Domáce zvieratá v snoch nie sú ničím nezvyčajným. Pred časom sme sa venovali vernému priateľovi človeka – psovi. Druhým najobľúbenejším zvieratkom v našich domácnostiach je mačka. Zatiaľ čo pes v sne poukazuje na vernosť a lojalitu, prítomnosť mačky počas snívania je v dobrom i zlom kontexte skôr o spontánnosti a voľnosti. Aká mačka v sne vám prinesie do nasledujúcich dní radosť? Všímajte si sfarbenie i správanie.

Symbol mačky

Niektoré snáre mačku spájajú len s negatívnymi udalosťami v živote, no keď sa na to pozriete komplexnejšie, nemusí to platiť. A to najmä v prípade, keď je váš vzťah k mačkám naozaj pozitívny a aj počas bdelosti si ich prítomnosť užívate a možno aj pár chlpatých tvorov doma chováte.

No ak mačky nie sú vašimi obľúbenými zvieratkami a nebodaj z nich máte strach, vtedy sú všetky negatívne interpretácie na mieste.

Pripomíname však, že mačka nie je len symbolom smoly, falošnosti a nepriazne osudu. Reprezentuje totiž aj ženskú sexualitu, silu, kreativitu a spontánnosť. Je to hravý a tvorivý element, pričom v staroveku mačkám prislúchala i veľká úcta. 

Inšpirácia: Zimné vône pre ženy podľa znamenia zverokruhu: Vyber darček pre mamu, manželku, babku alebo svokru

snár mačka

Je teda možné, že ak sa objaví mačka v sne ženy, podvedomie ju takto vyzýva k posilňovaniu vlastnej ženskosti a tiež sebadôvery. 

A keď budete čítať ďalej, zistíte tiež, aká mačka v sne je pre človeka vysloveným šťastím.

Pozor na čiernu mačku!

Náš snár začneme výkladom neslávne známej čiernej mačky. Hovorí sa, že je nositeľom smoly už v prípade, keď prebehne cez cestu. A v sne je to podobné. Či je čierny pes alebo mačka, čierna u zvierat neveští nič dobré.

V prvom prípade možno očakávať zradu priateľa, neochotu či ohováranie a čierna mačka signalizuje vo všeobecnosti nešťastie. Keď k tomu mačka mraučí, ohlasuje tým prichádzajúce nepríjemné správy.

Intenzita nepriaznivých udalostí, v ktorých strácate sami seba, sa môže stupňovať, ak navyše čierna mačka na vás útočí, škriabe vás a podobne. Komplikácie na seba nenechajú dlho čakať. 

Pokiaľ sa čierna mačka správa pokojne, stále počítajte minimálne s prítomnosťou neopodstatneného napätia a strachu počas nasledujúcich dní. 

Pomôže ti: Poznáš tento výživový doplnok na prírodnej báze pre znovuzískanie duševnej rovnováhy?

A tiež myslite na to, že hoci sen, v ktorom kŕmite mačku alebo sa s ňou hráte môže mať veľmi pozitívny výklad, pri čiernej mačke to neplatí.

V ostatných prípadoch takýto sen hovorí o podpore vlastnej životnej energie a ženskosti (ak o mačke sníva žena), ale starostlivosť o čiernu mačku signalizuje posilňovanie falošnosti či strachu.

Tiež ťa zaujme: Snár: Vystrašil ťa mŕtvy v sne? Zisti, čo môžeš očakávať

čierna mačka snár

Agresívna mačka v sne – nielen čierna je problémom

Útok mačky v sne vnímajú snáre ako veľký červený výkričník aj v prípade, ak agresívna šelma v sne nie je čiernej farby.

Vo všeobecnosti ohlasuje takáto agresívna mačka alebo mačky aktivovanie a vytváranie nepriateľov v blízkom okolí snívajúceho. Je možné, že kumuláciu negatívnej energie pocíti snívajúci hneď na nasledujúci deň.

Výklad o agresívnej mačke nadobúda ďalší rozmer v prípade, ak o nej sníva žena. Je tu totiž alternatíva výkladu, keď do života nevstupujú reálni nepriatelia, ale samotná žena sa správa nepriateľsky k sebe, a to tým, že neprijíma svoje ženské vlastnosti.  Odmieta seba, dokonca túži po takzvaných chlapských vlastnostiach.

Pozitívnym momentom takéhoto sna je, keď útočiacu agresívnu mačku snívajúci zaženie, ba dokonca zabije. Hovorí to o zmiernení škôd, ktoré môže napáchať vonkajší či vnútorný nepriateľ. Súvisí to s tým, že človek je schopný a pripravený odvrátiť nepriateľský útok v realite, prípadne zmeniť svoje negativistické vnútorné nastavenie.

Čo znamená sivá, biela alebo ryšavá mačka?

Výklady týkajúce sa mačiek v sne s iným sfarbením ako čiernym, už väčšinou so sebou neprinášajú úplne katastrofické scenáre. No smola sa vám môže lepiť na päty aj vtedy, keď ide o mačku strakatú či ryšavú. Toto sfarbenie poukazuje na nepoctivosť, ktorá vám môže skomplikovať život.

Sivá mačka v sne s normálnym až prítulným správaním väčšinou znamená, že sa u vás na povrch začínajú predierať silné emócie. Či už budú pozitívne alebo negatívne, o to v zásade nepôjde. Dôležitejší je konečný efekt. Tieto emócie vychádzajúce prevažne z minulosti totiž spôsobia zásadné vnútorné pnutie, ktoré vás posunie na vašej životnej ceste. Možno sa chytíte šance, ktorá pre vás veľa zmení, prípadne realizujete dlho odkladaný plán.

Biela mačka v sne znamená, že niekto si vás chce „obtočiť okolo prsta“. Prípadne sa medovými rečami vkráda do vašej priazne a má pritom zlé zámery. Je tu ešte aj druhý výklad, a to takzvaného šťastia v nešťastí, kedy treba brať bielu mačku v sne pozitívne.

Tip od nás: Vychytávky pre domácich miláčikov

sivá mačka v sne

No a napokon všetky netradičné farby mačiek, ako napríklad modrá alebo zelená, upozorňujú na zvrátenosť, ktorá sa skrýva vo vás alebo ju tušíte vo svojom okolí.

Keď mačka chytá myš

Pokiaľ sa zameriame na vyslovene pozitívne interpretácie mačiek objavujúcich sa v snoch, tak v prvom rade prichádzajú do úvahy tie chlpaté tvory, ktoré chytajú myši.

Prospešná aktivita likvidovania hlodavcov znamená jediné, a to konkrétne to, že problémy a otázky, nad ktorými ste sa dlho trápili, nájdu konečne svoje riešenia a odpovede. V nasledujúcich dňoch z vás teda opadne pomyselný balvan ťažoby z nepoznaného a svoju situáciu uvidíte nielen jasne, ale môžete ju aj v pokoji a premyslene začať riešiť.

Neprehliadni: Aktuálny čínsky horoskop

Videli ste veľa mačiek?

Snívalo sa vám nie o jednej, ale o celom húfe mačiek, pri ktorých tým pádom zafarbenie nebolo až také podstatné? Vedzte, že takéto väčšie zoskupenia signalizujú rozmáhanie sa iracionálneho správania, ilúzií či klamstiev vo vašom bezprostrednom okolí.

Chorá alebo mŕtva mačka v sne – zásadný zlom

Aj keď zo sna s mŕtvou alebo chorou mačkou nemáte pravdepodobne dobré pocity, podvedomie vás chce paradoxne upozorniť na pozitívny obrat v živote.

Všetko sa začne obracať na dobré, pretože ste našli silu odstrihnúť od seba energetických upírov a zlých ľudí. Možno ste ešte len v procese „čistenia“ svojho života od negatívnych ľudí, čo väčšinou znamená chorá mačka. Vytrvajte v tomto úsilí, výsledok vám prinesie úsmev a radosť.

Mačiatka v sne

Tešiť sa možno aj zo sna o mačiatkach. Milé malé chlpaté stvorenia rozveselia nielen v realite, ale aj sny o nich sú naozaj úžasnou predzvesťou.

Očakávajte najmä naplnenie materiálnych potrieb, zlepšenie životného štandardu a finančnej situácie vo všeobecnosti. Keďže k pozitívnej zmene dôjde takmer z ničoho nič, výhra vysokej sumy či dedenie sú v tomto prípade viac ako pravdepodobné.

Vieme, čo ťa ráno vytiahne z postele. Pozri SEM >>> 

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.