REKLAMA

V našich snároch sa priebežne venujeme interpretáciám rôznych vecí aj bytostí, ktoré vidíme v snoch. Niekedy však dokáže prekvapiť človeka aj konkrétny stav, ktorý môže zažívať sám alebo ho vidí. Napríklad padanie z výšky, plávanie, ba aj umieranie a smrť. Do tejto kategórie by sme mohli zaradiť aj tehotenstvo v sne.

V porovnaní s predošlými spomínanými stavmi ide až na malé výnimky o sny s pozitívnou interpretáciou. Všetky výklady nájdete tu, v našom online snári. Čo teda znamená, keď ste v sne tehotné, vidíte tehotenský test alebo inú tehotnú ženu, prípadne muž vidí tehotnú svoju priateľku? 

Tehotenstvo v sne ako symbol očakávania

V prvom rade možno vnímať tehotenstvo v sne ako symbol očakávania zmeny a rastu. Či už ide oblasť materiálnu, duchovnú alebo duševnú. V druhom rade hovorí sen o tehotenstve o veľkej šanci. Dôležité je, a to ako pri všetkých snoch, sledovať kontext a pocity, s ktorými ste sa zobudili.

Pokiaľ boli pocity radostné a ste ženou, čaká vás s veľkou pravdepodobnosťou úžasná budúcnosť. V snoch mužov je výklad gravidity komplikovanejší. A výkričník stojí aj pri tých snoch, po ktorých ste sa prebudili so skľučujúcimi pocitmi. Tehotenské bruško snáre vykladajú mimoriadne rozporuplne.

Sny o tehotenstve a sny v tehotenstve

Ešte pred tým, ako sa vrhneme na to, čo znamená sen o tehotenstve, mali by sme spomenúť, že zaujímavou kategóriou snov sú samotné sny tehotných žien. Vedeli ste, že majú svoje špecifiká?

Je to pozoruhodné. Snívanie v gravidite ovplyvňujú hormonálne zmeny a dalo by sa povedať, že sny tehotných žien majú niektoré spoločné rysy.

Sny v tehotenstve charakterizuje to, že sú živšie a ženy si ich vďaka ľahkému REM spánku a častejšiemu budeniu aj viac pamätajú. 

čo znamená tehotenstvo v sne

Najmä v treťom trimestri sa môžu vyskytovať vo zvýšenej miere zlé sny a nočné mory, ktorými sa však netreba nechať vystresovať. Pre prvý a druhý trimester sú obvyklé sny o budovách a fabrikách, ale aj malých zvieratkách, ktoré rastú.

Mnohým tehotným ženám je dokonca v snoch naznačené pohlavie bábätka či meno, ktoré by mali dať svojmu potomkovi, prípadne sa zjavujú aj predpovede o skoršom či neskoršom termíne pôrodu.

Čo znamená sen, v ktorom sa žena vidí tehotná?

Byť tehotná v sne, môže znamenať veľký bonus v živote alebo i prepad. Tento sen o tehotenstve je asi najčastejší a prezrádza silnú túžbu.

Samozrejme, treba brať do úvahy aj samotnú túžbu ženy po novom prírastku, no vo všeobecnosti možno tento sen interpretovať ako túžbu po zmene a očakávaní niečoho nového v živote. 

V tomto prípade sa možno s vervou pustiť do plnenia smelých plánov. Nech už ide o nový pracovný projekt alebo osobné predsavzatia, v ceste za naplnením by vám nemalo stáť nič zásadné. Treba sa chytiť naplno ponúkaných príležitostí.

Pokiaľ má však žena, ktorá sa v sne vidí tehotná, zlé pocity, ktoré ju prenasledujú aj po zobudení, je skôr väčší predpoklad, že sa jej túžby a sny nenaplnia a urobí zásadnú chybu. 

Mužský sen o gravidite

U mužov nie sú výklady snov o tehotenstve až také pozitívne. Psychologicky sa takto môže do sna muža premietať tlak spoločnosti.

Dalo by sa paušalizovať, že čím je muž menej vyzretejší a má zo sna skľučujúcejšie pocity, tým je aj samotný výklad pre neho nepriaznivejší. A to v tom zmysle, že nedokáže byť zodpovedný, resp. bráni sa zodpovednosti. 

snár tehotenstvo
REKLAMA

No tento sen o tehotenstve, konkrétne tehotenstve jeho priateľky či manželky, naznačuje, že ho v budúcnosti očakávajú zmeny, ktoré preveria práve túto jeho stránku.

Skrývanie tehotnej priateľky a mŕtva tehotná žena – zásadné
varovanie!

Neistý a nevyzretý muž môže v sne svoju tehotnú priateľku skrývať pred svojou rodinou, čo evidentne prezrádza jeho slabosť a neschopnosť v reálnom živote. Tá sa nemusí týkať len jeho emocionálneho rozpoloženia a konania, ale i schopnosti
presne vyjadriť, po čom túži.

Podobne negatívna interpretácia sa viaže na tehotnú ženu po smrti. Pre snívajúceho je to odkaz, že na svoje ciele ešte nedozrel. Možno ešte ani nevie, čo chce, len vie, že by mal niečo urobiť a posunúť sa vpred. Nik to však za neho samotného neurobí, preto sa treba v prvom rade treba zbaviť detinskosti a spoliehania sa na druhých.

...

Snár – tehotná kamarátka

Pokiaľ ste v sne viezli tehotnú kamarátku do pôrodnice, znamená to, že sa vaše puto v blízkej dobe ešte viac posilní. Je možné, že sa spoločne vrhnete do aktivity (spoločné chudnutie, podnikanie, koníček), vďaka čomu sa ešte lepšie spoznáte. 

V prípade, že je v sne vaša kamarátka odvezená do pôrodnice jej priateľom, môžete očakávať radostné správy.

Ak len vidíte kamarátku v sne, ktorá je aj v realite tehotná, znamená to, že porodí bez komplikácií, no ak kamarátka tehotná nie je a v sne ju vidíte v druhom stave, pravdepodobne budete pozvaní na jej svadbu.

Prečítaj si tiež: Snár: Svadba a sobáš v sne – čo znamenajú?

sny o tehotenstve so zlým výkladom

Sen o tehotenstve dcéry

Keď sa matke sníva o tehotenstve dcéry, vôbec netreba brať sen doslovne. Takýto výklad prichádza do úvahy skôr v momente, keď je dcéra už v stabilnom zväzku, pretože odzrkadľuje vnútornú túžbu jej matky. Je však pravdepodobnejšie, že dcéra začne novú zásadnú životnú etapu, no na novú životnú cestu lemovanú prosperitou a úspechom môže dokonca vykročiť i celá rodina.

Hádka s tehotnou

Negatívny náboj v sne má zaiste hádka s tehotnou ženou. Tento sen môže symbolizovať rôzne aspekty vnútorného života, ktoré si vyžadujú pozornosť. Tu je dôležité všimnúť si, či ide o dlhoročnú priateľku, členku rodiny alebo vzdialenú známu. Presne z tohto okruhu ľudí, teda priateľského, rodinného alebo vzdialenejšieho, môžete totiž očakávať konflikty.

V rodinnej sfére sa hádky a napätia týkajú predovšetkým toho, že podľa jej členov neprikladáte ruku k dielu tak, ako by sa patrilo a dostatočne nepomáhate. Sen o hádke s tehotnou ženou tak môže byť odrazom vašich pocitov zodpovednosti a možno aj pocitu nedostatočnosti, ak máte pocit, že vaša pomoc nie je dostatočná alebo je podceňovaná, neohodnotená pozitívne.

Pamätajte, že aj keď sa sen o hádke s tehotnou môže zdať negatívny, môže niesť v sebe dôležité posolstvo. Práca na porozumení snov a ich správne interpretovanie vedie k hlbšiemu sebapoznaniu a lepšiemu porozumeniu blízkych. 

Ostatné interpretácie sna o tehotenstve

Pokiaľ v sne vidíte alebo nejakým spôsobom kontaktujete tehotnú ženu, prípadne muž vidí tehotnú cudziu ženu, znamená to prísľub materiálneho dostatku.

Podobne pozitívne možno vykladať aj tehotenstvo v sne u veľmi mladých ľudí, ktorí ešte nie sú v produktívnom veku. V tomto prípade sen hovorí o dostatku finančných prostriedkov, všetky potreby budú materiálne zabezpečené.

Tehotenský test v sne paradoxne nie je až takým šťastným znamením. Prečo? Je to test, resp. skúška. Môže tak poukazovať na nie najlepší zdravotný stav ženy, ktorá si ho v sne robí.

Tiež ťa zaujme: Snár: Malé dieťa v sne – väčšinou znamenie pozitívnej budúcnosti 

tehotenský test v sne

Prípadne tehotenský test v sne reprezentuje nesúhlas blízkych, a to či už s prípadným reálnym počatím alebo s plánmi danej ženy.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.