Lunárny kalendár, ktorým sa riadi čínsky horoskop, je odlišný od toho solárneho. Má viacero špecifík a jedným z nich je aj pohyblivý Nový rok. Veľkolepo oslavovaný tradičný čínsky sviatok Nového roka vrcholí spravidla na pätnásty deň po jeho príchode Lampášovým festivalom.

Kedy bude vítať čínska komunita príchod roka 2022? Podľa nášho kalendára je to až vo februári, keď sa končí vláda kovového Byvola a na trón zasadá vodný Tiger. Aby sme boli konkrétni, čínsky nový rok 2022 sa začína 1. februára a skončí 21. januára nasledujúci rok. Čo nám napovedá čínsky horoskop pod vplyvom vodného Tigra? Prečítajte si, čo nám prinesie.

Čínsky nový rok 2022 a 12 lunárnych znamení

Čínsky lunárny kalendár sa riadi 12-ročným cyklom. To znamená, že každý lunárny rok patrí jednému zvieraťu, resp. znameniu, a to určuje celkový charakter tohto obdobia.

Tip od nás: Na čo je dobrý extrakt z pijavice lekárskej?

Ich poradie je nasledujúce. Prvý je potkan, ktorý podľa legendy svoje prvenstvo získal vďaka prefíkanosti. Zviezol sa totiž do kráľovstva Nebeského cisára, ktorý usporiadal súťaž s mnohými prekážkami, na chrbte byvola. Potkan tesne pred vstupom zoskočil z byvola a dostal sa doň ako prvý. Nasledoval byvol, potom tiger, zajac, drak, had, kôň, koza, opica, kohút, pes a dvanástku zvierat čínskeho zverokruhu napokon uzatvorilo svojím príchodom prasa.

Okrem spomínaného ku každému lunárnemu roku prináleží a aj konkrétny živel – drevo, oheň, zem, kov alebo voda. Komplexnosť čínskeho horoskopu dopĺňa i energia jin a jang. Rok 2022 podľa čínskeho lunárneho kalendára reprezentuje konkrétne vodný Tiger.

Tiež ťa zaujme: Podrobný ročný horoskop pre jednotlivé znamenia zverokruhu

čínsky nový rok 2022 znamení

Vodný Tiger 2021 – symbol kreativity a dynamiky

Ťažkopádnejšieho Byvola vystrieda dynamický a spontánny Tiger. Ten praje kreativite, inováciám a celkovo zmenám. Nemali by sme sa preto báť vydať i na úplne novú cestu, či už sa to týka podnikania, ale i realizácie akýchkoľvek snov, hoci by sa niektoré mohli javiť i trochu uletené. V každom prípade, i veľmi vysoké ambície majú v roku 2022 svoje miesto a šancu na naplnenie. A to platí predovšetkým pre tých, ktorí sa odhodlajú vyjsť z kúta do centra a intenzívne sa zapoja do diania. No a keďže je Tiger veľký šťastlivec, mali by ste staviť na to svoje šťastie a zistiť, kde a v akom okamihu ho zachytiť. Vďaka šťastiu sa mnohým ľuďom úplne zmení život. S prípadnými peňažnými výhrami však nakladajte uvážlivo. 

Akí sú ľudia v čínskom znamení Tigra?

Nielen rok 2022, ale aj 1950, 1962, 1985, 1974, 1961, 1986, 1998 či 2010 patria k rokom Tigra, a to pod vplyvom striedajúcich sa živlov. Aká je charakteristika ľudí, ktorí sa narodili v týchto rokoch pod vládou Tigra?

Vo všeobecnosti im čínsky horoskop priraďuje také pozitívne vlastnosti, ako je odvaha, dynamika, vášeň či schopnosť viesť druhých. Ľudia v znamení Tigra sú zvyčajne prirodzenými autoritami s magnetickou charizmou a sebavedomým vyžarovaním.  Tiger je v čínskom horoskope tak trochu nežný i vrtkavý dravec s ambíciami.

Neprehliadni: Feng Šuej a peniaze: Tieto drobné zmeny prinesú bohatstvo

čínsky horoskop na rok 2022

Samozrejme, ľudia v znamení Tigra majú aj svoju tienistú stránku. Pravidlá im veľa nehovoria (pokiaľ ich nevytvorili oni), radi ich porušujú. A nielen v detskom veku majú sklon k neposlušnosti a bláznivým nápadom. Neraz sa aj ich vášnivosť môže prejaviť nie najvhodnejším impulzívnym konaním.

Sú to podnetné osobnosti, ktoré trendy nenasledujú, ale sami ich razia a už len svojou prítomnosťou výrazne zasahujú do osudov druhých ľudí. Ako napovedá povaha Tigrov, rok 2022 bude naozaj zaujímavý a nudiť sa rozhodne nebudeme. Pokiaľ do života zahrnieme viac spontánnosti a tvorivosti, posilníme vládnucu energiu vodného Tigra, čo by nám malo priniesť dobro a prosperitu. Skúsite to?

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.