REKLAMA

Aj keď sa na našom webe venujeme viac skrášľovaniu a módnym trendom pre ženy, dnes si špeciálne posvietime na moderné pánske účesy. Pretože aj muži chcú byť zaiste trendy a hľadajú strihy pre kratšie i dlhšie vlasy. A ideálne niečo s minimálnou potrebou údržby.

Pokojne si tak môžete vybrať z nasledujúcich top strihov pre rok 2022, ktoré sme zozbierali zo sociálnej siete Pinterest, a ukázať zvolený účes pri nasledujúcej návšteve svojmu holičovi. Vlasoví stylisti majú totiž podľa ich vlastných slov najradšej názornú ukážku toho, čo chcete, aby vám vyčarili na hlave. A to hlavne preto, aby nedošlo k nedorozumeniam. Predsa len, nie všetci zákazníci ovládajú kadernícku terminológiu a fotka je tak najvhodnejší spôsob, ako čo najlepšie priblížiť svoju predstavu. Samozrejme, skúsený barber vám k tomu ešte poradí aj variácie, ktoré sa budú najlepšie hodiť k vašej tvári aj ku kvalite vlasov.

Odvážnejší páni, ktorí by radi zobrali svoju hrivu do vlastných rúk, môžu taktiež načerpať inšpiráciu. Stačí si z pánskych strihov vybrať ten ľahší a svojpomocné zveľaďovanie vzhľadu pri troche zručnosti a správnych nástrojoch taktiež nemusí dopadnúť zle. Napríklad taký klasický pánsky účes „na ježka“ nevyžaduje pokročilé kadernícke techniky a vystačíte si pri ňom s jednou dĺžkou. Nasledujúce moderné pánske účesy by ste však mali radšej prenechať na odborníka.

moderné pánske účesy

Foto: Pinterest

Moderné mužské účesy na rok 2022

Aj tento rok je pre moderné pánske účesy dôležitá precíznosť. Totiž i ten najležérnejší trendy účes by totiž mal byť  strihovo vycibrený, hoci na druhej strane vyžaruje uvoľnenosť. Takže ani ležérny nie je synonymom pre jednoduchý. V roku 2022 sa špeciálne dostávajú do popredia ofiny, kužeľovité strihy a efektné predelenia vlasov. 

Obľúbený účes do stratena v modernom ponímaní nie je len o dvoch dĺžkach vytvorených nožnicami či strojčekom, ako to napokon vidíte aj na fotkách. Dôležité je okrem „fade“ vzhľadu (smerom do stratena) zachovať i harmóniu s bradou. Tvary sú presne definované a dôraz sa kladie na samotnú textúru, ktorá sa dosahuje i prestrihávaním. Výsledkom by mal byť jednoducho upraviteľný účes, na udržiavanie ktorého vám postačí ráno len trochu stylingového produktu.

pánske účesy krátke boky

Foto: Pinterest

Moderné pánske účesy pre krátke vlasy

Pánske účesy s krátkymi bokmi sú moderné už nejakú tú dobu. Takzvaný Texture Crop sa drží na výslní s menšími obmenami. Typické sú pre tento strih dlhšie vlasy na vrchu hlavy a postupné skracovanie do stratena smerom nižšie. Túto základnú verziu možno vnímať ako trend posledných rokov.

Tiež ťa zaujme: Sóda bikarbóna na vlasy: Vyrieši nielen lupiny a mastné korienky!

Úžasne vyzerá pánsky strih Texture Crop najmä na hustých vlasoch. Na nich vynikne najlepšie jasne zrezaná línia medzi kratšími a dlhšími vlasmi. Je to výrazne oživujúci prvok.

pánske účesy pre krátke vlasy

Foto: Pinterest

Tento rok praje ešte viac experimentom, takže tí odvážnejší si môžu boky hlavy smerom k ušiam dať úplne vyholiť alebo dať urobiť zreteľnejší a priam do očí bijúci predel medzi dlhšou a kratšou časťou vlasov, ktorý môže mať nielen podobu rovnej či jemne zatočenej línie, ale pokojne môže ísť aj o niečo komplikovanejšie a nápaditejšie.

REKLAMA

Krátke boky a hranatejšia verzia ofiny alebo kontrast s dlhšími vlasmi?

Krátke boky sú typické aj pre ďalší variant vyššie spomínaného účesu. Ide o French Crop, ktorý môže mať modernú hranatejšie pôsobiacu ofinu. Aj väčšia dĺžka vlasov na vrchu hlavy vyzerá dobre, no základom zostáva výraznejšie skrátenie po bokoch, no najmä v zadnej časti smerom k zátylku.

moderné pánske strihy

Foto: Pinterest

Tento trendy pánsky účes vyzerá dobre aj na kučeravých vlasoch. Klasický Crop je tak trochu účes, ktorý by sme v minulosti nazvali „podľa hrnca“. Zastrihnuté ofinky sú mimoriadne IN. Krátke ofiny sa hodia mužom s vysokým čelom a tiež trojuholníkovým typom tváre. Necítite sa na to? Nevadí!

French Crop pánske účesy

Foto: Pinterest

Variant s „hranatou“ ofinou viete pokojne nahradiť jej ležérnejším dlhším a menej súmerným strihom. Messy pánske účesy vyzerajú prirodzene, vďaka čomu sú taktiež žiadané. Kvalitné prevedenie s fadom na bokoch i záhlaví a nožnicami precízne prestrihaný vrch hlavy je však nevyhnutnosťou. Ofina tak môže pôsobiť rozstrapatene, ale aj uhladene a nastylovane, a to podľa potreby a situácie. 

polodlhé pánske účesy s ofinou

Foto: Pinterest

Ako vidíte, upraviť do Cropu možno krátke, stredne dlhé, ba dokonca aj dlhé vlasy. Samozrejme, dĺžka zostáva najdominantnejšia na vrchu hlavy. Tam si môžete nechať i vyslovene dlhé vlasy. Ako ich ďalej upraviť?

Vybrali sme: Cesnakový olej a cesnaková voda na vlasy: Nečakané účinky!

Je zrejmé, že dlhé vlasy v hornej časti hlavy môžu byť na údržbu trochu náročnejšie. Zvoliť však viete pomerne jednoduchú úpravu, a to napríklad do chvosta alebo na tzv. samurajský štýl. To dodá vášmu vzhľadu výraznú dávku rebélie.

samurajské pánske účesy

Foto: Pinterest

Dlhšie vlasy na vrchu hlavy však viete upraviť aj na tzv. „prehadzovačku“, ktorá však postupne v trendoch odchádza do úzadia a páni sa držia skôr polodlhých a kratších strihov s fadom. Podobným vývojom prechádzajú aj trendy pri bradách, ktoré sa taktiež dostali na prirodzenejšiu a upravenejšie vyzerajúcu strednú až kratšiu úroveň.

mužské strihy s dlhými vlasmi

Foto: Pinterest

A čo oholená hlava?

Muži, ktorých trápi vypadávanie vlasov, no nielen oni, ocenia pánsky účes s nulovou údržbou. Oholená hlava dokáže priniesť sebavedomie a mužnosť. Tento radikálny strih môžu pokojne vyskúšať starší i mladší. Štýlová brada či podmanivé tetovanie sú k tomuto účesu – neúčesu skvelým doplnkom.

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.