REKLAMA

Sny o vajíčkach v sebe nesú silnú symboliku. Analýza týchto snov, či už ide o to, že ste vajce v sne videli, alebo s ním nejak manipulovali (napríklad varili, rozbíjali či napríklad zbierali vajcia), býva dosť podstatná. Výklad sna o vajci totiž môže pomôcť pochopiť veci, ktoré sa v realite dejú a tiež si urobiť prípadný plán, ako nastávajúce situácie zvládnuť. Väčšinou ide o pomerne kľúčové životné záležitosti. Čo teda znamená vidieť vajce v sne – slepačie, prepeličie či iné, napríklad aj hadie alebo korytnačie? A ako si vykladať vajíčka v hniezde, liahnutie z vajca či rôzne spôsoby narábania s vajcami? Poďme na to pekne postupne.

Symbol vajíčka je veľmi silný – čo reprezentuje?

Ako sme spomínali, symbol vajíčka, ktorý je spájaný okrem iného aj s jarným obdobím a konkrétnejšie s Veľkou nocou, má veľký význam. Dáva sa do súvisu so znovuzrodením a je akousi metaforou na krehkosť života. Okrem kresťanskej symboliky, keď vajce možno vykladať ako podobenstvo na zatvorený hrob Ježiša Krista, z ktorého vstal z mŕtvych, je vajce prítomné aj v mnohých pohanských rituáloch plodnosti a bohatstva. Kúzelná moc vajíčka sa využívala aj v milostnej mágii. Žĺtok si už v dávnoveku ľudia spájali so slnečným božstvom.

Vajíčko ako také evokuje dobrú energiu, dokonca sa rituálne vajíčka zakopávali okolo domov, aby odrážali zlo, prípadne sa škrupiny vajíčok zaorávali do brázd, aby bola dobrá úroda. Z tohto aspektu by teda aj sny s vajíčkami mali byť predovšetkým pozitívne a povzbudivé. Je to tak? Ako si vykladať vajce v sne v rôznych situáciách?

čo znamená vidieť vajce v sne

Vidieť vajce v sne

Ako vždy prízvukujeme, pocity, ktoré počas snívania aj po prebudení máte, navedú na ten správny smer výkladu, a to nielen v tomto konkrétnom prípade sna o vajci. Berte to do úvahy. Základný význam sna, v ktorom vidíte vajce, je predznamenanie počatia a plodnosti. No nielen doslovne, ale aj v prenesenom význame – teda ide aj plodnosť v práci či v umeleckej činnosti. Snáre spomínajú v tejto súvislosti okrem úspechu v práci, prírastku do rodiny aj prípadnú svadbu. To by bolo k pozitívnym interpretáciám, ktoré sú v súvislosti s vajíčkami v sne aj najbežnejšie. Pretože v zásade je vajce v sne pozitívnym symbolom. Predstavuje niečo vzácne, zárodok budúcnosti, perspektívnosť plánov.

Môžeš si tiež prečítať: Snár: Svadba a sobáš v sne – čo znamenajú?

Pokiaľ ale počas snívania dominujú nepríjemné pocity, výklad môže byť naozaj nepriaznivý – napríklad vo vašej blízkosti osirie dieťa, prípadne sa matka bojí ponechať dieťa a uvažuje nad interupciou. Sen o záprdku v niektorých prípadoch signalizuje, že dieťa, ktoré sa má narodiť, môže mať ochorenie, o ktorom zatiaľ nemusia rodičia a ani samotný lekár vedieť.

Čo znamená dostať vajíčko alebo vajíčka zbierať?

Dostať vajce v sne od priateľa znamená posilnenie kamarátstva, dôkaz o jeho pevnosti. Ak dostanete vajíčko v sne od svojej lásky, môže to znamenať zásnuby, sťahovanie sa k sebe či iný výrazný posun v partnerskom vzťahu.

Zbieranie vajec v sne je naproti predošlému výkladu znamením, že sa budete musieť poriadne zapotiť, kým urobíte dôležité rozhodnutie. Nie je vylúčené, že je potrebná celková zmena pohľadu na život, svet a vzťahy. Za svoju snahu o vnútornú metamorfózu však budete odmenení. Čím viac vajec v sne nazbierate, tým lepšie.

Čo znamená kupovať vajcia, mať veľa vajec a jesť ich?

Veľa vajec v sne signalizuje radosť a prílev financií. Jesť vajíčka napovedá rovnako o tom, že vo vašom živote bude hojnosť a dostatok všetkého po materiálnej stránke. 

Keď ich kupujete, zaslúžite sa o výrazné zlepšenie vlastnou činnosťou (nový úspešný projekt, nová práca a pod.), pokiaľ ste z vajíčok pripravovali jedlo, pravdepodobne bude za výrazným zlepšením stáť šťastná udalosť (napr. výhra v lotérii). 

REKLAMA
varenie vajec v snoch

Báť sa, že sa vajíčka rozbijú a samotné rozbitie vajec v sne

Krehkosť vajec, uvedomenie si tejto skutočnosti v sne a panika spojená s ich hypotetickým rozbitím môžu predstavovať strach snívajúceho o seba, o svojich najbližších a kľúčové hodnoty, ktoré dávajú jeho životu zmysel. Je to hlboké uvedomenie si toho, čo konkrétne človek potrebuje chrániť a posilňovať.

Ak ste mali takýto sen, pravdepodobne sú vaše priority dobre utriedené a viete, čo máte robiť, no v napredovaní vás môže príliš paralyzovať strach. Ak sa sníva o tom, že človek vajcia rozbíja, môže to znamenať potrebnú obeť na dosiahnutie cieľov. Prasknuté vajce v sne zas naznačuje nedostatok sebadôvery.

...

Ako vykladať rôzne druhy vajec v snoch?

Náš výklad snov o vajciach sa týka primárne slepačích vajíčok, ktoré spájame hlavne so šťastím a prosperitou v materiálnom zmysle. Sny o prepeličích vajciach, ale aj vajíčkach drobných spevavcov sa viažu skôr na myšlienky, vnútornú obrodu a napredovanie (ale aj stagnáciu), ako na materiálne okolnosti.

Nezvyklé sny o korytnačích vajíčkach v piesku signalizujú hlavne veľa peňazí. Tie však pravdepodobne tak ako rýchlo pritečú, tak aj odtečú. A ak sa vo vašich snoch objavili vajíčka hadie (alebo napríklad aj vajíčka hmyzu), asi máte strach. 

Najmä v prípade, ak sa hadov naozaj bojíte a nemali by ste plaza dobrovoľne ako domáce zvieratko. Dajte si pozor, aby vás strach v živote a v konkrétnych situáciách zbytočne nespomaľoval a nezväzoval. Možno vám chýba nadhľad a všetko beriete až smrteľne vážne.

Vybrali sme: Snár: Aký had v sne nie je pohromou? Žltý, čierny alebo biely?

had sa liahne z vajca výklad

Výklad o vaječných škrupinách v snoch

Sny o škrupine z vajíčka môžu predstavovať bariéru, emocionálny múr, ktorý si staviate v úsilí zabrániť vnútornému zraneniu. Škrupiny v každom prípade poukazujú na zraniteľnosť, precitlivenosť a emocionálne ťažkosti. Kráčať po vaječných škrupinách – to je niečo ako „našľapovanie po mínovom poli“. Bojíte sa presadiť, utekáte pred konfliktom? V tom prípade to neprinesie nič dobré.

Čo hovorí snár o vyliahnutí z vajíčka?

Držali ste v ruke vajíčko, z ktorého sa vyliahlo kuriatko? Gratulujeme! Ide o mimoriadne pozitívny signál. Znamená či už veľké šťastie, veľkú výhru, prípade i slávu.

Mimoriadne symbolický je sen o vlastnom vyliahnutí a rozbíjaní škrupiny zvnútra, ktorý hovorí, že sa vnútorne oslobodzujete, opúšťate staré a prekonávate prekážky, ktoré bránia v ďalšom raste.

Hniezdo s vajíčkami s sne možno poukazuje na vašu tendenciu usadiť sa a založiť si rodinu, pričom práve v tomto konaní vidíte svoje veľké životné šťastie. 

Môže sa hodiť: Čím nahradiť vajce na potretie, v koláči či do fašírok? Náhrady, ktoré si obľúbiš

vajíčka v hniezde zniesla sliepka

Sen o vajíčkach v hniezde v každom prípade znamená novú kapitolu vo vašom živote. A pravdepodobne aj istú túžbu po komforte, pohodlí a zabezpečení.

Použité zdroje:

[1] Denisa Fulmeková: Magická sila sviatkov (Tradície a čary v kolobehu roka), Slovart Bratislava 2014.  

[2] Tatiana Bedušová: Snár (Ťaháky z vesmíru), Ikar Bratislava 2013

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.