REKLAMA

Nasledujúca recenzia bude trošku netradičnejšia, pretože nevenujem pozornosť len jednému produktu, ale uvediem vám vlastný komplexnejší pohľad na jednu celkom známu katalógovú značku. Skúsenosti s kozmetikou AVON zavŕšim recenziou môjho najobľúbenejšieho produktu od tejto značky. No hneď na úvod, aby bolo jasné, nie som Avon lady. Môj pohľad je teda odosobnený a úprimný. Ponúknem vám tipy, čo mi v rámci tejto kozmetiky funguje a čomu sa radšej vyhnúť.

Môj tip k nákupu produktov od AVONU

Kozmetiku Avon máte pravdepodobne zafixovanú ako tú, ktorá sa predáva cez katalóg ponúkaný niektorou z množstva Avon lady. Verím tomu, že máte aspoň jednu takú vo svojom okolí. No a možno ste na tom podobne ako ja, že Avon lady nevyhľadávate a tento spôsob predaja vám nie je dvakrát sympatický. V tom prípade vás ale poteším, ja svojich AVON favoritov totiž už dlhšiu dobu nakupujem cez internetové obchody. Mojím obľúbeným je Vivantis, kde je ponuka AVON naozaj široká.

kozmetika avon

Recenzia AVONU ako značky

O Avone kolujú rôzne kritické reči. Hlavne o tom, že nejde o veľmi kvalitnú kozmetiku a že spôsob jej predaja nepatrí medzi najobľúbenejšie (pekne povedané). Keď sa však na vec pozriete s nadhľadom a poznáte z ponuky Avonu viac ako jeden či dva produkty, čo ja osobne spĺňam, uvidíte, že to nie je o nič horšia kozmetika, ako tá, ktorú bežne dostať v drogérii. A tak, ako niektorá značka vyniká napríklad svojimi make-upmi alebo produktmi na mihalnice, ale iné jej veľmi nejde, tak aj Avon má svoje silné a slabé produkty.

Preto by som sa hneď zo začiatku podelila so svojou vlastnou skúsenosťou. Kozmetiku Avon priebežne používam celé roky a myslím, že už viem, ktoré produkty naozaj stoja za to a ktoré veľmi nie. Samozrejme, berte do úvahy, že je to môj osobný pohľad a skúsenosť.

V čom AVON veľmi nevyniká?

V čase, keď som ešte študovala, bola pre mňa kozmetika AVON jednou z tých dostupnejších. Ceny sú naozaj skvelé. No niečo na tom bude, že za málo peňazí nemožno čakať veľa muziky. Aj v ponuke AVON existujú výnimky, ktoré potvrdzujú toto pravidlo, ale o nich neskôr. Podľa mňa sa najviac odráža nízka cenová hladina na produktoch určených starostlivosti o pleť a telo, ale aj na dekoratívke, ktorá je vyslovene určená pre mladých. Asi sa predpokladá, že ich pleť ešte čo-to znesie, ale mňa ich najlacnejšie krémy na pleť väčšinou štípali, boli extrémne parfumované a nemala som pocit, že by pleti (okrem nepríjemných kožných reakcií) niečo dodali. Či už hovoríme o hydratácii, alebo výžive.

Neskôr som skúšala aj produkty určené na starostlivosť o pleť tváre aj okolia očí z vyššieho radu, ale ani tie ma nejak extra nenadchli a pri každom druhom som mala alergickú reakciu. Výnimkou je však prírodný rad Planet Spa, o ktorom si ešte povieme nižšie.

Tiež ťa zaujme: Recenzia: Gigalash sérum na mihalnice – toto sú moje skúsenosti

Čo je však podľa mňa na Avone najhoršie, je to, že produkty, ktoré vám sadnú a chcete si ich kupovať dookola, po čase z ich ponuky zmiznú. Osobne som mala napríklad obľúbený ílový čistič na mastnú pleť, ktorý bol vo veľkom balení a nemal chybu. V tom čase, keď som mala naozaj extrémne mastiacu sa pleť, to bola moja topka, preto som bola veľmi sklamaná, keď ho stiahli. Len dodám pre upresnenie, aj on už patril do trošku drahšej úrovne produktov a nebol vyslovene určený pre mladú pleť. Okrem tohto čističa mi zmizol aj obľúbený parfum, maska či výživa na pery s makadamiovými orieškami.

Výber Avon
Samostatnou kapitolou sú vône od Avonu, ktoré ženám s vyššími nárokmi veľmi nesedia, ako som už veľakrát registrovala vo svojom okolí. Súhlasím s tým, že nie každá je vydarená. A možno ste postrehli, ale vône od Avonu majú akoby spoločný „podpis“. Jednoducho majú v sebe nejakú zložku, podľa ktorej spoznáte, že áno, toto musí byť vôňa od Avonu. Tú zložku sa mi však nepodarilo identifikovať. Viem len, že sa nesie akoby v závere vône. Je to taký „chvostík“, ktorý mnohým vadí. Ja som si však našla obľúbencov aj medzi vôňami, dokonca mám jeden parfum už tretíkrát, čo sa mi s inou voňavkou asi nikdy nestalo. Ide o hrejivý a veľmi príjemný parfum Tomorrow, ktorý sa podľa mňa hodí najmä na chladnejšie obdobie. Má orientálny nádych, ale nie je extrémne silný. Mojou druhou obľúbenou vôňou je Perceive. Všimla som si, že je dostupná už vo viacerých verziách, čo ma teší.

REKLAMA

Inšpirácia podľa hviezd: Letné vône pre ženy podľa znamenia zverokruhu

Čo sa dekoratívky týka, myslím, že v tomto smere sa o dosť Avon polepšil. V minulosti boli napríklad tiene veľmi slabo pigmentované a tiež som mala problém dostať ich vôbec z paletky. Ťažko sa naberali a na viečku fľakateli. Momentálne mám jednu malú paletku neutrálnych farieb, ktorá by síce mohla byť lepšia, čo sa výdrže týka, ale myslím, že to nie je ani prepadák.
produkty AVON
Bohužiaľ, neprišla som vôbec na chuť Avon rúžom, ktoré mi na perách akosi nechcú držať, hoci ich farebné spektrum, ktoré majú na výber, je úchvatné. No a špirály na oči sú taký ten priemer. Neurazia, ale ani nenadchnú. Určite si lepšie vyberiete v drogérii. Niektoré ženy však nedajú dopustiť na riasenku SuperShock. Tá má však na mňa príliš veľké štetinky a nejak sme sa neskamarátili. Nevedela som s ňou pracovať tak, aby som si nezamazala viečko.

AVON produkty, ku ktorým sa vraciam a patria medzi obľúbencov

Trošku som predbehla a prezradila moje obľúbené vône od Avonu. Úplnou topkou je však pre mňa z tejto kozmetiky niečo úplne iné. Skúsenosti s kozmetikou Avon sa u mňa zásadne vylepšili, keď som vyskúšala rad Planet Spa. Ide o rad, v ktorom sú zastúpené viac prírodné zložky a neustále ho dopĺňajú o nové a nové produkty. Bez debaty je u mňa kozmetika z tohto radu jednoznačným favoritom celého Avonu. A okrem skvelých účinkov zostáva stále priaznivá aj ich samotná cena. Naozaj sa oplatia!

Pamätám sa, že na začiatku sa tešila popularite olivová kozmetika Planet Spa. Aj teraz je stále dostupné napríklad olivové sérum na dekolt alebo olivová maska na vlasy. Novinkou sú napríklad produkty na tvár a telo s kurkumou alebo levanduľou, ktoré určite stoja za vyskúšanie. Mojou srdcovkou sa však už na dlhé roky stala kozmetika Planet Spa s minerálmi z Mŕtveho mora. A ktorý produkt si kupujem neustále dookola? O ňom sa dočítate práve teraz.

Recenzia: Čistiaca pleťová maska s minerálmi z Mŕtveho mora

Môj top produkt od Avonu, ktorý mám už odskúšaný roky-rokúce a kupujem už x-té balenie, je Čistiaca pleťová maska s minerálmi z Mŕtveho mora z radu Planet Spa.

Za ňu môžem dať osobne ruku do ohňa. Pre zanesené póry a problematickú pleť je to úžasná vecička, ktorá na to, čo dokáže, stojí naozaj málinko.

Táto maska má sivú farbu, príjemnú morskú vôňu soli a konzistenciu „bahna“. Naozaj evokuje to liečivé bahno, za ktorým ľudia cestujú z diaľky k Mŕtvemu moru. Na pleť si ho nanášajte najmä na miesta s rozšírenými pórmi, vyhnite sa okoliu očí a nechajte pôsobiť 10 minút.

Pozri tiež: Recenzia: Dermacol BB Magic Beauty Cream

maska AVON
planet spa maska

V návode je napísaná odporúčaná doba pôsobenia 5 – 10 minút, no ja osobne to niekedy natiahnem aj na štvťhodinu. Vtedy sa vám však už maska začne pravdepodobne pomaly lúpať z tváre, keďže je už v tomto čase dôkladne suchá.Ide o masku, ktorá sa po použití zmýva teplou vodou. Tieto umývateľné masky z Avonu sa mi celkovo osvedčili viac ako tie zlupovacie.

Výsledkom použitia masky s minerálmi z Mŕtveho mora je dôkladne čistá pleť so zmenšenými pórmi, z ktorých vytiahne všetok prebytočný maz. Odporúčam vyskúšať rovnako aj peeling a telový krém s minerálmi z Mŕtveho mora, ktoré sú rovnako skvelé.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.