REKLAMA

Auto v sne má o dosť iný význam ako autobus v sne. Každý dopravný prostriedok preto snár vykladá osobitne. Čo ale majú všetky sny o dopravných prostriedkoch spoločné? Poukazujú metaforicky na životnú cestu, a to ako v dobrom, tak aj v zlom. Záleží od mnohých snových okolností a nuáns, či sa zo sna o autách, autobusoch, prípadne lietadlách či lodiach tešiť, alebo sa radšej psychicky predpripraviť na horšie chvíle.

Pravdepodobne už asi tušíte, že pokazené i ukradnuté auto a nebodaj autonehoda budú mať v snári nie najšťastnejšie interpretácie. Poďme sa ale na to pozrieť detailne a postupne. Sny o autách vedia prekvapiť aj pozitívnymi vyhliadkami. Určite netreba zabudnúť, akú farbu malo auto v sne a tiež, ako ste sa vlastne cítili počas jazdy autom, či už ako šofér alebo spolujazdca.

Symbolika auta v sne

Len v skratke ešte doplníme, že okrem metafory životnej cesty v sebe auto v sne nesie symbol sociálnej masky. Teda niečoho, čo ukazujeme na verejnosti, v kontakte s druhými ľuďmi. Nie je teda jedno, či v sne sedíme v starom vraku alebo v luxusnej limuzíne, to je asi jasné. Napokon aj typ auta prezrádza, ako sa štylizujeme pred druhými. Požičané drahé auto signalizuje falošné sebavedomie, pozlátko, malomeštiactvo a podobne.

A keďže je auto osobný dopravný prostriedok, do popredia sa derú v takýchto snoch aj individuálne špecifiká a intenzívne emócie viac ako pri iných, teda pri hromadných dopravným prostriedkoch, ako je napríklad autobus alebo lietadlo.
snár auto kľúče od nového auta
Teraz sa ale pozrime bližšie na konkrétne činnosti a detaily, ktoré v snoch o autách zohrávajú pri interpretácii zásadnejší význam a nemali by ste ich prehliadnuť.
Zľavy na pobyty v zahraničí

Jazda v aute – boli ste šofér alebo spolucestujúci?

Auto v sne, konkrétne miesto v ňom počas jazdy, dokumentuje zreteľne, či je u vás prítomná závislosť na druhých. Inak povedané to, akú mieru kontroly máte nad svojím životom. Sedeli ste počas jazdy autom v sne na zadnom sedadle? V tom prípade s vysokou pravdepodobnosťou nemáte svoj život pod kontrolou a riadi vás niekto druhý. Máte zásadný problém so sebavedomím.

Podobné je to aj v prípade, ak v aute na mieste spolujazdca počas jazdy spíte. A celkovo, pokiaľ aj sedíte počas jazdy autom v sne vedľa šoféra, znamená to, že dávate takpovediac kormidlo do rúk druhým ľuďom. Nechávate o sebe rozhodovať a možno sa bojíte zobrať zodpovednosti za svoj život do vlastných rúk.

Najideálnejší výklad sa viaže na situáciu, ak v sne šoférujete vlastné auto. Sny o šoférovaní auta odkazujú na vašu cestu k dospelosti, zodpovednosti a samostatnosti.

Snáre taktiež vykladajú riadenia auta v sne ako prejav dobrodružnej a nebojácnej povahy. Svoj život v takomto prípade máte pod kontrolou, alebo minimálne chcete a cieľavedomo pracujete na tom, aby to tak bolo. Vaše ambície a ašpirácie bývajú častou súčasťou takéhoto typu snov, hoci len v náznakoch a letmých obrazoch.
šoférovanie jazda autom v sne snár

Zavolali ste si taxi alebo ste sa viezli v taxíku?

Táto predpoveď taktiež nadväzuje na vyššie spomínané. Teda či ste boli autom vezení alebo ste sedeli za volantom. V prípade taxíka sú častejšie sny o tom, že je snívajúci pasažierom. V menšej miere sa môže snívať aj o tom, že je snívajúci taxikár.

Pokiaľ ste si v sne zavolali taxi, pravdepodobne si potrebujete v realite vyžiadať pomoc od iných ľudí, inak sa nepohnete vpred. V pozícii taxikára vám takýto sen zas pripomína, že niekto vo vašom okolí potrebuje pomoc. 

Existujú aj výklady, konkrétne pri snoch, v ktorých sa už veziete v taxíku, že niekto sa vás pokúša oklamať či podviesť. Mali by ste sa zamyslieť nad dôveryhodnosťou ľudí okolo vás.

REKLAMA

Stvrdli ste v zápche alebo máte pred sebou širokú rovnú cestu?

Autom v sne môžete brázdiť široké voľné ulice, ale taktiež uviaznuť v zápche. Aká je interpretácia? Sen o bezproblémovej jazde takmer prázdnou vozovkou veľa naznačuje o samotnom snívajúcom a jeho veľkom sebavedomí. Je si istý, že ho nič nezastaví v jeho plánoch. Zatiaľ čo snívajúci v zápche zaiste prežíva nepríjemné pocity, ktoré sú naviazané na problémy z reality. Zápchy signalizujú, že niečo mu bráni v napĺňaní cieľov. Teda doslova a do písmena mu niečo zásadné stojí v ceste, spomaľuje.

Čo znamená nabúrať auto v sne a aká je interpretácia pokazeného auta?

Medzi naozaj nepríjemné sny o autách patria rôzne kolízie, zápchy, nehody, nabúranie vozidlom a podobne. Je to vlastne opak bezstarostnej jazdy autom, kedy šofér riadi vozidlo bezpečne a obratne. To je obraz progresu, úspechu a šťastia.

Vyššie spomínané nešťastné situácie sú zas spojené s nezdarom, stratou správnej životnej cesty a neprekonateľnými či minimálne zásadnými prekážkami.

Dokonca aj dlhé parkovanie, resp. státie na mieste, keď sedíte v aute, je spojené so životnou stagnáciou. Na neschopnosť pohnúť sa vpred a ťažkosti ukazujú aj sny o dopravných zápchach. Možno len potrebujete zorientovať sa v otázkach, ktoré sa objavili počas vašej jazdy životom, no možno sú vaše hodnotové priority v ohrození a vy neviete, čo a hlavne ako ďalej.

Nabúrať auto v sne môžete aj vtedy, keď je pokazené, napríklad nefungujú brzdy. Tento druh závady odkazuje rovnako na neschopnosť pohnúť sa vpred, ale v tomto prípade sú zrejmou príčinou vlastné toxické emócie, predovšetkým zžieravý strach a úzkosť. Tým, že nemáte pocity pod kontrolou, aj metaforické nabúranie auta naznačuje, že s tým treba akútne niečo robiť. Inak môžete škodiť nielen sebe, ale aj druhým.

Autonehoda má v snári jasný výkričník

Vyvrcholením negatívnych situácií v snoch o autách je autonehoda. Podľa snára nielen nabúrané auto navodzuje úzkosť a pocit zraniteľnosti, ale samotná situácia havárie ešte viac stupňuje hrôzu negatívnych vnútorných pochodov.

V živote prežívate intenzívne napätie a stres, ktoré podvedomie zrkadlí v sne o havárii celkom zreteľne. Možno ste už na pokraji vyhorenia a možno vám so situáciou, ktorá sa vám javí ako neprekonateľná, nemá kto pomôcť a ani poradiť. V takejto situácii sa nebojte poprosiť o pomoc a prípadne sa obrátiť na psychológa.

Horiace auto v sne, ktoré sa môže ale nemusí týkať priamo havárie, je zrejmým signálom, že ste stratili kontrolu nad životnou situáciou. Pravdepodobne vás prevalcovali emócie.

Oprava auta v sne

Je zrejmé, že ak sa vám v sne podarí auto opraviť, či už vlastnoručne alebo v servise (to prvé má väčšiu váhu), úspešné prekonanie strastí a prekážok na seba nenechá dlho čakať. 

Vaša vôľa je silná. A rovnako nezlomná je aj vnútorná motivácia pohnúť sa vpred z miesta, na ktorom už nechcete trčať ani minútu navyše. Teda naštartovať sa a rýchlo vyraziť smerom od stagnácie a úpadku k naozaj šťastnejším a pozitivitou prežiareným zajtrajškom.
pokazené narazené auto oprava

Ako vykladá snár sen o ukradnutom aute?

Aby bolo jasné, ukradnúť auto v sne alebo byť o auto okradnutý, je zrejmý rozdiel. A sa vám snívalo, že ste auto ukradli, zamyslite sa nad tým, či ste si nepripísali zásluhy niekoho druhého na svoj vrub. Pravdepodobne pôjde o pracovnú oblasť.

Na druhej strane, pokiaľ vám v sne bolo auto ukradnuté, cítite sa akoby obratý o svoju sociálnu masku. Teda to, čo vás definovalo navonok smerom k druhým. Možno to nebola autentická identita a pomyselne sa rozplynula v nejakej ťažšej medziľudskej interakcii. No na tento sen sa viažu aj také nepriaznivé životné situácie, ako je strata zamestnania, preradenie na nižšiu pracovnú pozíciu či dokonca rozvod alebo osobný bankrot.

Ako interpretovať červené, biele a čierne auto v sne?

Z hľadiska farebnosti sú v snoch o autách kľúčové najmä tri konkrétne, a to biela, čierna a červená. Prejdime na ich analýzu.

Interpretácia auta s červenou farbou

Červené auto v sne prináša nový vietor, zmenu, a to najmä pozitívneho charakteru. Červená vibruje silnou priebojnou, niekedy sa môže zdať, že až agresívnou energiou.

V každom prípade, s červeným autom v sne, pokiaľ nedôjde k nehode ani inému zádrheľu, smerujete k naplneniu tých absolútne najvyšších ambícií. Rýchle a výkonné či konkrétne športové auto tento výklad ešte podčiarkuje.

sny o autách dopravná zápcha výklad

Čierne auto v sne

Čierne auto v sne nemá takú temnú interpretáciu v snároch, ako možno predpokladáte, nakoľko čierna sa väčšinou spája so smútkom či dokonca nebezpečenstvom. V kariérnom aspekte je však čierna farba auta dokonalou.

Ide o reprezentatívny vizuál, pričom rýchle a nové čierne auto je vyslovene signálom dosiahnutia úspechu, slávy, bohatstva. Pozor ale, opakom vyššie spomínaného je staré či pokazené čierne auto. V tomto prípade vám okolnosti nedovolia vychutnávať si úspech, alebo sa na obzore objavia nepriatelia, ktorí si ho prisvoja, prípadne hodia do cesty neprekonateľné prekážky.

Biele auto v sne

No a napokon biele auto v sne možno vnímať pozitívne, pokiaľ obľubujete zmenu a novinky vo vašom živote. Ak sa vám snívalo o bielom aute, niečo v tomto zmysle na vás osud chystá.

Samozrejme, pre ľudí, ktorí majú radi svoj zabehaný systém to asi nebude dobrá správa. V každom prípade niečo staré vo vašom živote skončí, aby bolo nahradené novým, či už projektom, vzťahom, sociálnym statusom, miestom pobytu…

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.