Asi to pozná veľa žien. Venujete čas svojej manikúre – ošetreniu nechtov, lakovaniu a samotnému schnutiu – no a možno už druhý deň je vaše dielo narušené. Koho by to nenahnevalo? Odlupujúci sa lak, bublinky, ošúchanie či praskanie laku na koncoch nechtov nevyzerá vábne. Pokiaľ chcete predĺžiť životnosť svojej domácej manikúry, mali by ste postupovať podľa rád profesionálok. Niekoľko krokov navyše vám totiž ušetrí omnoho viac času a vy sa budete pýšiť výstavnými pazúrikmi hoci aj vyše týždňa. Ako predĺžiť výdrž laku a vyhnúť sa čo najdlhšie jeho odlupovaniu? Nasledujte tieto kroky.

Malá pauza urobí veľa

V článku venujúcom sa základnému postupu pri domácej manikúre sme už síce prechádzali jej jednotlivé kroky, no dnes špeciálne zdôrazníme to, na čom stojí a padá výdrž celej vašej snahy.

Hneď na úvod treba pripomenúť význam aspoň malej prestávky medzi lakovaniami nechtov. V tomto čase by mali byť nechty vyživované a regenerované s väčšou intenzitou, k čomu vám poslúžia nielen krémy na ruky, ale predovšetkým nechtové olejčeky. Nechtom doprajte aspoň deň bez nánosu laku, aby ste im zachovali ich prirodzenú vitalitu.

prečo sa lak odlupuje

Odmastenie povrchu nechtov ako základ životnosti laku

Mastný povrch nechtov býva najväčším kameňom úrazu výdrže laku. Preto by sa výživná olejová starostlivosť o nechty nemala realizovať pred samotnou manikúrou, ale s časovým odstupom. Pred lakovaním musí byť povrch nechtov dobre odmastený a suchý. Ruky si umyte mydlom, vysušte a na dotiahnutie do dokonalosti môžete na nechty aplikovať vatovým tampónom trochu odlakovača, lekárenského liehu alebo profesionálneho odmasťovacieho produktu.

Ako predĺžiť výdrž laku na nechty – jednoduché kroky pre dlhotrvajúcu manikúru

  • Po odmastení a vysušení povrchu nechtov sa možno pustiť do prvej vrstvy, ktorou by mala byť báza, resp. podkladový lak na nechty. Táto prvá vrstva zabezpečí krásne vyhladenie, spevnenie nechtov a následne lepšiu aplikáciu laku. Samozrejme, predlžuje aj výdrž samotnej manikúry na nechtoch. A to nie je všetko. Podkladový lak chráni aj pred prípadným zafarbením nechtov výraznejšími pigmentmi laku.

Tiež sa ti bude páčiť: Tipy a triky, ako urýchliť rast nechtov a posilniť ich

ako dosiahnuť dlhú životnosť laku
  • Aj keď sa kvalitné laky pýšia výbornou pigmentáciou bez potreby dvojnásobného pretierania, i tak by ste si mali aplikovať dve vrstvy laku. Samozrejme, že majú byť tenučké a druhú vrstvu nanášajte až po dôkladnom zaschnutí tej prvej. Dve vrstvy výdrž laku na nechtoch iba podporia. 
  • Ak máte nechty dlhšie, uistite sa, že štetcom prechádzate aj po ich kolmej časti. Na nej sa totiž lak z nechtov začína lúpať najskôr.
  • Na záver odborníčky v nechtovej oblasti odporúčajú na predĺženie životnosti laku aplikovať ako poslednú vrstvu takzvaný top coat, resp. fixačný lak. Býva klasicky priehľadný, no môže mať dodatočný efekt, ako je zmatnenie či extra lesk navyše. Dokonca sa jeho opätovné nanesenie odporúča aj tri dni po urobení manikúry pre posilnenie účinku.

Foto: Freepik

lakovanie nechtov tipy na dhotrvajucu manikuru

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.