Horoskop na rok 2023 na základe nášho zverokruhu sme si už detailne prešli TU. Lunárny kalendár, ktorým sa riadi čínsky horoskop, je však odlišný od toho solárneho. Má viacero špecifík a jedným z nich je aj pohyblivý Nový rok. Veľkolepo oslavovaný tradičný čínsky sviatok Nového roka vrcholí spravidla na pätnásty deň po jeho príchode Lampášovým festivalom.

Kedy bude vítať čínska komunita príchod roka 2023? Podľa nášho kalendára je to až vo februári, keď sa končí vláda vodného Tigra a na trón zasadá vodný Zajac, resp. Králik. Aby sme boli konkrétni, čínsky nový rok 2023 sa začína 22. januára prvým novoluním po zimnom slnovrate a končí 9. februára 2024, kedy prejde do roku Draka. 

Čo nám napovedá čínsky horoskop 2023 pod vplyvom vodného Zajaca? No, v každom prípade to nie je dravec, ako bol Tiger 2022 a ani ťažkopádny Byvol 2021, ale krehké a milé zvieratko, ktoré v mnohých ľuďoch evokuje nehu a potrebu opatery. Prečítajte si, čo nám prinesie.

Čínsky nový rok 2023 a 12 lunárnych znamení

Čínsky lunárny kalendár sa riadi 12-ročným cyklom. To znamená, že každý lunárny rok patrí jednému zvieraťu, resp. znameniu, a to určuje celkový charakter tohto obdobia.

Tip od nás: Na čo je dobrý extrakt z pijavice lekárskej?

Ich poradie je nasledujúce. Prvý je potkan, ktorý podľa legendy svoje prvenstvo získal vďaka prefíkanosti. Zviezol sa totiž do kráľovstva Nebeského cisára, ktorý usporiadal súťaž s mnohými prekážkami, na chrbte byvola. Potkan tesne pred vstupom zoskočil z byvola a dostal sa doň ako prvý.

Ďalej po potkanovi nasledoval byvol, potom tiger, zajac, drak, had, kôň, koza, opica, kohút, pes a dvanástku zvierat čínskeho zverokruhu napokon uzatvorilo svojím príchodom prasa.

Okrem spomínaného ku každému lunárnemu roku prináleží a aj konkrétny živel – drevo, oheň, zem, kov alebo voda. Komplexnosť čínskeho horoskopu dopĺňa i energia jin a jang. Rok 2023 podľa čínskeho lunárneho kalendára reprezentuje konkrétne vodný Zajac.

Neprehliadni: Feng Šuej a peniaze: Tieto drobné zmeny prinesú bohatstvo

čínsky nový rok 2023 znamení

Vodný Zajac 2023 – symbol nádeje a ostražitosti

Odvážneho, dynamického a spontánneho Tigra vystrieda tak trochu ustrašený Králik. Navyše toto mäkké a pomerne bezbranné a plaché zvieratko prichádza ako vodný Zajac, pričom ide o vodu jinového charakteru. Teda nie vodu dravú, ale pokojnú, pomaly tečúcu až stojatú. Neprináša novinky a veľké zmeny ako veľká voda jangového razenia. 

Na jednej strane predstavuje čínsky horoskop 2023 pod vládou vodného Zajaca nádej, no ešte dominantnejšie je vnímanie. V roku 2023 by sme mali zbystriť, aby nám neuniklo nič dôležité. Pravdou však je, že k väčším zmenám dôjde až nasledujúci rok dreveného Draka. Ten to naozaj roztočí. Preto treba mať pripravený jasný plán, treba vedieť, čo chcete.

Tento rok 2023 vodného Zajaca je akýsi prípravný. Dôležité je ujasnenie si svojich cieľov. Všetky neautentické ašpirácie budú tvrdo zvrhnuté. Nemali by sme sa báť požiadať o pomoc, keď ju bude treba a tiež by sme sa mali usilovať čo najviac zveľadiť rodinné vzťahy. Zveľadenie však nebudú vyžadovať iba vzťahy, ale aj domácnosť. Pre zútulnenie a praktické usporiadanie domácnosti bude potrebné venovať energiu i nejaké tie peniažky. Pocit, ktorý zmena prinesie, však bude stáť za to!

Akí sú ľudia v čínskom znamení Zajaca?

Nielen rok 2023, ale aj 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999 či 2011 patria k rokom Zajaca, a to pod vplyvom striedajúcich sa živlov. Aká je charakteristika ľudí, ktorí sa narodili v týchto rokoch pod vládou Králika?

Vo všeobecnosti im čínsky horoskop priraďuje také pozitívne vlastnosti, ako je obratnosť, opatrnosť či vytrvalosť. Ľudia v znamení Zajaca sú zvyčajne jemnými ľuďmi s vyberaným, no nie okázalým vkusom. Králikov príbytok je spravidla elegantný a dýcha prívetivosťou a pohodou. 

Tiež ťa zaujme: Kompletný karmický horoskop: Spoznaj svoju hlavnú úlohu v tomto živote

čínsky horoskop na rok 2023

Zajace sa podľa čínskeho zverokruhu snažia vyhýbať davom, zato ale radi pohostia svojich priateľov a budú s nimi viesť dlhé a plodné debaty.

Aj Králiky majú svoje tienisté stránky. Napríklad sa snažia akýmkoľvek spôsobom vyhnúť všetkým konfliktom, čo však môže byť i na škodu. Niekedy môžu ľudia v znamení Zajaca pôsobiť namyslene, no je to len dojem. V skutočnosti sú v strehu, preto u druhých zanechávajú i pocit odmeranosti, no nie je to nič osobné. Je to ich prirodzené nastavenie. 

V rodinnom kruhu a pri priateľoch sa zo Zajaca stáva štedrá, láskavá a dobré rady poskytujúca osoba so sklonom k pedantnosti a dodržiavaniu tradícií.

Čínsky horoskop 2023 pre znamenie Potkan

Rok narodenia: 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020

Rok Králika prinesie šťastie vo väčšine životných aspektov všetkým tým, ktorí sú narodení v čínskom horoskope v znamení Potkana. Prekvitať bude ako milostný život, tak aj život pracovný. V rámci neho sa oplatí popracovať na povýšení. Základom je tiež vyladenie schopnosti hospodárenia s financiami. Zdravie by toto prešibané stvorenie v zásade nemalo potrápiť, určite by však nemal mávnuť rukou nad dlhšie pretrvávajúcimi symptómami.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Potkana?

Osoby v znamení Potkana charakterizuje činorodosť, dávka prešpekulovanosti a nepochybne aj nenútený šarm. Okrem šarmu je v nich aj kusisko odhodlania dosiahnuť svoje ciele. Samozrejme, svojským prešibaným spôsobom.

Sú to nepochybne skvelí hospodári, takže gazdinky z roku Potkana patria medzi tie naozaj top, dokážu napríklad aj takmer „z ničoho“ navariť. Kým druhí ešte špekulujú, čo a ako urobiť, ľudia narodení v roku Potkana už konajú, pričom sú to vskutku prezieravé stvorenia. Komunikácia je ich mimoriadne silnou stránkou. Vďaka nej väčšinou dosiahnu to, po čom túžia.

Medzi ich temnejšie stránky patrí to, že niekedy príliš „tlačia na pílu“, keď chcú druhým vnútiť svoje predstavy a taktiež majú značné rezervy v ohľaduplnosti. 

myš potkan čínsky horoskop

Čínsky horoskop 2023 pre znamenie Byvol

Rok narodenia: 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021

Láska bude v roku 2023 naklonená aj osamelým Byvolom. Pozor však, finančná sféra sa môže otriasať v základoch. Na ňu je priamo naviazaný pracovný život, ktorý u Byvolov prejde podobným zemetrasením. Všetko by sa ale malo utriasť do konca roka. Byvol však musí vedieť, čo chce a mať jasný plán. Pozor ale na prepracovanie, ktoré by sa okamžite nepriaznivo odrazilo na zdravotnom stave.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Byvola?

Byvol v zásade nie je revolucionár, ale tradicionalista. Väčšiu váhu ako silné slová majú pre Byvola konkrétne činy. Je to pragmatik. Vo všeobecnosti je pre Byvolov v čínskom zverokruhu typická pracovitosť, cieľavedomosť, trpezlivosť, vyrovnanosť, praktickosť a čestnosť.

Byvol je silné znamenie a znesie toho naozaj veľa. Dokonca ani nečaká chválu a uznanie. Pozor však na tohto trochu ťažkopádneho dobráka. Keď sú totiž prekročené isté hranice, môže sa i inak trpezlivý a rozvážny Byvol zmeniť na nebezpečného tvora.

Deje sa tak najmä v prípadoch, keď je tlačený do zásadných a veľkých zmien. Podobne reaguje aj na nespravodlivosť a neustále citové zraňovanie. To sú takzvané červené vlajky, ktoré dokážu u Byvola podnietiť útočnú náladu.

byvol čínsky zverokruh
Čo sa týka negatívnych stránok povahy Byvolov, nemali by ste od nich čakať zmysel pre humor. Nesú v sebe tiež istú dávku fanatizmu a upätosti. K negatívnym znakom patrí i tvrdohlavosť a sklony k pomstychtivosti.

Čínsky horoskop 2023 pre znamenie Tiger

Rok narodenia: 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022

Čínsky horoskop na rok 2023 prináša Tigrom plné priehrštia šťastia. Dariť sa im bude v kariére, ale i vzťahy prejdú pozitívnymi zmenami. Samozrejme, vyžadovať si to bude povestný zápal Tigra pre vec. Rovnako treba zapracovať aj na finančnej stabilite. Jedným z cieľov roka by malo byť nachádzanie ďalších zdrojov príjmu. Po zdravotnej stránke pozor na chronické ťažkosti a netreba zabudnúť ani na všetky potrebné preventívky.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Tigra?

Tiger praje kreativite, inováciám a celkovo zmenám. Vo všeobecnosti im čínsky horoskop priraďuje také pozitívne vlastnosti, ako je odvaha, dynamika, vášeň či schopnosť viesť druhých. 

Ľudia v znamení Tigra sú zvyčajne prirodzenými autoritami s magnetickou charizmou a sebavedomým vyžarovaním. Tiger je v čínskom horoskope tak trochu nežný i vrtkavý dravec s ambíciami.

Samozrejme, ľudia v znamení Tigra majú aj svoju tienistú stránku. Pravidlá im veľa nehovoria (pokiaľ ich nevytvorili oni), radi ich porušujú. A nielen v detskom veku majú sklon k neposlušnosti a bláznivým nápadom. 

znamenie tiger

Neraz sa aj ich vášnivosť môže prejaviť nie najvhodnejším impulzívnym konaním. Sú to podnetné osobnosti, ktoré trendy nenasledujú, ale sami ich razia a už len svojou prítomnosťou výrazne zasahujú do osudov druhých ľudí.

Čínsky horoskop 2023 pre znamenie Králik/Zajac

Rok narodenia: 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023

Komu by mal priniesť čínsky rok 2023 viac šťastia a priazne, ak nie práve tomuto znameniu, ktoré mu udáva jeho všeobecné charakteristiky. 

Ostražitosť určite nie je ani v roku 2023 na škodu, no predsa len by si mal Zajac trochu vydýchnuť a vychutnať úspech v práci i rodinné šťastie. Financie by mali byť v norme, pozor ale na zdravie, predovšetkým úrazy.

A akí sú podľa čínskeho zverokruhu ľudia v znamení Zajaca, resp. Králika, ste si mohli prečítať vyššie v článku, kde sa venujeme nielen všeobecným charakteristikám roku 2023 v znamení vodného Zajaca, ale aj povahám ľudí narodených v daných rokoch.

Vybrali sme: Spoznaj svoj šťastný deň na výhru aj úspešné činy podľa horoskopu

 

králik zajac

Čínsky horoskop 2023 pre znamenie Drak

Rok narodenia: 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Čínsky horoskop 2023 predpovedá energickým Drakom pomerne úspešnú dráhu. Najviac sa bude dariť v práci. To ale automaticky neznamená finančnú stabilitu. S peniazmi budú Draci v roku 2023 raz hore a raz dole. Šetrenie by malo byť ich prioritou. Veľký význam pre celkovú pohodu bude mať to, ako sa postarajú o svoju fyzickú schránku. Joga či iné pokojnejšie cvičenia prinesú väčšiu harmóniu aj pevnejšie zdravie.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Draka?

Vo všeobecnosti priraďuje čínsky horoskop ľuďom narodeným v rokoch draka také pozitívne vlastnosti, ako nadšenie, odvaha a sila.

Sú to rodení vodcovia a tešia sa prirodzenej autorite. V rodine aj v práci sú tými, kto udáva smer. Tryská z nich energia, čo sa niekedy prejavuje aj v negatívnom zmysle prílišnou hlučnosťou a teatrálnosťou. To však patrí k ich ohnivej náture. Rodina a priatelia Draka musia byť zhovievaví, inak to nefunguje.

Drak bez vysokých ambícií nie je skutočným drakom. Ich aureolu neporaziteľnosti a výnimočnosti dokresľuje zvyčajne pevné zdravie. 

drak

Čínsky horoskop 2023 pre znamenie Had

Rok narodenia: 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Hadom sa v roku 2023 bude dariť predovšetkým na poli lásky aj milostných experimentov. Hlavnou víziou roka by malo byť pre Hada udržanie zdravého balansu medzi prácou a zábavou. V oboch prípadoch totiž dokáže ísť za hranu, čo nie je udržateľné. Určite by však mal strážiť aj svoje zdravie, ktoré sa ozve najmä v kontexte problémov s pohybovým ústrojenstvom či s pľúcami. 

Akí sú ľudia v čínskom znamení Hada?

Aj keď hady u nás v západnej spoločnosti nemajú najlepšiu povesť, v čínskej kultúre sú považované za múdre a užitočné zvieratá.

Ľuďom narodeným v rokoch Hada sa tiež pripisujú vlastnosti, ako je rozvážnosť, intuitívnosť a bystrosť. Sú to väčšinou pôvabní a milí ľudia, no majú aj svoje tienistejšie stránky, ku ktorým patrí domýšľavosť, chamtivosť a niekedy i lenivosť a prílišná pohodlnosť.

Pravdou je, že príliš dôverčiví ľudia by si mali držať od Hadov odstup. Keď totiž zavetria slabosť, radi ju využijú vo svoj prospech. A keď majú príležitosť, veľmi radi sa k druhým správajú ako panovníci, na ktorých treba „robotovať“.

Pomôže: Ako sa lepšie sústrediť a naštartovať svoj mozog na plné obrátky?

had zverokruh

Čínsky horoskop 2023 pre znamenie Kôň

Rok narodenia: 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Pre ľudí v čínskom znamení Koňa je tento rok mimoriadne dôležité, aby zostali pozitívne naladení. Len tak prekonajú všetky prekážky a šťastie sa nakloní na ich stranu. Aj keď to v práci, zdraví a ani vo finančnej sfére nebude ideálne, Kôň má v tento čas vynikajúce príležitosti posilniť rodinné a priateľské vzťahy. A v neposlednom rade si k sebe nájdu polovičku aj doposiaľ nezadaní.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Koňa?

Slobodumilujúce osoby narodené v rokoch Koňa sa vyznačujú vyberaným štýlom, presvedčivosťou, samostatnosťou i výkonnosťou.

Väčšinou sú to úspešní jedinci, ktorí ale potrebujú udávať tón a nemôžu byť zviazaní konvenciami, pravidlami či netolerantnými šéfmi.

Pokiaľ sú ľudia v tomto znamení nešťastní a ich ciele nenaplnené, prederú sa na povrch aj ich negatívne stránky, akými sú vzdorovitosť, bezohľadnosť a sebectvo. Inak sú veľmi praktickí až pragmatickí. Väčšiu váhu majú pre ne výsledky, ako cesta za nimi, preto by im mali ich blízki ukazovať aj druhú stránku života.

kôň v čínskom zverokruhu

Čínsky horoskop 2023 pre znamenie Koza

Rok narodenia: 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Aj keď rok 2023 nebude pre ľudí narodených v rokoch Kozy ukážkový, prinesie im mnohé cenné skúsenosti. Na čo by si mali dať pozor? Predovšetkým na medziľudské vzťahy, v rámci ktorých môže ľahko dôjsť k nezhodám, ba dokonca sa môžu v základoch otriasať aj partnerské a manželské vzťahy.

Nepriaznivá bude tento rok pre Kozy aj zdravotná situácia. Niektorým sa objavia nové ochorenia, iní budú riešiť dlhotrvajúce chronické problémy, ktoré vygradujú. Oblasť práce a financií  by však mali byť tento rok v normále.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Kozy?

Ľudia v tomto znamení majú radi bezpečie a istoty. Majú mnoho pozitívnych vlastností, ako napríklad nápaditosť, tvorivosť, vytrvalosť či mierumilovnosť.

Sú to ideálni zamestnanci, ako podnikateľom sa im väčšinou nedarí.

Čo však hrá v ich neprospech, je fakt, že nemajú v žiadnom prípade ostré lakte, aby seba a svoje skvostné nápady dostali do povedomia.

Ich prívetivá a vrúcna povaha dokonca podnecuje ohnivejšie a dravšie typy, aby ich ochotu využili. Okrem toho by sme na zoznam nedostatkov mohli pripísať pesimistickejšie nastavenie, pomalosť, nepraktickosť a prílišnú bojazlivosť.

Neprehliadni: Tu nájdeš svoj kľúč k odomknutiu brány sebarozvoja v kariére

koza

Čínsky horoskop 2023 pre znamenie Opica

Rok narodenia: 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

V roku 2023 to vyhráva znamenie Opice. Čínsky horoskop nadeľuje ľuďom narodeným v týchto rokoch dostatok hojnosti, šťastia a vrúcnych medziľudských vzťahov. Opice by mali využiť všetky úžasné príležitosti, ktoré im rok prináša, a to či už na zbližovanie sa, alebo aj na bonusové zárobky. Jediné, čo by mohlo skrížiť dosahovanie cieľov, je zdravie. Preto by si naň mali dať Opice špeciálny pozor a robiť preventívne kroky skôr, ako ich doženie choroba.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Opice?

Bezprostredné Opice si získavajú ľahko srdcia druhých ľudí. Aké sú ich najlepšie stránky? 

Okrem priateľskosti a otvorenosti je to zaiste aj štipka prefíkanosti a schopnosť improvizácie. Taktiež sú to vtipné a horlivé bytosti s vodcovskými sklonmi.

K zvyčajným nedostatkom opíc patrí ich urečnenosť, egoizmus, bezzásadovosť i isté sklony k podvádzaniu. Zvyčajne ale, keď sa Opiciam neudeje nič extrémne zlé, sú to milé a svedomité stvorenia a ich tienisté stránky sa neprejavia.

Je celkom dôležité, aby viedli naplnený život s občasnou drobnou neplechou, keďže sú to večné deti. A ich vnútorné dieťa je naozajstným pokladom, čo zaiste potvrdia priatelia aj rodina ľudí narodených v rokoch Opice.

opica

Čínsky horoskop 2023 pre znamenie Kohút

Rok narodenia: 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Ľudia v znamení Kohúta by mali špeciálne v roku 2023 dbať na zharmonizovanie súkromného života s tým pracovným. Kohút by si mal nájsť čas na všetky svoje blízke duše, lebo hrozí, že niektorú z nich stratí. Mohol by to byť aj najlepší priateľ či priateľka. V ostatných aspektoch prináša čínsky horoskop Kohútovi varovanie pred vysokými vzletmi, ktoré ale budú striedané hlbokými pádmi. Ideálne by preto bolo, nehnať sa cez mŕtvoly, zachovať si balans, veľa nemíňať a zdržať sa akýchkoľvek výstrelkov.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Kohúta?

Kohút, ako by ste mohli predpokladať, je tak trochu hlučný a rád sa vystatuje. Miluje všetky druhy noviniek a ide si za svojím hlava-nehlava, nech by to už bolo čokoľvek.

V spoločnosti je pomerne obľúbený, a to aj vďaka svojmu zmyslu pre humor. Taktiež rád oslňuje, a to nielen svojimi radami a skúsenosťami, ale aj pozlátkom, ako je super auto či najmódnejšie oblečenie. Vkus mu isto nikto neuprie. K dobru mu slúži aj jeho pružnosť, nadšenie a úprimnosť.

Na druhej strane v ňom drieme dávka arogantnosti, panovačnosti a pýchy. Tie sa z času na čas prejavia a spôsobujú zlú krv v medziľudských vzťahoch.

kohút

Čínsky horoskop 2023 pre znamenie Pes

Rok narodenia: 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Ľudia narodení v rokoch Psa si budú rok 2023 vychutnávať, i keď to nemusí zo začiatku vyzerať ružovo a z minulého roka si so sebou nesú časť problémov. V zásade ich ale čaká šťastie, úspech a hojnosť.

Maximum dosiahnu vtedy, keď sa odhodlajú opustiť zabehané chodníčky a skúsia nové veci a výzvy. Zdravie bude v poriadku, ak Psi naskočia na životný štýl, ktorý bude zahŕňať pestrú stravu plnú vitamínov a nezanevrú ani na pohyb.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Psa?

Aj keď prirodzené životné nastavenie ľudí narodených v rokoch Psa je pomerne bojovné a očakávajú sprisahanie a zlo na každom kroku, v zásade sú to oddané, statočné, verné a poctivé bytosti.

Sú pohltení životom a najmä povinnosťami, preto na seba a svoje potreby často zabúdajú. Keď toho však majú príliš a jedného dňa pretečie pohár trpezlivosti aj Psovi, i keď sa môže javiť, že niečo také nie je možné, dokáže poriadne pohrýzť.

V slabých chvíľkam sa tiež môžu do popredia predrať aj negatívne vlastnosti psov, ako je prílišná neistota, cynizmus, nespoločenskosť, netaktnosť a prehnaná kritickosť. Pokiaľ ale nie je naštrbená ich sebadôvera a majú čas na seba a svoje koníčky, zvládajú aj väčšie problémy ľavou-zadnou.

pes čínske znamenie

Čínsky horoskop 2023 pre znamenie Prasa 2023

Rok narodenia: 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Najlepším životným aspektom roku 2023 bude pre Prasa práca. Najmä podnikatelia sa môžu tešiť na zvýšenie ziskov v prípade, ak sa veľmi nebudú púšťať do neznámych vôd a zachovajú si svoj štandard. Dariť sa však bude aj na poli lásky a vzťahov ako takých. Pre pevné zdravie je nevyhnutné zbaviť sa toxických záťaží, akými sú stres a zhon.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Prasaťa?

Poctivci narodení v rokoch Prasaťa potrebujú v živote istotu a bezpečie. Neboja sa tvrdej práce a medzi ich ďalšie pozitíva patria svedomitosť, galantnosť, kultivovanosť a úprimnosť.

Majú skvelý vkus a keď môžu, obklopujú sa prepychom a dobrým jedlom. Tiahne ich to ku kultúre a vzdelaní, pričom sa v týchto sférach často profesionálne realizujú. Vždy keď môžu, pomôžu. Hovoria za ne viac činy ako slová. Tých utrúsia len poskromne.

A čo tienisté stránky Prasaťa? Niekedy sú tieto osoby príliš dôverčivé, čo môže nahrávať všelijakým odkundesom.

prasa

Tiež za negatíva možno považovať váhavosť, občasnú zaťatosť, ba dokonca kde-tu pochytí ľudí narodených v rokoch Prasaťa aj zúrivosť. Niekedy len ťažko dokážete odhadnúť, kedy prekračujete pomyselné hranice, za ktorými sa stáva z mierumilovného, srdečného a rozumného Prasiatka zúrivá divá svinka.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.