REKLAMA

Cítite vo svojom obydlí zlú energiu, akúsi stiesnenosť, úzkosť a nepohodlie? Máte nepokojný spánok, prípadne sa cítite bezdôvodne smutní, podráždení či depresívni? Ba dokonca ste presvedčení o tom, že na váš príbytok a jeho obyvateľov zasadlo nešťastie? Pokiaľ áno, predpokladáme, že uvažujete na tým, či a hlavne ako sa zbaviť zlej energie v byte alebo v dome, ako energiu zharmonizovať a dosiahnuť na tejto úrovni blahodarný pokoj a príjemné čerpanie ozdravnej sily zo svojho domova. My vám teraz dáme niekoľko overených techník na čistenie priestoru od negatívnej energie podľa Feng Šuej. 

Môže sa tiež hodiť: Ktoré talizmany pre šťastie sa používajú od dávnych čias a budú fungovať aj tebe?

Čo treba zvážiť ešte pred čistením priestoru?

Negatívna energia v byte či v dome môže mať rôzne príčiny, ktoré by ste mali zvážiť. Nie na všetky totiž budú fungovať nasledujúce postupy. Berte do úvahy, že čistenie priestoru podľa Feng Šuej vychádza z čínskeho umenia, ako vytvoriť harmonický domov najmä prostredníctvom drobných zásahov, tzv. „púšťanie energie“, vhodná voľba farieb, umiestnenie nábytku a podobne. Usmerňuje a pracuje s energiou Čchi tak, aby bol priestor obydlia pre obyvateľov naozajstným útočiskom, ktoré dokáže znásobiť ich životnú silu a dodať do života šťastie.

Niektoré veci ale Feng Šuej nevie ovplyvniť (možno maximálne zmierniť). Takže potrebujete zvoliť trochu inú taktiku, pokiaľ sa váš problém viac dotýka: faktických ťažkostí so spánkom (resp. zdravotné problémy majú svoju príčinu nesúvisiacu s energiou v byte); celkovo zlého umiestnenia bytu či domu (napr. hlučné či prašné miesto, nepríjemní až agresívni susedia); ale aj statiky či ťažkostí vyplývajúcich zo stavebnej štruktúry (napr. zatekanie vody, plesne, zlé rozvrhnutie okien = svetelné podmienky).

Okrem toho, ak je zlá energia v byte spôsobená ľuďmi, ktorí ju neustále prinášajú a šíria, je dôležité riešiť tieto vzťahy. Jednorazové negatívne vplyvy, ako napríklad nepríjemná návšteva, sa dajú často odstrániť energetickým vyčistením priestoru. 

Tiež si pozri: Veríte, že môžete dostať z očí? Urieknutie má svoje prejavy a babky bylinkárky odporúčajú nasledovné

negatívna zlá energia v byte

Avšak v prípade, ak ide o dlhodobo toxických obyvateľov bytu, je potrebné zvážiť aj iné kroky, ako len čistenie priestoru. Pamätajte teda, že kým Feng Šuej môže výrazne prispieť k harmonizovaniu životného prostredia, niektoré situácie si vyžadujú komplexnejší prístup. 

Ako sa zbaviť zlej energie v byte? 5 techník proti negatívnym vibráciám v priestore podľa Feng Šuej

A teraz si prejdeme na overené kroky, ako sa zbaviť zlej energie podľa starodávneho učenia Feng Šuej. Úplne prvým krokom je proces fyzického čistenia priestoru. Odstráňte všetky nepotrebné a nevyužívané predmety, ktoré sa v domovoch zvyčajne hromadia a zbytočne zaberajú miesto. Tieto predmety totiž často ukrývajú stagnujúcu energiu, ktorá môže negatívne ovplyvňovať atmosféru v domácnosti. Pokiaľ zlá energia v miestnostiach pretrváva aj po hĺbkovom upratovaní, pokračujte jednou z nasledujúcich techník.

...

Vypaľovanie zlej energie, resp. pálenie sviečok

Či už miestnosť, alebo pokojne aj celý dom – zlú energiu dokážete odstrániť pomocou pálenia sviečok. Sviečky musíte nechať celé dohorieť. Vhodné sú preto menšie čajové sviečky, ideálne je tiež, pokiaľ sú voňavé. Aromaterapia má svoj špeciálny význam nielen pre Feng Šuej. Esenciálne oleje, ako je levanduľa, mäta, citrusy či santalové drevo, môžu pomôcť zlepšiť energiu v priestore.

REKLAMA

Ako sa vlastne pálením sviečok zbavuje priestor zlej energie? Sviečky spaľujú negatívnu energiu a opätovne spájajú vibrácie a atmosféru v harmonický celok. Pre zlepšenie efektu môžete používať aj konkrétne farby sviečok. Biela je najvhodnejšia na očistné účely, no pokiaľ chcete špeciálne podporiť tú-ktorú energiu, môžete taktiež použiť zelenú farbu pre podnietenie priateľstva, červenú farbu na rozdúchanie vášne či žltú farbu, ktorá povzbudzuje komunikačné schopnosti.

Tlieskanie

Základom tejto techniky čistenia priestoru je to, že sa budete prechádzať po miestnosti postihnutej negatívnou energiou alebo aj po celom byte či dome a pritom budete rázne a rytmicky tlieskať.

Nezabudnite tlieskať najmä v tmavých kútoch, ale aj smerom k stropu. Zvuk rúk sa stane pre energiu naokolo mantrou a mali by ste čoskoro pocítiť, ako sa mení a čistí na lepšiu, pozitívnu.

Vymetanie

Toto je Feng Šuej praktika z Malajzie, ktorú uvádzame pre zaujímavosť, no ponúkame vám zároveň aj relevantnú alternatívu, resp. podobnú metódu, ktorá vám budú fungovať na to, ako sa zbaviť negatívnej energie aj bez použitia hniezda, ktoré nesie kľúčovú úlohu v pôvodnom úkone. To vám totiž naozaj neodporúčame. Pôvodne sa krútilo starým hniezdom rajky, ktoré bolo zviazané lanom, vo vzduchu.

Vy na tento úkon môžete použiť metlu alebo zväzok suchých vetvičiek. Či už jedno alebo druhé, zdvihnite ich a mávajte nimi vo vzduchu. Tak sa negatívna energia najskôr rozvíri a následne rozloží.

Pozri tiež: Jin a jang symbol (Yin-yang): Jeho význam v kontexte zdravia, vzťahov a celkovo života

nástroj na vymetanie zlej energie z bytu

Dotyky

Podstata tejto metódy čistenia priestoru spočíva v tom, že sa budete prechádzať po miestnostiach a zároveň sa dotýkať všetkých vecí, ktoré si hodláte nechať. Pomenujte ich, dajte im pocítiť ich prijatie. Dotknite sa stien aj podlahy.

Ide o emocionálny kontakt s predmetmi, ktorým vďaka tomu, že im prejavíte uznanie a význam vo svojom živote, posilníte ich pozitívne vibrácie, čím sa negatívne energie rozplynú.

Cinkanie zvončekmi

V čom spočíva posledná nami spomínaná taktika, ako sa zbaviť negatívnej energie v byte či v dome? Je to zvučný zvonček, resp. zvončeky. Vyhraďte si vo svojej mysli miesto, ktoré venujete dobrote a z tohto miesta počas cinkania zvončekov krúžte po miestnosti.

Zvukové vlny prejdú s vašimi pozitívnymi myšlienkami jednotlivými časťami priestoru obydlia. Na záver uzatvorte všetky energie v miestnosti veľkým kruhovým alebo osmičkovým pohybom zvonca z jej stredu.

...

Ďalšie možnosti, ako sa zbaviť zlej enegie v byte

  • Vetranie má nesporne očistnú funkciu. Otvorte okná a nechajte do bytu prúdiť čerstvý vzduch. To môže pomôcť odstrániť zastaranú energiu.
  • Na čistenie priestoru môžete taktiež použiť byliny alebo kadidlo. Napríklad kadidlo zo šalvie sa často používa na energetické čistenie priestoru. Zapálením a pomalým prechádzaním po byte s dymom prečisťujete a ozdravujete energiu.
  • Soľ je považovaná za významnú „čističku“ energie. Jej pozitívne účinky na vyčistenie priestoru s negatívnou energiou dosiahnete tak, že nasypete trochu morskej alebo himalájskej soli do rohov miestností alebo použijete soľnú lampu.
  • Rovnako účinné je na energetickej úrovni aj umiestnenie kryštálov do priestoru (ako je napr. ruženín, čierny turmalín alebo ametyst), čo pomáha s absorpciou aj odrážaním zlej energie.
tipy ako odstrániť negatívnu energiu z bytu

Na záver

V zásade existuje ešte omnoho viac spôsobov, ako sa zbaviť zlej energie v byte či dome. Tie, ktoré sme spomínali v článku, sú však najznámejšie a vo Feng Šuej aj najviac obľúbené.

Vybrať si z nich môžete podľa vlastnej preferencie. Teda podľa toho, čo je vám srdcu milšie či v priestore obydlia príjemnejšie. Dajte vždy na svoj pocit a nerobte úkony, čo vo vás vyvolávajú hocičo negatívne, nepríjemné pnutie či zlé myšlienky a podobne. Nezabudnite, že pocit pokoja a pohody vo vašom byte či dome je často odrazom vašej vlastnej mysle a emocionálneho stavu.


Použité zdroje:
 

Sarah Bartlettová: Základy Feng Šuej, Ikar 2013.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.