Hodiny do Vianoc sa krátia závratnou rýchlosťou a pod náporom povinností sa mnohým stane, že sa k nakupovaniu darčekov dostanú príliš neskoro. Tento rok je znova úloha zabezpečovania darčekov kvôli pandemickej situácii pre oneskorencov ešte komplikovanejšia. A čo je horšie, už ani väčšina e-shopov nevybaví objednávky do Vianoc. TU si môžete pri jednotlivých položkách zistiť, či si stihnete darček vybrať aspoň z boxu. Pravdou je, že kuriérske spoločnosti i pošta sú vyťažené, preto sa už nemožno spoliehať ani na darček z e-shopu doručovaný touto formou. S veľkou pravdepodobnosťou by k vám už prísť nestihol. Darček na poslednú chvíľu však ani pod vplyvom týchto zaťažkávajúcich okolností nemusí byť nezvládnuteľnou úlohou.

Ako a hlavne kde teda zohnať last minute darček pre svojich blízkych? Nie, nehovoríme o narýchlo zmajstrovanom DIY výtvore a ani o peniazoch v obálke. Nasledujúce tipy na darčeky na poslednú chvíľu zaiste oceníte.

Darčekové online poukážky – zaplatíš, vytlačíš, daruješ

Online doba prináša skvelé vymoženosti a jednou z nich sú online darčekové poukážky, ktoré majú v ponuke mnohé e-shopy. Využívate ich?

Oceníte ich nielen v čase, keď vám takpovediac prihára. Keď máte možno len pár minút na to, aby ste doručili darček pod stromček alebo ho s úsmevom priniesli oslávencovi na narodeninovú oslavu. Darčekové online poukážky sú totiž skvelým tipom aj pre všetkých nerozhodných.

Pozri tiež: SMS k Vianociam a k Novému roku: Najkrajšie sviatočné vinše

najlepší darček na poslednú chvíľu

Neviete, aký parfum, kozmetiku či trendy doplnky by si vybrala vaša polovička? Nie je problém! Spokojnosť bude zaručená, keď darujete poukážku z www.vivantis.sk  a obdarovaný či obdarovaná si vyberie z bohatej ponuky presne to, čo jej bude voňať, sedieť a korešpondovať s individuálnym vkusom. 

Podobne to môžete zariadiť aj v prípade, ak máte doma športovca telom a dušou a už ste stratili prehľad o tom, čo má a čo by ho ešte mohlo potešiť. Kúpte mu alebo jej darčekovú poukážku na www.insportline.sk a problém máte hravo vyriešený. V tomto obchode si môže obdarovaný vyberať od pomôcok na cvičenie cez športové oblečenie, rybárske potreby až po bicykle či elektrické kolobežky.  

Na čo si dávať pozor a ďalšie tipy na darčekové poukážky

Darček na poslednú chvíľu naozaj nemusí byť žiadnym prepadákom. Práve naopak. So správne vybranou darčekovou poukážkou oslovíte každého.

A nielen to! I vy si môžete vyberať, a to z viacerých cenových relácií poukážok. A tak si zvolíte vhodnú darčekovú poukážku na nákup podľa toho, či ide napríklad o veľký darček na Vianoce, narodeniny či výročie, alebo len menší na meniny, Valentína a podobne.

Neprehliadni: Vianočné dekorácie z papiera: Lacné, nápadité, úchvatné! 

darčeky na poslednú chvíľu

Len si dávajte pozor, aby vo vami vybranom e-shope išlo naozaj o online poukážku. Teda takú, ktorú zaplatíte a oni vám ju vzápätí pošlú na e-mail. Následne stačí darčekovú poukážku len vytlačiť a zabaliť ako prekvapenie. Niektoré elektronické obchody však zasielajú darčekové poukážky poštou na tvrdom papieri, čo by vám situáciu s last minute darčekom nevyriešilo. Preto si starostlivo naštudujte podmienky doručenia poukážky. 

Na istotu môžete ísť napríklad TOMTO v obchode so spodnou bielizňou a ponožkami pre ženy i mužov. Sú to zväčša klasické vianočné darčeky, s ktorými nič nepokazíte. A obdarovaná či obdarovaný si vyberie štýl, ktorý mu vyhovuje najviac.

Last minute darčeky pre tých, ktorí neocenia kozmetiku, oblečenie ani športové vybavenie

No a pokiaľ váš blízky netúži po oblečení, doplnkoch, šperkoch, športovej výbave ani kozmetike, zvoliť môžete poukážku na výživové doplnky, sušené ovocie či zdravé potraviny na www.grizly.sk. Darčekovú poukážku máte od nich za 5 minút v elektronickej pošte. 

Skvelým a takmer univerzálnym darčekom je audiokniha, ktorú dokážete podarovať na diaľku a váš blízky si ju jednoducho nájde v pošte. Pripísať k nej viete aj milé venovanie. Áno, nie je to poukážka, ale zas máte príležitosť byť o čosi osobnejší. Vhodne zvolená audiokniha je zároveň naozaj originálny darček na poslednú chvíľu. Doprajte milovaným relax pri počúvaní detektívky, romantického príbehu či motivačnej knihy. A pokojne pri nej môžu i šoférovať alebo upratovať. 

Foto: redakcia krasaastyl.sk/Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.