REKLAMA

Výzor človeka v snoch je pre výklad mimoriadne dôležitý, ako sme si už mnohokrát v našich snároch potvrdili, posledne to bolo pri analýze snov, v ktorých sa objavujú a kľúčovú úlohu zohrávajú nechty. Pre správnu a čo najpresnejšiu interpretáciu je podstatný každý detail. Témou dnešného snára je oblečenie, ktoré ani nemožno považovať za detail, ale akési východisko. Niečo, na čom možno stavať celý výklad sna. Čo teda znamená konkrétne oblečenie či šaty v sne? Biele svadobné šaty, vyzývavé červené šaty, smútočné či formálne oblečenie, prípadne šaty roztrhané, špinavé, tesné alebo naopak čisté, luxusné a dobre padnúce? Tiež je rozdiel, keď šaty len vidíte, alebo si ich skúšate, šijete či dokonca periete.

Oblečenie a šaty v sne – východisková symbolika

Hovorí sa, že šaty robia človeka, a takto to doslova platí aj v snoch o oblečení. Či u sa v sne hanbíte za otrhané, prípadne špinavé šaty, alebo sa vystavujete na obdiv v luxusnom kúsku či si skúšate formálne oblečenie, tieto snové obrazy odrážajú do veľkej miery pocit, ako sa vnímate a prezentujete v spoločnosti. 

Šaty v sne sú teda akýmsi vzorom spoločenskej masky, ktorú človek nosí v bežnom živote, alebo akú by chcel mať.

Oblečenie v snoch ešte viac podčiarkuje a odráža osobnosť snívajúceho, jeho túžby, ale aj odpor k niečomu či niekomu, a k tomu vie o ňom a jeho vnútornom nastavení prezradiť aj veci, ktoré si nielenže neuvedomuje, ale sú pred ním skryté.

Práve preto je snár o šatách, či všeobecne o oblečení veľavravný a jednotlivé výklady si zaslúžia pozornosť. Poďte sa teraz detailnejšie zahĺbiť do interpretácií toho, čo znamenajú šaty v sne v rôznych podobách, prevedeniach, stavoch či farbách. 

Čo znamená skúšať si šaty alebo si aj oblečenie kupovať?

Proces skúšania šiat, napríklad v obchode v kabínke, znamená, že si budete musieť vybrať, ako sa budete prezentovať. Aký budete chcieť urobiť dojem napríklad na pohovore, alebo na nádejného partnera. Pozor na to, aby ste zostali sami sebou a zachovali si autentickosť.

Prezliekanie sa tak môže signalizovať zmenu správania v spoločnosti. Meníte si šaty, lebo chcete vystupovať v inom svetle, v inom kontexte.

Samotný nákup šiat v sne možno interpretovať ako vynaloženie značného úsilia na posilnenie si svojej pozície v spoločnosti, resp. napredovanie v kariérnom rebríčku.

Tiež ťa zaujme: Skúsiš diétu a chudnutie podľa znamenia? Tu je návod

šaty v sne skúšanie prezliekanie

Čo znamená nevhodné alebo špinavé oblečenie v sne?

Ako ste si už mali možnosť prečítať, šaty v sne poukazujú na spoločenský status. Pokiaľ sa teda človek počas snívania vidí v otrhanom alebo nevhodnom oblečení, v ohrození je práve tento aspekt. Spolu s týmto snom vystupujú do popredia pocity, ako je zahanbenie, strach či úzkosť.

Sen o otrhanom, nevhodnom či zašpinenom oblečení často snívajúceho upozorňuje na to, že sa svojmu okoliu buď vôbec neprispôsobuje a „vytŕča z radu“, alebo sa mu prispôsobuje až príliš. No a napríklad sen, v ktorom dochádza priamo k potrhaniu a ničeniu oblečenia, napríklad behom lesom alebo spadnutím do mláky a podobne, je jasným odkazom na spoločenskú dehonestáciu.

Nosiť oblečenie naruby sa tiež dotýka interpretácie s ohrozením reputácie, a to konkrétne v súvislosti s takzvaným praním špinavej bielizne na verejnosti.

Pozri tiež: Výklad ohňa v sne aj horiaceho oblečenia

Pranie, šitie a žehlenie má tiež svoj samostatný význam

So šatami sa spájajú aj také aktivity, ako je ich pranie, žehlenie a šitie. Pranie špinavého oblečenia môžeme interpretovať ako snahu napraviť si poškodenú povesť a urovnať naštrbené vzťahy. Žehlenie zas symbolizuje okrem urovnávania vzťahov aj možný posun na spoločenskom rebríku. Šitie a plátanie možno dať rovnako do kontextu polepšenia si v sociálnom okruhu, a to vďaka svojej vlastnej intenzívnej snahe.

Čo špeciálne znamená detské a pánske oblečenie?

Snár rozlišuje aj medzi oblečením učeným pre dámy, mužov a deti. Vo väčšine prípadov sa šaty a celkovo sny o šatách dotýkajú viac žien. To ale neznamená, že o šatách a napríklad aj o ich nakupovaní nemôžu snívať aj muži a samostatný výklad má i pánske a detské oblečenie.

Nové oblečenie mužského rázu, ako je oblek s nohavicami, symbolizuje úspech v podnikaní. Samozrejme, toto platí aj v dámskom prevedení o kostýme. Mužské oblečenie, ktoré si obliekajú ženy, väčšinou znamená emancipáciu a snahu presadiť sa v mužskom svete.

snár nákup oblečenia sako nohavice

Ženské oblečenie na mužovi zas hovorí o túžbe muža pochopiť ženské ponímanie sveta a jej fungovanie v ňom. Muž v bielom v snoch ženy ale nie je väčšinou dobrým znamením a prináša do života chorobu.

Detské oblečenie symbolizuje nevinnosť. Príprava väčšieho množstva detského oblečenia, tzv. výbavička, znamená tehotenstvo a očakávanie nového člena rodiny.

Šaty v sne podľa farby

Pri analýze oblečenia v sne je mimoriadne dôležité zahrnúť do nej aj konkrétnu farbu odevu. Snáre sú pri výklade farieb šiat rozporuplné. Pokiaľ ale vychádzame z podvedomia človeka, ktoré v kontexte s oblečením vyplavuje na povrch najmä spokojnosť alebo nespokojnosť so svojím postavením v spoločnosti, je pre nás pri výklade dominantná najmä túžba, nedostatok a naplnenie nenaplnenej potreby v tomto smere.

Najčastejšie sa v snoch o šatách objavujú farby ako čierna, biela a červená. Tie si aj snívajúci najlepšie pamätá, prirodzene im prisudzuje väčší význam. My sa však okrem nich pozrieme aj na ostatné, nemenej dôležité farby.

Vyber si: Šperk podľa znamenia zverokruhu

REKLAMA

Čo znamenajú žlté šaty v sne?

Aj keď zvyčajne ide pri slniečkovej žltej o optimistickú farbu, v snári o žltých šatách to také veselé nie je. Žltá chce svojou iskrivosťou zdôrazniť a poukázať na faloš vo vašom blízkom okolí.

Je pravdepodobné, že budete musieť bojovať, prípadne už bojujete s ohováraním, odhaľujete neúprimnosť a klamstvá. Majte oči otvorené a radšej si veci overujte, ako by ste mali zostať nemilo prekvapení a sklamaní. Mať tromf v rukáve sa zaiste oplatí.

Červené šaty v sne

Kupovali ste si alebo ste si obliekali v sne červené šaty? Táto výrazná farba vášne v takomto prípade kompenzuje nedostatok emócií vo vašom živote. Možno túžite po novej láske alebo jej upevnení. Hľadajte vo svojich sociálnych kontaktoch vrelosť, otvorenosť. Komunikujte a vďaka rozhovoru s blízkymi lepšie zistíte, čo vám momentálne tak veľmi chýba.

Na druhej strane môže červená farba reprezentovať aj nervozitu až agresivitu. Príliš veľa červenej teda nie je najšťastnejším znamením. Napríklad sen, v ktorom si zo seba trháte červené šaty, znamená, že sa chcete zbaviť práve týchto negatívnych aspektov osobnosti.

červené dlhé šaty v sne

Modré šaty ako protiklad červených

Zatiaľ čo človeku snívajúcom o červenom oblečení chýba v živote viac dobrých emócií, obliekanie alebo kupovanie modrých šiat v sne znamená kompenzáciu racionálneho aspektu. Snár poukazuje na nutnosť pozrieť sa na veci s chladnou hlavou a nenechať sa strhnúť emóciami.

Sivé a čierne šaty v sne alebo smútočné šaty

Kúpa šedých odevov v snoch poukazuje na rutinu a každodennú fádnosť. Sivé šaty teda nie sú žiadnym extrémnym šťastím. No na druhej strane, niekto možno sníva o rutine, pokiaľ aktuálne prežíva príliš búrlivé obdobie. V tom prípade je sivá farba akýmsi „úkrytom“ pred nestabilitou, resp. výber šedivých šiat v sne je snahou o zastabilizovanie sa v neistom svete. Podobne funguje aj hnedá farba.

Vyslovene čierna farba na šatách evokuje smútok. Ten môže byť v živote snívajúceho už prítomný alebo k nemu ešte dorazí smutná správa. Pokiaľ si snívajúci čierne šaty v sne prezlieka, prípadne dochádza nejakým spôsobom k ich likvidácii, pravdepodobne sa smútok rýchlo rozplynie.

Sny o bielych šatách

Sny o bielych šatách musíme rozdeliť na tie, v ktorých ide len o klasické biele šaty a oblečenie, a potom tie, v ktorých to nie je len taký obyčajný biely odev, ale šaty svadobné. Biela je farbou nevinnosti, a tak by sa podľa všetkého chceli cítiť ľudia, ktorí si v sne kupujú biele šaty. Aj slávnostné šaty bývajú väčšinou bielej farby, takže si k tomu treba pripočítať slávnostný pocit.

Pravdepodobne sa snívajúci oblečený v bielom odeve chystá na niečo výnimočné vo svojom živote. Nie je vylúčené ani to, že sa chystá na svadbu, ale skôr ako hosť. No pokojne to môže byť aj promócia, skúšky na vysokú školu, pohovor do zamestnania a podobne.

Vidieť svadobné šaty v sne – znamenie radosti?

Svadobné šaty sú samostatnou kategóriou bielych šiat. V sne snívajúceho vykazujú svadobné šaty jeho enormnú snahu, aby bol v spoločnosti plne akceptovaný a jeho osobnostný štít bol čistý ako čerstvo napadaný sneh.

Viac sa dočítaš: Snár: Svadba a sobáš v sne – čo znamenajú?

snár šaty svadobné výklad čo to znamená

Skôr ako na svadbu poukazujú svadobné šaty na naozaj výnimočnú udalosť v živote človeka, v ktorej je mimoriadne podstatné renomé daného snívajúceho. Žeby vstup do politiky? Samozrejme, pre niekoho je takouto udalosťou práve svadba. Takže ani ona nie je vylúčená.

Donáška kvetov a darčekových boxov kdekoľvek a kamkoľvek v rámci Slovenska >>>

Čo hovorí snár o zelených šatách?

Zelená ako farba nádeje prináša pozitívne vízie aj do života snívajúceho o zelených šatách. Nádej je začiatkom, no nasledovať by malo i naplnenie prianí a víťazstvo.

Ružové a kvetované šaty

Aj keď by sa mohlo javiť, že jemná ružová a kvety na oblečení nemôže signalizovať žiadnu hrozbu, opak je pravdou. Takéto šaty v sne totiž môžu poukazovať na naivitu snívajúceho. Takže buď na jednej strane je naivný a náchylný „sadnúť na lep“ klamárom a podvodníkom, alebo sa v sne do týchto odevov oblieka preto, lebo nechce vidieť realitu, prípadne by sa rád zbavil zodpovednosti.

Schudnúť sa dá aj s chuťou. Vyskúšajte tento unikátny nápoj. Je to proteínový kokteil s obsahom vlákniny a rastlinných extraktov na podporu chudnutia. Ako dosiahnuť peknú postavu? S KetoSlim vám to pôjde naozaj ľahšie. Pochváľte sa čoskoro fit figúrou. Prečítajte si recenzie TU a získajte aj ďalšie tipy na prípravu.

Oblečenie, v ktorom sa cítite dobre kontra nepohodlné šaty

Šaty v sne by sme mali interpretovať nielen z hľadiska farby či druhu, ale celkom významným faktorom výkladu je i to, ako ste sa v nich cítili. Pokiaľ ste v sne pociťovali nepohodu, teda boli šaty príliš malé, úzke či naopak príliš veľké, teda nepasovali, je to znamenie nespokojnosti.

Človek snívajúci o nepohodlnom oblečení pravdepodobne nie je spokojný s aktuálnou životnou situáciou týkajúcou sa jeho spoločenského života. Naopak, človek užívajúci si v sne dobre pasujúce pohodlné ošatenie, sa i v bežnom živote cíti ako ryba vo vode a v spoločnosti vyslovene hviezdi.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.