Had môže byť celkom nebezpečné zviera a už oddávna sa spája s nepríjemnými asociáciami. Interpretovať však sny o hadoch len z negatívneho hľadiska nie je úplne správne. Pretože had v sne nemusí byť len pohromou, ba práve naopak. Možno budete milo prekvapení! Prečítajte si o tom, čo je rozhodujúce pre pozitívnu interpretáciu. 

S akými pocitmi ste sa zobudili?

Je možné, že vám bol had v sne i celkom sympatický, neútočil a ani ste z neho nemali strach. Pokiaľ ste sa zobudili s dobrým pocitom, nemali by ste si robiť nič z výkladov o strastiach a sklamaniach, ktoré had väčšinou predstavuje v klasických snároch. 

Negatívne výklady začnite brať do úvahy až v momente, ak sa zobudíte s hrôzou a ťaživými pocitmi. Pokiaľ patríte medzi senzitívnejších ľudí, zlá predtucha vás môže prenasledovať i počas dňa. V týchto prípadoch si na seba dávajte extra pozor.

Kedy je had v sne zlým znamením?

Poďme si najskôr povedať, aké úskalia môže znamenať had v sne. Najmä z kresťanského pohľadu je had vnímaný ako symbol klamstva a falošnosti. Jedovatý had je navyše vyjadrením strachu a nepokoja, ktorý vo vás môžu spôsobovať protichodné túžby či ciele v bdelom živote. Had videný v sne vo svojom prirodzenom prostredí je neškodnejší ako ten, ktorého vidíte v interiéri domova. Vtedy je viac spätý so zradou a nelojálnosťou.

Pozri tiež: Snár: Zisti, čo signalizuje medveď v sne – dôležitá je farba i aktivita

Zjedli ste v sne hada? V tom prípade je pravdepodobné, že máte okolo seba veľa nahnevaných ľudí, ktorí sa vám túžia odplatiť. Nepodceňujte situáciu a snažte sa o zmierenie a zmiernenie medziľudského napätia vo vašom okolí, pokiaľ je to vo vašich silách.

Had v negatívnom ponímaní teda predovšetkým varuje pred falošnosťou. Napríklad, keď na neho počas snívania šliapnete, sú falošní vaši priatelia. Pokiaľ má had naozaj veľké rozmery, stanete sa obeťou podvodu či zrady. Uštipnutie hadom sa vykladá ako príchod choroby, ba dokonca smrti.

Zaujme ťa: Darčeky podľa znamenia: S týmito zaboduješ na narodeniny i na Vianoce

negatívna interpretácia snár had

Čo ešte znamená uštipnutie hadom?

Desivý výjav, keď vás v sne had uhryzne, možno konkretizovať o čosi viac. Primárne to vnímame ako varovanie pred chorobou, niekedy uštipnutie oznamuje smrť. V miernejšej podobe uštipnutie hadom taktiež ohlasuje nebezpečné kontakty a vašu povesť poškodzujúce klebety. Pokiaľ útok hada smeruje na končatiny, ruky alebo nohy, je pravdepodobnejšie, že ochorie blízky človek. Ak smeruje na inú časť tela, postihnutými môžete byť vy sami. 

Prenasledovanie hadom

Bol vám had v sne za pätami? Pokiaľ sa v sne neviete hada zbaviť a prenasleduje vás, môže to
znamenať tiež to, že vo víre nepriaznivých okolností nebudete mať ani čas zregenerovať svoje sily a premyslieť si ďalšie kroky, čo vás môže zahnať k nie príliš racionálnym záverom a riešeniam situácie. Špeciálny pozor si treba dať na falošných ľudí, pretože celkove je pre
sny s hadmi typické aj sklamanie sa v druhých a nepríjemné intrigy.

Byť hadom zadusený

Zadusenie veľkým pytónom v sne môže mať na jednej strane podobný význam, ako vyššie spomínané uhryznutie, no pokiaľ hrozba neprichádza „z vonku od druhých“, treba brať do úvahy aj možnosť, že máte sebadeštrukčné tendencie a utiekate sa k alkoholu, drogám
a podobne.

Nemusí to byť také zlé

Symbol hada sa hlavne vo východných náboženstvách spája s dobrom, zdravím a bohatstvom. Napríklad v takom hinduizme. Okrem strachu možno sny s hadmi dať do kontextu s premenou, resp. nutnosťou zmeny.

Popremýšľajte teda, či nie je čas na metaforické vyvlečenie sa zo starej kože. Aby ste tak boli pripravení na vnútornú obrodu a nové zásadné kroky v živote. Čo keď sa bránite niečomu, čo má prísť a nechcete sa pohnúť vpred? Aj na toto môže upozorňovať sen, do ktorého vám zavíta had. Skúste sa trochu do seba zahĺbiť a vypočujte si TU inšpirácie smerujúce k nutnému sebarozvoju.

Dávajte pozor i na to, aby ste neprepásli príležitosti, ktoré možno máte pred sebou, ale nechcete ich vidieť. A netreba zabudnúť ani na psychologický aspekt a Freudov výklad, podľa ktorého had v sne môže naznačovať i sexuálnu frustráciu.

Aký had v sne reprezentuje šťastie?

Pozitívne možno vykladať prítomnosť hada počas snívania aj vtedy, ak sa správa ako domáce zvieratko a vy ho chováte. Naznačuje to, že ste krok od vymanévrovania z ťažkej situácie a veríte vo svoje sily a schopnosti prekonávať hoci aj veľké životné prekážky. Taktiež množstvo malých hadov znamená dobrú prognózu radostnej budúcnosti.

výklad sna had

Veľa tiež prezradí sfarbenie hada v sne. Ako výhru v lote možno považovať bieleho hada. Predstavuje totiž veľkú obrodu a úžasnú životnú zmenu. Radosť so sebou prinášajú i žltý, zlatý či oranžový had.

Pozor však na tmavého, resp. čierneho hada. Ten skôr naznačuje problémy, najmä tie vzťahové. Výrazne červený had, ktorý sa však nespráva nebezpečne, znamená obnovenie vnútornej sily a energie, ba dokonca vzplanutie vášne.

Ďalšia symbolika hadov v sne podľa farebnosti

Ako ste sa dočítali vyššie, bledé farby hadov v snoch sa dajú interpretovať pozitívne v kontraste k tým tmavým až čiernym. Máme tu však ešte také špeciality, ako je zelená či ružová farba, pri ktorých sa treba pristaviť. Zelený had v sebe nesie posolstvo o pokušeniach, ktorým sa treba vystríhať, inak človek padne do pasce, z ktorej sa len tak ľahko nevymotá. Je to práve ten „pokušiteľ“ z rajskej záhrady, ktorý sa aj vám môže votrieť do snov.

Oplatí sa prečítať: Recenzia: Gigalash sérum na mihalnice – toto sú moje skúsenosti

Ružový či viacfarebný had hovorí snívajúcemu o tom, aby sa pozrel na svet racionálnejšie, nič si neprikrášľoval a dal si pozor na naivitu vo vzťahu k druhým ľuďom. Pretože práve tá by mohla byť v najbližšom čase zneužitá proti nemu.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.