bledými očami je naozaj dramatická kombinácia, ku ktorej by mala pasovať aj osobnosť samotnej ženy. 

modré oči a tmavé vlasy
Foto: Pinterest
...

Výrazné čierne vlasy ukážu pekne v krátkom zostrihu, ale aj dlhé voľne rozpustené či v cope. Pozor však na dlhú a hustú ofinu, ktorá v tomto odtieni vlasov naozaj svedčí len málokomu. No a keď budete mať už svoju vytúženú uhľovočiernu hrivu, neznamená to, že sa máte automaticky aj obliekať do čiernej. Šatníku by ste práve mali dopriať viac pestrosti, aby ste nepôsobili ako z rodiny Adamsovcov.

Komu sa hodia čierne vlasy už viete, ale komu sa hodia hnedé vlasy, to sa dozviete TU.

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.