REKLAMA

Hodiny do Vianoc sa krátia závratnou rýchlosťou a pod náporom povinností sa mnohým stane, že sa k nakupovaniu darčekov dostanú príliš neskoro. Je to aj váš prípad? Nestíhate? Všetko sa dá zvládnuť! Darček na poslednú chvíľu je teda horúcou témou, s ktorou vám radi pomôžeme.

Nebojte sa, nič nie je stratené! A to dokonca ani v prípade, keď už ani väčšina e-shopov nevybaví objednávky do Vianoc. TU si napríklad môžete pri jednotlivých položkách zistiť, či si stihnete darček vybrať aspoň z boxu. Čo má taktiež nepochybne výhodu v tom, že si čas prebratia môžete uspôsobiť podľa svojho denného programu.

Pravdou je, že kuriérske spoločnosti i pošta sú v tomto období maximálne vyťažené, preto sa už nemožno spoliehať ani na darček z e-shopu doručovaný touto formou pár dní pred Vianocami. S veľkou pravdepodobnosťou by k vám už prísť nestihol. Darček na poslednú chvíľu však ani pod vplyvom týchto zaťažkávajúcich okolností nemusí byť nezvládnuteľnou úlohou. Dokonca v sebe môže skrývať benefity navyše. Je to tak!

Ako a hlavne kde teda zohnať last minute darček pre svojich blízkych? Nie, nehovoríme o narýchlo zmajstrovanom DIY výtvore a ani o peniazoch v obálke.

...

Samozrejme, aj takéto darčeky majú svoje čaro. A nemôžeme zabudnúť, že aj krásna kytica na Valentína či na meniny z donáškovej služby robiacej rozvoz po celom Slovensku chytí za srdce a je v danom momente tým najlepším riešením. No my sa v článku špecializujeme viac práve na typicky vianočné darčeky.

Darčekové online poukážky – zaplatíš, vytlačíš, daruješ

Online doba prináša skvelé vymoženosti a jednou z vychytávok, ktoré vyriešia ľavou-zadnou darček na poslednú chvíľku, sú aj online darčekové poukážky, ktoré majú v ponuke mnohé e-shopy. Využívate ich? Oceníte ich nielen v čase, keď vám takpovediac prihára. Keď máte možno len naozaj pár minút na to, aby ste doručili darček pod stromček alebo ho s úsmevom priniesli oslávencovi na narodeninovú oslavu. Prípadne ste zabudli na výročie svadby.

Donedávna boli k dispozícii len darčekové karty zamerané na zážitky, no doba sa mení a k dispozícii je toho momentálne omnoho viac. Možnosti sa rozšírili, čo to tak sledujeme, najmä posledné dva-tri roky.

Pozri tiež: SMS k Vianociam a k Novému roku: Najkrajšie sviatočné vinše

najlepší darček na poslednú chvíľu
Okrem darčekových poukážok dostupných len priamo v kamenných obchodoch, ktoré sa taktiež dajú použiť len na kúpu produktov priamo z nich, je v ponuke mnoho online darčekových poukážok, a to z rôznych kategórií. Pozrite sa na to. A tiež na ich výhody.

Tieto darčeky na poslednú chvíľu majú ďalšie výhody

Darčekové online poukážky sú skvelým tipom aj pre všetkých nerozhodných. Neviete, aký parfum, kozmetiku, oblečenie či trendy doplnky do bytu by si vybral váš blízky? Nie je problém!

Spokojnosť bude zaručená, keď darujete napríklad poukážku z www.vivantis.sk a obdarovaný či obdarovaná si vyberie z bohatej ponuky presne to, čo jej bude voňať, sedieť a korešpondovať s individuálnym vkusom. Či už to bude parfum, čiapka alebo náušnice.

REKLAMA

Podobne to môžete zariadiť aj v prípade, ak máte doma športovca telom a dušou a už ste stratili prehľad o tom, čo má a čo by ho ešte mohlo potešiť. Kúpte mu alebo jej darčekovú poukážku na www.insportline.sk a problém máte hravo vyriešený. V tomto obchode si môže obdarovaný vyberať od pomôcok na cvičenie cez športové oblečenie, rybárske potreby až po bicykle či elektrické kolobežky.

Na čo si dávať pozor a ďalšie tipy na darčekové poukážky

Darček na poslednú chvíľu naozaj nemusí byť žiadnym prepadákom. Práve naopak. So správne vybranou darčekovou poukážkou oslovíte každého.

A nielen to! I vy si môžete vyberať, a to z viacerých cenových relácií poukážok. A tak si zvolíte vhodnú darčekovú poukážku na nákup podľa toho, či ide napríklad o veľký darček na Vianoce, narodeniny či výročie, alebo len menší na meniny, prípadne darček na Valentína a podobne.

Len si dávajte pozor, aby vo vami vybranom e-shope išlo naozaj o online poukážku. Teda taký poukaz, ktorý zaplatíte a oni vám ho vzápätí pošlú na e-mail.

darčeková poukážka na vianoce meniny aj valentína

Následne stačí darčekovú poukážku len vytlačiť a zabaliť ako prekvapenie alebo priložiť ku kvietku. Niektoré elektronické obchody však zasielajú darčekové poukážky poštou na tvrdom papieri, čo by vám situáciu s last minute darčekom nevyriešilo. Preto si starostlivo naštudujte podmienky doručenia poukážky. 

Donáška kvetov a darčekových boxov kdekoľvek a kamkoľvek v rámci Slovenska >>>

Na istotu môžete ísť napríklad TOMTO v obchode so spodnou bielizňou a ponožkami pre ženy i mužov. Sú to zväčša klasické vianočné darčeky, s ktorými nič nepokazíte. A obdarovaná či obdarovaný si vyberie štýl, ktorý mu vyhovuje najviac.

Last minute darčeky pre tých, ktorí neocenia kozmetiku, oblečenie ani športové vybavenie

No a pokiaľ váš blízky netúži po zážitkoch, oblečení, doplnkoch na seba či do bytu, šperkoch, športovej výbave ani kozmetike, zvoliť môžete poukážku na výživové doplnky, sušené ovocie či zdravé potraviny na www.grizly.sk. Darčekovú poukážku máte od nich za 5 minút v elektronickej pošte.

Aj deti viete milo prekvapiť darčekovým voucherom do online hračkárstva. Výber hračky, knihy či spoločenskej hry je už potom na dieťatku. Tu sa potom očakáva aj asistencia rodiča pri samotnom objednaní darčeka cez darčekovú kartu, no to by nemal byť problém.

Skvelým a takmer univerzálnym darčekom je i elektronická audiokniha, ktorú si stiahnete hneď po zakúpení v MP3 podobe.

Neprehliadni: Tu nájdeš svoj kľúč k odomknutiu brány sebarozvoja v kariére

darčeky na poslednú chvíľu

Viete ju prípadne podarovať aj na diaľku a váš blízky si jednoducho nájde v email-pošte milé prekvapenie. Pripísať k nej viete aj milé venovanie. Áno, nie je to poukážka, ale zas máte príležitosť byť o čosi osobnejší. Pri tejto možnosti si ale dávajte pozor, či ide naozaj o MP3 audioknihu, ktorú si viete hneď stiahnuť, resp. podarovať mailom, a teda nejde o verziu na CD.

...

Vhodne zvolená MP3 audiokniha je zároveň naozaj originálny darček na poslednú chvíľu. Doprajte milovaným relax pri počúvaní detektívky, mystery či romantického príbehu alebo motivačnej knihy. A pokojne pri nej môžu i šoférovať alebo upratovať.

Foto: redakcia krasaastyl.sk/Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.