REKLAMA

Podľa znamenia zverokruhu si môžete vybrať parfum, ale aj partnera. Voľba kariéry patrí medzi tie závažnejšie voľby, keďže ovplyvňuje veľkú časť života a celkovo aj spokojnosť či nespokojnosť s ním. Dnes budeme hľadať prácu snov podľa jednotlivých znamení. Práca snov je tá, ktorú človek vlastne ani nevníma ako prácu. Ideálne, ak je to zároveň i koníček schopný uživiť dotyčného šťastlivca.

Pýtate sa sami seba, na akú prácu sa hodím, čo mi pôjde a na akú kariéru mám všetky predpoklady? Samozrejme, že ani my neodhalíme úplne všetky vaše individuálne zručnosti a schopnosti, podľa ktorých by ste si mali správne zvoliť ideálnu prácu. Prečítajte si ale, aké povolanie sa vám bude hodiť podľa hviezd. Prípadne, pasuje s vaším súčasným zamestnaním?

BARAN (21.03. – 20.04.)

Nezlomný a priebojný Baran môže byť označovaný za kariéristu. On má v krvi predovšetkým vodcovstvo, súťaživosť a snahu dosiahnuť svoje ciele stoj čo stoj. Toto sa však netýka len práce, je to jeho všeobecné ohnivé nastavenie.

Má v sebe prirodzenú autoritu, dominanciu aj fenomenálne presviedčacie schopnosti. A čo je teda Baranova práca snov? Jeho ideálnymi pracovnými sférami sú politika, obchod, kaučing a inštruktorstvo aj povolania technického rázu, ako je napríklad zvárač či elektrikár.

BÝK (21.04. – 21.05.)

Toto zemské a stabilitu vyžadujúce znamenie je spokojné najmä v práci, ktorá je do veľkej miery stereotypná.

Na inzeráty požadujúce dynamického jedinca, ktorý dobre znáša stres a vie rýchlo reagovať na vzniknuté krízové situácie, by radšej ani nemal posielať životopis. 

Zaujme ťa: Ktoré znamenia sa k sebe hodia najviac? Spoznaj TOP páry podľa zverokruhu

kariéra podľa znamenia

Ide o zodpovedného, ale možno trošku pomalého pracanta, ktorý zamestnania veľmi nestrieda, a to i v prípade, že nie sú úplne ideálne. Samozrejme, to je na jeho škodu.

Top oblasťami, v ktorých vynikne, sú najmä knihovníctvo, farmárstvo, starožitníctvo, no s veľkou pravdepodobnosťou bude jeho srdcovkou aj práca na úrade, finančné poradenstvo či realitné maklérstvo a svoj umelecký talent dokáže rozvinúť v oblasti módy a dizajnérstva. Dokonca má predpoklady aj na úspešnú hereckú kariéru.

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Mimoriadne tvorivá, ale aj komunikatívna povaha Blížencov a tiež ich vzťah k novinkám a trendom z nich robí ideálnych kandidátov na dynamické povolania. Také, v ktorých nehrozí nuda a stereotyp, pričom stále nové a nové podnety budú neustále prebúdzať ich zvedavosť a rozširovať obzory. Len tak sa Blíženci cítia naplnení.

Aké povolania spĺňajú dané kritériá? V podstate môže ísť o prácu s informáciami v rôznych smeroch, čo spĺňa novinár, PR pracovník, hovorca, tlmočník i marketingový analytik. Práca snov pre mnohých Blížencov je taktiež učiteľstvo a strelou do čierneho môže byť aj pozícia obchodného zástupcu.

RAK (22.06. – 22.07.)

Asi najviac pedagógov a vychovávateľov sa rodí v citlivom vodnom znamení Raka.

Obetavosť, precíznosť, spoľahlivosť a lojalitu, ktoré sú ich hlavnými devízami na pracovnom trhu, však môžu Raci naplno zúročiť aj v povolaniach v oblasti zdravotníctva, ošetrovateľstva a tretieho sektora. Nie sú to úplne vodcovské typy, ale v roli šéfa vedia odhaliť každého „flákača“ a tiež ho rázne usmerniť.

znamenia horoskopu a práca

Silný vzťah ku „koreňom“ a histórii zas vedia rozvinúť ako etnológovia, archeológovia či knihovníci. No a napokon umelecké nadanie v kombinácii so senzitivitou a obratným slovným prejavom je tiež predpokladom úspešnej spisovateľskej kariéry.

REKLAMA

LEV (23.07. – 23.08.)

Ohnivé znamenie Leva obľubuje povolania, v ktorých môže zobrať veci do vlastných rúk. Lepšie mu je v pozícii podnikateľa ako zamestnanca. A keď už zamestnanie, tak aspoň miesto, na ktorom môže využiť svoje manažérske zručnosti. Nekrivdite mu však, synchronizované delegovanie práce nie je jeho jedinou pozitívnou stránkou.

Pre dosiahnutie pracovných cieľov dokáže Lev urobiť všetko, čo je v jeho silách, možnostiach a schopnostiach. Naplno sa môže realizovať napríklad aj v pracovnej alebo realitnej agentúre. A ako podnikatelia volia Levi najmä sféru gastronómie či luxusného tovaru. Mnohí z nich sú majiteľmi špičkových reštaurácií, ale aj zlatníctiev, butikov či svadobných salónov.

PANNA (24.08. – 23.09.)

Znamenie, ktorého živlom je zem a zároveň stojí na zemi. V práci je Panna cenená najmä pre jej analytický prístup k veciam a dôraz na detail. Pasujú jej pozície, v ktorých takpovediac „ide podľa návodu“, teda nemožno čakať, že Panna príde sama od seba s nejakou inováciou.

Panna nemá rada zmeny, a to či už zmeny zavedených postupov, tak aj zmeny v kariérnej oblasti. Na jednom mieste dokáže vydržať celý život. Panny vyniknú v oblasti účtovníctva, finančníctve či v hotelierstve a všeobecne v službách.

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Vzdušné Váhy potrebujú byť medzi ľuďmi a podľa toho si vyberajú aj svoje zamestnanie. Nesú v sebe ducha tvorivosti, ale zároveň aj poriadku a spravodlivosti.

Pokiaľ majú vo vienku aj dar reči, presadia sa bez problémov ako obhajcovia v súdnictve, ale aj ako poradcovia, vyjednávači či diplomati.

Skvelou voľbou je aj poradenstvo v rôznych sférach, no šťastné sú aj na miestach, ktoré nejak súvisia so vzhľadom a krásou. 

Pozri tiež: Darčeky podľa znamenia: S týmito zaboduješ na narodeniny i na Vianoce 

ideálna práca pre kozorožca

Takže kozmetický alebo kadernícky salón, prípadne redakcia v módnom časopise alebo maskérňa môžu byť pre Váhy tými najlepšími miestami sebarealizácie.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Toto tajomné znamenie vybočuje z normálu aj v oblasti kariéry. Miluje silné emócie a ľudí i medziľudské vzťahy dokáže rozanalyzovať do detailov s maximálnou presnosťou. Číta v ľuďoch, ale on sám je nečitateľný.

Škorpión vie, po čom druhí túžia a ako si ich nakloniť na svoju stranu, preto je pre neho ako stvorené moderné „influencerstvo“, no neznáma mu nie je ani oblasť ezoteriky. Práca snov v klasickejšom zmysle slova môže byť pre Škorpióna kriminológia, poisťovníctvo, predaj  i psychoterapeutické činnosti. Nie jeden Škorpión však zahviezdi aj na „doskách, ktoré znamenajú svet“.

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Veľmi spoločenské, zároveň pružné a v takmer akomkoľvek zamestnaní adaptovateľné znamenie Strelca je hádam snom každého zamestnávateľa. Strelci navyše vedia pracovať naozaj tvrdo, ideálne je, ak majú s kým súperiť. Vtedy sa dopracujú k najlepším výsledkom.

Ktoré zamestnania však budú pre Strelca najlepšími pre sebarealizáciu a vlastnú spokojnosť? V zásade všetky, ktoré nejakým spôsobom súvisia s cestovaním či cestami. A to od majiteľa cestovnej agentúry cez rušňovodiča až po turistického sprievodcu. Dar reči a reprezentatívne vyžarovanie zo Strelcov robí aj vynikajúcich právnikov, učiteľov či politikov.

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Pomyselné prvé miesto medzi pracantmi drží vo zverokruhu znamenie Kozorožca. Dokonca majú niektorí z nich tendenciu postaviť hodnotu práce nad medziľudské vzťahy. Nájdete medzi nimi i takých, ktorí si nezaložili rodinu, lebo sa „oženili“ so svojou kariérou.

Kozorožci sú veľmi nároční na seba, ale aj spolupracovníkov či podriadených. Excelujú vo výskume i vo finančnom sektore a ako ryby vo vode sa budú cítiť na pozícii daňových kontrolórov či kontrolórov kvality. Všetko, čo si vyžaduje jasný systém a smernice, je ich obľúbenou sférou, ktorá ich napĺňa a robí v živote spokojnými.

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Vzdušný element prináša Vodnárom do pracovnej oblasti potrebu tvorivej sebarealizácie, no tiež inovácií a vynachádzania nových postupov. Vodnári neobľubujú mantinely a pravidlá, skôr sa snažia búrať stereotypy. 

Spokojnosť nájdu Vodnári v umeleckej sfére. Hudba, spev, film či maľba – to je ich! Svoj originálny prístup k svetu a riešeniu problémov však zhodnotia napríklad aj v reklamných agentúrach, no aj v technických či IT odvetviach. Sú to rodení vynálezci. 

Vybrali sme: Najťažšie zamestnania na svete: Tieto práce robiť naozaj nechceš!

znamenia a práca

RYBY (20.02. – 20.03.)

Citlivé Ryby vnímajú aj prácu cez emócie. Pragmatizmus a racionalita idú bokom, preto keď sa pre zamestnanie nadchnú, peniaze pre ne nie sú prioritou. Dokonca sa medzi Rybami nájde aj mnoho dobrovoľníkov.

Ich pracovnými zónami bývajú najčastejšie nemocnice, sociálne zariadenia, školské inštitúcie, charitatívne organizácie či liečebne. Všetky práce, ktoré sa zameriavajú na pomoc druhým, sú pre Ryby vysnívanou a dušu naplňujúcou kariérou. Jednoducho, prácou snov.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.