REKLAMA

Dnes budeme znova venovať pozornosť farbe vlasov. Odtieň koruny krásy si treba dobre premyslieť, aby bol konečný dojem harmonický, no nie fádny. Už sme si rozobrali, komu sa hodia ryšavé vlasy či odtiene blond, teraz prišla na rad tajomná čierna farba. Komu sa hodia čierne vlasy temné ako noc?

Havranie čierne vlasy s dokonalým leskom sú pre mnohé tou najluxusnejšou a zároveň najelegantnejšou farbou aj symbolom femme fatale. Pokiaľ sa dáma nenarodila s čiernymi vlasmi, ale zvolila si túto farbu v priebehu života, je veľmi pravdepodobné, že ide o sebavedomú, akčnú a priebojnú ženu. Môže si však čierne vlasy dovoliť každá žena, resp. budú sa hodiť každej? Odpoveď zistíte v nasledujúcich riadkoch.

čierne vlasy
Foto: Pinterest

Tmavé južanské typy – naozaj sa im hodia čierne vlasy najviac?

Predstava čiernych vlasov sa najčastejšie spája s tmavými južanskými typmi. Je zažitá predstava, že k tmavým očiam a opálenej pokožke jednoznačne patrí havrania hriva. Do veľkej miery to síce platí, ale nie v každom prípade. 

Aj niektoré z týchto tmavších typov majú svoju hranicu, po prekročení ktorej ich vzhľad môže pôsobiť príliš tvrdo, dokonca im môže pridať niekoľko rokov. Je totiž pravdou, že zatiaľ čo blond farba vizuálne omladzuje, čierna dokáže pravý opak. Preto je dôležité farbu zvoliť vhodne k podtónu pokožky. 

Profesionálne strihy, farbenie či účesy s výraznými zľavami nájdeš TU >>>

A komu sa čierne vlasy naozaj nebudú hodiť, nech by aj išlo o ten najtmavší južanský typ? Pamätajte jedno. Pokiaľ je vaša pleť už zrelšia, prípadne trpíte na výraznejšie kruhy či opuchy pod očami, alebo máte čo robiť so zakrývaním akné a škvŕn po nich, čiernej farbe na vlasoch sa radšej vyhnite. Táto farba totiž zvýrazňuje nedokonalosti pleti.

čierne vlasy komu sa hodia
Foto: Pinterest

Komu sa ešte hodia čierne vlasy a kto by si mal radšej vybrať hnedú?

A čo ešte zvýrazniť pri jednotlivých podtónoch pleti? V prípade pokožky sfarbenej viac dožlta, teda s prevahou teplých pigmentov, treba uvažovať skôr o čokoládovej hnedej farbe, resp. tmavšej hnedej na vlasoch, ktorá je predsa len mäkšia. 

Tiež ťa zaujme: Komu sa hodia blond vlasy? A ktorý odtieň je TOP?

Jedno je však isté, pokiaľ je vaša farba vlasov prirodzene čierna, nemáte čo riešiť a pokojne si ju zintentívnite aj farbou na vlasy. Kvalitná farba a kvalitná vonkajšia i vnútorná starostlivosť im totiž dodá očarujúci lesk, ktorý na čiernych vlasoch vynikne najviac spomedzi všetkých odtieňov.

Veľmi žiadaná je aj čiernomodrá farba na vlasy. Takže aj to je cesta, ako si oživiť prirodzene čierne vlasy, pri ktorých je inak proces prefarbovania na bledšiu farbu komplikovanejší.

REKLAMA

Kozmetické tipy: Spoznaj masky na všetky typy vlasov a vyber si svoju TOP masku!

komu sa hodia tmavé vlasy
Foto: Pinterest

Podmanivý kontrast

Najvýraznejšie a veľmi efektne vyznie čierna na vlasoch pri takzvaných kontrastných typoch. Ide o kombináciu s bledomodrými i zelenými očami. V ich prípade by mal byť dominantnejší studený nádych pokožky. Čierne vlasy a porcelánová pleť s bledými očami je naozaj dramatická kombinácia, ku ktorej by mala pasovať aj osobnosť samotnej ženy. 

Pozor však, ak patríte k prirodzeným blondínkam. Svetlé oči, pokožka, bledučké obočie a mihalnice v kombinácii s čiernymi havraními vlasmi budú pôsobiť neprirodzene a umelo. 

modré oči a tmavé vlasy
Foto: Pinterest

Pár tipov na záver

Výrazné čierne vlasy ukážu pekne v krátkom zostrihu, ale aj dlhé voľne rozpustené či v cope. Pozor však na dlhú a hustú ofinu, ktorá v tomto odtieni vlasov naozaj svedčí len málokomu.

...

No a keď budete mať už svoju vytúženú uhľovočiernu hrivu, neznamená to, že sa máte automaticky aj obliekať do čiernej. Šatníku by ste práve mali dopriať viac pestrosti, aby ste nepôsobili ako z rodiny Adamsovcov. To isté sa týka aj make-upu.

Komu sa hodia čierne vlasy už viete, ale komu sa hodí jemnejšia farba dohneda, to sa dozviete TU.

Foto: Freepik/Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.