Pre niekoho povera, pre iného holý fakt. Urieknutie, zočina, z očí, porobenie, skapanie z očí – veľa názvov pre jeden problém, ktorý sa radí medzi ezoterické. Je na vás, či veríte vo „vysielanie“ negatívnej energie zlým, resp. príliš intenzívnym pohľadom, alebo nie. Ak by vás ale z čista-jasna prepadla bolesť hlavy či hučanie v ušiach, skúste nasledovné rady babiek bylinkárok. No a potom možno i pripustíte, že generácie pred nami nefantazírovali a niečo na tom urieknutí predsa len môže byť.

Najskôr si však prezradíme, aké sú príznaky z očí. No a čo sa týka samotných „ľahkých cieľov“ porobenia, vedzte, že prejavy negatívnej energie sú najintenzívnejšie najmä u senzitívnych ľudí, ľudí s mimovoľne (teda nie kontrolovane) otvoreným „tretím okom“, starších ľudí s nízkou imunitou a v neposlednom rade u malých detí. Urieknutie bábätka teda nie je teda ničím výnimočným. Obranné mechanizmy dieťaťa sú totiž proti počareniu pohľadom ešte minimálne.

Traduje sa, že vyššiu schopnosť urieknuť druhého majú ryšaví ľudia, osoby s výraznými čiernymi očami, ale aj škuľaví či dokonca ženy, ktoré nedojčili.

Najčastejšie príznaky z očí

Ľudoví liečitelia vedia odhaliť urieknutie okamžite. No viete to aj vy. Príznaky z očí sú totiž veľmi nepríjemné a nedajú sa len tak prehliadnuť. Z očí väčšinou predchádza nejaký sociálny kontakt. Niektorí ľudia sú dokonca na urieknutie náchylnejší, preto sa radšej vyhýbajú miestam s množstvom ľudí.

Pozri aj: Ako spoznať zlého človeka? Týchto 5 znamení je kľúčom

Urieknutie nemusí byť úmyselné, i keď za dlhým, skúmavým až uhrančivým pohľadom druhého môže stáť i závisť , zlosť, žiarlivosť či iné negatívne emócie. Práve tie majú na energetickej úrovni zapríčiňovať tento nepríjemný stav porobenia.

Usedavý plač dieťaťa, mdloby, silná bolesť hlavy, pocity na zvracanie i samotné zvracanie, závraty, výbuchy zlosti, padanie vecí z rúk, nechuť do jedla –  toto všetko môže signalizovať urieknutie. Príznaky prichádzajú náhle a spolu s prudkým zhoršením zdravotného stavu. A to aj v prípade, ak ste sa predtým cítili ako rybičky.

Kolapsové stavy sa snažíme v prvých momentoch riešiť pragmaticky, teda vyhľadávame pomoc lekára. No podľa skúsenosti ľudí, ktorí tzv. porobenie prekonávajú častejšie, väčšinou testy u lekárov dopadnú dobre, hoci príznaky pretrvávajú. Keby teda už naozaj nič nepomáhalo, skúste nasledujúce rady.

prejavy z očí

A aj keď možno na zočinu neveríte, za vyskúšanie nič nedáte. Predpokladáme však, že z výsledku budete prekvapení.

Z očí u detí

Urieknutie či zočina sa spomína najmä v súvislosti s malými deťmi. Tie majú podľa liečiteľov ešte veľmi slabú obrannú bariéru pred negatívnymi silami, preto aj intenzívnejší pohľad na ne môže spôsobiť problém. Mamičky by vedeli rozprávať. Z očí sa u detí prejavuje väčšinou náhlym, intenzívnym a nezastaviteľným plačom.

Zaujme ťa: Snár: Malé dieťa v sne – väčšinou znamenie pozitívnej budúcnosti

Preventívnym krokom na zočinu u bábätiek je pripevnenie niečoho červeného na kočík. Môže to byť stuha, ale aj červená roľnička, hrkálka a podobne. Podľa liečiteľov pomáhajú aj červené doplnky, ako napríklad červená čiapočka, čelenka, sponka, náramok.

Aj dospelí môžu použiť silu červenej farby. Niektorí dokonca hovoria, že nemusí ísť o vyslovene červenú farbu, ale mala by byť veľmi výrazná.

z očí u detí

Práve do očí bijúca farba na doplnku priťahuje pozornosť, a tak i pohľady druhých osôb, ktoré by mohli potenciálne škodiť, padnú skôr naň a neublížia nám. Dospelí nosia červené náramky, ale pokojne môžete skúsiť aj červené rámy na okuliare, náušnice, kravatu a podobne.

doplnky ako sen

Overené tipy proti urieknutiu

Ako sa zbaviť urieknutia? Okrem preventívneho nosenia červenej farby sa podľa odborníkov z oblasti ezoteriky, keď už z očí máte, možno spoľahnúť aj na tieto úkony.

> Poutieranie tváre pomočenou plienkou.

> Nosenie spodnej bielizne opačne, prípadne poutieranie tváre použitou bielizňou.

> Kúpeľ vo vode, v ktorej necháte rozpustiť soľ. 

> Hádzanie zažatých zápaliek alebo horúcich uhlíkov do studenej vody. Proces treba niekoľkokrát opakovať. Odporúča sa aj opláchnutie tváre touto vodou.

> Umývanie sa vo výluhu bylinky s názvom čistec. Okrem kúpeľa sa ním pretierajú i oči a taktiež sa doň máčajú prsty.

> Menej známe je zapaľovanie troch prútov z metly, ktorých zvyškom zhasnutým vo vode sa potiera hlava porobeného človeka.

Oplatí sa prečítať: Šperky podľa znamenia: Prstene, prívesky či náušnice? Toto sa ti zapáči!

čo pomáha na z očí

> Preventívne sa odporúča i nosenie liečivých kameňov, konkrétne hematitu, ruženínu, tyrkysu a favoritom je i negatívnu energiu odrážajúci kryštál.

Pozor aj na urieknutie na diaľku

Ľudoví liečitelia upozorňujú v súvislosti s trendom zdieľania osobných fotografií na sociálnych sieťach i na nárast urieknutí na diaľku. I keď s urieknutím na základe fotky z internetu naši predkovia nemali skúsenosti, môžeme pripustiť i toto riziko.

V tom prípade, ak vás dlhodobejšie trápi problém z očí, nie je zlým nápadom zdržať sa uverejňovania vlastných fotiek alebo fotiek rodiny na sociálnych sieťach. A to predovšetkým fotiek takého charakteru, ktoré by mohli vzbudzovať závisť či žiarlivosť.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.