Foto: Pinterest

Zmena je život. A tak ste sa možno rozhodli vymeniť farbu vlasov. Pokiaľ váhate s odtieňom, ste na správnom mieste. Už v predošlých článkoch sme rozoberali, komu sa hodí blond, ryšavá aj čierna farba vlasov. No a teraz nadišiel čas pristaviť sa pri hnedej s mnohými odtieňmi, a to od svetlej hnedej, orieškovej cez gaštanovú až tmavú čokoládovú. Komu sa hodia hnedé vlasy, ktoré okrem iného spájame s eleganciou a nadčasovosťou?

odtiene hnedej farby na vlasy

Foto: Pinterest

Hnedá farba na vlasoch rozhodne nie je nudná, ale treba si vedieť šikovne vybrať ten správny odtieň k pleti, aby bol celkový dojem harmonický. Tieto vlasy neevokujú krehkosť a bezbrannosť ako blond, no nie sú ani tak dramatické ako uhľovočierne vlasy. Dojem je mäkší. No podobne ako je to pri čiernych vlasoch, aj hnedé vlasy krásne odrážajú svetlo a lesknú sa, len sa o ne treba samozrejme správne starať a výdatne ich vyživovať.

komu sa hodia bledohnedé vlasy
Foto: Pinterest

Komu sa hodia hnedé vlasy najviac?

Hnedá s jej širokou škálou odtieňov je v podstate vhodná pre dámu s akoukoľvek pôvodnou farbou vlasov. Pokiaľ však hovoríme o „plnokrvných“ odtieňoch tmavej hnedej, tie budú svedčať najmä ženám, ktoré majú snedšiu pleť s béžovým až žltkastým podtónom. Sú to väčšinou výraznejšie typy, ktoré k tmavším vlasom môžu voliť aj o čosi intenzívnejšie líčenie. Okrem čokoládovej hnedej či tmavej gaštanovej neurobia chybu ani s výberom hnedej viac do bronzova či karamelova.

Zaujme ťa: Komu sa hodia ryšavé vlasy? Červená či medená nie je pre každého!

Komu sa hodia tmavé hnedé vlasy
Foto: Pinterest

Bledohnedé vlasy pre prirodzené blondínky a ryšavky?

Ružovkastá až porcelánovo priesvitná pokožka potrebuje skôr jemnejšie tóny hnedej. Najlepšie svetlú hnedú, ktorá je niekde na polceste k blond. Ako však môžete vidieť na obrázkoch nižšie, aj bledšia pokožka a modré oči idú pekne dokopy s tmavšou hnedou, ktorá pôsobí kontrastne.

No v prípade, ak máte pokožku viac do ružova, vyhnite sa radšej červenkastým a zlatým odtieňom hnedej. Bledšie typy žien s pokožkou skôr do žlta môžu pokojne siahnuť po odtieňoch hnedej s medeným a zlatistým nádychom.

hnedé vlasy a modré oči

Foto: Pinterest

Bledule, pri prechode na hnedú pamätajte na to, že príliš tmavá farba dokáže tvári pridať o niekoľko rokov viac, preto radšej opatrne. A to platí vlastne aj pre hnedovlásky, ktoré len chcú stmavením o čosi zintenzívniť svoj odtieň a oživiť ho. Vtedy sa oplatí siahnuť po tónovacích produktoch.
hnedé vlasy
Foto: Pinterest

Pri experimentovaní s farbením vlasov nezabúdajte na ich vnútornú výživu. Ani tá najkrajšia farba na vlasy totiž nemusí dobre chytiť a ukázať na zničených a nekvalitných vlasoch.

Vnútornú výživu pre krásne a zdravé vlasy vám zabezpečí okrem kvalitnej stravy aj špeciálny komplexný výživový doplnok Renovix. Dokáže to vďaka unikátnemu zloženiu, v ktorom nájdete napríklad také blahodarné ingrediencie, ako sú pivovarské kvasnice, praslička, rakytník, biotín, niacín, zinok či koenzým Q10.

 Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.