Už sa vás iste prekvapilo, ako rozdielne môžu vyzerať ľudia, ktorí majú rovnaký vek. Je mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú, ako vyzeráme a ako sa cítime. Okrem genetiky, životného štýlu, množstva stresu sú to aj potraviny, ktoré konzumujeme. Aby sa spomalil prirodzený proces starnutia, musíme okrem iného pravidelne zaraďovať do nášho jedálnička potraviny obsahujúce látky, ktoré majú pozitívny vplyv na bunky. Aké zložky by mali obsahovať anti age potraviny? Ide hlavne o flavonoidy, betakarotény, vitamíny E, B5, B15 a C. Silné antioxidanty bojujú proti tvorbe voľných radikálov, čím spomaľujú starnutie. Anti-aging strava vám v tomto boji výrazne pomáha. Poradíme vám, čo jesť proti vráskam.  

10 anti age potravín, ktoré predlžujú mladosť 

Olivový olej

Tento olej je jednotkou v boji proti starnutiu. Obsahuje polyfenoly, silné antioxidanty, ktoré chránia srdce, znižujú cholesterol, bojujú proti zápalom, dodávajú telu vitamíny, hlavne vitamín E.

Ryby

Predovšetkým losos, tuniak, makrela, sú zdrojom  omega–3 mastných kyselín, ktoré chránia cievy, znižujú zápal a podporujú tvorbu kožných buniek, vyživujú našu pleť zvnútra, čím podporujú jej mladistvý vzhľad.

Paradajky

Červené plody vďaka lykopénu okrem prevencie proti rakovine dokážu chrániť pokožku pred UV žiarením.

 

Inšpiruj sa: Zisti, ako používať rozjasňovač a v čom spočíva jeho správny výber 

paradajky pre krásu

Jogurt

Myslíme tým biely  jogurt so živými kultúrami, prospieva nášmu zdraviu a kráse  vďaka probiotikám a vápniku, ktorý chráni zdravie našich kostí.

Granátové jablko

Toto chutné ovocie obsahuje veľké množstvo minerálov a vitamínov, predovšetkým vitamín C. Pravidelná konzumácia zlepšuje metabolizmus, znižuje cholesterol v krvi, posilňuje obranyschopnosť tela proti zápalom. Jeho výnimočné vlastnosti poznali už v staroveku a považovali ho za symbol plodnosti, krásy a života.  

Zelená zelenina

Brokolica, kapusta, kel, ružičkový kel sú nabité chlorofylom, ktorý pozitívne ovplyvňuje krvotvorbu aj metabolizmus. Čím je zelená tmavšia, tým je chlorofylu viac. Brokolica je známa vysokým množstvom železa a vitamínu B aj dôležitého vápnika. Antioxidanty v listovej zelenine podporujú naše zdravie a tráviaci trakt prečistí množstvo vlákniny.

O pokožku zvnútra sa postará nutrikozmetický prípravok Dermavit s unikátnym zložením. Obsahuje 11 prírodných látok s vitamínmi a minerálmi, ktoré pleť nevyhnutne potrebuje k tomu, aby bola zharmonizovaná a vyživená. 

Orechy

Sú právom nazývané superpotravinou, okrem toho, že sú zdrojom zdravých tukov, pôsobia proti starnutiu buniek a podporujú ich regeneráciu, odkysľujú organizmus a pomáhajú pri budovaní svalovej hmoty.

Jahody

Chutné jahôdky s dávkou vitamínu C posilňujú imunitný systém, odďaľujú tvorbu vrások a spevňujú pokožku. 

Zaujme ťa: Biely čaj a jeho účinky: Pozri, prečo si ho dopriať

jahody proti starnutiu

Hrozno

Bobule hrozna obsahujú resveratrol, ktorý spomaľuje starnutie buniek, chráni naše srdce a zlepšuje pamäť.

Čučoriedky

So svojimi tmavomodrými bobuľami sú čučoriedky označované za najzdravšie ovocie. Pozitívne pôsobia na pamäť,  zvyšujú schopnosť koncentrácie, posilňujú imunitu, pomáhajú pri spaľovaní tukov.

Treba pripomenúť, že potraviny majú byť kvalitné, bez postrekovania, pri orechoch  si treba dať pozor na plesne.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.