Doposiaľ sme sa venovali výkladom dotýkajúcim sa smrti len okrajovo. Napríklad v interpretácii, čo znamenajú zuby v sne. Niečo iné je však priama konfrontácia so smrťou počas snívania v podobe mŕtveho príbuzného či kamaráta, priateľky a podobne. Čo znamenajú sny o mŕtvych? 

V zásade si teba uvedomiť jeden dôležitý rozdiel. Pokiaľ vás v sne „navštívi“ mŕtvy, ktorý je naozaj reálne po smrti, ide o niečo iné, ako keď máte sen o mŕtvom príbuznom, ktorý ale v skutočnosti mŕtvy nie je. Je teda rozdiel, keď v sne vidíte mŕtveho ako živého a tiež naopak.

Poďme si teraz interpretovať z viacerých aspektov, čo znamená mŕtvy v sne, ale aj smrť ako taká a tiež pohreb, aby ste zistili, čo vám chce podvedomie naznačiť a pred čím vás vystríha. 

Tiež ťa zaujme: Veríte, že môžete dostať z očí? Urieknutie má svoje prejavy a babky bylinkárky odporúčajú nasledovné 

Symbolika smrti nie je jednoznačná

I keď mŕtvy v sne môže vyvolať úzkosť a obavy, nie vždy ide o temný symbol prinášajúci len to zlé. V každom prípade však v sebe nesie mimoriadnu silu, ktorú netreba ignorovať. Je však veľmi žiaduce zamyslieť sa nad takýmto snom a analyzovať detaily, ktoré ste si zapamätali. 

Podľa Freuda sen o mŕtvom je dôležitým odkazom nášho podvedomia, ktoré nás varuje pred nadchádzajúcimi prevratnými udalosťami. Tie nemusia byť nevyhnutne len zlé. 

I keď si už naši dávni predkovia spájali sny s mŕtvymi s blížiacim sa nebezpečenstvom, je možné, že práve ten váš sen o mŕtvom hovorí o niečom, čo ste v živote uzavreli a čaká vás ďalšia životná etapa alebo už jednoducho realitu začínate prežívať inak.

Zaujme ťa: Klub 27: Prekliatie alebo si privolali smrť sami?

 

sen o mŕtvom priateľovi snár

Teda došlo či dochádza k „vnútorným“ posunom či zreniu. No a k tomu psychológovia tvrdia, že snívanie o mŕtvych nám taktiež prináša akési vyrovnanie sa so smrťou a smútkom za nebohými. Poďme však teraz na detailnejšiu analýzu snov o mŕtvych.

Vidieť mŕtveho ako živého a rozprávať sa s ním poukazuje na zmenu

Keď sa podľa baby Vangy sníva o človeku, ktorý je už po smrti, ale v sne ho vnímate ako žijúceho a riešite s ním napríklad bežné veci, znamená to, že do vášho života prichádzajú nebadane a krok po kroku závažné zmeny. Stále je však vo vašej moci ovplyvniť smerovanie vývoja, len musíte identifikovať, o čo konkrétne ide.

Tip od nás: Ako výrazne podporiť imunitu a bojovať proti chorobám?

Sny o mŕtvych, ktorí s vami nejakým spôsobom interagujú a počas snívania pôsobia ako živí, prinášajú dôležité informácie v detailoch. No a tie by ste si mali interpretovať samostatne. Zosnulí, a to najmä rodinní príslušníci, vám totiž zvyčajne chcú vo sne pomôcť. Náznaky a symboly však vnímajte zo svojho jedinečného pohľadu, v tomto je totiž každý snár krátky.

Sen o mŕtvom človeku, ktorý ale v skutočnosti žije

Sen o smrti, resp. o mŕtvom blízkom či známom človeku, ktorý ale v realite žije, naznačuje, že by ste mali analyzovať svoj vzájomný vzťah. Netreba sa obávať toho, že to znamená smrť dotyčného. Pohybujeme sa v metaforickej snovej rovine. Pouvažujte teda. Možno na danom človeku zbytočne lipnete, no on vám už odovzdal a naučil vás všetko, čo ste potrebovali a sám potrebuje slobodu. Možno by sa mali po správnosti vaše cesty rozdeliť, lebo životná lekcia s daným človekom je uzavretá.

Čo znamená smrť a pohreb?

Smrť v sne, ako sme už spomínali, treba vnímať viac metaforicky. Ak vidíte v sne známeho, ktorého pochovávajú, resp. vidíte, že zomrel, môže to hovoriť o odcudzení sa či strate kontaktu s dotyčným. Je to možno aj preto, lebo ste sa vzdialili fyzicky alebo aj emocionálne.

Pokiaľ mŕtvy v sne je neznámy a vy ste na jeho pohrebe, znamená to symbolické pochovanie určitých vašich vlastností, prípadne zlozvykov alebo nejakého vášho aspektu videnia sveta. Niečoho, čoho sa chcete zbaviť. Tu je dôležité všímať si odev zosnulého a detaily, ktoré napovedajú o tom, o akú neresť ide.

sen o mŕtvom
No a napokon, ak ste v sne videli vlastnú mŕtvolu, a to ako ju pochovávajú alebo v truhle, odkazuje to na novú kapitolu vo vašom živote a taktiež ide o jasný signál prerodu vašej osobnosti.

Mŕtvy v truhle – prekvapivo dobré znamenie

Paradoxne teda, vidieť mŕtveho v sne uloženého v truhle, môže znamenať i úspešné obdobie a prínos do života. Pohreb a samotné pochovávanie v sebe nesie symboliku koncov toho, čo už jednoducho nebolo funkčné. Či už išlo o vzťahy alebo vlastnosti, zlé návyky atď.

V tejto súvislosti je zomrelý v truhle dobrým znamením, keďže sa pomyselne staviate na nový štart, „zbavujete sa záťaže“. V istých prípadoch, keď vidíte mŕtvolu človeka v truhle s vysokým postavením či nadštandardnými financiami, môže to znamenať i šťastie v lote či iný typ neočakávaného zisku.

Mŕtvy príbuzný alebo kamarát v sne

Pokiaľ vám chce mŕtvy príbuzný alebo kamarát sprostredkovať v sne nejakú informáciu, mali by ste si ju dobre zapamätať. Posolstvo, ktoré sprostredkuje návšteva zo záhrobia, sa väčšinou aj splní. Mŕtvy kamarát či príbuzný vás môže varovať pred nebezpečenstvom, ale dokáže vás i podporiť.

Ak sa v sne dokážete ovládať, nenasledujte mŕtveho príbuzného. Hovorí sa, že by vám to do života prinieslo iba problémy, a to choroby, závažné chyby, ba dokonca smrť. Pokiaľ však mŕtvy túži po tom, aby ste ho objali, pobozkali, nakŕmili či mu nejak pomohli, urobte to. Je to pre dušu očisťujúce a ozdravné. 

Taktiež je podstatnou informácia, o akého mŕtveho príbuzného či rodinu v sne ide.

Sen s mŕtvym otcom

Sny s mŕtvym otcom sa spájajú s finančnými problémami (nevýhodné zmluvy, zadlženosť). Ak ste v sne mŕtveho otca objali, problémy vyriešite a čaká vás aj zisk. Rozhovor s mŕtvym otcom v sne pripomína, aby ste počúvali autority a z ich skúseností sa poučili.

Sen s mŕtvou matkou

Mŕtva matka v sne môže predpovedať chorobu blízkeho človeka či dokonca aj samotného snívajúceho. Pozorní by ste mali byť v tomto smere najmä vtedy, keď v sne spieva. No pokiaľ vám pomáha s domácimi prácami, je viac pravdepodobné, že sa pokazia vaše rodinné vzťahy. 

Sen o mŕtvom dieťati

Sny o mŕtvych a s mŕtvymi, ako ste si mali možnosť prečítať, môžu pomôcť a ich výklady sú do značnej miery pozitívne. No výrazne negatívna interpretácia sa viaže na mŕtve dieťa v sne.

Snívanie o dieťati bez známok života symbolizuje stagnáciu, riziko duchovného pádu, ba až regres v živote. Je načase prehodnotiť svoje zvyklosti, vzťahy aj pracovné projekty.

No a ak ste v strašnej situácii, že ste prišli o potomka, treba dodať jedno. Tieto sny plné smútku mávajú podobný scenár. Rodičia sú v nich s dieťaťom na ceste, no zatiaľ čo oni pokračujú, mŕtve dieťa nie je schopné ich nasledovať. 

Vybrali sme: Snár: Ako interpretovať krv v sne? Sen o krvi na rukách či krvácanie z nosa je výkričníkom

snár mŕtvy človek

Mŕtvy manžel či manželka

Mŕtvy partner vdove či vdovcovi nesie najčastejšie posolstvo o tom, že sa niečo zabudlo splniť. Treba si teda dobre pospomínať na všetko podstatné, čo bolo sľúbené a urobili sa k naplneniu aj náležité kroky.

Sen s mŕtvou babkou či dedkom

Mŕtva babka či starý otec v sne naznačujú premeškané príležitosti. Keď sa navyše hnevajú, pravdepodobne svoje chyby neustále opakujete a nechcete sa poučiť. Dobre naladení a veselí starí rodičia zas signalizujú, že ste sa vybrali na tú správnu životnú cestu. Neustále však buďte pozorní ku všetkým príležitostiam, ktoré vám život ponúka, a vyťažte z nich maximum.

Sen o vlastnej smrti a vlastnom pohrebe

Sen o vlastnej smrti a taktiež vlastnom pohrebe môže znamenať, že sa nachádzate vo fáze mimoriadnej životnej zmeny, ba priam prerodu. Je to symbolické ukončenie, rozlúčka, a to napríklad so vzťahom, prácou, životným štýlom alebo súčasným domovom.

Pokiaľ ste mali pozitívne pocity, je zrejmé, že ste sa s novou situáciou už vyrovnali, no tie negatívne naznačujú, že by ste sa mali odstrihnúť od sebaľútosti a nekompromisne sa pozerať smerom vpred.

Neprehliadni: Poznáš blahodarne pôsobiaci šungit?

...

Všimli ste si, aké bolo počasie počas vášho pohrebu v sne? Pokiaľ svietilo slnko, bola jar či leto a celkový dojem z poveternostných podmienok bol naozaj dobrý, znamená to podľa starých snárov, že vás čaká dlhý, šťastný a naplnený život. Pokiaľ ale počas vášho pohrebu v sne pršalo či nebodaj bola búrka a išlo skôr o ročné obdobie, ako je jeseň a zima, očakávajte skôr problémy a náročné životné prekážky.

Foto: Freepik 

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.