REKLAMA

Ako sme si už spomínali v jednom z predchádzajúcich článkov, konkrétne Komu sa hodia blond vlasy?, tak samotná blond farba má množstvo zaujímavých odtieňov. V čase niektoré vystupujú viac do popredia, na druhé sa zabúda. Jahodová blond farba vlasov, o ktorej bude reč, momentálne patrí medzi horúce trendy. No v zásade to nie je žiadna novinka, pretože sme sa s ňou stretávali aj v minulosti a žiarila na mnohých hviezdach.

Na prvý pohľad jahodová blond, resp. Strawberry Blonde, vyzerá ako odtieň na polceste k ryšavej farbe, je to taká ohnivá blond. Komu sa hodí hriva s prameňmi blond teplého podfarbenia? Aj o tom si povieme ďalej v texte.

jahodová blond strawberry blonde trend

Zdroj: Pinterest

Komu sa hodí jahodová blond farba vlasov?

Blond farba začína od úplne bielych odtieňov. A ako vieme, platinová blond farba, vyslovene až odtieň do biela alebo napríklad tzv. targaryen blond, sa rozhodne nehodí každému. A taktiež sa nie každému páči. Ako dobre, že existuje nepreberné množstvo odtieňov na blond škále, a to ako teplé, tak aj studené podtóny.

Zaujme ťa: Ako dosiahnuť dokonale biele vlasy: Návod pre modernú ženu a muža

Je vám jahodová blond sympatická? Tak si povezme, komu pristane. Tento odtieň kombinujúci blond farbu s jemnými ružovkastými, medenými až červenkastými tónmi, sa hodí najmä ženám s bledšou pleťou. 

REKLAMA
farba na vlasy jahodová

Zdroj: Pinterest

Jahodová blond dodá šťavu aj samotnej pleti. Dokonca môže pôsobiť až omladzujúco. Je to oveľa výraznejšia farba napríklad v porovnaní s medovou blond či šedivejšou mushroom blond. Preto by si ju mali vyberať ženy, ktoré sa neboja zažiariť, majú dostatok temperamentu a rady experimentujú. S touto farbou na vlasoch totiž rozhodne nezapadnú v dave.

Strawberry Blonde – špecifiká podmanivej farby vlasov

Červené akcenty jahodovej blond pôsobia naozaj podmanivo. Krásu a odlesky tejto nevšednej ohnivej blond farby si rozhodne viac užijete na zvlnených prameňoch počas slnečných dní, keď hádže zmyselné odlesky. Aj jahodová môže mať viacero tónov, a to od sýtejších až po takzvané rozriedenejšie, jemnejšie, ktoré by sme mohli nazvať aj rose gold.

Tiež si pozri: Komu sa hodia ryšavé vlasy? Červená či medená nie je pre každého!

Pokiaľ chcete dosiahnuť túto famóznu farbu, je vhodné obrátiť sa na kaderníčku, nakoľko domácim farbením by ste nemuseli dosiahnuť požadovaný odtieň. Aj keď samozrejme nájdete jahodovú blond ako klasickú farbu na domáce použitie v drogérii, treba brať do úvahy to, že na iných ako svetlých blond vlasoch môže farba chytiť úplne inak. Tmavšie vlasy treba najskôr odfarbiť, čo je samo o sebe komplikovaný proces, pri ktorom si môžete neodborným zásahom vlasy poškodiť.

Foto: Freepik/Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.