Vedeli ste o tom, že väčšina našich snov má skôr negatívny náboj? Možno je to tým, že podvedomie nás chce radšej vystríhať a upozorňovať na niečo, čo prehliadame, než by nás malo upokojovať a tiež vyvolávať pocit falošnej pohody. A ako je to v prípade, keď zohrávajú kľúčovú úlohu dvere v sne, prípadne i brána?

Symbolika dvier a brány v sne

Dvere v základnom význame znamenajú začiatok alebo koniec. Ide o nejakú fázu alebo obdobie v živote človeka, a to či už pozitívne alebo negatívne. 

V snároch bývajú dvere východiskom, odkazujú na možnosť alebo nemožnosť realizácie plánov. A to podľa toho, ako konkrétne v dvere v  sne vyzerajú. Jednotlivé interpretácie si prejdeme nižšie.

Treba poznamenať, že ak ste videli dvere v sne (čím väčšie, tým väčší význam má interpretácia pre snívajúceho), je možné, že ste vnútorne pripravení podniknúť zásadné kroky vo svojom živote. Napríklad k ukončeniu alebo naopak vytvoreniu zväzku (partnerského či pracovného), k plneniu alebo uzavretiu nejakého cieľa a podobne. 

Neprehliadni: Tu nájdeš svoj kľúč k odomknutiu brány sebarozvoja v kariére

Čo znamenajú vchodové dvere v sne či vstupná brána?

Brána a dvere v sne sa viac-menej v interpretáciách prekrývajú. Aby sme si to však definitívne ujasnili, výklad brány možno stotožniť s výkladom vchodových, čiže vstupných dvier do bytu alebo domu.

A na čo sa teda pripraviť, keď sa vám snívalo o vchodovej bránke či vchodových dverách?

Pokiaľ ste v sne prekračovali vchodové dvere či bránu, máte potrebu zbaviť sa zlých ľudí vo vašom živote, ktorí vás ohovárajú či intrigujú proti vám. Je však veľmi pravdepodobné, že na to nebudete mať dosah, nebudete to vedieť odstrániť z vášho života či napraviť si reputáciu. 

Pozri tiež: Snár: Akvárium v sne – rozbité či s množstvom rybičiek?

brána v sne

O to horšie, ak sú vstupné dvere alebo brána z dreva. Sklenené vstupné dvere majú tiež čo do činenia s falošnosťou a pretvarovaním sa. Ak ste do vstupných dvier či brány nevkračovali vy, ale druhí ľudia, znamená to, že k vyriešeniu či uzavretiu starých vecí a problémov musíte vynaložiť ešte veľa úsilia a času.

Jediné vstupné dvere s pozitívnou interpretáciou sa viažu na bránu domu či dvere bytu, v ktorom ste prežili detstvo. V blízkej budúcnosti vás čaká šťastie, posilnenie zväzkov a vzájomné pochopenie. Dokonca aj nové priateľstvá či vzťah.

Snár však upozorňuje na to, v akom stave a kedy ste videli vstupné dvere či bránu rodného domu. Pokiaľ to bolo v noci či za zlého počasia a vstupné dvere alebo brána boli zablatené, pravdepodobne urobíte nejakú hlúpu chybu. Prešľap, ktorý vás bude ešte dlho mrzieť.

Výklady otvorených dvier alebo ich otvárania

Otvárali ste iné ako vchodové dvere v sne? Pokiaľ áno, možno to interpretovať ako túžbu niečo odhaliť, prekonať prekážky a tiež niečo začať alebo uzavrieť, pričom táto túžba môže byť naozaj realizovaná. Ste na to vnútorne pripravení, prípadné bloky ste odstránili.

Pozor však, pokiaľ boli dvere otvorené dokorán bez vášho pričinenia, môžete síce očakávať vyjadrenie úcty, priateľstvo či pozitívne ohodnotenie a odmenu, ale zároveň je to aj symbol pasce.

Zaujme ťa: Zimné vône pre ženy podľa znamenia zverokruhu: Vyber darček pre mamu, manželku, babku alebo svokru

vchodové dvere v sne

Niekto vás môže nalákať medovými rečami na nevýhodný obchod alebo vás zapliesť do niečoho, o čo nemáte záujem. Jediná indícia, ako odlíšite, či ide o pozitívny alebo negatívny výklad, je atmosféra samotného sna a to, ako ste sa cítili.

Zatvárať a zamykať dvere  – výklad z viacerých aspektov 

Zatvorené dvere v sne môžu predstavovať viacero vecí. Dokončenie projektu, ale aj zatváranie sa pred príležitosťami. No napríklad i to, že sa v živote stretávate s nepríjemnými až toxickými ľuďmi a vytvárate si proti nim blok.

Rozbité dvere v sne – očakávajte pohromu

Negatívne interpretácie dvier v sne sa týkajú aj tých rozbitých alebo inak poškodených.

Na okraj však treba podotknúť, že ani také nakúkanie cez kľúčovú dierku alebo búchanie na ne nie je dobrým znamením. V prvom prípade ide o to, že máte tendenciu miešať sa do cudzích vecí a v druhom prípade klopanie až búchanie značí príchod zlých správ a celkové zhoršenie životnej situácie.

Ďalší výklad: Snár: Vystrašil ťa mŕtvy v sne? Zisti, čo môžeš očakávať 

snár dvere

Pokiaľ dvere v sne vyleteli z pántov, prítomné je nebezpečenstvo – úraz alebo choroba. Zlomené kľučky či kľúče zas vyžadujú od snívajúceho veľkú flexibilitu, aby ustál prekážky, ktoré mu prinesie život.

No i celkovo videné rozbité dvere hovoria o neľahkom osude nasledujúcich dní – o prekážkach a tiež ťažkých voľbách v oblasti práce alebo lásky.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.