REKLAMA

Asi to pozná veľa žien. Venujete energiu a čas svojej manikúre – ošetreniu nechtov, lakovaniu a samotnému schnutiu – no a možno už druhý deň je vaše dielo narušené. Koho by to nenahnevalo? Odlupujúci sa lak, bublinky, ošúchanie či praskanie laku na koncoch nechtov nevyzerá vábne. Pokiaľ chcete predĺžiť životnosť svojej domácej manikúry, mali by ste postupovať podľa rád profesionálok. Niekoľko krokov navyše vám totiž ušetrí omnoho viac času a vy sa budete pýšiť výstavnými pazúrikmi hoci aj vyše týždňa. Ako predĺžiť výdrž laku na nechtoch a vyhnúť sa čo najdlhšie jeho odlupovaniu? Nasledujte tieto kroky.

Malá pauza urobí veľa

V článku venujúcom sa základnému postupu pri domácej manikúre sme už síce prechádzali jej jednotlivé kroky, no dnes špeciálne zdôrazníme to, na čom stojí a padá vaša snaha o výdrž, resp. dlhodobejšie zachovanie nalakovaných nechtov v top stave.

Hneď na úvod treba pripomenúť význam aspoň malej prestávky medzi lakovaniami nechtov. Nechtom doprajte aspoň deň, no pokojne aj viac bez nánosu laku.

Najlacnejšia profesionálna manikúra i pedikúra TU >>>

prečo sa lak odlupuje

Je to nutné preto, aby ste im zachovali ich prirodzenú vitalitu. V tomto čase by mali byť nechty vyživované a regenerované s väčšou intenzitou. Hydratáciu a výživu doprajte nechtovým lôžkam aj celému povrchu nechtov. K tejto výdatnej starostlivosti vám poslúžia nielen klasické krémy na ruky, ktoré možno aplikovať aj na nechty, ale predovšetkým špeciálnejšie nechtové olejčeky.

Použiť však môžete pokojne, a to nielen v tejto oddychovej fáze, aj výživný detský olejček. Skvelo vyzdvihne lesk nechtov, keď ho do nich votriete aj v záverečnej časti manikúry, keď je už lak dobre zaschnutý. 

Odmastenie povrchu nechtov ako základ životnosti laku

Mastný povrch nechtov býva najväčším kameňom úrazu výdrže laku. Preto by sa výživná olejová starostlivosť o nechty nemala realizovať pred samotnou manikúrou, ale s časovým odstupom.

V zásade platí, že pred lakovaním musí byť povrch nechtov dobre odmastený a suchý. Ruky si umyte mydlom, vysušte a na dotiahnutie do dokonalosti môžete na nechty aplikovať vatovým tampónom trochu odlakovača, lekárenského liehu alebo profesionálneho odmasťovacieho produktu.

Existuje však aj jednoduchá babská rada, ako predĺžiť výdrž laku na nechtoch s pomocou obyčajného octu. S ním si potrite plôšky nechtov ešte pred lakovaním a nechajte zaschnúť. Potom už máte pripravený základ na lakovanie, ktoré drží ako pribité. 

REKLAMA

Ako predĺžiť výdrž laku na nechtoch – jednoduché kroky pre dlhotrvajúcu manikúru

  • Po odmastení a vysušení povrchu nechtov sa možno pustiť do prvej vrstvy, ktorou by mala byť báza, resp. podkladový lak na nechty. Táto prvá vrstva zabezpečí krásne vyhladenie, spevnenie nechtov a následne lepšiu aplikáciu laku. Samozrejme, predlžuje aj výdrž samotnej manikúry na nechtoch. A to nie je všetko. Podkladový lak chráni aj pred prípadným zafarbením nechtov výraznejšími pigmentmi laku. Nemusíte sa tak následne báť zažltnutosti.

Tiež sa ti bude páčiť: Tipy a triky, ako urýchliť rast nechtov a posilniť ich

ako dosiahnuť dlhú životnosť laku
  • Aj keď sa kvalitné laky pýšia výbornou pigmentáciou bez potreby dvojnásobného pretierania, i tak by ste si mali aplikovať dve vrstvy laku. Samozrejme, že majú byť tenučké a druhú vrstvu nanášajte až po dôkladnom zaschnutí tej prvej. Dve vrstvy výdrž laku na nechtoch iba podporia. 
  • Ak máte nechty dlhšie, uistite sa, že štetcom prechádzate aj po ich kolmej časti. Na nej sa totiž lak z nechtov začína lúpať najskôr.
  • Na záver manikúry odborníčky v nechtovej oblasti odporúčajú na predĺženie životnosti laku aplikovať ako poslednú vrstvu takzvaný top coat, resp. fixačný lak. 

Pozri aj: Domáca pedikúra: Overený postup s úžasným efektom

lakovanie nechtov tipy na dhotrvajucu manikuru

Top coat býva klasicky priehľadný, no môže mať dodatočný efekt, ako je zmatnenie či extra lesk navyše. Dokonca sa jeho opätovné nanesenie odporúča aj tri dni po urobení manikúry pre posilnenie účinku.

Rada na záver

Ako predĺžiť výdrž laku na nechtoch okrem spomínaného? Manikúru uchránite nielen vďaka tomuto správnemu postupu, ale tiež minimalizáciou jej mechanického či chemického poškodzovania, ako je napríklad práca v záhrade či v kuchyni. V týchto situáciách prídu vhod rukavice. Či už gumené, alebo záhradkárske.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.