REKLAMA

Horoskop na rok 2024 na základe nášho zverokruhu sme si už detailne prešli TU. Lunárny kalendár, ktorým sa riadi čínsky horoskop, je však odlišný od toho solárneho. Má viacero špecifík a jedným z nich je aj pohyblivý Nový rok. Veľkolepo oslavovaný tradičný čínsky sviatok Nového roka vrcholí spravidla na pätnásty deň po jeho príchode Lampášovým festivalom.

Kedy bude vítať čínska komunita príchod roka 2024? Podľa nášho kalendára je to až vo februári 2024, keď sa končí vláda vodného Zajaca, resp. Králika. Aby sme boli konkrétni, čínsky nový rok 2024 sa začína 10. februára prvým novoluním po zimnom slnovrate a končí 28. januára 2025, kedy prejde do roku Hada.

Čo nám napovedá čínsky horoskop 2024 pod vplyvom dreveného Draka? No, v každom prípade to nie je krehké a milé zvieratko, ktoré v mnohých ľuďoch evokuje nehu a potrebu opatery, ako to bolo v prípade Zajaca. Rok 2024 je pod jeho mocným krídlom Draka a sľubuje nám čas plný energie, obnovy a nádeje. Prečítajte si, čo nám prinesie.

Čínsky nový rok 2024 a 12 lunárnych znamení

Čínsky lunárny kalendár sa riadi 12-ročným cyklom. To znamená, že každý lunárny rok patrí jednému zvieraťu, resp. znameniu, a to určuje celkový charakter tohto obdobia. Ich poradie je nasledujúce. Prvý je potkan, ktorý podľa legendy svoje prvenstvo získal vďaka prefíkanosti. Zviezol sa totiž do kráľovstva Nebeského cisára, ktorý usporiadal súťaž s mnohými prekážkami, na chrbte byvola. Potkan tesne pred vstupom zoskočil z byvola a dostal sa doň ako prvý. Ďalej po potkanovi nasledoval byvol, potom tiger, zajac, drak, had, kôň, koza, opica, kohút, pes a dvanástku zvierat čínskeho zverokruhu napokon uzatvorilo svojím príchodom prasa.

Okrem spomínaného ku každému lunárnemu roku prináleží a aj konkrétny živel – drevo, oheň, zem, kov alebo voda. Komplexnosť čínskeho horoskopu dopĺňa i energia jin a jang. Rok 2024 podľa čínskeho lunárneho kalendára reprezentuje konkrétne drevený Drak.

Neprehliadni: Feng Šuej a peniaze: Tieto drobné zmeny prinesú bohatstvo

čínsky nový rok 2024 draka

Drevený/zelený Drak 2024 – symbol sily a nekonečna

Drevený Drak, ako strážca roku 2024, prichádza s chrlením noviniek a silou, ktorá môže mnohé zmeniť. V čínskej mytológii je Drak symbolom sily, šťastia a nekonečných možností. A drevo, ako jeden z piatich elementov, predstavuje rast, flexibilitu a život. Keď tieto dve sily spojíme, môžeme očakávať rok, ktorý nám prinesie dynamiku a možnosť zrealizovať sny a ambície. 

Predstavte si draka, ako sa šplhá po strome života. Jeho šupiny zelenajú ako listy na jar, jeho oči žiaria ako prvý lúč slnka, ktorý preniká cez koruny stromov. Jeho prítomnosť dodáva odvahu všetkým, ktorí majú pocit, že ich ciele sú príliš vysoko. Drevený Drak nás učí, že s dostatočnou vierou a vytrvalosťou sa môžeme vyšplhať aj na tie najvyššie konáre osudu. V roku dreveného Draka bude každý z nás pozvaný, aby nasadol na jeho mohutný chrbát a nechal sa uniesť na cestu plnú dobrodružstiev. Pre jednotlivé znamenia čínskeho zverokruhu to bude znamenať rôzne výzvy a požehnania.

V roku dreveného Draka urobia dobre všetci tí, ktorí sa nechajú uniesť vetrom zmeny. Nastal čas otvoriť myseľ novým možnostiam a vymoženostiam (najmä technologickým). 

Tiež ťa zaujme: Kompletný karmický horoskop: Spoznaj svoju hlavnú úlohu v tomto živote

čínsky horoskop draka 2024 charakteristika

Je tiež isté, že sa ozve karma a kto si čo nasadil, to si bude žať. Veľký význam bude mať pre každé znamenie urobenie si poriadku, a to ako v domácnosti, papieroch a podobne, tak aj vo vzťahoch v prioritách…

Nechajme sa inšpirovať dračou energiou, aby sme mohli rásť a rozvíjať sa s rovnakou odvahou a silou, akú má drevený Drak. A pamätajme, že aj keď je rok 2024 pod jeho vplyvom, je to naša vlastná vôľa a rozhodnutia, ktoré nakoniec utvoria našu životnú cestu.

Čínsky horoskop 2024 pre znamenie Potkan

Rok narodenia: 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020

Rok Draka prinesie šťastie vo väčšine životných aspektov všetkým tým, ktorí sú narodení v čínskom horoskope v znamení Potkana. Môžu očakávať, že ich intelekt a šikovnosť budú osvetlené žiarou Draka, čo im pomôže dosiahnuť úspech v oblastiach, v ktorých predtým možno váhali.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Potkana?

Osoby v znamení Potkana charakterizuje činorodosť, dávka prešpekulovanosti a nepochybne aj nenútený šarm. Okrem šarmu je v nich aj kusisko odhodlania dosiahnuť svoje ciele. Samozrejme, svojským prešibaným spôsobom.

Sú to nepochybne skvelí hospodári, takže gazdinky z roku Potkana patria medzi tie naozaj top, dokážu napríklad aj takmer „z ničoho“ navariť. Kým druhí ešte špekulujú, čo a ako urobiť, ľudia narodení v roku Potkana už konajú. Pričom sú to vskutku prezieravé stvorenia. Komunikácia je ich mimoriadne silnou stránkou. Vďaka nej väčšinou dosiahnu to, po čom túžia.

Medzi ich temnejšie stránky patrí to, že niekedy príliš „tlačia na pílu“, keď chcú druhým vnútiť svoje predstavy a taktiež majú značné rezervy v ohľaduplnosti. 

myš potkan čínsky horoskop

Čínsky horoskop 2024 pre znamenie Byvol

Rok narodenia: 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021

V zásade každý Byvol pocíti v roku 2024 stabilizačnú energiu dreva. Tá podporí Byvolov v ich prirodzenom hľadaní bezpečia a taktiež dopomôže k prosperite. Rok Draka im môže priniesť nové príležitosti pre ich finančnú aj emočnú pohodu.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Byvola?

Byvol v zásade nie je revolucionár, ale tradicionalista. Väčšiu váhu ako silné slová majú pre Byvola konkrétne činy. Je to pragmatik. Vo všeobecnosti je pre Byvolov v čínskom zverokruhu typická pracovitosť, cieľavedomosť, trpezlivosť, vyrovnanosť, praktickosť a čestnosť.

Byvol je silné znamenie a znesie toho naozaj veľa. Dokonca ani nečaká chválu a uznanie. Pozor však na tohto trochu ťažkopádneho dobráka. Keď sú totiž prekročené isté hranice, môže sa i inak trpezlivý a rozvážny Byvol zmeniť na nebezpečného tvora.

Deje sa tak najmä v prípadoch, keď je tlačený do zásadných a veľkých zmien. Podobne reaguje aj na nespravodlivosť a neustále citové zraňovanie. To sú takzvané červené vlajky, ktoré dokážu u Byvola podnietiť útočnú náladu.

byvol čínsky zverokruh
Čo sa týka negatívnych stránok povahy Byvolov, nemali by ste od nich čakať zmysel pre humor. Nesú v sebe tiež istú dávku fanatizmu a upätosti. K negatívnym znakom patrí i tvrdohlavosť a sklony k pomstychtivosti.

Čínsky horoskop 2024 pre znamenie Tiger

Rok narodenia: 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022

Čínsky horoskop na rok 2024 prináša Tigrom impozantnú odvahu. Dariť sa im bude v kariére, ale i vzťahy prejdú pozitívnymi zmenami. Samozrejme, vyžadovať si to bude povestný zápal Tigra pre vec. V roku 2024 môžu nájsť pre svoj záujem nové teritóriá. Drak im dodá silu, aby prekonali aj prípadné prekážky s gráciou a odhodlaním.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Tigra?

Tiger praje kreativite, inováciám a celkovo zmenám. Vo všeobecnosti im čínsky horoskop priraďuje také pozitívne vlastnosti, ako je odvaha, dynamika, vášeň či schopnosť viesť druhých. 

Ľudia v znamení Tigra sú zvyčajne prirodzenými autoritami s magnetickou charizmou a sebavedomým vyžarovaním. Tiger je v čínskom horoskope tak trochu nežný i vrtkavý dravec s ambíciami.

Samozrejme, ľudia v znamení Tigra majú aj svoju tienistú stránku. Pravidlá im veľa nehovoria (pokiaľ ich nevytvorili oni), radi ich porušujú. A nielen v detskom veku majú sklon k neposlušnosti a bláznivým nápadom. 

znamenie tiger

Akí sú ľudia v čínskom znamení Zajaca?

Aká je charakteristika ľudí, ktorí sa narodili v týchto rokoch pod vládou Králika? Vo všeobecnosti im čínsky horoskop priraďuje také pozitívne vlastnosti, ako je obratnosť, opatrnosť či vytrvalosť. Jeho povaha je zosobnením nielen opatrnosti, ale aj rozumnosti. O každom svojom kroku premýšľa viackrát, váži si bezpečnosť a predvídateľnosť výsledkov svojich rozhodnutí.

Má sklon k analytickému mysleniu a každú situáciu dokáže posúdiť s chladnou hlavou a rozvahou. Táto jeho vlastnosť mu prináša rešpekt a obdiv v kruhoch, kde sa cenia pokoj a uvážlivosť.

Neraz sa aj ich vášnivosť môže prejaviť nie najvhodnejším impulzívnym konaním. Sú to podnetné osobnosti, ktoré trendy nenasledujú, ale sami ich razia a už len svojou prítomnosťou výrazne zasahujú do osudov druhých ľudí.

Čínsky horoskop 2024 pre znamenie Králik/Zajac

Rok narodenia: 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023

A čo čaká zajace podľa čínskeho horoskopu v roku 2024? Tento rok môže byť pre nich obdobím, keď sa ich snaha o harmóniu a estetiku zmení na viditeľné a uchopiteľné výsledky. Keď sa ich umelecké a tvorivé snahy konečne dočkajú uznania.

Na druhej strane, akonáhle sa ocitne v prostredí, kde dominuje súťaživosť a agresivita, cíti sa nepríjemne. Súťaživosť a agresivita totiž idú ruka v ruke s tlakom a stresom, ktorému sa on snaží vyhnúť. Aj risk je pre neho cudzím pojmom. A jeho najväčším nepriateľom je nepredvídateľnosť. Nepredvídateľná okolnosť alebo situácia je ako

Ľudia v znamení Zajaca sú zvyčajne jemnými ľuďmi s vyberaným, no nie príliš okázalým vkusom. Králikov príbytok je spravidla elegantný a dýcha prívetivosťou a pohodou.

Vybrali sme: Spoznaj svoj šťastný deň na výhru aj úspešné činy podľa horoskopu

králik zajac

Zajace sa podľa čínskeho zverokruhu snažia vyhýbať davom, zato ale radi pohostia svojich priateľov a budú s nimi viesť dlhé a plodné debaty.

REKLAMA

Aj Králiky majú svoje tienisté stránky. Napríklad sa snažia akýmkoľvek spôsobom vyhnúť všetkým konfliktom, čo však môže byť i na škodu. Niekedy môžu ľudia v znamení Zajaca pôsobiť namyslene, no je to len dojem. V skutočnosti sú v strehu, preto u druhých zanechávajú i pocit odmeranosti, no nie je to nič osobné. Je to ich prirodzené nastavenie. V rodinnom kruhu a pri priateľoch sa zo Zajaca stáva štedrá, láskavá a dobré rady poskytujúca osoba so sklonom k pedantnosti a dodržiavaniu tradícií.

Čínsky horoskop 2024 pre znamenie Drak

Rok narodenia: 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Čínsky horoskop 2024 predpovedá energickým Drakom úspešnú dráhu. Najviac sa bude dariť v práci, no tešiť sa môžu aj na mnohé osobné víťazstvá. Pokiaľ sa nenechajú uniesť negatívnymi výbušnými emóciami, užijú si jeden z najlepších rokov svojho života.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Draka?

Vo všeobecnosti priraďuje čínsky horoskop ľuďom narodeným v rokoch Draka také pozitívne vlastnosti, ako nadšenie, odvaha a sila. Sú to rodení vodcovia a tešia sa prirodzenej autorite. V rodine aj v práci sú tými, kto udáva smer.

Tryská z nich energia, čo sa niekedy prejavuje aj v negatívnom zmysle prílišnou hlučnosťou a teatrálnosťou. To však patrí k ich ohnivej náture. Rodina a priatelia Draka musia byť zhovievaví, inak to nefunguje.

Drak bez vysokých ambícií nie je skutočným drakom. Ich aureolu neporaziteľnosti a výnimočnosti dokresľuje zvyčajne pevné zdravie. 

drak

Čínsky horoskop 2024 pre znamenie Had

Rok narodenia: 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Had, hoci obvykle preferuje ticho a pokoj, môže nájsť v roku 2024 nových spojencov a príležitosti pre svoju múdrosť a strategické myslenie. Hlavnou víziou roka by malo byť pre Hada udržanie zdravého balansu medzi prácou a zábavou. V oboch prípadoch totiž dokáže ísť za hranu, čo nie je udržateľné. 

Akí sú ľudia v čínskom znamení Hada?

Aj keď hady u nás v západnej spoločnosti nemajú najlepšiu povesť, v čínskej kultúre sú považované za múdre a užitočné zvieratá. Ľuďom narodeným v rokoch Hada sa tiež pripisujú vlastnosti, ako je rozvážnosť, intuitívnosť a bystrosť.

Sú to väčšinou pôvabní a milí ľudia, no majú aj svoje tienistejšie stránky, ku ktorým patrí domýšľavosť, chamtivosť a niekedy i lenivosť a prílišná pohodlnosť.

Pravdou ale tiež je, že príliš dôverčiví ľudia by si mali radšej držať od Hadov odstup. Keď totiž zavetria slabosť, radi ju využijú vo svoj prospech. A keď majú príležitosť, veľmi radi sa k druhým správajú ako panovníci, na ktorých treba „robotovať“.

had zverokruh

Čínsky horoskop 2024 pre znamenie Kôň

Rok narodenia: 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Pre Koňa bude rok dreveného Draka znamenať, že jeho neustála túžba po slobode a dobrodružstve bude môcť dosiahnuť nové dimenzie. Je to čas zoznámiť sa s doposiaľ neznámym a využiť energiu Draka na to, aby sa dostal tam, kam si vždy želal.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Koňa?

Slobodumilujúce osoby narodené v rokoch Koňa sa vyznačujú vyberaným štýlom, presvedčivosťou, samostatnosťou i výkonnosťou.

Väčšinou sú to úspešní jedinci, ktorí ale potrebujú udávať tón a nemôžu byť zviazaní konvenciami, pravidlami či netolerantnými šéfmi.

Pokiaľ sú ľudia v tomto znamení nešťastní a ich ciele nenaplnené, prederú sa na povrch aj ich negatívne stránky, akými sú vzdorovitosť, bezohľadnosť a sebectvo. Inak sú veľmi praktickí až pragmatickí. Väčšiu váhu majú pre ne výsledky, ako cesta za nimi, preto by im mali ich blízki ukazovať aj druhú stránku života.

kôň v čínskom zverokruhu

Čínsky horoskop 2024 pre znamenie Koza

Rok narodenia: 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Aj keď rok 2024 nebude pre ľudí narodených v rokoch Kozy ukážkový, prinesie im mnohé cenné skúsenosti. Kozy môžu pocítiť, že ich kreativita a empatia sú viac oceňované, keďže drevený Drak podporuje všetko, čo je živé a plné citu. V oblasti práce a financií sa im bude dariť nadštandardne dobre.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Kozy?

Ľudia v tomto znamení majú radi bezpečie a istoty. Majú mnoho pozitívnych vlastností, ako napríklad nápaditosť, tvorivosť, vytrvalosť či mierumilovnosť.

Sú to ideálni zamestnanci, ako podnikateľom sa im väčšinou nedarí. Čo však hrá v ich neprospech, je fakt, že nemajú v žiadnom prípade ostré lakte, aby seba a svoje skvostné nápady dostali do povedomia.

Ich prívetivá a vrúcna povaha dokonca podnecuje ohnivejšie a dravšie typy, aby ich ochotu využili. Okrem toho by sme na zoznam nedostatkov mohli pripísať pesimistickejšie nastavenie, pomalosť, nepraktickosť a prílišnú bojazlivosť.

koza

Čínsky horoskop 2024 pre znamenie Opica

Rok narodenia: 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

V roku 2024 čínsky horoskop nadeľuje ľuďom narodeným v týchto rokoch dostatok hojnosti, šťastia a vrúcnych medziľudských vzťahov. Opice s ich prirodzeným dôvtipom a zvedavosťou môžu objaviť nové spôsoby, ako sa dostať k úspechu, a to aj tými najnečakanejšími cestami.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Opice?

Bezprostredné Opice si získavajú ľahko srdcia druhých ľudí. Aké sú ich najlepšie stránky? Okrem priateľskosti a otvorenosti je to zaiste aj štipka prefíkanosti a schopnosť improvizácie. Taktiež sú to vtipné a horlivé bytosti s vodcovskými sklonmi.

K zvyčajným nedostatkom opíc patrí ich urečnenosť, egoizmus, bezzásadovosť i isté sklony k podvádzaniu. Zvyčajne ale, keď sa Opiciam neudeje nič extrémne zlé, sú to milé a svedomité stvorenia a ich tienisté stránky sa neprejavia, prípadne len v obmedzenej miere.

Je preto celkom dôležité, aby viedli naplnený život s občasnou drobnou neplechou a hravým nazeraním na svet, keďže sú to večné deti. A ich vnútorné dieťa je naozajstným pokladom, čo zaiste potvrdia priatelia aj rodina ľudí narodených v rokoch Opice.

Čítaj: Jin a jang symbol (Yin-yang): Jeho význam v kontexte zdravia a vzťahov

opica

Čínsky horoskop 2024 pre znamenie Kohút

Rok narodenia: 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Ľudia v znamení Kohúta by mali špeciálne v roku 2024 dbať na zharmonizovanie súkromného života s tým pracovným. Kohút, ktorý sa vždy snaží byť v centre pozornosti, môže v roku 2024 získať nové pódiá, na ktorých môže predviesť svoje schopnosti a talenty.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Kohúta?

Kohút, ako by ste mohli predpokladať, je tak trochu hlučný a rád sa vystatuje. Miluje všetky druhy noviniek a ide si za svojím hlava-nehlava, nech by to už bolo čokoľvek.

V spoločnosti je pomerne obľúbený, a to aj vďaka svojmu zmyslu pre humor. Taktiež rád oslňuje, a to nielen svojimi radami a skúsenosťami, ale aj pozlátkom, ako je super auto či najmódnejšie oblečenie. Vkus mu isto nikto neuprie. K dobru mu slúži aj jeho pružnosť, nadšenie a úprimnosť.

Na druhej strane v ňom drieme dávka arogantnosti, panovačnosti a pýchy. Tie sa z času na čas prejavia a spôsobujú zlú krv v medziľudských vzťahoch.

kohút

Čínsky horoskop 2024 pre znamenie Pes

Rok narodenia: 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Ľudia narodení v rokoch Psa si budú rok 2024 vychutnávať, i keď to nemusí zo začiatku vyzerať ružovo. Psy, ktorých lojalita a ochota pomáhať sú ich základnými hodnotami, môžu konečne pocítiť, čo to je, keď ich úsilie konečne prináša plody a keď sú ocenení.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Psa?

Aj keď prirodzené životné nastavenie ľudí narodených v rokoch Psa je pomerne bojovné a očakávajú sprisahanie a zlo na každom kroku, v zásade sú to oddané, statočné, verné a poctivé bytosti. Sú pohltení životom a najmä povinnosťami, preto na seba a svoje potreby často zabúdajú.

Keď toho však majú príliš a jedného dňa pretečie pohár trpezlivosti aj Psovi, i keď sa môže javiť, že niečo také nie je možné, dokáže poriadne pohrýzť.

V slabých chvíľkam sa tiež môžu do popredia predrať aj negatívne vlastnosti psov, ako je prílišná neistota, cynizmus, nespoločenskosť, netaktnosť a prehnaná kritickosť. Pokiaľ ale nie je naštrbená ich sebadôvera a majú čas na seba a svoje koníčky, zvládajú aj väčšie problémy ľavou-zadnou. 

pes čínske znamenie

Čínsky horoskop 2024 pre znamenie Prasa 

Rok narodenia: 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Prasce, ktoré sú známe svojou dobrosrdečnosťou a štedrosťou, môžu očakávať, že im drevený Drak prinesie rok plný pohody a uspokojenia ich túžob. Najmä podnikatelia sa môžu tešiť na zvýšenie ziskov. Dariť sa však bude aj na poli lásky a vzťahov ako takých.

Akí sú ľudia v čínskom znamení Prasaťa?

Poctivci narodení v rokoch Prasaťa potrebujú v živote istotu a bezpečie. Neboja sa tvrdej práce a medzi ich ďalšie pozitíva patria svedomitosť, galantnosť, kultivovanosť a úprimnosť. Majú skvelý vkus a keď môžu, obklopujú sa prepychom a dobrým jedlom.

Tiahne ich to ku kultúre a vzdelaniu, pričom sa v týchto sférach často profesionálne realizujú. Vždy keď môžu, pomôžu. Hovoria za ne viac činy ako slová. Tých utrúsia len poskromne.

A čo tienisté stránky Prasaťa? Niekedy sú tieto osoby príliš dôverčivé, čo môže nahrávať všelijakým odkundesom. Tiež za negatíva možno považovať váhavosť, občasnú zaťatosť, ba dokonca kde-tu pochytí ľudí narodených v rokoch Prasaťa aj zúrivosť.

prasa

Niekedy len ťažko dokážete odhadnúť, kedy prekračujete pomyselné hranice, za ktorými sa stáva z mierumilovného, srdečného a rozumného Prasiatka zúrivá divá svinka.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.