REKLAMA

Praktické rady do domácnosti, konkrétne ohľadom prania, rozšírime na našom webe o zaujímavú skúsenosť. Ide konkrétne o aviváže Tesori. Vo všeobecnosti vzaté, aviváž patrí do trojice najžiadanejších produktov na pranie, a to hneď vedľa pracieho gélu a prášku. Samozrejme, existujú už ja vyslovene parfumy na pranie či iné vychytávky do práčky, no aviváž je presne tým prostriedkom, od ktorého očakávame nielen na dlhý čas prevoňanú bielizeň, ale aj príjemnú mäkkosť a poddajnosť textílií pri žehlení. Aj naše nároky v redakcii sú vysoké. Ako u nás dopadla aviváž Tesori d´ Oriente? Nasledujúca recenzia vám to odhalí vo všetkých spomínaných aspektoch. 

Aj keď je hlavným obsahom článku recenzia Tesori aviváží, doplňujeme ho aj o ďalšie informácie. Pokúsime sa detailnejšie priblížiť vôňu jednotlivých aviváží, čo je zaiste neľahká úloha. A na záver vám dáme niekoľko šikovných tipov, ako ešte netradične využiť aviváž v domácnosti a uľahčiť si tak prácu.

Pár slov o značke Tesori d´ Oriente

Hneď na začiatok si urobíme jasno v tom, že Tesori d´ Oriente nie sú len aviváže. Sortiment tejto relatívne mladej talianskej značky (vznikla v roku 2010) je oveľa širší. V prvom rade sa Tesori profilovala v kategórií toaletných vôd, ktoré sú celkom známe aj u nás. Okrem skvelej ceny je pre ne príznačný ľahko rozpoznateľný flakón metalického odtieňa s dlhším valcovitým uzáverom.

V Tesori však neskončili len pri toaletkách. Ich kozmetické rady obsahujú v rovnakej vôni často mydlo, gél na sprchovanie, telové mlieko a aby toho nebolo dosť, rovnakú vôňu môže mať aj vaše oblečenie vďaka aviváži Tesori či parfumu do práčky.

Je to výhoda. V takomto komplete sa na vás nebudú biť rôzne vône, ale môžete sa od hlavy po päty zahaliť do vami vybranej jednej arómy.

Pri Tesori ide predovšetkým o vône Orientu, ako napovedá celý názov. Doslovný preklad značky, Poklady Východu, resp. Poklady Orientu, je veľmi výstižný. To zistíte už na prvé privoňanie. Zamatové orientálne tóny sú totiž súčasťou každého ich produktu. Minimálne tých, ktoré sme poctivo otestovali.

Tip na pranie: Overený postup, ako prať šiltovky: Škvrny od potu a nečistoty zmiznú raz-dva

prostriedky na pranie

Aviváž Tesori d´ Oriente – prvý dojem

V centre našej pozornosti v tejto recenzii sú zo širokého portfólia talianskej značky Tesori aviváže. Vrhnime sa teda na to. Recenzovali sme konkrétne Tesori D‘ Oriente Hammam avivážny prostriedok s arganovým olejom a pomarančovým kvetom, Tesori d‘Oriente Fior di Loto avivážny prostriedok s vôňou lotosových kvetov a Tesori D‘ Oriente Black Rose avivážny prostriedok s exkluzívnou arómou čiernej ruže a labdana. Samozrejme, v ponuke ich majú omnoho viac. Na Slovensku sú však jednotlivé druhy dostupné len striedmo a sezónne.

Aký bol náš prvý dojem? Na prvý pohľad sa aviváže Tesori d´ Oriente odlišujú od klasických aviváží z obchodov. Zaujmú elegantnými obalmi s orientálnymi, byzantskými a starogréckymi motívmi.

Nami recenzované 750 ml aviváže Tesori majú naozaj praktické balenie, ktoré nezaberie veľa miesta ani v úzkej kúpeľňovej skrinke. Je však radosť na ne pozerať. Preto, ak máte v kúpeľni či okolo práčky dostatok miesta, pokojne si ich môžete vystaviť na obdiv. Vizuálny dojem spolu so skladnosťou produktov teda hodnotíme na jednotku. Poďme ale ďalej. Vzhľad zaiste poteší, no je to len bonus navyše.

Čo je však ešte podstatnejšie? Toto! Ide o koncentrovanú aviváž bez obsahu syntetických farbív, pričom 750 ml vydrží na 30 praní. Cena aviváže Tesori je tak veľmi priaznivá.

Zaujme ťa: Ako vniesť do domácnosti tie najlepšie vône? Pozri sa na tieto možnosti

aviváže tesori dOrient recenzie
Zatiaľ teda vychádza všetko v prospech testovaných aviváží, no ide len prvý dojem. Je síce podstatný, no nepovie všetko. Ako je však na tom aviváž Tesori s ostatnými dôležitými a každou dobrou gazdinkou či gazdom očakávanými účinkami intenzitou vône, výdržou vône a mäkkosťou oblečenia po vypraní? Na to sme postupne prichádzali až po overení v praxi. Výrobky sme testovali pomerne dlho, niekoľko mesiacov.

Recenzia Tesori aviváží – aká je intenzita vône a mäkkosť bielizne po opraní?

A aká bola naša skúsenosť s Tesori avivážami po dlhšom používaní? Bol to naozaj zážitok. Poďme na to ale pekne postupne. Samotnej vôni produktov Tesori budeme ešte venovať špeciálnejšiu pozornosť nižšie pri popise arómy jednotlivých vyskúšaných aviváží. Ak by sme ale mali zhodnotiť ich vôňu vo všeobecnosti, tak musíme uznať, že nás dostala. Orient cítiť z každej jednej, i keď odlišným spôsobom.

Aviváže Tesori vyžarujú luxus a eleganciu nielen svojím vzhľadom. Sú to plné vône, ktoré sa rozvíjajú podobne, ako je to pri parfumoch.

Zaujímala nás však aj dlhotrácnosť vône aviváže po opraní. To býva pri avivážach celkom oriešok. A je to zaiste dôležité kritérium. Veď napokon rozhoduje o tom, či sa k danej aviváži ešte vrátite, alebo siahnete po inej, intenzívnejšej.

Asi nám dáte za pravdu, že i bežne sa v obchode stretnete s avivážou, ktorá síce na jednej strane pekne a zaujímavo vonia, ale jej výdrž je slabá a na oblečení si ju v konečnom dôsledku ani neužijete.

REKLAMA
tessori aviváž recenzie
Naša skúsenosť s Tesori však predbehla už aj tak vysoké očakávania, ktoré sme mali. Na ne nás, mimochodom, navnadili vysoké hodnotenia produktov zákazníkmi.

Čo sme zistili pri recenzovaní výdrže vône aviváží Tesori? Samozrejme, aróma je najintenzívnejšia po vypraní, keď bielizeň vyberiete z práčky a vešiate. No obláčiky jemne parfémovanej vône ešte dlho stúpajú z bielizne. Prevoňajú tak napríklad nielen miestnosť, v ktorej oblečenie sušíte, ale i skriňu, v ktorej bielizeň skladujete. Je to naozaj intenzívna a dlhotrvajúca príjemná aróma.

Okrem vône a jej výdrže sme si posvietili aj na pôsobenie recenzovanej aviváže na vlákna textílií. Nemáme k tomu žiadny výskum, spoliehali sme sa len na naše zmysly. Zisťovali sme, ako príjemná je bielizeň na pokožke. A pocit vyššieho komfortu pri nosení a mäkkosti sa naozaj počas používania aviváží Tesori aj dostavil. Navyše sa oblečenie ľahšie žehlilo. A to je plusový bod navyše.

Záverečný verdikt recenzie 

Kvalita avivážnych prostriedkov Tesori d´ Oriente sa pozitívne premietla do praných vecí a bola to naozaj milá, voňavá a mäkká skúsenosť. Aviváž Tesori, a to všetky tri recenzované produkty, hodnotíme vysoko a odporúčame nielen všetkým milovníkom orientálnych vôní.

Hebkosť vypraných kúskov oblečenia a dlhotrvajúca luxusná aróma podobná kvalitnému parfumu poteší azda každého.

Minimálne vyskúšať by ste tieto aviváže vzhľadom na nízku cenu a nadštandardný efekt naozaj mali. Jediné mínus týchto produktov je ťažšia dostupnosť u nás na Slovensku. Takže ak na ne narazíte, s kúpou rozhodne neváhajte a zoberte si s pokojom na duši hneď aj viac kusov. Naozaj nebudete ľutovať. Pomer kvality a ceny je podľa nás vynikajúci.

Neprehliadni: Overené kvalitné osušky a uteráky pre malých aj veľkých 

Tesori d Oriente byzantium

Akú si vybrať aviváž Tesori d´ Oriente podľa vône?

Ako názov radu aviváží Tesori d´Oriente hovorí, sú to naozaj poklady Orientu. Ich vône pôsobia ako aromaterapia a zlepšujú náladu. Aby sa vám ľahšie vyberalo, skúsime ešte lepšie popísať vône vyššie recenzovaných aviváží.

Tesori d‘Oriente Fior di Loto

Z troch vyskúšaných aviváží má táto najvýraznejšiu plnú arómu. Vytvára ju omamná hypnotická vôňa lotosového kvetu. Podľa recenzií iných zákazníkov ju dokonca prirovnávajú k parfumu Burberry for Women.

Tesori D‘ Oriente Black Rose Byzantium

Základom Tesori D‘ Oriente Black Rose je spojenie vône čiernej ruže, symbolu tajomstva a mystiky, a labdana, éterického oleja získaného zo živice z cistu krétskeho. Toto orientálne spojenie vdýchne bielizni zamatovú čistú vôňu, ktorá spríjemní váš deň. Vôňa Byzancia je vyvážená a harmonická.

Vyber si:  Skvelí pomocníci do domácnosti za výpredajové ceny

Tesori d Oriente na prádlo hamman

Tesori D‘ Oriente Hammam 

Tesori D‘ Oriente Hammam avivážny prostriedokje svieža, príjemná a určite nie vtieravá elegantná vôňa. Orientálnu atmosféru vytvára citrusová vôňa (aróma sladkého pomarančového kvetu a kvetu citrónu) s korenistým temnejším podtónom. V pozadí sa vynára vôňa vanilky a arganu s náznakom kvetín.

Niekoľko praktických tipov k upratovaniu s avivážou

Na záver nám nedá nepripomenúť, že aviváž v domácnosti dokážete využiť aj neštandardnejším, no pritom účinným spôsobom. Písali sme o tom napríklad v článku Utieranie prachu s maximálnym efektom. Aj v tomto prípade príde extra voňavá aviváž Tesori vhod. Okrem čistého bytu zanechá za sebou vábivú arómu. 

A ako ešte využiť aviváž v domácnosti okrem prania? Osvedčeným tipom je tiež jej využitie pri umývaní okien. Stačí pol deci na dva litre vlažnej vody. Aviváž je rovnako skvelým pomocníkom pri strhávaní starých tapiet, kedy si zas urobte roztok vody a aviváže v pomere 1:1, nastriekajte na tapety a nechajte chvíľku pôsobiť. Robota vám potom pôjde ľavou-zadnou.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.