REKLAMA

Máte doma kávovar na kapsuly? Pokiaľ áno, asi ste sa už zamýšľali nad tým, ako efektívne by ste mohli po ich použití spracovať tieto pekné kúsky hliníka. Áno, pestrofarebné tégliky do kávovaru nie sú plastové, ale hliníkové. Recyklácia je spolu s kávovou usadeninou vnútri takmer nemožná. Hoci niektoré značky už avizovali zber a následné využitie použitých kapsúl na kávu klasickou recyklačnou cestou.

Pokiaľ však máte chuť popustiť uzdu svojej fantázii, môžete si z kávových kapsúl zmajstrovať krásne doplnky. My vám prinášame celé priehrštie nápadov povyberaných z Pinterestu.

Reťaze so všestranným využitím

Ozdobnými reťazami zo stlačených kapsúl, ktoré napríklad variujete podľa farebnosti, môžete ozdobiť balkón a popritom s ich pomocou odplašiť holuby. Pokiaľ ich teda necháte povievať vo vetríku a vydávať zvuk. Na rozdiel od plastu je hliník odolným materiálom, ktorý len tak ľahko nevybledne a nezničí sa.

Foto: Pinterest

Krásne vyzerajú aj závesy z týchto reťazí, ktoré môžu predeľovať izby. Netradičné reťaze z kávových kapsúl však možno využiť aj ako alternatívu klasickej reťaze na vianočný stromček. V koláži nižšie môžete vidieť, že sa z nich dajú vytvoriť aj iné zaujímavé a vianočným časom dýchajúce dielka.

Foto: Pinterest

Kreácie na stenu či dvere

Z kávových kapsúl si dokážete stvoriť originálne obrazy nielen abstraktného charakteru, pokiaľ ste dostatočne šikovní. Okrem kapsúl ešte budete potrebovať tvrdý papier, rám a lepidlo. No pokiaľ sa nechcete obmedzovať rámom, pokojne si vytvorte dielo priamo na stene.

REKLAMA

Ďalšia inšpirácia: Veľkonočné dekorácie: Nabite svoj byt pozitívnou energiou

Foto: Pinterest

Z prázdnych kávových kapsúl, zapichovacieho základu na veniec a drôtikov či s použitím lepiacej pištole vyrobíte aj jarnú ozdobu na vchodové dvere. Stačí zo stlačených kapsúl vyformovaných na  lupienky vytvoriť kvietky a pozapichovať ich alebo nalepiť na základ, ktorý následne zavesíte.

Foto: Pinterest

Módne doplnky vo forme šperkov

Kapsulami z kávy si môžete zdobiť domácnosť, ale aj seba. Pozrite sa na inšpiráciu nižšie. Z kapsúl si viete stvoriť  náramky, náušnice, sponky, náhrdelníky… Zlaďte si farby, ktoré vám vyhovujú a vyzbrojte sa drôtikmi, kliešťami, ihlou a šperkárskymi drobnosťami. Vaše úsilie bude zaiste zavŕšené originálnym šperkom.

Pozri tiež: Jarný interiér 2020: Ako si vyzdobiť byt trendovo?

Foto: Pinterest

Úžitkové predmety do domácnosti

Pokiaľ nie ste na menšie výzdoby interiéru, ale idete po úžitku, máme tu aj niečo pre vás. Kreatívne recyklovanie prázdnych kapsúl od kávy môže nabrať oveľa väčší rozmer. Dokážete si z nich vysladať lampu i podnos.

Dôraz klaďte na to, aby ste kapsule vedľa seba dobre upevnili, nech sa vám výtvory časom nerozpadnú. Pri niektorých kúskoch si vystačíte s lepidlom či lepiacou pištoľou, inde budete potrebovať aj kovové komponenty a náradie pre domácich majstrov.

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.