Domáce zvieratá v snoch nie sú ničím nezvyčajným. Pred časom sme sa venovali vernému priateľovi človeka – psovi. Druhým najobľúbenejším zvieratkom v našich domácnostiach je mačka. Zatiaľ čo pes v sne poukazuje na vernosť a lojalitu, prítomnosť mačky počas snívania je v dobrom i zlom kontexte skôr o spontánnosti a voľnosti. Aká mačka v sne vám prinesie do nasledujúcich dní radosť? Všímajte si sfarbenie i správanie.

Symbol mačky

Niektoré snáre mačku spájajú len s negatívnymi udalosťami v živote, no keď sa na to pozriete komplexnejšie, nemusí to platiť.

A to najmä v prípade, keď je váš vzťah k mačkám naozaj pozitívny a aj počas bdelosti si ich prítomnosť užívate a možno ich aj doma chováte. No ak mačky nie sú vašimi obľúbenými zvieratkami a nebodaj z nich máte strach, vtedy sú všetky negatívne interpretácie na mieste.

Pripomíname však, že mačka nie je len symbolom smoly, falošnosti a nepriazne osudu, ale reprezentuje aj ženskú sexualitu, silu, kreativitu a spontánnosť.

snár mačka

Je teda možné, že ak sa objaví mačka v sne ženy, podvedomie ju takto vyzýva k posilňovaniu vlastnej ženskosti a tiež sebadôvery. A keď budete čítať ďalej, zistíte tiež, aká mačka v sne je pre človeka vysloveným šťastím.

Inšpirácia: Zimné vône pre ženy podľa znamenia zverokruhu: Vyber darček pre mamu, manželku, babku alebo svokru

Pozor na čiernu mačku!

Náš snár začneme výkladom neslávne známej čiernej mačky. Hovorí sa, že je nositeľom smoly už v prípade, keď prebehne cez cestu. A v sne je to podobné. Či je čierny pes alebo mačka, čierna u zvierat neveští nič dobré. V prvom prípade možno očakávať zradu priateľa, neochotu či ohováranie a čierna mačka signalizuje vo všeobecnosti nešťastie. Keď k tomu mraučí, ohlasuje tým prichádzajúce nepríjemné správy. 

Intenzita nepriaznivých udalostí, v ktorých strácate sami seba, sa môže stupňovať, ak navyše čierna mačka na vás útočí, škriabe vás a podobne. Komplikácie na seba nenechajú dlho čakať. Pokiaľ sa čierna mačka správa pokojne, stále počítajte minimálne s prítomnosťou neopodstatneného napätia a strachu počas nasledujúcich dní. 

A tiež myslite na to, že hoci sen, v ktorom kŕmite mačku alebo sa s ňou hráte môže mať veľmi pozitívny výklad, pri čiernej mačke to neplatí. V ostatných prípadoch takýto sen hovorí o podpore vlastnej životnej energie a ženskosti (ak o mačke sníva žena), ale starostlivosť o čiernu mačku signalizuje posilňovanie falošnosti či strachu.

Tiež ťa zaujme: Snár: Vystrašil ťa mŕtvy v sne? Zisti, čo môžeš očakávať

čierna mačka snár

Čo znamená sivá, biela alebo ryšavá mačka?

Výklady týkajúce sa mačiek v sne s iným sfarbením ako čiernym, už väčšinou so sebou neprinášajú úplne katastrofické scenáre. No smola sa vám môže lepiť na päty aj vtedy, keď ide o mačku strakatú či ryšavú. Toto sfarbenie poukazuje na nepoctivosť, ktorá vám môže skomplikovať život.

Sivá mačka v sne s normálnym až prítulným správaním väčšinou znamená, že sa u vás na povrch začínajú predierať silné emócie. Či už budú pozitívne alebo negatívne, o to v zásade nepôjde. Dôležitejší je konečný efekt. Tieto emócie vychádzajúce prevažne z minulosti totiž spôsobia zásadné vnútorné pnutie, ktoré vás posunie na vašej životnej ceste. Možno sa chytíte šance, ktorá pre vás veľa zmení, prípadne realizujete dlho odkladaný plán.

Biela mačka v sne znamená, že niekto si vás chce „obtočiť okolo prsta“. Prípadne sa medovými rečami vkráda do vašej priazne a má pritom zlé zámery.

Všetky netradičné farby mačiek, ako napríklad modrá alebo zelená, upozorňujú na zvrátenosť, ktorá sa skrýva vo vás alebo ju tušíte vo svojom okolí.

sivá mačka v sne

Videli ste veľa mačiek?

Snívalo sa vám nie o jednej, ale o celom húfe mačiek, pri ktorých tým pádom zafarbenie nebolo až také podstatné? Vedzte, že takéto väčšie zoskupenia signalizujú rozmáhanie sa iracionálneho správania, ilúzií či klamstiev vo vašom bezprostrednom okolí.

Chorá alebo mŕtva mačka v sne – zásadný zlom

Aj keď zo sna s mŕtvou alebo chorou mačkou nemáte pravdepodobne dobré pocity, podvedomie vás chce paradoxne upozorniť na pozitívny obrat v živote. Všetko sa začne obracať na dobré, pretože ste našli silu odstrihnúť od seba energetických upírov a zlých ľudí. Možno ste ešte len v procese „čistenia“ svojho života od negatívnych ľudí, čo väčšinou znamená chorá mačka. Vytrvajte v tomto úsilí, výsledok vám prinesie úsmev a radosť.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.