Chcete sa o človeku dozvedieť maximum? Existuje niekoľko menej tradičných spôsobov, ako zistiť o novej kolegyni či susedke zaujímavé veci. Čo-to prezradí napríklad aj farba očí, no neváhajte sa zamerať na vlasy. Spoznať osobnosť človeka (konkrétne ženy) podľa účesu, ktorý preferuje, dokážete s pomocou nasledujúcej typológie. Charakteristika sedí na ženy neuveriteľne presne, i keď, samozrejme, nepatrí do skupiny tých, ktoré sú vedecky podložené. Čo poviete, platí aj na vás?

Osobnosť podľa účesu, presnejšie podľa strihu vlasov

Niektoré dámy nosia svoj obľúbený strih vlasov roky-rokúce, no a inokedy sa žena rozhodne pre radikálnu zmenu zo dňa na deň (či už ide o výrazné skrátenie vlasov alebo predĺženie hrivy s pomocou prírodných pramienkov), čo môže signalizovať aj výrazný medzník v živote.

Nech už je to tak alebo onak, momentálny strih vlasov prezradí, s akým typom osobnosti máte s veľkou pravdepodobnosťou do činenia.

Takže sa pri prvom stretnutí naozaj oplatí pozorne si človeka prezrieť, ako sa hovorí, od hlavy… Strih vlasov je niečo, čo si vyberáme podľa preferencií sami. Je to teda niečo iné a i dôveryhodnejšie ako kategorizácia podľa typu či farby vlasov, hoci hodnotenie osobnosti podľa účesu taktiež berte s istou rezervou.

Zaujme ťa: Účesy z polodlhých vlasov: Skroť vlasy štýlovo

charakteristika osobnosti podľa účesu

Kratučký chlapčenský zostrih

Budeme trochu paušalizovať, ale čím kratší zostrih, tým viac to svedčí o nezávislosti a rebelstve jeho nositeľky. K takýmto krátkym strihom vlasov patrí napríklad pixie. O žene napovedá i to, že kladie dôraz na praktickosť a v neposlednom rade ju len tak ľahko niečo nevystraší, nevykoľají a ani psychicky nezlomí.

Dlhé vlasy zastrihnuté rovno alebo do postupna

Na druhej strane sú ženy, ktoré sa nechcú vzdať dlhých vlasov a pri návšteve kaderníčky si dávajú strih len oživiť miernym zastrihnutím či prestrihaním. Majiteľky takýchto korún krásy spája predovšetkým schopnosť lepšieho vcítenia sa do pocitov druhých a romantická povaha.

Pokiaľ si nechávajú dlhé vlasy zastrihnúť rovno alebo len mierne do oblúka, hovorí to o tom, že sa majú potrebu prezentovať v tom najlepšom svetle a otázka vzhľadu je pre ne mimoriadne dôležitá. Tie ženy, ktoré preferujú postupný zostrih dlhších vlasov nebývajú veľmi spoločenské, no majú bujnú fantáziu a sú pre druhých veľmi inšpiratívne.

Čo naznačuje elegantný bob?

Nachádzame sa už v kategórii polodlhých vlasov. Účes, ktorý sa nazýva bob, dokáže okrem iného vyčariť mladistvejší dojem a pekne zvýrazňuje črty tváre.

Ale čo hovorí o ženách, ktoré ho obľubujú? S veľkou pravdepodobnosťou sú to dámy, ktoré si potrpia na kvalitu, majú vyberaný vkus a zároveň sa ich myšlienky a životný štýl nesie viac na libernálnejších vlnách.

Účes s ofinou

Ofina môže byť oživením akéhokoľvek účesu. Ženy, ktoré na ne nedajú dopustiť, majú v sebe iskru optimizmu. 

Neprehliadni: Komu sa hodí ofina? Nájdi svoju TOP podľa typu tváre

charakteristika podľa účesu

No zároveň ofina predstavuje akýsi „záves“ medzi tým, čo si myslia a čo na druhej strane prezentujú. Majú potrebu trochu sa „skryť“. Veľký význam má pre ne kariéra, pre ktorú sú schopné urobiť naozaj veľa.

Asymetrický strih

Za zmienku stoja aj rôzne asymetrie, ako napríklad ofina ostrihaná do šikma alebo vyholená jedna časť hlavy a druhá s dlhšími vlasmi. Nositeľky takýchto do očí bijúcich strihov rozhodne nechcú zapadnúť v dave. Sú sebavedomé, extravagantné a nechýba im zmysel pre humor.

Charakteristika osobnosti podľa účesu – každodennej preferovanej úpravy vlasov

Pri typológii osobností podľa účesu treba odlíšiť aj tie úpravy vlasov, ktoré si vyžadujú každodenný zásah. Čo naznačuje taký francúzsky vrkoč, natočené vlasy alebo drdol vyčesaný dohora?

Čo znamená, keď žena preferuje natáčanie, kulmovanie či naopak vyrovnávanie vlasov?

Ženy od prírody obdarované vlnkami či neposednými kučerami bývajú plné optimizmu, vášne a radosti, ktorú vedia úspešne preniesť aj na svoje okolie. No kde-tu i vybuchnú pod náporom silných emócií. 

Tie dámy, ktoré si vlny vytvárajú pravidelne pred zrkadlom, sa snažia podporiť svoje romantické vyžarovanie a ženskú jemnosť. 

vlastnosti človeka podľa vlasov

No a na druhej strane ženy, ktoré si svoje vlasy poctivo žehlia a dbajú na ich uhladený vzhľad, túžia vo svojom vnútri po väčšej harmónii a pokoji. Rovné vlasy nadelené do vienka znamenajú väčšiu priamočiarosť v komunikácii a zameranie sa na praktickú stránku života.

Akú povahu skrýva konský chvost?

Vyčesané dlhé či polodlhé vlasy sú veľmi praktické, čo vystihuje v zásade aj povahu žien, ktoré preferujú takéto účesy. Odkazujú tiež na cieľavedomosť ich nositeliek. Keď sa pozrieme na jednotlivé typy týchto účesov, vidíme aj isté špecifické nuansy. Aká je teda osobnosť podľa účesu, v ktorom sú vlasy nejakým spôsobom vyčesávané a zväzované?

Napríklad klasický konský chvost hovorí nielen o praktickosti, ale aj snahe vybudovať si prirodzený rešpekt u druhých na základe činov a výsledkov práce.

Vrkoče na rôzne spôsoby

Zapletané vrkoče, či už rybie alebo francúzske, svedčia o silnej vôli ženy, ktorá si ich ráno so všetkou zručnosťou vytvára. Tiež napovedajú o užitočne nasmerovanej energii i skvelých managérskych schopnostiach. Čím je takýto účes komplikovanejší, tým viac to platí.

Oplatí sa prečítať: Farba vlasov podľa znamenia zverokruhu: Vieš, ktorá je tvoja?

účes a osobnosť

Aké tajomstvo odhalí drdol?

Drdol je symbolom elegancie, i keď v súčasnosti sú trendy aj jeho „messy“ podoby, ktoré nie sú uhladené, ale práve naopak. Nedbalé drdoly hovoria jasnou rečou o tom, že žena má na starosti dôležitejšie veci ako svoj vzhľad. Vysoký uhladený drdol zas signalizuje značnú dávku súťaživosti a niekedy i strohosti a emocionálneho chladu.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.