Uvažujete nad tým, ako by ste svojmu príbytku vdýchli pozitívnu jarnú energiu a precítili tak nádej, ktorú prináša veľkonočné sviatočné obdobie? Môžete, ale nemusíte sa vybrať práve cestou tradičných kraslíc. Veľkonočné dekorácie majú neúrekom podôb, a to od tých pestrofarebnejších a zdobenejších až po elegantné riešenia do minimalistického interiéru.

Medzi nasledujúcimi nápadmi zozbieranými z Pinterestu nájdete okrem interiérových veľkonočných ozdôb aj niekoľko zaujímavých dekorácií do exteriéru. Vyberte si z priehrštia jarnej inšpirácie to, čo je vám najsympatickejšie. Je čas, aby ste pripravili materiál a pomôcky na výrobu krásnych DIY výtvorov. A čo budete potrebovať na veľkonočnú výzdobu? Pozrite sa na to.

Foto: Pinterest

Škrupinky z vajíčok na sviečky aj na nežné jarné kvietky

Krehké škrupinky vajíčok sú naozaj vďačným dekoračným materiálom. Úžasne vyzerajú najmä vtedy, keď je do nich niečo vložené alebo zasadené. Jarné kvietky v škrupinkách zavesené na vetvičkách chytia za srdce. Sviečky odliate do škrupiniek oživia aj väčšie ozdobné kreácie.

Tiež ťa zaujme: Ako založiť bylinkový záhon: Tipy na pestovanie byliniek v záhrade a na balkóne

 

Okrem klasických slepačích vyzerajú mimoriadne efektne malinké prepeličie s krásnou kresbou. Prepeličie vajíčka však radšej využite vcelku, teda len vyfúknuté. Položiť ich môžete napríklad do improvizovaného hniezda.

Foto: Pinterest

Veľkonočné vence na dvere

Privítajte jar vo dverách, respektíve na dverách a vyrazte dych každej návšteve. Pokiaľ ste si tieto visiace dekorácie nestihli zakúpiť alebo máte DIY náladu a nechcete len ozdobovať, ale si vytvoriť veniec od základu, môžete si ho zhotoviť z prútia. A na ten postupne uchytávať lepiacou pištoľou alebo vpletávaním kvietky, vajíčka, zajačikov, hniezda… Jednoducho povedané – povolené sú všetky symboly jari.

Foto: Pinterest

Brezová jarná výzdoba do exteriéru

Pred dverami alebo na záhrade sa budú skvele vynímať vyššie jarné dekorácie z brezových konárikov až pníkov, ktoré môžu byť aj pomerne hrubé a vysoké. Nezabudnite ich dobre upevniť a umiestniť na ne ďalšie veľkonočné ozdoby. Vhodné bude hniezdo vystlané machom a napríklad aj nádobky so živými jarnými kvietkami, ako sú narcisy či tulipány.

Foto: Pinterest

Živá krása v pohároch

Poháre, v ktorých sú umiestnené rôznorodé dekorácie, patria momentálne medzi TOP moderné doplnky do bytu, a to nielen počas veľkonočných sviatkov. V zime nám zdobili byty poháre so šiškami a svetielkami, teraz presedláme mach, škrupinky, vajíčka a predovšetkým okrasné cibuľoviny, ktoré sú tým hlavným oživujúcim prvkom veľkonočných kompozícií. Pokiaľ vám tieto dekoratívne jarné poháre nevyhovujú, i tak neochudobnite svoj interiér o živú silu pestrofarebných a optimisticky pôsobiacich jarných kvetov, či už v kvetináči alebo vo váze.

Foto: Pinterest

Ďalšie veľkonočné dekorácie vhodné na stôl

Veľkonočné dekorácie umiestňujte v interiéri nielen do útulných zákutí, ale aj na vyslovene reprezentatívne miesta, kam počas sviatkov rozhodne patria. Čo je na stole krajšie ako rozkvitnuté veľkonočné prestieranie s unikátnymi a zručne naaranžovanými pripomienkami jari? Inšpirujte sa nižšie fotkou.

Veľkonočné dekorácie na stôl
Foto: Pinterest

Unikátne veľkonočné dekorácie z dreva

Jar vo svojich príbytkoch vítajte najmä prírodnými materiálmi. Okrem škrupiniek, vajíčok, vetvičiek, machu či prútia sa môžu v jarných kompozíciách vynímať aj drevení zajačikovia alebo kuriatka. Niektoré veľkonočné dekorácie z dreva si asi kúpite, ale pokiaľ máte odrezky z menších pníkov, prípadne tenšie dosky, viete si ich aj sami vyrezať a vyskladať. Práca s drevom vyžaduje zaiste lepšie nástroje, no zdatní domáci majstri a majsterky si predsa len môžu trúfnuť aj na komplikovanejšie DIY jarné ozdoby.

veľkonočné dekorácie z dreva

Aké sú trendy na jarnú výzdobu 2022?

Veľkonočné dekorácie do interiéru či exteriéru, ktoré sme si postupne prešli v článku, sú trendy už nejaký ten čas a nemusíte sa báť, že by rýchlo vyšli z kurzu. Pokiaľ by sme sa ale mali baviť o naozaj horúcom trende tohtoročnej jari, ide určite o tzv. granny štýl.

Neprehliadni: Veľkonočné prestieranie: Vyber si sviatočný obrus aj veselú jarnú výzdobu na stôl

Granny štýl vás vráti do detstva. Áno, trendy sú v roku 2022 veľkonočné dekorácie na spôsob starých mám. Vyberte teda staré súpravy tanierov, retro obrusy, dečky, vázičky a zakomponujte ich bez problémov aj do modernejšie ladenej výzdoby. Prelínanie štýlov je IN. Najmä ak ide o prepojenie tradície s prítomnosťou.

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.