REKLAMA

Zmena je život. A tak ste sa možno rozhodli vymeniť farbu vlasov. Pokiaľ váhate s odtieňom, ste na správnom mieste. Už v predošlých článkoch sme rozoberali, komu sa hodí blond, ryšavá aj čierna farba vlasov. No a teraz nadišiel čas pristaviť sa pri hnedej s mnohými odtieňmi, a to od svetlej hnedej, orieškovej cez gaštanovú až tmavú čokoládovú. Komu sa hodia hnedé vlasy, ktoré okrem iného spájame s eleganciou a nadčasovosťou? 

odtiene hnedej farby na vlasy

Foto: Pinterest

Hnedá farba na vlasoch rozhodne nie je nudná, ale treba si vedieť šikovne vybrať ten správny odtieň k pleti, aby bol celkový dojem harmonický. Pozor ale na domáce farbenie. Radšej sa zverte do rúk kaderníčky či kaderníka. Ide o to, že hnedá farba veľmi rýchlo chytá na neželané odtiene, či už príliš tmavé alebo napríklad do ryšava.

Čo vo vás vyvoláva hnedá na vlasoch? Vo všeobecnosti takéto kadere neevokujú krehkosť a bezbrannosť ako blond, no nie sú ani tak dramatické ako uhľovočierne vlasy. Dojem je mäkší. No podobne ako je to pri čiernych prameňoch, aj hnedé vlasy krásne odrážajú svetlo a lesknú sa, len sa o ne treba samozrejme správne starať a výdatne ich vyživovať.

Zaujímavosť o hnedých vlasoch a brunetkách

Vedeli ste, že na svete je najviac ľudí s hnedými vlasmi? Brunetky teda disponujú najčastejšou farbou vlasov, no rozhodne jej to nič neuberá na zaujímavosti, keďže odtieňov hnedej je nepreberné množstvo. Zaujímavým faktom je to, že brunetky od prírody bojujú najčastejšie s jedným z vlasových problémov. Je ním nepríjemné vypadávanie vlasov.

komu sa hodia bledohnedé vlasy
Foto: Pinterest

Komu sa hodia hnedé vlasy najviac?

Hnedá s jej širokou škálou odtieňov je v podstate vhodná pre dámu s akoukoľvek pôvodnou farbou vlasov. Pokiaľ však hovoríme o „plnokrvných“ odtieňoch tmavej hnedej, tie budú svedčať najmä ženám, ktoré majú snedšiu pleť s béžovým až žltkastým podtónom. Sú to väčšinou výraznejšie typy, ktoré k tmavším vlasom môžu voliť aj o čosi intenzívnejšie líčenie. Okrem čokoládovej hnedej či tmavej gaštanovej neurobia chybu ani s výberom hnedej viac do bronzova či karamelova.

Komu sa hodia tmavé hnedé vlasy
Foto: Pinterest
REKLAMA

Bledohnedé vlasy pre prirodzené blondínky a ryšavky?

Ružovkastá až porcelánovo priesvitná pokožka potrebuje skôr jemnejšie tóny hnedej. Najlepšie svetlú hnedú, ktorá je niekde na polceste k blond. Ako však môžete vidieť na obrázkoch nižšie, aj bledšia pokožka a modré oči idú pekne dokopy s tmavšou hnedou, ktorá pôsobí kontrastne.

No v prípade, ak máte pokožku viac do ružova, vyhnite sa radšej červenkastým a zlatým odtieňom hnedej. Bledšie typy žien s pokožkou skôr do žlta môžu pokojne siahnuť po odtieňoch hnedej s medeným a zlatistým nádychom.

hnedé vlasy a modré oči

Foto: Pinterest

Bledule, pri prechode na hnedú pamätajte na to, že príliš tmavá farba dokáže tvári pridať o niekoľko rokov viac, preto radšej opatrne. A to platí vlastne aj pre hnedovlásky, ktoré len chcú stmavením o čosi zintenzívniť svoj odtieň a oživiť ho. Vtedy sa oplatí siahnuť po tónovacích produktoch. Sú jemnejšie a ľahko sa vymývajú. Tak teda keby výsledok stmavenia nebol podľa predstáv, produkt sa predsa len zanedlho vymyje a nenapácha škodu, ako by to bolo s nevhodne zvolenou permanentnou farbou.

Profesionálne strihy, farbenie či účesy s výraznými zľavami nájdeš TU >>>

hnedé vlasy
Foto: Pinterest

Pri experimentovaní s farbením vlasov nezabúdajte na ich vnútornú výživu. Ani tá najkrajšia farba na vlasy totiž nemusí dobre chytiť a ukázať na zničených a nekvalitných vlasoch. Ako sme už ale vyššie spomínali, radšej sa kvôli farbeniu vyberte do overeného salóna za odborníkom či odborníčkou, ktorej sa pri farbení nevymkne farba takpovediac spod kontroly. Doma by sa vám to mohlo stať celkom ľahko.

Zaujme ťa: Komu sa hodia ryšavé vlasy? Červená či medená nie je pre každého!

Vnútornú výživu pre krásne, lesklé a zdravé vlasy vám zabezpečí okrem kvalitnej stravy aj špeciálny komplexný výživový doplnok Renovix. Dokáže to vďaka unikátnemu zloženiu, v ktorom nájdete napríklad také blahodarné ingrediencie, ako sú pivovarské kvasnice, praslička, rakytník, biotín, niacín, zinok či koenzým Q10.

 Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.