REKLAMA

Zatiaľ čo minule sme sa venovali znameniam, ktoré sú TOP partnermi pre Škorpióna, dnes sa pozrieme na ponurejšiu stranu. Zameriame sa na tie znamenia zverokruhu, ktoré sa nehodia ku Škorpiónovi, a ktoré s touto pomerne komplikovanou povahou nebudú s vysokou pravdepodobnosťou tvoriť šťastný a láskyplný pár. Ktoré z nich je najproblematickejšie? Ktoré znamenie sa nehodí ku Škorpiónovi najviac zo všetkých a súžitie s ním môže byť priam katastrofa? 

Partnerský horoskop odhalí aj dve ďalšie spojenia, ktoré sa dá charakterizovať ako komplikované. A metaforicky povedané, vzťah so Škorpiónom budú vnímať ako nebezpečné mínové pole. Poďme teda na to.

Ktoré znamenia sa nehodia ku Škorpiónovi a ich vzťah bude poznačený nedorozumeniami?

Už v predošlom článku sme spomínali nielen Škorpiónovu emotívnu stránku a magnetickú príťažlivosť, ale aj jeho nepredvídateľnosť a v neposlednom rade sklon ku žiarlivosti. Vychádzať s ním a predovšetkým hlbšie mu porozumieť môže byť oriešok. Špeciálne však pre ľudí v znameniach, o ktorých sa dočítate nižšie. Ktoré znamenie sa ku Škorpiónovi nehodí a je naozaj tým najnevhodnejším, si necháme na úplný koniec. Vybrali ste si správneho partnera či partnerku?

ŠKORPIÓN – PANNA

I keď už zo začiatku vzťahu je očividná značná nekompatibilita Škorpióna a Panny, obaja ju v zamilovanosti veľmi ľahko prehliadajú. Predovšetkým Panna vidí v tomto nepochybne príťažlivom vodnom znamení svoju pravú lásku. Ružové omámenie však dokáže vyprchať v jednom jedinom momente. A to konkrétne vtedy, keď Panna uvidí odvrátenú stranu Škorpióna s jeho všetkými nedostatkami. Keď sa jej vyvolený či jeho vyvolená nadobro vyfarbí.

Aj Škorpión sa dokáže do Panny maximálne poblázniť, no zároveň si chce dokázať, že vie do svojich osídel polapiť a opantať aj takéto zaujímavé a vcelku inak celkom pragmatické stvorenie, ktorým Panna zvyčajne býva. Samozrejme, láska robí divy, preto aj jej racionalita v tomto prípade má značné deficity. No všetko má svoje hranice a čas. Keď teda prvotná zamilovanosť a vášeň odznie, obaja precitnú a aj si uvedomia, že sa nachádzajú v neperspektívnom vzťahu.

Zaujme ťa: Čo zásadné napovedá ročný horoskop pre znamenie Škorpióna?

škorpión kompatibilita

Okrem toho, že si vzájomne emocionálne neposkytujú to, čo potrebujú, je tu hlavný kameň úrazu, a to neschopnosť porozumenia. Nie sú pre seba dostatočne „čitateľní“. A tak sa aj nechtiac zraňujú, čím sa citová priepasť medzi nimi ešte viac prehlbuje. 

Väčšie úsilie pri záchrane vzťahu zo seba vydáva Panna, no Škorpión s ňou vo väčšine prípadov nie je schopný dohodnúť sa a vlastne ani nemá ochotu robiť kompromisy. To omrzí po čase aj inak celkom odolnú a odhodlanú Pannu, no a vzťah sa rozpadá. Niekedy síce majú tendenciu svoju lásku oživiť, a to hlavne v prípade, keď je Škorpión voľný a chce zahnať samotu, no celkovo nie je dobrým nápadom znovu sa vrhať do niečoho, čo nefungovalo.

ŠKORPIÓN – BÝK

Zatiaľ čo v prvom spomínanom nevhodnom spojení ťahá za kratší koniec Panna, tak v partnerstve s Býkom to býva práve Škorpión, ktorý musí ustupovať a prispôsobovať sa. Ich puto je postavené takpovediac „na vode“ a nemá pevné základy.

Býka so Škorpiónom spája zmyselnosť, pôžitkárstvo a podobné erotické nastavenie. V kontakte s realitou a naozajstným bežným spolužitím však ich láska dostáva na frak. Vzdušné zámky dostávajú trhliny, keď na sebe partneri začínajú vidieť chyby a k tomu si ich aj vyčítať a nevyberane predhadzovať na oči.

REKLAMA

Pre Škorpióna sa môže zdať Býk príliš plytký a materialisticky založený, Býka unavuje neustále doťahovanie sa s partnerom „o kormidlo“ vo vzťahu a priam ho desí Škorpiónova žiarlivosť. 

Vyber si: Knihy o láske aj nenávisti, o partnerským problémoch i šťastí

aké znamenie sa nehodí ku škorpiónovi

Totiž v momentoch, keď Škorpiónovi dá na žiarlivosť aj reálny dôvod, odhalí v ňom jeho najzlovestnejšiu stránku. Sem možno zaradiť aj chladnokrvnú pomstychtivosť. No a práve preto, ak nedá za vzťahom ráznu bodku Škorpión, Býk z neho radšej vycúva pre zachovanie svojho duševného blaha.

Ktoré znamenie sa nehodí ku Škorpiónovi najviac zo všetkých?

Do tretice si prezradíme, ktoré znamenie sa nehodí ku Škorpiónovi do partnerského zväzku v zmysle absolútnej nekompatibility. V tomto prípade sa výnimky nachádzajú naozaj ťažko. Partnerstvá, ktoré sme doteraz spomínali, sú len slabým odvarom tohto TOP najhoršieho spojenia.  

A keďže Škorpión uvažuje viacmenej čierno-bielo, teda buď miluje, alebo nenávidí, je pravdepodobné, že z pozície ex-partnera sa stane pre svoju bývalú polovičku nepriateľom. Pokiaľ sa náhodou nachádzate v stave pred rozchodom so Škorpiónom, je lepšie zmierniť jeho negatívne vášne a snahu o pomstu. Ako? Napríklad tak, že ho nenápadne dovediete k tomu, že sa on rozíde s vami a nie naopak.

Neprehliadni: 5 overených tipov, ako zabudnúť na bývalého: Takto si svojho ex vyhodíš z hlavy!

ŠKORPIÓN – BARAN

Tak silná, ako je zo začiatku ich láska, tak je silná zvyčajne aj nenávisť na konci ich spoločnej púte životom. A to môžu spolu vo zväzku zotrvať Škorpión s Baranom naozaj dlho. Neraz sa stanú manželmi. Ich spojenie teda v zásade nebýva len krátkodobým flirtom a nahliadajú na svoj vzťah aj po fáze prvej zamilovanosti, ktorú sprevádza ohnivá vášeň, ako na vážny a seriózny. Kde je teda koreň problému v ich partnerstve podľa astrológie?

Prvé pochybnosti sa môžu vynárať až po rokoch, no následne to s nimi ide veľmi rýchlo z kopca. Ako sme už spomínali vyššie, kameňom úrazu sa dokáže stať Škorpiónova žiarlivosť, no pre vzťah Škorpióna a Barana býva viac toxická neustála snaha „dostať pod papuču“ jeden druhého. 

ktoré znamenia sa nehodia k škorpiónovi

Obaja partneri v týchto inkriminovaných znameniach sú príliš dominantní na to, aby hrali druhé husle. Akurát na začiatku vzťahu veria, že presadiť sa ako hlava rodiny nebude problém. Táto viera im však dá zbohom, uvedomia si, že to nie je možné. 

To sa časom ukáže ako reálne najväčšia trhlina partnerstva. Harmónia sa preklopí do večných doťahovačiek a žabomyších bojov. Čím dlhšie sú spolu, tým viac sa dostáva potreba dokazovať svoju alfa pozíciu vo vzťahu. Preto neskôr aj na prvý pohľad nevinné prekáračky a doťahovačky vyústia do otvoreného boja o moc, no a v tom momente zostáva z ich lásky len zdrap.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.