REKLAMA

Chcete sa o človeku dozvedieť maximum? Asi sa teda sústredíte na jeho vystupovanie, spôsob reči či štýl obliekania. Existuje však aj niekoľko menej tradičných spôsobov, ako zistiť o novej kolegyni či susedke zaujímavé veci. Čo-to prezradí napríklad aj farba očí, no neváhajte sa zamerať na vlasy. Spoznať osobnosť človeka (konkrétne ženy) podľa účesu, ktorý preferuje, dokážete s pomocou nasledujúcej typológie. Charakteristika sedí na ženy neuveriteľne presne, i keď, samozrejme, nepatrí do skupiny tých, ktoré sú vedecky podložené. Čo poviete, platí aj na vás?

Osobnosť podľa účesu, presnejšie podľa strihu vlasov

Niektoré dámy nosia svoj obľúbený strih vlasov roky-rokúce, no a inokedy sa žena rozhodne pre radikálnu zmenu zo dňa na deň (či už ide o výrazné skrátenie vlasov alebo predĺženie hrivy s pomocou prírodných pramienkov), čo môže signalizovať aj výrazný medzník v živote. 

Nech už je to tak alebo onak, momentálny strih vlasov prezradí, s akým typom osobnosti máte s veľkou pravdepodobnosťou do činenia. Takže sa pri prvom stretnutí naozaj oplatí pozorne si človeka, v tomto prípade konkrétne ženu, prezrieť, ako sa hovorí, od hlavy…

 Prečo by to malo byť smerodatné? Strih vlasov je niečo, čo si vyberáme podľa preferencií sami. Je to teda dôveryhodnejší spôsob kategorizácie ako kategorizácia podľa typu či farby vlasov. No samozrejme, aj toto hodnotenie osobnosti podľa účesu taktiež berte s istou rezervou.

Profesionálne strihy, farbenie či účesy s výraznými zľavami nájdeš TU >>>

charakteristika osobnosti podľa účesu

Kratučký chlapčenský zostrih

Budeme trochu paušalizovať, ale čím kratší zostrih, tým viac to svedčí o nezávislosti a rebelanstve jeho nositeľky. K takýmto krátkym strihom vlasov patrí napríklad pixie.

O žene s kratučký strih napovedá i to, že kladie dôraz na praktickosť a v neposlednom rade ju len tak ľahko niečo nevystraší, nevykoľají a ani psychicky nezlomí. Drží sa svojich zásad a veľmi neberie do úvahy to, čo si o nej myslia druhí ľudia.

Táto žena rozhodne nechce pracovať klasicky pre zamestnávateľa, ale chce viesť vlastný projekt, pracovať na seba, alebo minimálne, keď už je v klasickom zamestnaní, tak viesť a managovať druhých.

Dlhé vlasy zastrihnuté rovno alebo do postupna

Na druhej strane sú ženy, ktoré sa nechcú vzdať dlhých vlasov a pri návšteve kaderníčky si dávajú strih len oživiť miernym zastrihnutím či prestrihaním. Majiteľky takýchto korún krásy spája predovšetkým schopnosť lepšieho vcítenia sa do pocitov druhých a romantická povaha.

Pokiaľ si nechávajú dlhé vlasy zastrihnúť rovno alebo len mierne do oblúka, hovorí to o tom, že sa majú potrebu prezentovať v tom najlepšom svetle a otázka vzhľadu je pre ne mimoriadne dôležitá.

Tie ženy, ktoré preferujú postupný zostrih dlhších vlasov nebývajú veľmi spoločenské, no majú bujnú fantáziu a sú pre druhých veľmi inšpiratívne.

Kozmetické tipy: Spoznaj masky na všetky typy vlasov a vyber si svoju TOP masku!

Čo naznačuje elegantný bob a iné účesy zo stredne dlhých vlasov?

Nachádzame sa už v kategórii polodlhých vlasov. Účes, ktorý sa nazýva bob, dokáže okrem iného vyčariť mladistvejší dojem a pekne zvýrazňuje črty tváre. Ale čo hovorí bob o ženách, ktoré ho obľubujú na svojej hlave?

S veľkou pravdepodobnosťou sú to dámy, ktoré si potrpia na kvalitu. Majú vyberaný vkus a zároveň sa ich myšlienky a životný štýl nesie viac na liberálnejších vlnách.

A čo sa vo všeobecnosti stredne dlhých vlasov a účesov z nich týka, tak tie pôsobia na okolie dojmom bezstarostnosti, otvorenosti a priateľskosti. Preto je táto dĺžka vlasov ideálna v čase, keď potrebujete alebo chcete vo väčšom nadväzovať nové kontakty, alebo tiež dostať zo svojich vystúpení pred druhými maximum.

A len drobná zmienka o tupých strihoch. Ľudia, ktorí si ich volia, o nich prezrádzajú, že sú priami a vecní.

charakteristika podľa účesu

Účes s ofinou

Ofina môže byť oživením akéhokoľvek účesu. Či už je to vyššie spomínaný bob, alebo dlhé vlasy. Vo všeobecnosti ženy, ktoré na ofiny nedajú dopustiť, majú v sebe iskru optimizmu.

Neprehliadni: Komu sa hodí ofina? Nájdi svoju TOP podľa typu tváre

No zároveň tiež treba myslieť na to, že ofina predstavuje akýsi „záves“ medzi tým, čo si myslia a čo na druhej strane prezentujú. Majú potrebu trochu sa „skryť“. Veľký význam má pre ne kariéra, pre ktorú sú schopné urobiť naozaj veľa.

Asymetrický strih

Za zmienku stoja aj rôzne asymetrie, ako napríklad ofina ostrihaná do šikma alebo vyholená jedna časť hlavy a druhá s dlhšími vlasmi. Nositeľky takýchto do očí bijúcich strihov rozhodne nechcú zapadnúť v dave. Sú sebavedomé, extravagantné a nechýba im zmysel pre humor.

Ako na druhých pôsobí cestička vo vlasoch vpravo, vľavo alebo na stred?

Cestička naľavo

Keďže aj ľavá hemisféra mozgu sa spája s analytickým myslením a vycibrenou logikou, tak aj cestička česaná na túto stranu pôsobí na druhých týmto spôsobom. Účes s cestičkou naľavo evokuje inteligenciu, dôveryhodnosť, ale aj ambicióznosť.

Cestička napravo

Ak vychádzame z porovnania hemisfér, tak pravá časť mozgu je viac o emóciách. Preto, ak si bežne češete cestičku vpravo, od vás okolie podvedome očakáva vrúcneho a citlivého človeka a rozhodnutia, ktoré spravíte, by mali vychádzať z vášho srdca.

Cestička uprostred

Je tou povestnou zlatou cestou harmónie a rovnováhy. A teda i keď niektoré účesy s takouto cestičkou vo vlasoch nevyzerajú ideálne, vo všeobecnosti je považovaný človek so stredovou cestičkou za vyrovnaného a pokojného.

REKLAMA

Charakteristika osobnosti podľa účesu – každodennej preferovanej úpravy vlasov

Pri typológii osobností podľa účesu treba odlíšiť aj tie úpravy vlasov, ktoré si vyžadujú každodenný zásah. Čo naznačuje taký francúzsky vrkoč, natočené vlasy alebo drdol vyčesaný dohora?

Čo znamená, keď žena preferuje natáčanie, kulmovanie či naopak vyrovnávanie vlasov?

Ženy od prírody obdarované vlnkami či neposednými kučerami bývajú plné optimizmu, vášne a radosti.

Tú vedia úspešne preniesť aj na svoje okolie. No kde-tu i vybuchnú pod náporom silných emócií, ktoré sú pre ne typické.

Čo ale ženy, ktorým kučery neboli dané do vienka, no i tak to s nimi nevzdali? 

Ako na rýchle vlny? Pozri TU >>> 

vlastnosti človeka podľa vlasov

Dámy, ktoré si vlny vytvárajú pravidelne pred zrkadlom, sa takto snažia podporiť svoje romantické vyžarovanie a ženskú jemnosť.

No a na druhej strane ženy, ktoré si svoje vlasy poctivo žehlia a dbajú na ich uhladený vzhľad, túžia vo svojom vnútri po väčšej harmónii a pokoji. Rovné vlasy nadelené do vienka znamenajú väčšiu priamočiarosť v komunikácii a zameranie sa na praktickú stránku života.

O pokožku zvnútra sa postará nutrikozmetický prípravok Dermavit s unikátnym zložením. Obsahuje TOP 11 prírodných látok s vitamínmi a minerálmi, ktoré pleť nevyhnutne potrebuje k tomu, aby bola zharmonizovaná a vyživená. Zabojujete s ním efektívne proti akné, upokojíte a regenerujete pokožku ozdravnou silou zvnútra. 

Akú povahu skrýva konský chvost?

Vyčesané dlhé či polodlhé vlasy sú veľmi praktické, čo vystihuje v zásade aj povahu žien, ktoré preferujú takéto účesy. Odkazujú tiež na cieľavedomosť ich nositeliek. Keď sa pozrieme na jednotlivé typy týchto účesov, vidíme aj isté špecifické nuansy.

Aká je teda osobnosť podľa účesu, v ktorom sú vlasy nejakým spôsobom vyčesávané a zväzované? Tak napríklad klasický konský chvost hovorí nielen o praktickosti, ale aj snahe vybudovať si prirodzený rešpekt u druhých na základe činov a výsledkov práce.

Konský chvost na hlave je v podstate najjednoduchším spôsobom vyčesania vlasov. Čo však jeho iné, sofistikovanejšie podoby? 

Pomôže: Poznáš tento výživový doplnok na prírodnej báze pre znovuzískanie duševnej rovnováhy?

účes a osobnosť

Vrkoče na rôzne spôsoby

Zapletané vrkoče, či už rybie alebo francúzske, svedčia o silnej vôli ženy, ktorá si ich ráno so všetkou zručnosťou vytvára. Tiež napovedajú o užitočne nasmerovanej energii i skvelých managérskych schopnostiach. Čím je takýto účes komplikovanejší, tým viac to o jeho nositeľke platí.

Aké tajomstvo odhalí drdol?

Drdol je symbolom elegancie, i keď v súčasnosti sú trendy aj jeho „messy“ podoby, ktoré nie sú uhladené, ale práve naopak. Nedbalé drdoly hovoria jasnou rečou o tom, že žena má na starosti dôležitejšie veci ako svoj vzhľad.

No a vysoký uhladený drdol zas signalizuje značnú dávku súťaživosti a niekedy i strohosti a emocionálneho chladu. Oba typy drdolov však o ich majiteľkách prezrádzajú priamočiary spôsob komunikácie. Pokiaľ na žene spozorujete drdol na gumičke, je pravdepodobné, že má snahu trochu realitu prifarbovať a možno ju aj vidieť v ružovejších farbách, ako naozaj je.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.