Rozžiarenie pleti a zdravý look – to je hlavné plus kozmetického produktu na tvár, ktorý sa dostal za posledné roky do popredia a stal sa trvalou súčasťou každodennej skrášľovacej rutiny nejednej ženy. Highlighter, resp. rozjasňovač, dokáže v priebehu chvíľky vizuálne pleť vzpružiť a zjemniť dokonca aj stopy únavy. S jeho pomocou dodáte tvári jas a takpovediac „zdravú šťavu“. Je to s ním však podobné ako s tvárenkou. Teda ak to preženiete s jeho aplikáciou, alebo ho zapracujete na nevhodné miesta, výsledkom je veľmi zlý dojem. Preto vám teraz dáme niekoľko super tipov, ako používať rozjasňovač a tiež, aký si vybrať k svojmu typu pleti.
Čo je to rozjasňovač?
Ešte si v skratke na úvod povedzme, čo to ten rozjasňovač vlastne je. Ide v podstate o dekoratívny kozmetický produkt s metalickým až trblietavým finišom na pokožke. Jeho lesk sa používa na rozjasnenie a aj zvýraznenie určitých partií tváre.
Zdroj: Pinterest
V rámci klasického kontúrovania tváre s pomocou bronzera aj rozjasňovača dokážete vďaka hre svetla a tieňa utlmiť alebo zvýrazniť niektoré črty tváre. Dokonca sa využíva aj metóda strobing, čo je vlastne kontúrovanie bez použitia bronzera, teda iba s rozjasňovačom.
Tiež ťa zaujme: Čo je to baking? Metóda, ktorá posunie líčenie na vyššiu úroveň
Aký rozjasňovač si vybrať zo širokej ponuky?
Skôr, ako si povieme, aký produkt si vybrať a ktoré časti tváre highliterom rozjasňovať, je nutné zdôrazniť, že s jeho používaním treba naozaj opatrne. Nadmerné využívanie rozjasňovača totiž zanecháva komický dojem „diskogule“, a to naozaj nechceme.
Zdroj: Pinterest
Čo sa textúry tohto skrášľujúceho produktu týka, na výber máme tekuté, sypké aj krémové rozjasňovače. Vo všeobecnosti sa suché (sypké či zlisované) rozjasňovače odporúčajú mastnejším typom pleti a krémovejšie a tekuté konzistencie zas pleti suchšej.
Nezabúdajte však, že každá textúra vyžaduje iný podklad. Suché rozjasňovače sa aplikujú už na zapúdrovanú tvár. No pokiaľ by ste to takto urobili s tekutým rozjasňovačom, zostali by vám na tvári nerovnomernosti a škvrny. Držte sa zásady suché na suché a krémové na krémové.
Ak túžite po celkovo prežiarenom vzhľade, môžete kvapku tekutého rozjasňovača pridať do samotného podkladového make-upu. Pozor však, aby v sebe nemal príliš veľké trblietky.
Aj pri lokálnej aplikácii rozjasňujúceho produktu by ste sa mali skôr poobzerať po takom, ktorý neobsahuje veľké a neprirodzene pôsobiace častice.
Taktiež existuje široká škála odtieňov rozjasňovačov, pri ktorých platí, že tie svetlejšie a ružovejšie sa hodia bledším typom a s nádychom dožlta viac pasujú k pleti tmavšej.
Ďalšia inšpirácia: Recenzia: Gigalash sérum na mihalnice – toto sú moje skúsenosti
Ako používať rozjasňovač, aby bol efekt dokonalý?
Správna aplikácia rozjasňovača zaručí, že pleť bude pôsobiť veľmi prirodzene. Keď sa postavíte oproti svetlu, uvidíte, na ktorých častiach vašej tváre sa odráža a práve tie môžete jemne rozjasniť highlitherom.
Sypký alebo zlisovaný aplikujte vhodným kozmetickým štetcom, tekutý a krémový je ideálne nanášať priamo prstami. Najefektívnejšie je aplikovať rozjasňovač na stred čela, do zóny pod očami, do vnútorných kútikov viečok, prípadne do stredu viečok, po celej strednej línii nosa, do jamky na brade a tiež tesne pod obočie, prípadne málinko aj nad hornú peru.
Poďte si vybrať svojho žiaru prinášajúceho krásavca do kozmetickej zbierky, vyzdvihnite svoje pekné črty, pôsobte oddýchnuto a jednoducho skvelo.
Foto: Pinterest/Freepik