REKLAMA

Koruna krásy vyvoláva u mnohých žien otázniky, a to nielen čo sa týka ich kvality, lesku a zdravia. Hodia sa mi tmavé či blond vlasy? Môžem si dovoliť k svojmu typu tváre ofinu? A vlastne, ako často strihať vlasy? Mám zaexperimentovať a skúsiť ten šik krátky strih? Z týchto otázok teraz odpovieme na poslednú. Komu sa hodia krátke vlasy? 

Krása a praktickosť – dlhé alebo krátke vlasy? 

Možno máte teraz vlasy dlhšie, ale predstava krátkeho strihu vás láka o čosi viac. Možno len chcete zmenu a na hlave niečo praktickejšie, čo si v rannom zhone v kúpeľni rýchlo upravíte. Áno, krátke vlasy majú svoje benefity.

Účesy z krátkych vlasov pôsobia mladistvo, sviežo, neparíte sa pod nimi ako s dlhými prameňmi. Tým, že sa častejšie strihajú, sú aj končeky vlasov zdravé, neštiepia sa. Stále si však aj dlhé vlasy môžete upraviť do efektných vyčesaných účesov a rozhodne nemožno ani im uprieť svoje výhody. Tak ako teda?

Profesionálne strihy, farbenie či účesy s výraznými zľavami nájdeš TU >>>

Čo ak pre vás naozaj nie sú riešením nožničky? Skôr, ako podstúpite lákavú radikálnu zmenu, urobte si nasledujúci test, či sa vám váš vysnívaný krátky strih bude naozaj hodiť k tvári. Aby ste v konečnom dôsledku neboli sklamané. Predsa len trvá nejaký čas, kým vlasy znova dorastú do pôvodnej dĺžky.

Poďte teda zistiť, či patríte medzi tie dámy, ktoré budú vyzerať úžasne aj s výrazne krátkym zostrihom, alebo by ste mali dať prednosť dlhším vlasom. Je priam neuveriteľné, že stačí ovládať jediný trik a budete mať jasno.

Tiež ťa zaujme: Komu sa hodí ofina? Nájdi svoju TOP podľa typu tváre

Radikálnu zmenu treba zvážiť 

V prvom rade si musíte uvedomiť, že nie každý podarený strih vlasov, ktorý vás osloví v časopise či na internete, sa vám bude hodiť.

Pokiaľ máte naozaj dobrú kaderníčku, poradí vám. No čo keď práve nebudete mať šťastie na tú správnu osobu vo svojom odbore? Odpoveď na otázku, aké vlasy sa mi hodia, teda nemusí mať správnu odpoveď, keď rovno nenatrafíte na profesionála. Aj v tejto situácii si však viete do veľkej miery poradiť sami. Čo všetko treba brať do úvahy?

REKLAMA

Vedzte teda, že pri rozmýšľaní, aké vlasy sa vám budú hodiť, treba brať na zreteľ nielen kvalitu vlasov a osobné preferencie, ale aj vaše kontúry tváre. Významnú úlohu zohráva sánka. Zásadnú zmenu, akou je ostrihanie dlhých vlasov, stojí za to dobre zvážiť a… Okrem toho zobrať do rúk pravítko a ceruzku. Prečo? To sa dozviete práve teraz. 

Inšpiruj sa: Ako si umyť vlasy bez šampónu? 3 návody z dostupných ingrediencií

Komu sa hodia krátke vlasy? Pravidlo 5,7 ukáže pravdu

Na celkom jednoduchý kadernícky trik, ktorý jasne odpovedá na otázku, či sa vám hodia krátke vlasy, prišiel vlasový stylista John Fried

Tento pán na základe dlhodobého pozorovania a praxe uviedol pravidlo 5,7. Spočíva v tom, že si zvisle vedľa svojho ucha, konkrétne pod ušný lalôčik, priložíte pravítko a vodorovne pod bradu zas ceruzku.

Pokiaľ priesečník pravítka a ceruzy ukazuje na číslo menšie ako 5,7 cm, tak si bez problémov môžete vybrať kratší strih. Bude sa vám hodiť, resp. pôsobiť lichotivo a harmonicky k vašej tvári.

Vyššie číslo ako 5,7 cm zas upozorňuje na to, že by ste sa radšej nemali púšťať do experimentovania s krátkymi vlasmi. Hodia sa vám totiž dlhšie strihy.

Aké jednoduché! Len pár sekúnd a aj bez kaderníčky zistíte, akú cestou sa vybrať pri voľbe dĺžky vlasov.  

Nezabúdajte, že okrem super triku, ktorý vám napovie, komu sa hodia krátke vlasy, treba brať do úvahy aj kvalitu vlasov. Pre ich krásu a zdravie si môžete vybrať napríklad aj z vnútorne pôsobiacich výživových doplnkov.

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.