Zimné vône pre ženy sú zvyčajne z úplne iného cesta ako ľahké a osviežujúce toaletné vody z leta. Uvažujete nad vôňou, ktorá by vám spríjemnila a prehriala studené dni? Niečo výraznejšie, možno i korenenejšie s gurmánskymi podtónmi vanilky či praliniek? Vôňa vie ovplyvniť náladu a taktiež pripomenúť minulosť. Je to ako kúzlo.

Vyberáte parfum pre seba alebo druhých? Pokiaľ sú sýtejšie zimné vône pre ženy vašimi tradičnými vianočnými darčekmi, teda chcete potešiť mamu alebo kamarátky, môžete sa držať indícií, ktoré poskytujú znamenia zverokruhu. Čo najviac vonia Blížencom, Levovi, Strelcovi alebo Rybám?

BARAN (21.03. – 20.04.)

Znamenie, ktoré má iskru a nebojí sa šokovať – to je Baran. Vnútorná sila, ktorú vyžaruje navôkol, vyžaduje taktiež rovnako intenzívnu a ohurujúcu vôňu. Orientálne ladená Candy Cancan dokonale podčiarkne ohnivú energiu ženy v znamení Barana, no zároveň ju urobí o čosi sladšou. Tak sladkou, ako sú pralinky s vanilkou a karamelom. Kto im odolá?

BÝK (21.04. – 21.05.)

Hoci sa Býk rád rozmaznáva, vie i tvrdo pracovať. Parfumovaná voda Creation Lamis Just Perfect Dream je pre ženu v tomto znamení skvelou voľbou, pretože je na jednej strane elegantná, nevtieravá, teda vhodná do práce, no na druhej strane v sebe skrýva zmyselnosť i akúsi mäkkosť – víziu pohody. Sofistikovaná ovocno-kvetinová vôňa vo svojom závere odkazuje na gurmánske tóny praliniek, vanilky a pačuli.

Zaujme ťa: Trendy dámske čižmy na zimu: Páčia sa ti športové alebo na opätku?

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Vzdušné znamenie Blížencov potrebuje k svojmu životu novinky, pohyb, optimizmus, nové méty. Preto ani vôňa pre tieto dámy nemôže byť ťažká a príliš uzemňujúca. Krásne vyváženie ponúka hrejivý orientálny základ a k tomu osviežujúce tóny citrusov a pomarančovej kôry parfémovanej vody Tesori d'Oriente Hammam Olio Di Argan. Keď sa jej nadýchnete, pocítite príliv energie a odvahy ísť za svojimi snami.

RAK (22.06. – 22.07.)

Taktiež Račica sa vyhýba príliš sýtym vôňam, keďže jej kreatívna citlivá duša potrebuje jemné pohladenie. Parfémová voda Little Black Dress spĺňa aj vysoké nároky ženy v znamení Raka. Je mierne orientálna, ale nie „bolehlav“. Santalové drevo a slivka v základe vône sú dopĺňané jemnými kvetinovými tónmi v hlave a srdci. Zacítite pivonku, gardéniu či jazmín. Zaujímavými zložkami tejto nadčasovej a elegantnej kompozície sú i zázvor a zimolez.

vôňa podľa znamenia

LEV (23.07. – 23.08.)

Silné orientálne vône – to je niečo pre optimizmom nabitú Levicu. Miluje teplo a pohodu, a to jej môže navodiť aj správne vybratá vôňa. Parfumovaná voda Tesori d'Oriente Africa bude pre ňu v tomto smere strelou do čierneho. Je drevito-korenená a zároveň zamatovo hebká vďaka paline, bergamotu, cédrovému drevu aj kumarínu. Sofistikovaným spôsobom vystihuje osobnosť ženy v znamení Leva.

PANNA (24.08. – 23.09.)

Systematická Panna stojaca pevne nohami na zemi nedá dopustiť na nóbl jemné kvetinkové arómy. Poviete si, že to asi nebudú tie pravé zimné vône pre ženy, ktoré by mali v chladnom počasí poskytovať adekvátnu dávku intenzity. Viete však o tom, že existujú aj parfumy, ktoré sú hrejivé svojou krémovosťou a zároveň pôsobia veľmi čisto? Takou je napríklad Tesori d'Oriente Orchidea. Pannu ohúri na prvý nádych.

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Ženy v znamení Váh sú spoločenské, rafinované a milujú v parfumoch sladké tóny. Tie by však nemali byť úplne prvoplánové na spôsob presladených bonbónov. Toaletná voda Imari Croset poblázni vyberavý nos Váh takou delikatesou, ako je kakaové maslo, no a dostane ju aj zvodnými koženými tónmi, ktoré sú uzemnené drevitým základom santalu.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Tajuplná  žena v znamení Škorpióna ocení na zimu výrazne intenzívny a predovšetkým nevšedný parfum, ktorý bude jej osobným podpisom. Ľudia budú vedieť, že je nablízku, aj keď ju priamo neuvidia, a to napríklad vďaka vôni Mesmerize Mystique Amber. Ide o zmyselnú orientálne-ovocnú kompozíciu s broskyňou, jazmínom i zlatým jantárom.

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Parfum pre ženu v znamení Strelca by mal korešpondovať s optimizmom a živelnosťou jeho nositeľky. Správnou voľbou budú viac kvetinovo a ovocne ladené kompozície. Creation Lamis Hallowed s nádychom povzbudzujúcich citrusov je ideálnou voľbou, ktorá Strelkyňu chytí za srdce. Je to vôňa pre silné a súťaživé ženy, ktoré sa nezlomia pri prvej prekážke.

parfum podľa znamenia

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Pragmatickým dámam v znamení Kozorožca zavoňajú najmä parfumy vyžarujúce eleganciu. Zmyselnosť je až na druhom mieste, keďže sa chcú prezentovať najmä ako schopné a úspešné ženy. Netreba však robiť kompromis. Stačí si vybrať parfum s obsahom feromónov, ktorý zvyšuje príťažlivosť ženy, ale je svojou nadčasovou kvetinovo-korenistou vôňou ideálny aj na porady. Toto všetko má v sebe parfum Pheromone Seduction, ktorý dokonale podčiarkne charizmu ženy v znamení Kozorožca.

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Originálne znamenie Vodnára musí dopĺňať aj rovnako originálna vôňa. Jej základ môže byť pokojne korenistý a výrazný. Tajomná kompozícia vône Creation Lamis Poppy Lace s intenzívnym kávovým srdcom zasypaným ružovým korením je určená pre ženy, ktoré razia trendy a vytŕčajú z davu. A to jednoznačne platí pre rebelky v znamení Vodnára.

RYBY (20.02. – 20.03.)

Citlivé Ryby oceňujú jemné romantické vône. Nerobia im dobre ťaživé emócie a ani ťažké parfumy. Orientálnym arómam sa preto vyhnite veľkým oblúkom a skôr sa popozerajte po niečom kvetinkovom. Niečom, čo zanecháva pocit čistoty a nádeje. Ženy v znamení Rýb okrem iného milujú príbehy, takže s parfumovanou vodou od Avonu s názvom Herstory zapadne do seba všetko ako skladačka.

Foto: redakcia krasaastyl.sk/Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.