Koruna krásy vyvoláva u mnohých žien otázniky, a to nielen čo sa týka ich kvality, lesku a zdravia. Hodia sa mi tmavé či blond vlasy? Môžem si dovoliť k svojmu typu tváre ofinu? Mám zaexperimentovať a skúsiť ten šik krátky strih? Z týchto otázok teraz odpovieme na poslednú. Komu sa hodia krátke vlasy? 

Možno máte teraz vlasy dlhšie, ale s prichádzajúcimi horúcimi dňami vás predstava krátkeho strihu láka o čosi viac. Áno, krátke vlasy majú svoje benefity. Pôsobia mladistvo, sviežo a neparíte sa pod nimi ako s dlhými prameňmi. Stále si však aj dlhé vlasy môžete upraviť do efektných vyčesaných účesov. Čo ak pre vás naozaj nie sú riešením nožničky? Skôr, ako podstúpite lákavú radikálnu zmenu, urobte si nasledujúci test, či sa vám váš vysnívaný krátky strih bude naozaj hodiť k tvári. Aby ste v konečnom dôsledku neboli sklamané. 

Tiež ťa zaujme: Komu sa hodí ofina? Nájdi svoju TOP podľa typu tváre

Poďte teda zistiť, či patríte medzi tie, ktoré budú vyzerať úžasne aj s výrazným zostrihom alebo by ste mali dať prednosť dlhším vlasom. Je priam neuveriteľné, že stačí ovládať jediný trik a budete mať jasno.  

V prvom rade si musíte uvedomiť, že nie každý podarený strih vlasov, ktorý vás osloví v časopise či na internete, sa vám bude hodiť. Pokiaľ máte naozaj dobrú kaderníčku, poradí vám, no nie vždy musíte mať to šťastie. Vedzte teda, že do úvahy treba brať nielen kvalitu vlasov a osobné preferencie, ale aj vaše kontúry tváre. Zásadnú zmenu, akou je ostrihanie dlhých vlasov, stojí za to dobre zvážiť a… Okrem toho zobrať do rúk pravítko a ceruzku. Prečo? To sa dozviete práve teraz.

Komu sa hodia krátke vlasy? Pravidlo 5,7 ukáže pravdu

Na celkom jednoduchý kadernícky trik, ktorý jasne odpovedá na otázku, či sa vám hodia krátke vlasy, prišiel vlasový stylista John Fried. Ten na základe dlhodobého pozorovania a praxe uviedol pravidlo 5,7. Spočíva v tom, že si zvisle vedľa svojho ucha, konkrétne pod ušný lalôčik, priložíte pravítko a vodorovne pod bradu zas ceruzku.

Inšpiruj sa: Ako si umyť vlasy bez šampónu? 3 návody z dostupných ingrediencií

Pokiaľ priesečník pravítka a ceruzy ukazuje na číslo menšie ako 5,7 cm, tak si bez problémov môžete vybrať kratší strih. Bude sa vám hodiť, resp. pôsobiť lichotivo a harmonicky k vašej tvári.

Vyššie číslo ako 5,7 cm zas upozorňuje na to, že by ste sa radšej nemali púšťať do experimentovania s krátkymi vlasmi. Hodia sa vám totiž dlhšie strihy.

Aké jednoduché! Len pár sekúnd a aj bez kaderníčky zistíte, akú cestou sa vybrať pri voľbe dĺžky vlasov.  

Nezabúdajte, že okrem super triku, ktorý vám napovie, komu sa hodia krátke vlasy, treba brať do úvahy aj kvalitu vlasov. Pre ich krásu a zdravie si môžete vybrať napríklad aj z vnútorne pôsobiacich výživových doplnkov.

                                                                                                                                                                                                                Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.