REKLAMA

Momentálne kvôli nepriaznivej pandemickej situácii zostávame doma a trávime dlhý čas so svojimi rodinami a najbližšími. Dlhodobejší spoločný pobyt v obmedzenom priestore je veľkou výzvou. Ponorková choroba postihuje dokonca aj inak harmonické a bezproblémové vzťahy. 

Ponorková choroba môže zastihnúť nielen páry, ale aj deti, celé rodiny. Preto vám na pomoc ponúkame 6 účinných tipov, ktoré by ste mali pre zachovanie pokoja, harmónie a eliminácie napätia vo vzťahoch zaviesť do svojho denného programu aj vy. Uplatniť ich môžete nielen v tomto vypätom čase, keď svet bojuje s koronavírusom a my sa izolujeme v domácnostiach, ale aj za iných okolností. Napríklad počas dlhých zimných večerov alebo v čase, keď sa jeden člen domácnosti musí starať o dlhodobo chorého.

Chcete pocítiť novú energiu, urobiť krok vpred pre svoju pečeň? Odbremeniť organizmus od toxínov? DetoxActive je v tomto ideálnym doplnkom výživy. Prepája zelené super potraviny, ako je SPIRULINA, ZELENÝ JAČMEŇ, MLADÁ PŠENICA a CHLORELLA s extraktmi ďalších účinných zložiek, ako je ACAI, MAQUI BERRY, ALOE VERA a PESTREC MARIÁNSKY. To je TOP zloženie pre zdravšie telo nielen v rámci krátkodobých detoxov!

1. Zmena je život a prináša osvieženie

Čas doma vo dvojici či s viacerými členmi rodiny možno stráviť užitočne tým, že urobíte veľké upratovanie a dostanete sa aj k veciam, ktoré sa dlho odkladali. Zavesenie obrázkov, oprava nedokonalostí, umytie okien, vymaľovanie izby, účelnejšie usporiadanie nábytku… Každá pozitívna zmena sa počíta. A dôležité predsa je, aby ste sa vo svojom domove cítili dobre.

REKLAMA

2. Pokoj a pohodu navodia drobné radosti

Postavte si vodu na kávu či čaj, doprajte si leňošenie pred televíziou či s knihou v ruke, pustite si obľúbenú hudbu. Zahrajte sa spoločenské hry. Jednoducho sa venujte činnostiam, ktoré vás upokojujú a napĺňajú pohodou – či už spoločne, alebo vedľa seba. Ponorková choroba chytá najmä ľudí vystresovaných, takže zachovať pokoj je základ.

3. V rámci možností cvičte

Pohyb je dôležitý nielen pre telo, ale aj pre myseľ. Na internete je množstvo zostáv s cvikmi, ktoré dokážete realizovať v domácich podmienkach. Využiť môžete aj činky či nástroje na cvičenie, ktoré ste si zakúpili a donedávna na ne sadal len prach.

Zaujme ťa: Čo je emocionálne jedenie? Týka sa aj teba?

Cvičte aspoň pol hodinu a uvidíte, že váš pohľad na svet aj na ľudí okolo vás nadobudne ružovejšie kontúry. Jednoduchšie cviky môžete realizovať aj spoločne s deťmi.

4. Ako zabaviť deti?

Deti sa spravidla začínajú veľmi rýchlo nudiť a hoci majú plné izby hračiek, i tie ich po nejakom čase omrzia.

Vtedy je priam nutné naplánovať si aktivity pre deti a postupne ich dávkovať. Len vysedávanie pred televíziou či pri počítači nie je riešením. Zapojte kreativitu.

Neprehliadni: Vstúp do detského raja a vyber si

Vytvorte si spoločne domáce dekorácie, lepte, kreslite, stavajte bunkre, čítajte knihy, rozprávajte si vzájomne príbehy, pleťte náramky priateľstva a v neposlednom rade naučte deti niečo nové.

A čo páry v kríze?

Pre páry, ktoré prechádzajú krízou a musia stráviť množstvo času spoločne bez možnosti, aby mohli „ujsť“ pred hádkou a stupňujúcim sa napätím, je podstatné, aby v tejto situácii neriešili problémy a otázky, ktoré mohli stáť za celkovou krízou vo vzťahu. Teda také, ktoré sú spúšťačmi hádok a nepríjemných situácií.

Vybrali sme: Domáce násilie počas koronavírusu: Smutné fakty

V takýchto momentoch má veľký význam dostať do popredia viac to, čo spája a nie to, čo odlišuje. Otvorená komunikácia je síce pre vzťah alfou a omegou a ľudia by sa jej nemali vyhýbať, pozor však na vhodný výber témy. Rovnako je dobré vyhýbať sa kritike, rozkazovaniu, dešpektu a hrabaniu sa v starých krivdách.

Návody a inšpirácie z internetu

Youtube je plný návodov a inštrukcií na naučenie sa nových vecí, ktoré vás môžu posunúť vpred vo vašom sebarozvoji. Keď zamestnáte hlavu a ponoríte sa do učenia, čas plynie rýchlejšie a vy budete mať hneď lepší pocit z toho, že ho len tak nepremárnite. Ponorková choroba pri zamestnanej hlave taktiež nebýva hrozbou. Vedomosti môžete nadobúdať aj spoločne s ostatnými členmi domácnosti, bude to zábavnejšie.

Foto: Freepik 

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.