Najskôr si však prezradíme, aké sú príznaky z očí. No a čo sa týka samotných „ľahkých cieľov“ porobenia, vedzte, že prejavy negatívnej energie sú najintenzívnejšie najmä u senzitívnych ľudí, ľudí s mimovoľne (teda nie kontrolovane) otvoreným „tretím okom“, starších ľudí s nízkou imunitou a v neposlednom rade u malých detí. Urieknutie bábätka teda nie je teda ničím výnimočným. Obranné mechanizmy dieťaťa sú totiž proti počareniu pohľadom ešte minimálne.
Pozri aj: Ako spoznať zlého človeka? Týchto 5 znamení je kľúčom
Traduje sa, že vyššiu schopnosť urieknuť druhého majú ryšaví ľudia, osoby s výraznými čiernymi očami, ale aj škuľaví či dokonca ženy, ktoré nedojčili.
Najčastejšie príznaky z očí
Ľudoví liečitelia vedia odhaliť urieknutie okamžite. No viete to aj vy. Príznaky z očí sú totiž veľmi nepríjemné a nedajú sa len tak prehliadnuť. Z očí väčšinou predchádza nejaký sociálny kontakt. Niektorí ľudia sú dokonca na urieknutie náchylnejší, preto sa radšej vyhýbajú miestam s množstvom ľudí.
Urieknutie nemusí byť úmyselné, i keď za dlhým, skúmavým až uhrančivým pohľadom druhého môže stáť i závisť , zlosť, žiarlivosť či iné negatívne emócie. Práve tie majú na energetickej úrovni zapríčiňovať tento nepríjemný stav porobenia.
Usedavý plač dieťaťa, mdloby, silná bolesť hlavy, pocity na zvracanie i samotné zvracanie, závraty, výbuchy zlosti, padanie vecí z rúk, nechuť do jedla – toto všetko môže signalizovať urieknutie. Príznaky prichádzajú náhle a spolu s prudkým zhoršením zdravotného stavu. A to aj v prípade, ak ste sa predtým cítili ako rybičky.
Neprehliadni: Poznáš blahodarne pôsobiaci šungit?

Kolapsové stavy sa snažíme v prvých momentoch riešiť pragmaticky, teda vyhľadávame pomoc lekára. No podľa skúsenosti ľudí, ktorí tzv. porobenie prekonávajú častejšie, väčšinou testy u lekárov dopadnú dobre, hoci príznaky pretrvávajú. Keby teda už naozaj nič nepomáhalo, skúste nasledujúce rady. A aj keď možno na zočinu neveríte, za vyskúšanie nič nedáte. Predpokladáme však, že z výsledku budete prekvapení.
Z očí u detí
Urieknutie či zočina sa spomína najmä v súvislosti s malými deťmi. Tie majú podľa liečiteľov ešte veľmi slabú obrannú bariéru pred negatívnymi silami, preto aj intenzívnejší pohľad na ne môže spôsobiť problém. Mamičky by vedeli rozprávať. Z očí sa u detí prejavuje väčšinou náhlym, intenzívnym a nezastaviteľným plačom.
Preventívnym krokom na zočinu u bábätiek je pripevnenie niečoho červeného na kočík. Môže to byť stuha, ale aj červená roľnička, hrkálka a podobne.
Podľa liečiteľov pomáhajú aj červené doplnky, ako napríklad červená čiapočka, čelenka, sponka, náramok.
Aj dospelí môžu použiť silu červenej farby. Niektorí dokonca hovoria, že nemusí ísť o vyslovene červenú farbu, ale mala by byť veľmi výrazná.
Zaujme ťa: Snár: Malé dieťa v sne – väčšinou znamenie pozitívnej budúcnosti

Overené tipy proti urieknutiu
Ako sa zbaviť urieknutia? Okrem preventívneho nosenia červenej farby sa podľa odborníkov z oblasti ezoteriky, keď už z očí máte, možno spoľahnúť aj na tieto úkony.
> Poutieranie tváre pomočenou plienkou.
> Nosenie spodnej bielizne opačne, prípadne poutieranie tváre použitou bielizňou.
> Kúpeľ vo vode, v ktorej necháte rozpustiť soľ.
> Hádzanie zažatých zápaliek alebo horúcich uhlíkov do studenej vody. Proces treba niekoľkokrát opakovať. Odporúča sa aj opláchnutie tváre touto vodou.
> Umývanie sa vo výluhu bylinky s názvom čistec. Okrem kúpeľa sa ním pretierajú i oči a taktiež sa doň máčajú prsty.
> Menej známe je zapaľovanie troch prútov z metly, ktorých zvyškom zhasnutým vo vode sa potiera hlava porobeného človeka.

Pozor aj na urieknutie na diaľku
Ľudoví liečitelia upozorňujú v súvislosti s trendom zdieľania osobných fotografií na sociálnych sieťach i na nárast urieknutí na diaľku. I keď s urieknutím na základe fotky z internetu naši predkovia nemali skúsenosti, môžeme pripustiť i toto riziko.
Oplatí sa prečítať: Šperky podľa znamenia: Prstene, prívesky či náušnice? Toto sa ti zapáči!
V tom prípade, ak vás dlhodobejšie trápi problém z očí, nie je zlým nápadom zdržať sa uverejňovania vlastných fotiek alebo fotiek rodiny na sociálnych sieťach. A to predovšetkým fotiek takého charakteru, ktoré by mohli vzbudzovať závisť či žiarlivosť.
Foto: Freepik