Ak ste si už u nás prečítali, ktoré znamenie sa hodí k Váham, pravdepodobne vás bude tiež zaujímať opačný protipól. Hovoriť teraz budeme o nekompatibilných znameniach, s ktorými Váhy len ťažko nájdu partnerský súlad a šťastie. Okrem toho, že spoznáte, ktoré znamenie sa nehodí k Váham na plnej čiare, dáme vám do pozornosti aj ďalšie dve problematické spojenia. Tie podľa hviezd rovnako nebudú mať na ružiach ustlaté.

No treba tiež dodať, že pri tak trochu prelietavých Váhach to vo všeobecnosti v partnerskom živote nebudú mať úplne jednoduché a slnkom prežiarené ani podľa horoskopu tí najideálnejší partneri a partnerky v harmonizujúcich znameniach.

Váhy síce na jednej strane majú potrebu byť s niekým vo vzťahu (predsa len, vládne im Venuša), no na strane druhej, keď už vo vzťahu sú, dostane sa výraznejšie do popredia potreba slobody. Tieto dve stránky sa v nich bijú a neraz sa preto stáva, že ukončia aj celkom perspektívne vzťahy. Pri nich naozaj nič nie je isté, preto treba brať prognózy predošlého i tohto článku s väčšou rezervou.

Ktoré znamenia sa nehodia k Váham a ich spoločná budúcnosť má výrazné limity?

Váhy, aj keď im vládne Venuša, planéta lásky, bývajú nezriedka „obklopené chladom“, resp. odstupom. Ani partnera, ktorý má s nimi dlhodobý vzťah, si úplne nepustia k telu. V konečnom dôsledku je ich ťažko spoznať skrz-naskrz.

Venuša má okrem láskavosti a empatie aj odvrátenú stranu, ktorá sa môže negatívne prejaviť, na niektorých Váhach viac, na iných menej. Ide konkrétne o isté narcistické črty, keď je človek zahľadený sám do seba a potrebuje, aby ho druhí nekriticky zbožňovali. 

Tiež ťa zaujme: Ako vychádzať s narcisom? Toto musíš vedieť!

partnerský horoskop pre Váhy

Aj toto môže byť príčinou stroskotania vzťahov Váh, a to predovšetkým so znameniami ohnivými, ako je Lev, Baran a Strelec. Ešte horšie to však môže vypáliť v kombinácii sa nasledujúcimi znameniami.

VÁHY – RYBY

Vzduch a voda v tomto spojení nebude tvoriť dlhodobo šťastný pár. Zásadným problémom dvojice Váhy a Ryby je to, že ani jedno znamenie nedokáže určiť smer partnerstva. Nechajú sa len tak „unášať“. Preto je pravdepodobnejšie, že si spolu len trochu užijú a znova si budú plávať ďalej. Erotické napätie tomuto vzťahu naozaj zo začiatku nechýba. No rovnako ako k nemu došlo, tak aj vyprchá.

Hlbšie spojenie dáva partnerstvu Váh a Rýb ich spoločná vášeň k umeniu. Uprieť sa im taktiež nedá to, že sa vzájomne dokážu inšpirovať k veľkým veciam. Pravdou však je, že viac ako spojenie partnerské, sa im hodí spojenie priateľské. Výhrou taktiež je, ak sa stretnú ako spolupracovníci na nejakom kreatívnom projekte. V láske však možno časom, a to pomerne krátkym, očakávať akurát stupňujúce sa konflikty a stagnáciu.

VÁHY – KOZOROŽEC

Títo dvaja si nemajú šancu hlbšie porozumieť, na to sú príliš rozdielni. Majú iné hodnotové priority aj celkové vnímanie sveta.

Zatiaľ čo Kozorožec je zodpovedný plánovač, šetrný a introvertnejšie nastavený, Váhy si chcú užívať tu a teraz, ideálne v spoločnosti, v rámci ktorej sa potrebujú aj náležite odprezentovať. 

Pozri aj: Toto sú najšetrnejšie znamenia zverokruhu: Inšpiruješ sa nimi?

ku komu sa nehodia váhy

Pre Kozorožca sú Váhy príliš márnivé a väčšinou sa pre definitívne ukončenie vzťahu rozhodnú, keď si uvedomia, že Váhy nesplnili už svoj XY-tý sľub.

Samozrejme, že zo začiatku, keď partnerov v znamení Kozorožca a Váh zaslepuje vášeň, ešte nemusia vnímať priepastné rozdiely, ktoré však čoskoro prerazia na povrch a spôsobia nezhody zásadného charakteru. Pokiaľ vzťah neukončí Kozorožec, istotne tak urobia Váhy v momente, keď na ne začne byť Kozorožec na ich vkus príliš kritický. Vtedy ukážu svoju najtemnejšiu stránku a láske bude koniec.

Ktoré znamenie sa nehodí k Váham najviac zo všetkých?

Vyššie spomínané partnerstvá sú do veľkej miery odsúdené na krátke trvanie. Na záver si ale prezradíme, ktoré znamenie sa nehodí k Váham najviac zo všetkých.

Ide o spojenie, ktoré má naozaj minimálnu šancu na manželstvo a vo všeobecnosti dlhšie trvanie. Ktoré to je? Za úplne najhoršiu kombináciu so vzdušnými Váhami možno považovať tú s citlivým Rakom, ktorého živlom je voda.

Pozri aj: Tip na vnútorné posilnenie vitality, činorodej energie a odolnosti proti stresu

partnerská nekompatibilita váhy

VÁHY – RAK

Je takým malým zázrakom, keď sa títo dvaja vôbec dajú dokopy, pretože ich rozladenosť v názoroch a hodnotách je evidentná hneď od začiatku. Ako smutný paradox vnímame, že to, čo ich spája, je neutíchajúca túžba po harmónii. Spoločne bok po boku ju však len ťažko nájdu.

Problém tohto spojenia spočíva okrem iného v komunikačnej nekompatibilite. Váhy jednoducho nedokážu porozumieť jemným náznakom Raka a pre Raka sú zas Váhy až kruto priamočiare.

Váhy taktiež nedokážu Rakovi dopriať dostatok stability a hrejivého zázemia, z ktorého by mohol Rak čerpať energiu a „dobíjať sa“. Je to skôr naopak. A z druhej strany sa zas Váhy cítia Rakom obmedzované. Ich potreba slobody dostáva vo vzťahu s Rakom riadne na frak. No a keď Rak začne Váham vyberať aj to, čo si majú obliecť, prípadne im nenechajú slobodu voľby v iných „drobnostiach“, je toto vzdušné slobodu milujúce znamenie na urýchlenom odchode.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.