REKLAMA

Dnes si analyzujeme sny s kameňmi, ktoré sa môžu objavovať naozaj v rôznorodých kontextoch. A to počínajúc obrovskými prírodnými kameňmi, skalami cez štrk, kamennú dlažbu až po šperky s drahými kameňmi. Poďte sa pozrieť na to, čo znamenali presne tie vaše kamene v sne. Kráčali ste po nich alebo ste ich mali v ústach? Samozrejme, že vie zavážiť aj jeden kameň v sne. Čím väčší, tým zásadnejší význam prináša do vášho života. Hádzali ste ho, opracovávali alebo ste videli náhrobný kameň?

Čo znamenajú kamene v sne – základné východisko         

S kameňmi v sne sa spájajú najmä prívlastky ako ťažký, hriešny, odvážny, ale aj agresívny. Lepšiu špecifikáciu zaistí zapamätanie si a analyzovanie konkrétnej situácie v sne. A samozrejme, dôležitý je aj pocit, ktorý máte tesne po prebudení sa. Kamene okrúhle, väčšie skaly či štrk – všetko toto obsahuje nasledujúci snár. V každom prípade sa však po snoch s kameňmi odporúča väčšia opatrnosť a prezieravosť ako zvyčajne.

V ktorých prípadoch hrozí trápenie? Prvým je zaiste hádzanie kameňov

Kameň v sne sa objavuje najčastejšie v prípade ťažkostí, preto aj začneme negatívnymi výkladmi. Hádzanie kameňov alebo kameňa sa takmer jednotne v snároch interpretuje ako zapríčinenie hádky. Očakávať by ste teda mali spor.

Keď kamene hádžete vy, spôsobíte hádku alebo niekoho odsúdite. Pokiaľ uvidíte nejakú inú osobu hádzať kamene, spor začne s najväčšou pravdepodobnosťou práve ona. Svetlou výnimkou je hádzanie kameňa do vody, ktoré sa spája s hojnosťou a prosperitou.

Pozri tiež: Snár: Akvárium v sne – rozbité či s množstvom rybičiek? 

hádzanie kameňa v sne

Kamene vo vode

A keď sme už pri hádzaní kameňov do vody, špeciálnu pozornosť si zaslúžia kamene vo vode, a to či už v jazere, alebo v rieke. Ak ste videli kamene v sne na dne vodného zdroja, vaše podvedomie vám signalizuje prichádzajúce nebezpečenstvo. Dajte si pozor na detaily a drobnosti, ktoré môžu v realite odhaliť všetky prípadné riziká. A predovšetkým sa neponáhľajte. Napríklad s podpisom zmlúv.

Kráčanie po kameňoch

Ani chôdza po kameňoch v sne neznamená nič pekné. Na obzore sú komplikácie a trápenie. Kráčanie po dlažobných kameňoch k tomu prináša aj nevyhnutnosť voľby, uprednostnenie jedného a zavrhnutie druhého smeru v živote.

Kráčanie po štrku alebo kamienkovej pláži signalizuje predovšetkým množstvo drobných problémov. Všetky spolu budú mať ohromujúcu silu.

Taktiež zaujme: Snár: Pozri, čo znamená alkohol v sne

REKLAMA

Veľký kameň v sne verzus malé kamienky

Veľké prírodné kamene a skaly vyžarujú zo seba pokojnú energiu, no skrýva sa v nich aj nebezpečenstvo. Veľký balvan alebo jeho tlačenie (taktiež aj dolovanie rudy) môže signalizovať riziko vyhorenia z vysokého pracovného tempa bez oddychu.

Keď vidíte balvan blokujúci cestu, poukazuje to i na oslabené zdravie a chorobu. Ešte horší výklad odkazujúci až na smrť má sen o zakliesnení sa v skalách.

Podobná interpretácia súvisiaci s oslabením zdravia sa spája taktiež  so snom o malých kameňoch v ústach. Vždy, keď sú ústredným motívom sna malé kamienky, treba sa mať na pozore. V zásade totiž prinášajú množstvo drobných ťažkostí.

Neprehliadni: Poznáš blahodarne pôsobiaci šungit?

interpretácia sna balvan na ceste

Čo znamenajú kamene v sne uložené na sebe?

Kamene uložené na sebe môžeme interpretovať buď ako pomyselné hranice snívajúceho, a to ako fyzické, tak i psychické, alebo v druhom rade takýto „kamenný mužík“ poukazuje na neprebádanú cestu v živote snívajúceho. Tá predstavuje risk, ktorý však môže byť zavŕšený ziskom.

...

Náhrobný kameň – skutočne zlé znamenie?

Primárny výklad náhrobného kameňa v sne je smútok a strata. Pokiaľ však dokážete prečítať nápisy na náhrobku, môže to znamenať aj výzvu podvedomia, aby ste sa „navrátili ku koreňom“, resp. k múdrosti predkov.

Iný význam má sen, v ktorom sa nachádzate pod kameňmi. Nemusí ísť vyložene o hrob. Stačí, aby ste nimi boli pokrytí. Podľa baby Vangy sa čoskoro budete zodpovedať za svoje činy, a to ako dobré, tak aj zlé.

Pozitívne vykladané sny o kameňoch

Vedzte, že okrúhle kamene v sne vyžarujúce ženskú energiu majú oveľa optimistickejší náboj ako tie hranaté a ostré.

Vyslovene pozitívne interpretácie sa konkrétne viažu na drahé kamene a kamene tvoriace súčasť šperkov. Vo všeobecnosti však, či už v šperku, alebo bez neho, vykladajú snáre polodrahokamy a drahokamy počas snívania ako šťastný element. 

Ďalšia interpretácia: Snár: Zuby v sne – sú naozaj postrachom?

drahé kamene snár

Čím sú kamene v sne drahocennejšie, tým je väčšia šanca na bezproblémový život v hojnosti. Najlepší je teda v tomto duchu úplne jednoznačne diamant, ktorý signalizuje stabilitu a lásku. 

Nezaostáva ani rubín prinášajúci do života šťastie. Dokonca rubín v sne naznačuje, že snívajúci o ňom dopomôže k šťastiu aj svojim blízkym. No a napríklad ruženín ako symbol lásky predpovedá nájdenie si svojej polovičky.

Pozor však na jedno, strata drahokamu či polodrahokamu v sne už nie je dobrým signálom. Spája sa ako s krádežou, tak aj klamstvom a potupou. 

No a ako posledný sen s pozitívnym výkladom spomenieme ten, v ktorom sú kamene opracovávané. Interpretovať to možno ako získanie finančného obnosu, a to najmä vtedy, keď kameň či kamene opracovávate v sne vy sami.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.