V našich snároch sa priebežne venujeme interpretáciám rôznych vecí aj bytostí, ktoré vidíme v snoch. Niekedy však dokáže prekvapiť človeka aj konkrétny stav, ktorý môže zažívať sám alebo ho vidí. Napríklad padanie z výšky alebo umieranie a smrť. Do tejto kategórie by sme mohli zaradiť aj tehotenstvo v sne.

V porovnaní s predošlými spomínanými stavmi ide až na malé výnimky o sny s pozitívnou interpretáciou. Čo teda znamená, keď ste v sne tehotné, vidíte tehotenský test alebo inú tehotnú ženu, prípadne muž vidí tehotnú svoju priateľku? 

Tehotenstvo v sne ako symbol očakávania

V prvom rade možno vnímať tehotenstvo v sne ako symbol očakávania zmeny a rastu. Či už ide oblasť materiálnu, duchovnú alebo duševnú. V druhom rade hovorí sen o tehotenstve o veľkej šanci. Dôležité je, a to ako pri všetkých snoch, sledovať kontext a pocity, s ktorými ste sa zobudili.

Pokiaľ boli pocity radostné a ste ženou, čaká vás s veľkou pravdepodobnosťou úžasná budúcnosť. V snoch mužov je výklad gravidity komplikovanejší. A výkričník stojí aj pri tých snoch, po ktorých ste sa prebudili so skľučujúcimi pocitmi. Tehotenské bruško snáre vykladajú mimoriadne rozporuplne.

Sny o tehotenstve a sny v tehotenstve

Ešte pred tým, ako sa vrhneme na to, čo znamená sen o tehotenstve, mali by sme spomenúť, že zaujímavou kategóriou snov sú samotné sny tehotných žien. Snívanie v gravidite ovplyvňujú hormonálne zmeny a dalo by sa povedať, že sny tehotných žien majú niektoré spoločné rysy.

Na meniny aj narodeniny, na Valentína alebo len tak: TÝMTO ZABODUJEŠ >>>

Sny v tehotenstve charakterizuje to, že sú živšie a ženy si ich vďaka ľahkému REM spánku a častejšiemu budeniu aj viac pamätajú. 

Najmä v treťom trimestri sa môžu vyskytovať vo zvýšenej miere nočné mory, ktorými sa však netreba nechať vystresovať. Pre prvý a druhý trimester sú obvyklé sny o budovách a fabrikách, ale aj malých zvieratkách, ktoré rastú. 

Neprehliadni: Spoznaj, ako si správne priať a privolať šťastie a bohatstvo

čo znamená tehotenstvo v sne

Mnohým tehotným ženám je dokonca v snoch naznačené pohlavie bábätka či meno, ktoré by mali dať svojmu potomkovi, prípadne sa zjavujú aj predpovede o skoršom či neskoršom termíne pôrodu.

Čo znamená sen, v ktorom sa žena vidí tehotná?

Byť tehotná v sne, môže znamenať veľký bonus v živote alebo i prepad. Tento sen o tehotenstve je asi najčastejší a prezrádza silnú túžbu.

Samozrejme, treba brať do úvahy aj samotnú túžbu ženy po novom prírastku, no vo všeobecnosti možno tento sen interpretovať ako túžbu po zmene a očakávaní niečoho nového v živote. V tomto prípade sa možno s vervou pustiť do plnenia smelých plánov. Nech už ide o nový pracovný projekt alebo osobné predsavzatia, v ceste za naplnením by vám nemalo stáť nič zásadné. Treba sa chytiť naplno ponúkaných príležitostí.

Pokiaľ má však žena, ktorá sa v sne vidí tehotná, zlé pocity, ktoré ju prenasledujú aj po zobudení, je skôr väčší predpoklad, že sa jej túžby a sny nenaplnia a urobí zásadnú chybu. 

Mužský sen o gravidite

U mužov nie sú výklady snov o tehotenstve až také pozitívne. Psychologicky sa  takto môže do sna muža premietať tlak spoločnosti.

Dalo by sa paušalizovať, že čím je muž menej vyzretejší a má zo sna skľučujúcejšie pocity, tým je aj samotný výklad pre neho nepriaznivejší. A to v tom zmysle, že nedokáže byť zodpovedný, resp. bráni sa zodpovednosti. 

Neprehliadni: Snár: Zuby v sne – sú naozaj postrachom?

snár tehotenstvo

No tento sen o tehotenstve, konkrétne tehotenstve jeho priateľky či manželky, naznačuje, že ho v budúcnosti očakávajú zmeny, ktoré preveria práve túto jeho stránku.

Ostatné interpretácie sna o tehotenstve

Pokiaľ v sne vidíte alebo nejakým spôsobom kontaktujete tehotnú ženu, prípadne muž vidí tehotnú cudziu ženu, znamená to prísľub materiálneho dostatku.

Pozri tipy na outfity pre dospelých aj deti >>>

Podobne pozitívne možno vykladať aj tehotenstvo v sne u veľmi mladých ľudí, ktorí ešte nie sú v produktívnom veku. V tomto prípade sen hovorí o dostatku finančných prostriedkov, všetky potreby budú materiálne zabezpečené.

Tehotenský test v sne paradoxne nie je až takým šťastným znamením. Prečo? Je to test, resp. skúška. Môže tak poukazovať na nie najlepší zdravotný stav ženy, ktorá si ho v sne robí.

Tiež ťa zaujme: Snár: Malé dieťa v sne – väčšinou znamenie pozitívnej budúcnosti 

tehotenský test v sne

Prípadne tehotenský test v sne reprezentuje nesúhlas blízkych, a to či už s prípadným reálnym počatím alebo s plánmi danej ženy.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.