Pre niekoho povera, pre iného holý fakt. Urieknutie, zočina, z očí, porobenie, skapanie z očí – veľa názvov pre jeden problém, ktorý sa radí medzi ezoterické. Je na vás, či veríte vo „vysielanie“ negatívnej energie zlým, resp. príliš intenzívnym pohľadom, alebo nie.

Ak by vás ale z čista-jasna prepadla bolesť hlavy či hučanie v ušiach, skúste nasledovné rady babiek bylinkárok. No a potom možno i pripustíte, že generácie pred nami nefantazírovali a niečo na tom urieknutí predsa len môže byť. A pokiaľ dáte na niekoho fundovanejšieho, vedzte, že chorobám z nenávisti sa venujú aj psychiatri, a to napríklad v tejto knihe

Zistite, ako sa zbaviť urieknutia podľa overených starodávnych rád. Najskôr však, kým sa dopracujeme k riešeniu, prezradíme si, aké sú príznaky z očí.

No a čo sa týka samotných „ľahkých cieľov“ porobenia, vedzte, že prejavy negatívnej energie sú najintenzívnejšie najmä u senzitívnych ľudí, ľudí s mimovoľne (teda nie kontrolovane) otvoreným „tretím okom“, starších ľudí s nízkou imunitou a v neposlednom rade u malých detí. Urieknutie bábätka teda nie je teda ničím výnimočným. Obranné mechanizmy dieťaťa sú totiž proti počareniu pohľadom ešte minimálne.

Pozri aj: Ako spoznať zlého človeka? Týchto 5 znamení je kľúčom

Traduje sa, že vyššiu schopnosť urieknuť druhého majú ryšaví ľudia, osoby s výraznými čiernymi očami, ale aj škuľaví či dokonca ženy, ktoré nedojčili.

Najčastejšie príznaky z očí

Ľudoví liečitelia vedia odhaliť urieknutie okamžite. No viete to aj vy. Príznaky z očí sú totiž veľmi nepríjemné a nedajú sa len tak prehliadnuť. Z očí väčšinou predchádza nejaký sociálny kontakt. Niektorí ľudia sú dokonca na urieknutie náchylnejší, preto sa radšej vyhýbajú miestam s množstvom ľudí.

Urieknutie nemusí byť úmyselné, i keď za dlhým, skúmavým až uhrančivým pohľadom druhého môže stáť i závisť , zlosť, žiarlivosť či iné negatívne emócie. Práve tie majú na energetickej úrovni zapríčiňovať tento nepríjemný stav porobenia.

Usedavý plač dieťaťa, mdloby, silná bolesť hlavy, pocity na zvracanie i samotné zvracanie, závraty, výbuchy zlosti, padanie vecí z rúk, nechuť do jedla, únava, vnútorný nepokoj –  toto všetko môže signalizovať urieknutie. 

Neprehliadni: Poznáš blahodarne pôsobiaci šungit?

prejavy z očí

Príznaky zočí prichádzajú náhle a spolu s prudkým zhoršením zdravotného stavu. A to aj v prípade, ak ste sa predtým cítili ako rybičky.

Kolapsové stavy sa snažíme v prvých momentoch riešiť pragmaticky, teda vyhľadávame pomoc lekára. No podľa skúsenosti ľudí, ktorí tzv. porobenie prekonávajú častejšie, väčšinou testy u lekárov dopadnú dobre, hoci príznaky pretrvávajú. Z ľahkého porobenia sa dokážete vyspať. Keby ale už naozaj nič nepomáhalo, skúste nasledujúce rady. A aj keď možno na zočinu neveríte, za vyskúšanie nič nedáte. Predpokladáme však, že z výsledku budete prekvapení.

ČO NA OČI ČI DO NICH? POZRI TU >>>

Z očí u detí

Urieknutie či zočina sa spomína najmä v súvislosti s malými deťmi. Tie majú podľa liečiteľov ešte veľmi slabú obrannú bariéru pred negatívnymi silami, preto aj intenzívnejší pohľad na ne môže spôsobiť problém. Mamičky by vedeli rozprávať. Z očí sa u detí prejavuje väčšinou náhlym, intenzívnym a nezastaviteľným plačom.

Preventívnym krokom na zočinu u bábätiek je pripevnenie niečoho červeného na kočík. Môže to byť stuha, ale aj červená roľnička, hrkálka a podobne. Podľa liečiteľov pomáhajú aj červené doplnky, ako napríklad červená čiapočka, čelenka, sponka, náramok.

Aj dospelí môžu použiť silu červenej farby. Niektorí dokonca hovoria, že nemusí ísť o vyslovene červenú farbu, ale mala by byť veľmi výrazná.

Zaujme ťa: Snár: Malé dieťa v sne – väčšinou znamenie pozitívnej budúcnosti

z očí u detí

Práve do očí bijúca farba na doplnku priťahuje pozornosť, a tak i pohľady druhých osôb, ktoré by mohli potenciálne škodiť, padnú skôr naň a neublížia nám. Dospelí nosia červené náramky, ale pokojne môžete skúsiť aj červené rámy na okuliare, výrazný červený rúž. náušnice, kravatu a podobne.

Overené tipy, ako sa zbaviť urieknutia

Ako sa zbaviť urieknutia? Okrem preventívneho nosenia červenej farby sa podľa odborníkov z oblasti ezoteriky, keď už z očí máte, možno spoľahnúť aj na tieto úkony.

> Poutieranie tváre pomočenou plienkou.

> Nosenie spodnej bielizne opačne, prípadne poutieranie tváre použitou bielizňou.

> Kúpeľ vo vode, v ktorej necháte rozpustiť soľ. 

> Hádzanie zažatých zápaliek alebo horúcich uhlíkov do studenej vody. Proces treba niekoľkokrát opakovať. Odporúča sa aj opláchnutie tváre touto vodou.

> Umývanie sa vo výluhu bylinky s názvom čistec. Okrem kúpeľa sa ním pretierajú i oči a taktiež sa doň máčajú prsty.

Oplatí sa prečítať: Šperky podľa znamenia: Prstene, prívesky či náušnice? Toto sa ti zapáči!

čo pomáha na z očí

> Menej známe je zapaľovanie troch prútov z metly, ktorých zvyškom zhasnutým vo vode sa potiera hlava porobeného človeka.

> Preventívne sa odporúča i nosenie liečivých kameňov, konkrétne hematitu, ruženínu, tyrkysu a favoritom je i negatívnu energiu odrážajúci kryštál.

> V prípade, že ani jeden z postupov nebude mať želaný účinok a lekári tiež nebudú vedieť identifikovať problém, skúste vyhľadať liečiteľov špecializujúcich sa práve na urieknutie.

Pozor aj na urieknutie na diaľku

Ľudoví liečitelia upozorňujú v súvislosti s trendom zdieľania osobných fotografií na sociálnych sieťach i na nárast urieknutí na diaľku. I keď s urieknutím na základe fotky z internetu naši predkovia nemali skúsenosti, môžeme pripustiť i toto riziko.

Viac o chorobách z nenávisti sa dozviete TU.

V tom prípade, ak vás dlhodobejšie trápi problém z očí, nie je zlým nápadom zdržať sa uverejňovania vlastných fotiek alebo fotiek rodiny na sociálnych sieťach. A to predovšetkým fotiek takého charakteru, ktoré by mohli vzbudzovať závisť či žiarlivosť. Odborníci na problematiku z očí prízvukujú, že práve závisť má najväčšiu silu ubližovať, dokonca ešte viac ako cielená čierna mágia. 

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.