REKLAMA

Horoskop lásky, naša séria o vhodných a nevhodných partneroch podľa znamenia zverokruhu sa uzatvára témou, ktoré znamenie sa nehodí k Rybám. Nadväzujeme na článok a hĺbkovú analýzu toho, ktoré znamenie sa hodí k Rybám, teda TOP partnermi pre toto citlivé znamenie. Zatiaľ čo v predošlom článku sme cielili na ideálne polovičky pre Ryby, partnerov a partnerky, s ktorými budú viesť harmonický život bez radikálnych výkyvov a nedorozumení, teraz sa pozrieme na opak. Ktoré znamenia sa nehodia k Rybám?

Začneme dvoma nekompatibilnými spojeniami. No a skončíme najhoršou možnosťou, teda znamením, ktorému by sa mali Ryby radšej oblúkom vyhýbať a nič si s ním nezačínať. Ste zvedaví? Vybrali ste si správneho partnera či partnerku? Poďme na to.

Ktoré znamenia sa nehodia k Rybám a skôr či neskôr to začne škrípať?

Je na pováženie, že ľudia v znamení Rýb majú väčšiu tendenciu zapliesť sa s niekým, kto ich bude skôr sťahovať dole a vyrábať im problémy. Možno za to môže aj utkvelá predstava mnohých Rýb, že toho druhého dokážu pozitívne ovplyvniť do takej miery, že sa zmení a stane sa z neho vysnívaný ideál.

Na škodu Rýb to však takto nefunguje. A práve preto by si mali už preventívne pri nadväzovaní milostných kontaktov dávať oveľa väčší pozor ako ostatní reprezentanti zvieratníka. Ktoré znamenia sa teda k Rybám nehodia?

Zíde sa prečítať: Zlý výber partnera: Vieš, ktorí muži nie sú vhodní na vzťah?

nekompatibilné spojenia podľa zverokruhu horoskopu

RYBY – VÁHY

Na začiatku ide o pár, ktorý sa javí umiernene a reprezentatívne, no pod pokrievkou bublajú toxické výpary. Vzťah Rýb a Váh, v skratke povedané, troskotá na neschopnosti otvorenej komunikácie, vďaka ktorej by si mohli vyjasniť i banality spôsobujúce dusno.

Bohužiaľ, jazyk oboch je takpovediac metaforický a až príliš diplomatický. Nejak očakávajú, že ich polovička im bude čítať myšlienky. Z obidvoch strán je to teda zaseknuté, úprimnosť ich obchádza oblúkom, a tak aj láska medzi nimi priebežne vyprcháva až do samotného rozchodu.

Aby to nebolo málo, táto neperspektívna dvojica nemá „hlavu“. Pre upresnenie, obaja odmietajú rolu ťahúňa, ktorý prináša vzťahu dynamiku, progres, smerovanie… Najhoršie sa to javí v prípade, keď je mužom Ryba a žena je v znamení Váh.

Ryby k sebe väčšinou vyžadujú dominantnejšieho partnera, čo jej však vzdušné Váhy neposkytujú, a tak sa akosi stráca a vo vzťahu chradne. Ani ich milostný život nie je žiadne terno. A časom to má v tejto sfére ešte zhoršujúcu sa tendenciu. Žiarlivosť Rýb na prelietavé Váhy toto všetko ešte umocňuje.

Takže Ryby a Váhy môžu byť dobrými priateľmi, ktorí na seba netlačia a so spoločnými záujmami im priateľstvo vydrží dlho. Rovnako môžu byť super parťákmi v práci, kde majú nad sebou šéfa, ktorý ich riadi. No čo sa lásky týka, pre dobro oboch je lepšie, keď sa spolu nezapletú a napríklad neskôr nebudú musieť riešiť rozvod.

Neprehliadni: Spoznaj, ako si správne priať a privolať šťastie, lásku i bohatstvo

REKLAMA

RYBY – VODNÁR

A tu je odpoveď, ktoré znamenie sa nehodí k Rybám druhé v poradí. Je pravdou, že Ryby a Vodnár majú toho veľa spoločného, napríklad kreatívne zmýšľanie či lásku k umeniu. Predpokladá sa, že aj vďaka tomu si padnú do oka veľmi rýchlo.

No pozor, toto spojenie rozhodne nepatrí medzi ideálne. A tak ako rýchlo začne, veľmi pravdepodobne aj rýchlo skončí. V životoch oboch sa zaradí len medzi milostné dobrodružstvá so skorým koncom. Na Rybách to však môže zanechať stopy, nakoľko na tento typ románikov nemajú poväčšinou žalúdok a preferujú trvácne zväzky.

Čo je hlavným kameňom úrazu vzťahu Rýb a Vodnára? V podstate ide o základné nastavenie, keď Ryby majú v krvi tradicionalizmus a sú výrazne konzervatívnejšie ako rebelantský a mnohé pravidlá porušujúci Vodnár.

Pozri aj: Tip na vnútorné posilnenie vitality, činorodej energie a odolnosti proti stresu

ktoré znamenie sa nehodí k rybe

Plus, je to podobne ako vo vzťahu s Váhami, keď sa ani jeden z partnerov nechce ujať kormidla vzťahu. Vodnár nie je pre Ryby dostatočnou oporou, a to najmä v prípade, ak je Rybami vo vzťahu žena. Tá očakáva zázemie s výhľadom na ukotvenie sa v stabilnom rodinnom zväzku. 

Ako sme už spomínali, Ryby a Vodnár majú spoločné charakteristiky, no paradoxne, aj tie ich dokážu oslabiť a nie posilniť ako pár. Ide o to, že Ryby často „ulietajú“ do fantázie. Preto sa stane, že zabudnú riešiť záležitosti týkajúce sa bežného života. No podobne to má aj Vodnár, pre ktorého je platenie účtov, vybavovačky na úradoch, vedenie spoločného domáceho rozpočtu a celkové zabezpečovanie chodu domácnosti príliš zaťažujúce a odvádzajúce jeho pozornosť pre neho neželaným smerom.

Posledným klincom môže byť rozladený výstup Vodnára, ktorý sa dokáže neúnosne rozohniť a Ryby vyslovene vyplašiť svojou ostrou komunikáciou. Tie mu potom odplávajú takou rýchlosťou, že sa bude sám diviť.

Ktoré znamenie sa nehodí k Rybám najviac zo všetkých?

Aj keď by sa to tak mohlo javiť, vyššie spomínané astro kombinácie nie sú z tých najkatastrofickejších. Prečo? Pretože prvenstvo v nekompatibilite k znameniu Rýb drží ohnivý Strelec. Kombinácia ohňa a vody je naozaj ošemetná. Hneď na prvý pohľad je jasné, že títo dvaja pre seba nebudú stvorení.

RYBY – STRELEC

Spojenie osôb v týchto dvoch znameniach je tak trochu ako z pekla. Pravdupovediac, Ryby so Strelcom ako partnerom si môžu povedať, že už zažili Očistec priamo na Zemi a nič ich už nemôže rozhodiť. My však odporúčame, aby sa títo dvaja radšej ani nedali dokopy. 

V tom lepšom prípade príde koniec lásky celkom skoro, avšak obaja majú tendenciu vracať sa k sebe, čo agóniu akurát tak predlžuje. Samozrejme, ako to býva aj v iných prípadoch, existujú výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo. 

Tiež ťa zaujme: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa nehodí k Rakovi?

aké znamenia sa nehodia k rybám

A tak aj Ryby a Strelec môžu byť ukážkovým párom, no radšej sa na to netreba spoliehať. Nie je totiž vôbec pochýb o tom, ktoré znamenie sa nehodí k Rybám najviac z celého zverokruhu. Voda v Rybách totiž metaforicky zhasína oheň, ktorý potrebuje ku svojmu životu Strelec.

No a práve ohnivosť, dynamika, neustále zameranie sa na cieľ a život v pohybe je tým, s čím sa Ryby ani nedokážu stotožniť a rovnako nie sú schopné udržať tempo s týmto akčným partnerom. Strelcovu nespokojnosť vo vzťahu zas zvyšuje prílišná citlivosť Rýb a časom ho úplne otrávi, že s nimi musí neustále jednať ako v rukavičkách. Strelcov štýl komunikácie je však pre Ryby zraňujúci. No a ten, bohužiaľ, začne používať hneď po prvotnom opadnutí zamilovanosti.

Ryby ku svojej spokojnosti potrebujú dávkovať romantiku aj do všedných dní. No Strelec ich obdaruje akurát tak sarkazmom a iróniou.  A tak, keď na Ryby k tomu zvýši Strelec hlas, dovolí si nepríjemnú poznámku na ich adresu, pretečie im pohár trpezlivosti a vzťah opúšťajú. 

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.