REKLAMA

Určite budete súhlasiť s tým, že mať dobrého šéfa je veľmi dôležité. Od povahy a nastavenia šéfa závisí, či do práce chodíte so stiahnutým žalúdkom alebo fajn naladení a motivovaní. Najskôr sa pozrieme na top skvelých šéfov. Zo zverokruhu sme vybrali troch najlepších kandidátov, no v nasledujúcich riadkoch zistíte aj definitívneho víťaza tejto kategórie. Zamestnávateľ roka bude teda s veľkou pravdepodobnosťou jedným z nasledujúcich znamení spomínaných v článku. No pozor, to nie je všetko! Chcete ísť svojmu nadriadenému, ako sa povie, po ruke? Dáme vám tipy na to, čo platí na šéfov podľa jednotlivých znamení. Tak už budete presne vedieť, ako s tým vašim komunikovať a vychádzať bez problémov.

Týchto šéfov si obľúbite

Pokiaľ máte šéfa v znamení Leva, mali by ste byť celkom spokojní. Miluje byť šéfom celou svojou dušou. Vie prirodzene viesť ľudí a pozitívne ich motivovať k výkonom. No nejde len o výkon. Lev má naozaj záujem o svojich zamestnancov či podriadených a rád by o nich vedel čo najviac. Pravdou ale je to, že je niekedy vo vzťahu k nim naivný. Pokiaľ človek vie, ako na neho, ľahko sa nechá zmanipulovať.

Čo ale robí z Leva zamestnávateľa roka? Sympatické je na ňom to, že sa rád podelí so svojimi pracovnými skúsenosťami, poznatkami či vylepšovákmi. A keď sa zamestnancovi čosi-kdesi nepodarí, dokáže odpustiť.

Nálada na pracovisku, ktoré vedie spokojný Lev, býva uvoľnená, a to aj napriek tomu, že svoj tím vedie od jedného úspechu k druhému, čo stojí veľa úsilia. To však neváha kráľovsky odmeniť.

Treba však podotknúť, že k ideálnym šéfom podľa znamenia patrí iba ten človek v znamení Leva, ktorý je spokojný a necíti sa nikým a ničím ohrozený.

Zaujme ťa: Tu nájdeš svoj kľúč k odomknutiu brány sebarozvoja v kariére

zamestnávateľ roka podľa znamenia

Obľúbeným zamestnávateľom je nepochybne i človek v znamení Býka. Kľúčovými vlastnosťami sú serióznosť, taktnosť a zachovanie rozvahy aj v kritických momentoch.

Len málokedy sa šéf v znamení Býka nechá prevalcovať negatívnymi emóciami tak, aby to pocítili na vlastnej koži jeho podriadení. Práve naopak, aktívne sa usiluje o zachovanie dobrej atmosféry na pracovisku a podriadených vedie k tomu, aby spoločne ťahali za jeden povraz. Keď Býk vidí, že sa zamestnanec naozaj snaží, neváha ho podporiť a postaviť sa za neho aj v prípade pochybení.

Zamestnávateľ roka – TOP šéf podľa znamenia

Zamestnávateľ v znamení Váh býva väčšinou tým top šéfom, ktorý si získava priazeň svojich podriadených veľmi rýchlo. Taktiež aj ich lojalita k šéfovi v znamení Váh býva stabilnejšia, čo vyplýva z ľudského prístupu tohto zamestnávateľa k svojim zamestnancom. 

A prečo sú vlastne Váhy zamestnávateľom roka? Je to predovšetkým preto, lebo tento človek väčšinou dokáže pochopiť situácie, keď podriadení nie sú vo svojej koži, a to napríklad v dôsledku rodinných ťažkostí, choroby a podobne. Na druhej strane zas dokážu snahu navyše aj adekvátne oceniť. 

najlepší šéf podľa znamenia

Veľkým benefitom prístupu šéfov v znamení Váh je neustála snaha o objektívny a spravodlivý pohľad. Za zmienku určite stojí i to, že sa zamestnávatelia v tomto znamení nezvyknú vyžívať v konfrontovaní či nemiestnej kritike. Prípadné konflikty medzi zamestnancami na pracovisku dokážu už v zárodku pokojne vyriešiť. Bonusom navyše je aj priestor, ktorí dávajú na rozvíjanie kreatívnych nápadov svojim podriadeným.

REKLAMA

Čo platí na šéfov podľa jednotlivých znamení zverokruhu?

BARAN – Tento šéf s bojovným duchom neznáša obkecávanie. Choďte teda rovno k veci, servírujte mu hotové informácie bez zbytočností. Získate si ho iniciatívou, pravdovravnosťou, priamočiarosťou a samostatnosťou. 

BÝK – Aj na zamestnávateľa v znamení Býka účinkuje konkrétnosť. Ak mu prinášate zisk, nebojte sa za ním prísť a požiadať o zvýšenie platu. Býk je maximálne pragmatický, dokáže chladne kalkulovať a nenechá si ujsť šikovného zamestnanca, nech už by mu inak aj išiel v ostatných ohľadoch proti srsti. 

BLÍŽENCI – Tohto šéfa rozhodne nechytajte za slovíčka, dopadlo by to pre vás veľmi zle. Je to majster komunikácie. Keď robíte svoju prácu rýchlo a správne, očakávajte z jeho strany ocenenie. Určite ale nepracujte bezmyšlienkovito, na to sú Blíženci alergickí.

Neprehliadni: Čo prináša peniaze tvojmu znameniu? Nájdi cestu k bohatstvu

RAK – Toto je ten typ nadriadeného, ktorého očaríte diplomom z Oxfordu, vyberaným vkusom bez extravagancie a zvládnutou etiketou na najvyššej úrovni. Pozor ale, ak len raz zaklamete, končíte u neho! Pokiaľ chcete zvýšiť plat, nebojte sa zatlačiť na emócie. 

LEV – Tento top zamestnávateľ roka, ako sme si hovorili, je celkom ľahko manipulovateľný, no ak chcete byť jeho obľúbencom, určite pred ním nechváľte konkurenciu. Tiež vysoko neodporúčame spochybňovať jeho názory, aspoň teda nie priamočiaro a pred všetkými.

PANNA – Aj keď Panna nebýva často šéfom, treba sa zmieniť aj o nej. Vo vedúcej pozícii ju určite neobmäkčíte fešným výzorom a ani získaným vzdelaním, akceptuje len výsledky v danej práci. Získate si ju precíznosťou. Neskúšajte na ňu emocionálne ťahy a radšej sa ani nepýtajte na zvýšenie platu, ak za vami nestoja konkrétne výsledky.

VÁHY – Tohto zamestnávateľa roka vám zoslalo nebo. Keď je vo svojej koži a nič ho extrémne neškrie, je to učinený poklad. Existujú ale veci, ktorými ho viete zaručene rozladiť. Patria medzi ne nekompetentnosť, netaktnosť, hlučné správanie, ľudia bez škrupúľ s ostrými lakťami a vyslovený nevkus.

ŠKORPIÓN – Šéf v znamení Škorpióna je tak trochu za trest. Nepokúšajte sa ho oklamať, odhalí to a vy skončíte.

Rovnako si dajte pozor pri zamestnávateľovi Škorpiónovi na akékoľvek chyby, ktoré by vás mohli stáť miesto. Určite však ocení kompetentného zamestnanca, ktorý nehľadí na hodinky (bez problémov robí nadčasy), spraví, čo má a nepýta vyšší plat.

Prečítaj si tiež: Najťažšie zamestnania na svete: Tieto práce robiť naozaj nechceš! 

zamestnávateľ podľa znamenia aký je

STRELEC – Krutá úprimnosť a jednanie bez rukavičiek – to najlepšie charakterizuje nadriadeného v znamení Strelca. Oslovíte ho, ak budete v práci plní invencie, nápadov a k tomu vám zvýši aj zmysel pre humor. Maximálne však vyžaduje samostatnosť svojich podriadených. Preto pozor, určite sa na neho neobracajte s menej podstatnými záležitosťami. A o zvýšení platu si môžete dať akurát tak snívať.

KOZOROŽEC – Tento nadriadený patrí medzi chladnejšie a prísne typy. Pracovná disciplína je pre neho nadovšetko. Ak si u neho chcete šplhnúť, nepýtajte sa na zvýšenie platu, obliekajte sa vkusne, uniformne a preukážte svoju lojalitu.

Prírodná cesta k duševnej rovnováhe a emočnej vyrovnanosti – to je prípravok MODIN s unikátnym zložením. V základe obsahuje extrakt ľubovníka bodkovaného, ktorý je najviac užívanou prírodnou látkou pri podpore psychického zdravia. A okrem toho komplex účinných látok, ako L-tryptofan, fenylalanín, vitamíny B3, B5 a B6.

VODNÁR  Bez technických zručností si u šéfa Vodnára veru neškrtnete. Pripravte sa na to, že okrem zvládania výdobytkov techniky by ste mali ako jeho ideálny zamestnanec pôsobiť moderne aj po vizuálnej stránke. Ak k tomu akceptujete jeho nepredvídateľnosť a striedanie nálad, môžete spolu vo vzťahu podriadený – nadriadený fungovať pomerne dlho.

Môže sa hodiť: Ako sa obliecť na pohovor? Outfity pre ženu i muža, ktoré vytvoria pozitívny dojem

RYBY – V pozícii nadriadeného nájdete Ryby naozaj len občas. Je to problematický šéf, nakoľko jeho rozhodnutia nebývajú racionálne a býva i pomerne roztržitý. Emócie sú jeho silou aj slabosťou. Ťahajte teda za tieto nitky, pokiaľ napríklad od neho žiadate vyšší plat alebo celkovo chcete niečo presadiť. Inak, ak si robíte svoju prácu dobre a s láskou, bude s vami viac-menej spokojný.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.