Reč snov je symbolická a my sa vám ju odkrývame pomocou komplexných snárov. Dnes sa pozrieme bližšie na to, čo znamená, keď hlavnú úlohu plnia nechty v sne. Či už sú krátke, dlhé alebo polámané a špinavé – každé majú svoj špeciálny význam a výklad.

V niektorých ohľadoch sú však výklady o častiach tela podobné. Keď si napríklad prečítate snár o zuboch alebo výklad snov o mihalniciach, zistíte isté spoločné znaky. Akýsi všeobecný rámec, ktorý však v nasledovných riadkoch prekročíme detailnejšou analýzou.

Akú symboliku nesú nechty v sne?

Tak ako napríklad zuby či vlasy v sne a ich stav odzrkadľujú stav zdravia dotyčného snívajúceho, do istej miery to platí aj pri nechtoch. No nejde len o to, či sú nechty v sne upravené, špinavé, zdevastované alebo ste počas spánku podstupovali manikúru.

Tak ako pri každom sne, tak aj v tomto prípade si treba všímať pocity, s ktorými ste sa zobudili. Aj pekné, dlhé a pestované nechty totiž môžu vyvolávať negatívne emócie. Berte ich teda do úvahy pri komplexnom výklade sna.

Chcete chrániť svoje bunky pred voľnými radikálmi? Je vaším cieľom normalizovať hladinu cukru v krvi, podporiť imunitu i správne trávenie? Nielen s tým pomôže prémiový doplnok výživy 100 % šťava z aloe vera – Aloe ADVANCE.

Okrem stavu zdravia sny o nechtoch odzrkadľujú často i úroveň sebavedomia či spoločenský status. Poukazuje sa na radikálnejšie posilnenie sebavedomia alebo sa týmto spôsobom chce do pozornosti dostať jeho výrazné zníženie a oslabenie. Ktoré situácie v sne o nechtoch by ste nemali prehliadať? Ide najmä o nasledovné.

Čo znamená, keď zohrávajú v sne úlohu krátke alebo dlhé nechty

S úrovňou sebahodnotenia snívajúceho má výrazne do činenia dĺžka nechtov v sne.

Tie krátke odkazujú skôr na skromnosť a utlmenie ega. Nie vždy je to škodu, ale inokedy to vie hraničiť až s neúnosným  podceňovaním sa. V niektorých prípadoch extrémne krátke nechty môžu poukazovať na smútok zo situácie, v ktorej ste sa ocitli.  

Neprehliadni: Farba vlasov podľa znamenia zverokruhu: Vieš, ktorá je tvoja?

snár nechty v sne

Veľmi dlhé nechty zas signalizujú, že to so svojím sebavedomím tak trochu preháňate. Krotiť by ste mali nielen ego, ale i silné vášne a výdavky.

Polámané, špinavé nechty či zlomený necht – hotové nešťastie?

Asi úplne prirodzene vám v kontexte škaredých nechtov počas snívania napadne aj nie úplne priaznivá budúcnosť. A do veľkej miery to tak veru aj je.

Zatrhnutý či rovno zlomený necht odkazuje na negatívne náhle zmeny, a to najmä vo finančnej a kariérnej sfére. Výrazný nedostatok v materiálnej oblasti je spojený aj s trhaním nechtov.

Samozrejme, ako sme už spomínali vyššie, akékoľvek nechtové deformity aj zlú farbu. obhryzenie či napadnutie plesňou možno interpretovať i z hľadiska zdravotnej stránky, čo v tomto duchu neveští nič dobré.

Okrem chorôb a finančných zlyhaní však špinavé či polámané nechty neraz signalizujú zákernosť v medziľudských vzťahoch. 

Neprehliadni: Tu nájdeš svoj kľúč k odomknutiu brány sebarozvoja v kariére

škaredé nechty v sne

Často je to aj v kontexte zníženia sebavedomia, teda istej potupy, ohovorenia a podobne zo strany druhých. Špinavé nechty = hanba.

V tých najhorších prípadoch môže ísť dokonca o mix všetkého spomínaného. Preto pozor na ľudí, s ktorými ste v kontakte. Obozretní by ste mali byť aj pri podávaní informácií o sebe.

Čo podľa snára znamená odpadnutý necht?

Špeciálnu pozornosť si v snári zaslúži odpadnutý necht, a to komplet odpadnutý, teda nejde len o odstrihnutú časť z neho. Tento výjav v sne konkrétne predpovedá koniec dlhodobého vzťahu.

Nemusí ísť len o milostný či manželský vzťah končiaci rozchodom či rozvodom, ale aj o dlhoročné priateľstvo. Sen s odpadnutým nechtom je akýmsi posledným výkričníkom, kedy ešte môžete pre záchranu vzťahu urobiť niečo zásadnejšie a vyhnúť sa tak jeho prerušeniu.

...

Hryzenie nechtov

Obhrýzanie nechtov patrí taktiež do kategórie škaredo vyzerajúcich pazúrikov, no samotná aktivita ich hryzenia v sebe nesie ešte ďalšie zásadné posolstvo. Jednak človek, ktorý si v sne obhrýza nechty, trpí na nízke sebavedomie, no a v druhom rade ešte k tomu „znemožňuje“ sám seba a svoju snahu. Napríklad tak, že zbytočne
stráca čas nepodstatnosťami, vyberá si zlé spôsoby, ako dosiahnuť svoje ciele a podobne.

Strihanie alebo lakovanie? Úprava nechtov v sne prezradí veľa

So sebavedomím snívajúceho má veľa do činenia najmä úprava nechtov v sne. Zveľaďovanie nechtov je spájané väčšinou s pozitívnymi momentmi a zlepšením situácie v živote. Či už ide o posilnenie sebavedomia alebo naštartované ozdravné procesy tela. Zaraďujeme sem ako manikúru, tak aj pedikúru, pilníkovanie a lakovanie nechtov.

Ak si v sne lakujete nechty, viete, čo chcete a veríte v seba. No pozor, pokiaľ lakom prekrývate nie vábne vyzerajúci povrch nechtov, ide o tendenciu prikrášľovať svoj život navonok pred druhými a vydávať sa za niekoho, kým nie ste.

Pilníkovanie a ošetrovanie nechtov má v sebe zahrnutú aj túžbu po relaxe. A vidieť v sne svoje pekne upravené nechty hovorí ako o dobrom psychickom, tak aj fyzickom stave bez ochorení. 

Najlacnejšia profesionálna manikúra i pedikúra TU >>>

strihanie nechtov v sne

Jediné, čo by mohlo mať výraznejšiu negatívnu konotáciu v kontexte úpravy nechtov je ich strihanie. Pokiaľ striháte alebo vidíte strihať nechty príliš nakrátko, prípadne dôjde k nepríjemnému zastrihnutiu do kože, signalizuje to vyvolanie hádky alebo finančnú stratu.

Na červeno nalakované nechty v snoch

Aj farba, ktorú ste si zvolili na lakovanie nechtov v sne, môže prezradiť o vašej budúcnosti a rozpoložení čosi navyše. Výber sýteho červeného odtieňa pravdepodobne znamená, že ste v plnom nasadení a nebojíte sa ani prípadných prekážok na ceste za vašimi vysnenými cieľmi.

Pokiaľ vidíte na červeno nalakované nechty na druhej žene v sne, zbystrite, môže ísť o vašu úhlavnú rivalku.

Pokiaľ o žene s dlhými červenými nechtami sníva muž, väčšinou to znamená vzrastajúcu túžbu po dotyčnej osobe, no taktiež jeden z výkladov hovorí o nebezpečenstve a riziku úrazov.

Čo znamená lesklá kovová farba laku na nechtoch?

Lesklé zlaté alebo strieborné nechty napovedajú o veľkom význame, ktorý snívajúci pripisuje jeho pozícii v spoločnosti a bohatstvu. Pokiaľ si snívajúca žena v sne lakuje takouto farbou svoje nechty, znamená to, že je pre ňu dôležitejšie „pozlátko“ a to, ako veci vyzerajú, než to, akými v skutočnosti sú. Pozor na sebaklamy, ktoré sa časom nepríjemne vypomstia.

Výklad tmavých lakov na nechtoch

O sklamaní, nepriateľstve a podrazoch zas hovoria tmavé laky na nechty, ktorými si snívajúca osoba lakuje nechty, prípadne ich vidí na nechtoch niekoho iného. Môže ísť o farby čierne, tmavomodré, šedé i hnedé.

A čo nechty na nohe?

V zásade o nechtoch na nohách počas snívania platí to isté, čo o nechtoch na rukách. Pri nich však treba doplniť, že zle vyzerajúce a choré nechty sa viac viažu na zdravotné problémy súvisiace s fyzickým alebo emočným vyčerpaním. 

Najlacnejšia profesionálna manikúra i pedikúra TU >>>

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.