REKLAMA

Viete, ktorý prípravok z kúpeľne poslúži na mnoho spôsobov? Pena na holenie je šikovná multifunkčná vecička. Neveríte? Tak vás o tom presvedčíme práve v nasledujúcom článku so super tipmi na jej netradičné využitie. Pena na holenie na popáleniny je možno už trochu extrém, ale ako zistíte, dokáže byť aj všestranným pomocníkom v domácnosti. Poďme na to!

Zažratá špina, farba či miazga na koži? Žiadny problém

Či už radi majstrujete a ste v kontakte s farbami a lepidlami, alebo je vaším hobby záhradka, pravdepodobne sa z času na čas nevyhnete odolnej špine, čo si najčastejšie odnesú ruky. Keď farby na maľovanie, ale napríklad aj šťava z výrazne pigmentovaného ovocia či lepkavá miazga skončí na vašej koži, použite na to penu na holenie. 

Čo v takomto prípade robiť? Väčšie množstvo si vmasírujte na zašpinené miesto a následne ho opláchnite vlažnou vodou. Je to naozaj šetrný prostriedok. Koža nebude po použití peny len čistá, ale aj hebká.

Využitie peny na holenie na problematickú pleť

Nasledujúca vychytávka sa ujala najmä u kórejských žien. O nich je známe, že len zriedka vyzerajú na svoj vek a majú dokonalú pleť. Dosahujú to nielen s pomocou genetickej výbavy, ale aj rôznymi kozmetickými trikmi. 

V jednej zo skrášľujúcich procedúr hrá hlavnú úlohu práve pena na holenie. Kórejské ženy považujú penu na holenie za jeden z najlepších spôsobov boja proti periodicky sa opakujúcim nedokonalostiam na tvári. Využívajú tak antiseptické vlastnosti tohto produktu primárne určeného na holenie.

V čase, keď sa na tvári objavia náznaky zhoršenia kvality v podobe vyrážok, aplikujte si aj vy penu na holenie určenú senzitívnej pleti na očistenú tvár, vmasírujte ju a nechajte pôsobiť 2 – 3 minúty. Potom dobre umyte. Výsledok vás poteší.

Neprehliadni: Čo pomáha na vyrážky na stehnách? Takto upokojíš aj svrbiacu a začervenanú pokožku

Koniec vŕzganiu!

Doma sa teda oplatí mať penu na holenie na popáleniny, na odstránenie odolných fľakov z kože, na akné a rovnako aj v rámci starostlivosti o domácnosť. Určite ju vyskúšajte na vŕzgajúce pánty v prípade, keď nemáte akurát k dispozícii špeciálny prostriedok na ich premazanie. Penu na holenie dobre vtlačte do záhybov pántov v dostatočnom množstve. Prebytok poutierajte a po vŕzganí nebude ani chýru.

Penou na holenie vyčistite práčku

Vďaka vyčisteniu práčky penou na holenie bude nielen krásne čistá, ale aj voňavá. Aplikujte penu na handričku a poutierajte ňou vonkajšiu aj vnútornú časť práčky. Nechajte pôsobiť zhruba pol hodinu.

Potom penu z vonkajšej časti stiahnite čistou handričkou, ale vnútro neutierajte. Zapnite prázdnu práčku nastavenú na najvyššiu možnú teplotu a po tomto očistnom procese bude aj vnútro práčky žiariť čistotou. 

Zbavte sa škvŕn na oblečení

Ako sme už uviedli, pena na holenie je účinným odstraňovačom škvŕn na koži, zatočí však bez problémov aj so škvrnami na textile. Zašpinili ste si tričko horčicou alebo ste si nechtiac obliali sedačku kávou? 

Tak sa poponáhľajte, zoberte si penu na holenie a aplikujte ju ešte na nezaschnutú škvrnu. Dôkladne rozotrite a nechajte chvíľku pôsobiť. Zašpinené oblečenie následne dajte prať bežným spôsobom. 

Tip od nás: Vďaka čomu urobiť z detskej izby príjemné miesto na oddych a hry?

čistenie penou na holenie

Pokiaľ ide o bytový textil alebo koberec, penu z neho môžete po aplikácii dostať vlhkou špongiou a po vyschnutí vysatím. Ak nezafunguje táto domáca vychytávka, ešte stále sa je možnosť obrátiť na špecialistov na tepovanie.

REKLAMA

Bojovníčka proti vodnému kameňu

Na vodný kameň je účinným domácim prostriedkom nielen ocot, ale i pena na holenie. Dalo by sa tiež povedať, že aj práca s ňou je pri čistení armatúry, kachličiek či nerezových povrchov jednoduchšia. Tak na ňu pri budúcom čistení kúpeľne či kuchynského drezu nezabudnite.

Zaujme ťa: Vieš, čo nepatrí do umývačky riadu? Toto tam určite nepchaj! 

Vráti lesk zašlým šperkom

Pena na holenie čistí účinne a zároveň jemne, preto sa skvele hodí aj na zoxidované strieborné šperky či bižutériu. V priebehu niekoľkých minút, počas ktorých na nich necháte penu pôsobiť, im vráti ich stratený lesk. Následne šperky vyčistite od peny a doleštite kúskom textilu či špeciálnej vaty na šperky.

A ako je to s tými popáleninami od slnka? 

S tipom na netradičnú penu na spáleniny, resp. popáleniny od slnka prišla Cindie Allen-Stewartová z Texasu. 

Na svojom Instagrame dokonca zdokumentovala, ako po pol hodine pôsobenia peny na holenie na je spálenom chrbte došlo k evidentnému potlačeniu popálenín od slnka. 

Ďalšia inšpirácia: Geniálne využitie zubnej pasty v domácnosti: 7 TOP tipov

pena na holenie

Na nasledujúci deň po popáleninách nebolo ani zmienky. Neveríte? Stačí vyskúšať. Pena na holenie na popáleniny naozaj funguje, a to vďaka obsiahnutým zložkám.

Pena na holenie totiž obsahuje mnohé hydratajúce a upokojujúce ingrediencie, pričom Cindie siahla konkrétne po mentolovej pene na holenie, ktorá slnkom podráždenú pokožku hneď upokojila schladzujúcim efektom.

Tento postup stojí za zváženie, avšak dermatológovia varujú pred  príliš dlhým pôsobením peny na holenie v oblasti tváre. Takže ak sa odvážite na tento experiment, ošetrujte penou na holenie radšej iné časti tela a inkriminované citlivé oblasti ošetrite radšej špeciálnymi penami a prostriedkami proti spáleninám. 

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.