REKLAMA

Ako vieme, v snoch sa odzrkadľujú túžby, strachy i nevyriešené problémy. Mnohé dokážu našepkať správnu odpoveď. Zamýšľajte sa nad nimi. Pretože sny, nad ktorými sa nezamyslíme, sú ako neotvorené listy s dôležitými informáciami. Poďme na to. Divoké i domáce zvieratá v snoch nie sú ničím nezvyčajným. Pred časom sme sa venovali vernému priateľovi človeka – psovi. No a druhým najobľúbenejším zvieratkom v našich domácnostiach je mačka. Zatiaľ čo pes v sne poukazuje na vernosť a lojalitu, prítomnosť mačky počas snívania je v dobrom i zlom kontexte skôr o spontánnosti a voľnosti. Či bude výklad pozitívny alebo negatívny, závisí od mnohých okolností. Inak snár vyloží prítulné mača a inak to, keď mačka útočí alebo hryzie. Aká mačka v sne vám prinesie do nasledujúcich dní radosť a kedy sa báť? Všímajte si sfarbenie i správanie.

Symbol mačky

Niektoré snáre mačku spájajú len s negatívnymi udalosťami v živote, no keď sa na to pozriete komplexnejšie, nemusí to platiť. A to najmä v prípade, keď je váš vzťah k mačkám naozaj pozitívny a aj počas bdelosti si ich prítomnosť užívate a možno aj pár chlpatých tvorov doma chováte.

No ak mačky nie sú vašimi obľúbenými zvieratkami, máte na ne alergiu a nebodaj z nich máte strach, vtedy sú všetky negatívne interpretácie na mieste. Pripomíname však, že mačka nie je len symbolom smoly, falošnosti a nepriazne osudu.

Mačky totiž reprezentujú aj ženskú sexualitu, silu, kreativitu a spontánnosť. Je to hravý a tvorivý element, pričom v staroveku mačkám prislúchala i veľká úcta. Príkladom je egyptské božstvo Bastet. Bastet bola tradične zobrazované ako čiastočná mačka a išlo konkrétne o božstvo ochrany, plodnosti, hudby a tanca.

Je možné, že ak sa objaví mačka v sne ženy, podvedomie ju takto vyzýva k posilňovaniu vlastnej ženskosti a tiež sebadôvery. A keď budete čítať ďalej, zistíte tiež, aká mačka v sne je pre človeka vysloveným šťastím.

Inšpirácia: Zimné vône pre ženy podľa znamenia zverokruhu: Vyber darček pre mamu, manželku, babku alebo svokru

snár mačka

Pozor na čiernu mačku!

Náš snár začneme výkladom neslávne známej čiernej mačky. Hovorí sa, že je nositeľom smoly už v prípade, keď prebehne cez cestu. A v sne je to podobné. Či je čierny pes alebo mačka, čierna u zvierat neveští zvyčajne nič dobré.

V prvom prípade možno očakávať zradu priateľa, neochotu či ohováranie a čierna mačka signalizuje vo všeobecnosti nešťastie. Keď k tomu mačka mraučí, ohlasuje tým prichádzajúce nepríjemné správy.

Intenzita nepriaznivých udalostí, v ktorých strácate sami seba, sa môže stupňovať, ak navyše čierna mačka na vás útočí, škriabe vás a podobne. Komplikácie na seba nenechajú dlho čakať. 

Pokiaľ sa čierna mačka správa pokojne, stále počítajte minimálne s prítomnosťou neopodstatneného napätia a strachu počas nasledujúcich dní. A tiež myslite na to, že hoci sen, v ktorom kŕmite mačku alebo sa s ňou hráte môže mať inak veľmi pozitívny výklad, pri čisto čiernej mačke to neplatí.

V ostatných prípadoch takýto sen hovorí o podpore vlastnej životnej energie a ženskosti (ak o mačke sníva žena), ale starostlivosť o čiernu mačku signalizuje posilňovanie falošnosti či strachu.

Tiež ťa zaujme: Snár: Vystrašil ťa mŕtvy v sne? Zisti, čo môžeš očakávať

čierna mačka snár

Agresívna mačka v sne – nielen útočiaca čierna je problémom

Útok mačky v sne vnímajú snáre ako veľký červený výkričník, a to aj v prípade, ak agresívna šelma v sne nie je čiernej farby. Vo všeobecnosti ohlasuje takáto agresívna mačka alebo mačky aktivovanie a vytváranie nepriateľov v blízkom okolí snívajúceho. Je možné, že kumuláciu negatívnej energie pocíti snívajúci hneď na nasledujúci deň.

Výklad o agresívnej mačke nadobúda ďalší rozmer v prípade, ak o nej sníva žena. Je tu totiž alternatíva výkladu, keď do života nevstupujú reálni nepriatelia, ale samotná žena sa správa nepriateľsky k sebe, a to tým, že neprijíma svoje ženské vlastnosti. Odmieta seba, dokonca túži po takzvaných chlapských vlastnostiach.

Ďalšou interpretáciou, ktorá sa spája s často sa vyskytujúcimi agresívnymi mačkami v snoch žien, je tá, že práve tieto dámy mávajú ťažšie príznaky PMS.

Aj v prípade útočiacich mačiek v snoch sa však nájdu dobré výklady. Pozitívnym momentom je to, keď útočiacu agresívnu mačku či mačky snívajúci zaženie, ba dokonca zabije. Hovorí to o zmiernení škôd, ktoré môže napáchať vonkajší či vnútorný nepriateľ. Súvisí to s tým, že človek je schopný a pripravený odvrátiť nepriateľský útok v realite, prípadne zmeniť svoje negativistické vnútorné nastavenie.

Čo znamená sivá, biela alebo ryšavá mačka?

Výklady týkajúce sa mačiek v sne s iným sfarbením ako čiernym už väčšinou so sebou neprinášajú úplne katastrofické scenáre. No smola sa vám môže lepiť na päty do značnej miery aj vtedy, keď ide o mačku strakatú či ryšavú. Toto sfarbenie poukazuje na nepoctivosť, ktorá vám môže skomplikovať život.

REKLAMA

Sivá mačka v sne s normálnym až prítulným správaním väčšinou znamená, že sa u vás na povrch začínajú predierať silné emócie. Či už budú pozitívne alebo negatívne, o to v zásade nepôjde. Dôležitejší je konečný efekt. 

Tieto emócie vychádzajúce prevažne z minulosti totiž spôsobia zásadné vnútorné pnutie, ktoré vás posunie na vašej životnej ceste. Možno sa chytíte šance, ktorá pre vás veľa zmení, prípadne realizujete dlho odkladaný plán.

sivá mačka v sne

Biela mačka v sne znamená, že niekto si vás chce „obtočiť okolo prsta“. Prípadne sa medovými rečami vkráda do vašej priazne a má pritom zlé zámery. Je tu ešte aj druhý výklad, a to takzvaného šťastia v nešťastí, kedy treba brať bielu mačku v sne pozitívne.

No a napokon všetky netradičné farby mačiek, ako napríklad modrá alebo zelená, upozorňujú na zvrátenosť, ktorá sa skrýva vo vás alebo ju tušíte vo svojom okolí.

Keď mačka chytá myš

Pokiaľ sa zameriame na vyslovene pozitívne interpretácie mačiek objavujúcich sa v snoch, tak v prvom rade prichádzajú do úvahy tie chlpaté tvory, ktoré chytajú myši. Prospešná aktivita likvidovania hlodavcov znamená jediné, a to konkrétne to, že problémy a otázky, nad ktorými ste sa dlho trápili, nájdu konečne svoje odpovede a riešenia.

V nasledujúcich dňoch z vás teda s veľkou pravdepodobnosťou opadne pomyselný balvan ťažoby z neriešiteľného či nepoznaného a svoju situáciu uvidíte nielen jasne, ale môžete ju aj v pokoji a premyslene začať riešiť.

snár mačka myš

Ďalšie šťastné znamenie v sne o mačkách – keď stúpite do…

Snívalo sa vám, že ste stúpli do mačacích výkalov? Zašpiniť si topánku od exkrementov mačky v sne znamená šťastie v blízkej budúcnosti. Splnenie cieľov či skvelé správy sú za rohom. Tak pokiaľ máte pocit, že už nevydržíte na svojej ceste, chytá vás depresia zo životných prekážok a ťažkostí, vedzte, že ide naozaj len o dočasný stav, ktorý zanedlho pominie.

Videli ste veľa mačiek?

Snívalo sa vám nie o jednej, ale o celom húfe mačiek, pri ktorých tým pádom zafarbenie nebolo až také podstatné? Vedzte, že takéto väčšie zoskupenia signalizujú rozmáhanie sa iracionálneho správania, ilúzií či klamstiev vo vašom bezprostrednom okolí.

Chorá alebo mŕtva mačka v sne – zásadný zlom

Aj keď zo sna s mŕtvou alebo chorou mačkou nemáte pravdepodobne dobré pocity, podvedomie vás chce paradoxne upozorniť na pozitívny obrat v živote. Taktiež sen o zranenej mačke, resp. jeho výklad, sa nesie v duchu očakávania niečoho, čo bude pre váš život prínosné.

Všetko sa začne obracať na dobré, pretože ste našli silu odstrihnúť od seba energetických upírov a zlých ľudí. Možno ste ešte len v procese „čistenia“ svojho života od negatívnych ľudí, čo väčšinou znamená chorá mačka. Vytrvajte v tomto úsilí, výsledok vám prinesie úsmev a radosť.

No je tu aj iný výklad. Sen o mŕtvej mačke totiž môže znamenať i to, že sa nestotožňujete so svojou ženskou stránkou a odmietate svoju intuíciu, ktorá ale môže byť v mnohých ohľadoch nápomocná. Možno nechcete rozpoznať alebo prijať túto časť seba a bolo by vhodné popracovať na týchto blokoch.

No a špeciálny pozor si treba dať v bdelom živote, pokiaľ sa vám snívalo o zúrivej besnej mačke. Takto chorá mačka môže symbolizovať naozaj odhodlaných nepriateľov či nepriateľa, ktorý potrebuje stoj čo stoj ublížiť.

Mačiatka v sne

Tešiť sa možno aj zo sna o mačiatkach. Milé malé chlpaté stvorenia rozveselia nielen v realite, ale aj sny mačiatkach sú naozaj úžasnou predzvesťou. 

Pokiaľ mačatá v sne vidíte, očakávajte najmä naplnenie materiálnych potrieb, zlepšenie životného štandardu a finančnej situácie vo všeobecnosti. Keďže k pozitívnej zmene dôjde takmer z ničoho nič, výhra vysokej sumy či dedenie sú v tomto prípade viac ako pravdepodobné.

A čo špeciálne podľa snára znamená, keď sa v sne hráte s mačaťom? Možno okrem iného vy alebo vám niekto blízky očakáva uznanie alebo starostlivosť. Prítulnosť a dožadovanie sa pozornosti mačiatok v sne je z tohto aspektu veľavravné. Zamerajte teda pozornosť na naplnenie svojich potrieb alebo potrieb blízkeho človeka. Bude to smerovať ku skvalitneniu života i vzťahov ako takých.

Neprehliadni: Aktuálny čínsky horoskop

Tiež berte na vedomie ďalší snový význam, že hrajúca sa mačka v sne môže znamenať, že si užívate alebo ešte len budete užívať veľa zábavy. Otvorte sa možnostiam, ktoré prinášajú smiech a šťastie do života.

Dôležité je aj rozpoloženie mačičky v sne. Pretože úplne iný prípad je, keď vidíte v sne mačiatko, ktoré sa skrýva na strome pred psom. Je to upozornenie na to, aby ste boli v realite mimoriadne opatrní.

Tip od nás: Vychytávky pre domácich miláčikov

malé mačatá sedia na gauči

Aký je výklad sna, v ktorom ste boli mačkou?

Z času na čas sa stane, že človek v sne nielen zviera vidí, ale vníma, že ním sám je. Ako je to v prípade, keď ste sa stali mačkou v sne? Najpravdepodobnejší význam takého to sna je (najmä v spojitosti s tým, ak máte k mačkám ako takým odpor), že vaše správanie vo vzťahu k druhým je vypočítavé, pričom si to uvedomujete. Počúvajte svoje svedomie.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.